Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Sportski ribolov

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 21 Feb 2012, 15:45

Kakvo je nekada bilo stanje na vodama , ovo danas je zlato. Ipak se nešto kreće na bolje , u to sam siguran . Možda ja vidim samo ono što želim da vidim ali se stanje , u globalu , poboljšava . Možda je ekipa ljudi sa kojima pecam takva , ali ja volim i da popijem rakiju iz čuture sa komšijom na obali , da se malo porazgovaram i da kraičkom oka gledam kako se ponaša na vodi. Odatle je moj utisak takav kakav je.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 21 Feb 2012, 16:19

ja se secam da sam kao klinac isao na kanale na pecanje..sad su isti ti kanali obrasli u drezgu i mulj... :sad2: Govorim o delu kanalske mreze zapadno od NS..
Dunav je bio cistiji 1991. sa sve izresetanim camcima koji su plovili iz Vukovara..danas tone smeca ostaje na obalama posle povlacenja vode..doduse,nema koriscenja dinamita kao nekada,manje je rada sa mrezama..ali dzabe kad je riblji fond u rekama unisten..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby neza » 22 Feb 2012, 03:33

e ko mi brise postove? :crybaby:

a taman sam se naostrio da pokazem ribice iz moje kolekcije... dinamit je dinamit... :okk:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 31 Mar 2012, 21:57

Planiram , akoBogda , da u četrvrtak skoknem sa ekipom na kanal DTD , kod Đavoljeg mosta na putu Kovin - Bela Crkva. Da li je neko išao ove godine na taj kraj? Radi li šta na kanalu? Hvala.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby neza » 31 Mar 2012, 22:02

rade seljaci na putevima, blokiraju ih ko Bog, tako da srecno ti bilo... :biggrin:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 31 Mar 2012, 22:35

Ajbmmu , zaboravio sam na to :colera: :tap:
Al nas ta sitnica neće sprečiti da krenemo.... :biggrin:
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby neza » 31 Mar 2012, 22:42

ma i tu ima resenje, samo vozis putevima koji prate DTD mrezu i kad te paor sa traktorom i zahtevom za subvenciju po hektaru a ne po prinosu blokira :sakaosto: , ti rasiris pecaljke tu pored njega u kanalce, kud ce on kao uspeti u blokadi kud je tebi sve jedno na koji si bunar naisao da se molis, cutis i sportski cekas da nabodes neku ribu... :biggrin:
a seljak te samo gleda... :vidbudale:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 06 Apr 2012, 14:49

Bio sam juče na pecanju na Kanalu ali ne kod samog Djavoljeg mosta , na betonu , već 600-700 m. levo , ka brani , iza 2 kamp prikolice , kod jedne krive vrbe. Radila je dosta dobro solidna bodorka , dlanara, ali na 1 bodorku dolazilo je bar 5 peševa. Ipak , imali smo svako od nas bar po 5-6 kg bodorki. Treba naći dubinu da mamac klizi malo iznad dna , za skakuće po kamenju na dnu ali tu su i peševi. Mamac su crvići i to 2-3 na udici . Ja probao i šećerac , kulju , hleb i pšenicu ali bez rezultata.Riba je dolazila u naletima , nije jela konstantno ceo dan. Upecao sam i 2 šarančića-divljačića , od 100-200 gr i naravno ih vratio u vodu. To je verovatno iz nekog jesenjeg poribljavanja ovog dela kanala. Bacio sam i na štuku , moj čuveni sistem na hranilicu , ali osim udarca jednog nedoraslog primerka , ništa bitno se nije desilo. Interesantno je da nismo videli ni jednog ribolovca na kanalu. Babuška i deverika se nisu javljale. Što reče jedan stariji ribolovac iz Jagodine :Ivanovo je prolećna a Kanal jesenja voda.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby neza » 07 Apr 2012, 08:13

ja sam neki dan krenuo u oslobadjanje ribe od zlih sportskih ribolovaca i upecao 35-40kg labrador retrivera, crn neki napusten ili izgubljen, djavo ce ga znati uglavnom zalepio se za mene i ni makac... utrcao mi u kola cim sam vrata otvorio i aj sta cu odem kod dece da ih pitam sta cemo sa ovim cudom??? njihov odgovor je bio da je kupljen, e sad izem ga bas nam i nije trebao ali sta da mu radimo, nije on kriv sto je izgleda imao gazdu idiota, dao sam oglase na par mesta da sam ga nasao ali se niko ne javlja... a ovaj se bas nesto ni ne buni nego vecito pilji u mene i ceka naredbe, neki dresiran, bio je ljubimac u stanu to se vidi... zao mi ga i sad jer ja u stan kera ne uvodim ali ok kuca sa velikim dvoristem, zaseban box mu valjda ne smetaju... sem toga moj matori je dobio napad kad ga je video :colera: , tako da je kuce kupilo ostatak porodice... a on nek pizdaka par dana i ovako svi znamo da ce se on na kraju brinuti o njemu vise nego bilo ko drugi... :roll:

eto tako prodje moje "pecanje", kud i krenem na njega nije mi jasno... :banghead:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 07 Apr 2012, 18:25

Hahahaha , nisi ti najgori , moj ortak Pera iz Bora krene na Dunav i naleti na prase ( domaćo , belo , 25-28 kg) , nekom ispalo iz prikolice sabajle i leži na putu , povredilo nogu. I , šta će mučenik Pera , no stane i pomogne sirotom prasetu da se više ne muči....e , to je ulov....+beš retrivera , prase je jestivo......
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby neza » 07 Apr 2012, 20:35

"jebes prase, nisi ti probao retrivera... :uzbud: "-korejska narodna... :angel2:

Neka nakaza ziva, kako otvorim vrata ili gepek od kola eto njega vec unutra spreman za put... Da probam sa haubom, mozda se i tu nesto razume... Stariji klinac snimio da se ja posle pola sata ubedjujem sa majmunom da izadje jer ne idemo nigde i onda cim ja ne gledam otvori vrata od auta i ceka da se cepa od smeha meni i keretini... Ne znam jel donet zakon da ne smem da olesim bar njega posto je keretina prosla skupstinu?
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Sportski ribolov

Postby neza » 25 Apr 2012, 06:39

Veseli Svabovi su izgleda i ove godine resile da nam daju Dunav na kasicicu, a sto povlaci i cinjenicu da ribe nece biti, ne znam da li da se tome radujem ili ne... S jedne strane gledamo dokoni pecarosi ce preci na neko drugo zanimanje s druge sta ce jesti sirotinja raja!? Uzeo sam od druga neko sonarce i kao gledao dno, ne bili nasao Atilu sa sve blagom, ali ni njega ni ribe tamo dole nema... Aj ok cuo sam da su capili par sarana u Krcedinskoj adi ali to je nista s obzirom na to koji je mesec... "Radio je na parce", sto bi rekli ovi moji lopingeri...
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 09 Jun 2012, 23:21

za 3 sata..idemo...



:P :cheers:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 15 Jun 2012, 20:11

i , kako je prošlo?
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 15 Jun 2012, 22:18

BlackPoint wrote:i , kako je prošlo?


slab dan za mene iako je dobro radio som..
samo jednog malog sam capio i vratio nazad... :sad2:
bilo je belih,..ali sam na 1 belu vadio 10 peseva :facepalm: proklet bio izrod koji ga je pustio u Dunav..
sve u svemu tanko..ali meni dovoljno da u 4h ujutru popijem kafu uz reku :angel:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests