Board index Sportske zanimacije Multimedija

Kutak za gejmere

Re: Kutak za gejmere

Postby Monogamija » 13 May 2022, 10:48

Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4482
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Kutak za gejmere

Postby Tileoleo » 03 Jun 2022, 13:23

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Kutak za gejmere

Postby Desetka » 21 Aug 2022, 10:00

Pasto vidim da ima par ljudi ovde koji imaju Xbox, jedno pitanje za njih. Kakva je situacija u pogledu sharinga kada je u pitanju Xbox series s. Konkretno me zanimaju nova fifa i nba koje su i u Argentini preskupe, pa gledam da li postoji neka opcija da to nabavim jeftinije, posto ce se u gamepassu pojaviti tek dogodine u aprilu/maju/junu.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3061
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 21 Aug 2022, 10:20

Preko Turske je 39e. To je najjeftinije sto ima. Standard verzija.

A ako ne, mozemo se istalimo? Ja nemam nikog za share a planiram da uzmem. Plus je lakse i za ostale igre.

Mada su cene takve bile ovih godina (ARG i TR) da niko i ne treba za share :D
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17112
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby Desetka » 21 Aug 2022, 10:37

Moze :okk: Cim budes zeleo da uzmes , posalji mi privatnu da dogovorimo sve.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3061
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kutak za gejmere

Postby b@Ta maRe » 29 Aug 2022, 23:50

Je l' cepa(o)/ima(o) neko od vas Nintendo Switch? Nešto me baš svrbi da uzmem neku konzolu, pa se lomim između Switch-a i Xbox Series S. Kapiram da je mnogo razumnije ići na Xbox i game pass, al' jebem li ga, te Nintendove igrice mi sve deluju jako zabavne, barem na papiru - Smash Bros Ultimate, Mario Kart 8, Nintendo Sports, Xenoblade Chronicles, Splatoon, Metroid Dread, Monster Hunter Rise, Bayonetta, Luigi's Mansion... Za Zelda: Breath of the wild čitam bajke bukvalno. Plus SNES/N64/Sega klasici, ali videh da to može i na XSS. Većina ostalih igara koje bi me možda zanimale izgledaju dobro i na Switchu, izuzimajući Fifu. Dobar mi je trip ti što može i handheld i na tv. Loša stvar br 1 je ta što će Nintendo izbaciti novu konzolu u narednih godinu-dve i Switch će imati podršku max 2-3 godine nakon toga. Loša stvar br 2 je ta što su igre za Switch skupe k'o kokain, a koliko sam ukačio, ni na eShopu nije neka razlika, što bi verovatno značilo da ne bih bio "legalac", nego bih gledao da uzmem tu 1. seriju koja može da se moduje, pa onda video šta i kako, ili bih odmah istresao 400-450 na KP za modovanu sa 128 gb karticom.

Xbox u životu nisam igrao. Tačnije, ja i nisam gejmer, palio sam se do neke 2000, a kasnije me je sve manje i manje interesovalo i jedino čime sam se trovao su bili Football Manager (2006/07 poslednji koji sam ozbiljno igrao), PES i NBA. Jedina pucačina koju sam intenzivnije igrao je pokojni Soldier of Fortune. E sad, da li igre koje su na game pass ultimate mogu da skinem i moje su ili ih igram samo dok su tu? I da li je 500 gb na XSS uopšte dovoljno? Da li se sve igra online na XSS ili može neko da mi bane i da nas dvoje peglamo Fifu/šta god? Listao sam neki domaći gejmerski forum i sve vezano za Xbox mi deluje jako konfuzno, a verujem da nije neka nuklearna fizika.

U principu, jedini plus kod Nintenda su te njegove ekskluzive i portabilnost, sve ostalo debelo preteže na stranu XSS, najviše to što je futureproof. Je l' ima MS neke laganice-veselice od igrica ili su najjači aduti shooteri i vožnje? Valjda je neko ovde probao i Switch i Xbox (bilo koji), pa da mi malo pomogne oko ove dileme
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 01 Sep 2022, 08:41

Ja mogu ti dam samo savete za XBOX, sa Switchom nisam upoznat.

b@Ta maRe wrote:E sad, da li igre koje su na game pass ultimate mogu da skinem i moje su ili ih igram samo dok su tu? I da li je 500 gb na XSS uopšte dovoljno? Da li se sve igra online na XSS ili može neko da mi bane i da nas dvoje peglamo Fifu/šta god? Listao sam neki domaći gejmerski forum i sve vezano za Xbox mi deluje jako konfuzno, a verujem da nije neka nuklearna fizika.

U principu, jedini plus kod Nintenda su te njegove ekskluzive i portabilnost, sve ostalo debelo preteže na stranu XSS, najviše to što je futureproof. Je l' ima MS neke laganice-veselice od igrica ili su najjači aduti shooteri i vožnje? Valjda je neko ovde probao i Switch i Xbox (bilo koji), pa da mi malo pomogne oko ove dileme


E sad ovako, sto se tice GPU (Game Pass Ultimate) to ti je kao library. Sve dok je tu mozes da igras, nakon nekog vremena izbace igre iz njega i ne mozes da igras. Rok nije mali, ali ni ujednacen. Neke igre stoje godinama. Sve igre od MS ili studija koju su sa njima u saradnji ostaju zauvek tu. I upadaju tamo na dan izlaska igre.

Ja imam XSS i 500gb je malo. To je najveca mana. Ja sam kupio obican eksternu HDD od 2tb i na njega cuvam neke igre. Fora je sto nove igre moraju da se igraju sa konzolinog SSD diska. Dok stare (na kojima ne pise XS optimized) mozes da igras i sa tog eksternog HDD. Dobra stvar sto ako nesto neces da igras neko vreme, samo prebacis igru sa konzole na eksterni i obrnuto ako nesto novije oces da igraa (oko 100gb igru prebaci za 10ak min) pa je mnogo brze nego da skidas stalno.

Konzola funkcionise kao i svaka druga. Mozes offline, sa drugarima (da povezes 4 dzoja) online itd. Za online moras da imas aktivnu pretplatu (GPU ili samo Live Gold to je stara pretplata) a da bi pokrenuo Game Pass igre (mora da je aktuelan GPU).

U sustini nisi svestan koliko je sve smesno i lako. Dok se priviknes samo na pretplate i naloge.

Sto se tice igara nema sta nema. Imas i one mini zarazne igre. Mislim sve ima. Sta god hoces.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17112
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby Џејси Керол » 13 Sep 2022, 15:19

Gde najpovoljnije mogu kupiti novu Fifu koja izlazi kroz par nedelja za PS5?

Fabri nemoj da cimas za online :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12962
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 13 Sep 2022, 15:27

Pobedices i ti mene nekad.
Za 5 godina, ali to je put.

Kupi na razmena igara forumu
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 13 Sep 2022, 17:08

Ne secam se da li sam citao, oce biti cross play? Da igramo medjusobno sa foruma ps vs xbox?
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17112
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby Sezione » 20 Sep 2022, 20:40

Neki klinja hakovao Rockstar i izbacio 90 video klipova gta 6 na net

Juri ga fbi

https://www.forbes.com/sites/daveywinde ... 50aed91159

Nego skidaju sa neta brzinom munje, ko je video video, nas koji nismo ko jebe :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13720
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kutak za gejmere

Postby Џејси Керол » 20 Sep 2022, 20:48

:blue:
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12962
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kutak za gejmere

Postby b@Ta maRe » 20 Sep 2022, 21:04

Ja krenuo za Tunis, evo me na aerodromu. Kad se prođe Free Shop ima štand Computerlanda i ladno stoje 2 Xboxa SS sa po 2 džojstika, može da se igra ko hoće. Čini mi se da prethodnih godina to nije bilo, ili ja nisam obraćao pažnju. Evo, do malopre sam smarao gospođu da planiram da uzmem kad se vratimo :biggrin:
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 20 Sep 2022, 21:41

Ovo je bas ozbiljan hack bio.

A nije bilo puno toga za videti. Vise u nekom razvoju i kodovi. Nista specijalno. Sad slede nagadjanja koja je lokacija na osnovu nekih slika. Likovi su provalili na osnovu.verzije windowsa da su ti procureli klipovi i slike stari tri godine. Tako da ko zna kako sad izgleda.

Inace nista nisi propustio. Bukvalno bi rekao da je V da si video.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17112
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 20 Sep 2022, 22:05

Vice City je mesto odigravanja.
Ja sam danas prodao PS5, uzecu opet za par godina kad izadje GTA 6.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Multimedija

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 8 guests