Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 15 Jan 2024, 13:08

Opa Minin rekord od prekjuče već upisan u sas-ovoj tabeli rekorda, za ne poverovati. Još kad bi za početak dali večite tablice za 2023. godinu, pa još i njih da ažuriraju... Bar malo angažmana da bude nakon što im je država rebalansom budžeta upumpala 100 miliona da ispeglaju minus.
Bezveze je što su obrisali rekorde mlađih pionira, ok ne vode se više, ali ostavi ih. Imamo arhivu mi strastvenici, ali sad tek gubim motivaciju da pratim mlađe pionire.

jabukamen wrote: Sjajan rezultat je ostvarila Cvetkovic, do juce mladja pionirka koja je istrcala prepone za 8.60s cime je srusila Emini u mladjepionirskoj, a verovatno i starije pionirskoj konkurenciji (visina prepona je ista, nisam siguran za razmak).
Visina prepona jeste ista, samo što mlađe pionirke imaju 6, a starije 5 prepona. Samim tim, stvara se nelogičnost u mojoj glavi, jer je racionalno razmišljanje da ćeš brže istrčati kad imaš manje prepona i kad si stariji. A razlika između 2 pomenuta rezultata (mlađa pionirka Cvetković sa 6 prepona vs starija pionirka Emini sa 5 prepona) je 5 stotinki u korist Cvetković. Voleo bih da mi to neko objasni. Najpre će da bude da je Anđela super talenat, jer je Milicu mlađu pionirku ostavila za ogromnih 70 stotinki.


Čestitke Mini Mijatović, sad kad je počela "godina neparnog godišta", veliki je uspeh da parno obara rekord. Odmah pade na 200m, a moguće je i da padne na 60mH jer je ovih 8.72s sad za vikend istrčala na seniorskim preponama što je samo 30 stotinki sporije od Milice Emini koja drži mlađejuniorski, gde su niže prepone. Mina ima gotovo cele dve godine da napadne taj rekord, a do tad će verovatno da se debelo spusti ispod 8.50s na seniorskim preponama. :okk:

Imamo dve seniorke, najbolje u istoriji i dva super talenta, na ženskim preponama. Ovo definitivno nije slučajnost.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 15 Jan 2024, 13:52

Malo mi cudno sto tog teksta vise nema https://sas.org.rs/sr/vesti/22371-sa-10 ... -u-parizu/ . Najzanimljiviji deo je hvala predsedniku za silne stadione od kojih nijedan severno od Kraljeva nije funkcionalan.

Ponistise mladjepionirske, zbog viska prepona to nije ni pionirski, umesto dva, dete nema nijedan rekord, valja ga rusiti ponovo. :biggrin: Procitah negde pitanje na osnovu onog "oblacio je dres reprezentacije xy puta" da li je cetvrtfinale, polufinale i finale jedno ili tri "oblacenja dresa" ili ko trci danas svoju disciplinu i stafetu koliko je to nastupa za reprezentaciju i niko od silnih strucnjaka nije odgovorio na to pitanje, verovatno ni ovde gde je nekoliko ljubitelja i laika nece biti objasnjenja.

Svaka cast Mini i Tari Vuckovic koja je vec zasela na vrh svetskih lista, ali uz nova imena voleo bih da se na ovoj temi zadrzavaju i stariji rodjeni 2002.-2007. godine.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby novosađanka » 18 Jan 2024, 14:37

Pozdrav svima! Pratim vas već neko vreme, jako mi je drago što vidim da ima ljudi koji vole da prate i mlađe naraštaje, svaka čast na izveštajima! Jabukamen, skidam kapu! Samo nastavite :biggrin:
novosađanka
 
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2024, 12:49

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 18 Jan 2024, 14:43

Dobro nam dosla novosađanko :hatman: . Nadam se da ce ti biti prijatno na forumu i pisi sto cesce. Mora neko da "razbije" ovaj dijalog koji se vodi na ovoj temi :D.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade atletike

Postby novosađanka » 18 Jan 2024, 14:48

Visina prepona jeste ista, samo što mlađe pionirke imaju 6, a starije 5 prepona. Samim tim, stvara se nelogičnost u mojoj glavi, jer je racionalno razmišljanje da ćeš brže istrčati kad imaš manje prepona i kad si stariji. A razlika između 2 pomenuta rezultata (mlađa pionirka Cvetković sa 6 prepona vs starija pionirka Emini sa 5 prepona) je 5 stotinki u korist Cvetković. Voleo bih da mi to neko objasni.

Evo da budem od koristi i pokušam da objasnim- Anđela je na toj trci trčala u kategoriji starijih pionirki i na starije pionirskim preponama, bez obzira što je u tom momentu pripadala mladjepionirskoj kategoriji. Znači, trčala je na 5 prepona. Po meni, oborila je državni Milice Emini, što je strašan uspeh, s obzirom da je tek ušla u tu kategoriju, verovatno će imati prilike još gomilu puta da ga obori, kao i Mina 200m u mladjejuniorskoj... držimo im fige :srecno:
novosađanka
 
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2024, 12:49

Re: Mlade nade atletike

Postby novosađanka » 18 Jan 2024, 14:54

Milutinov Tata wrote:Dobro nam dosla novosađanko :hatman: . Nadam se da ce ti biti prijatno na forumu i pisi sto cesce. Mora neko da "razbije" ovaj dijalog koji se vodi na ovoj temi :D.

Hvala, hvala :biggrin:

Ne bih ja tu ništa razbijala :laugh: uživam da čitam, samo bih dodala po koju... kao i svaka žena :biggrin2:
novosađanka
 
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2024, 12:49

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 18 Jan 2024, 14:55

Opa, em dama, em insajder! Dobro nam došla! :srce:
Nadam se da ćemo se lepo družiti!

Neverovatan uspeh za Anđelu. Onih 70 stotinki brže od Milice Emini mnogo govori o njenom potencijalu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby novosađanka » 18 Jan 2024, 15:39

octopus wrote:Opa, em dama, em insajder! Dobro nam došla! :srce:
Nadam se da ćemo se lepo družiti!

Neverovatan uspeh za Anđelu. Onih 70 stotinki brže od Milice Emini mnogo govori o njenom potencijalu.


Hvala Octopuse, i ja se nadam :biggrin:

Ja bih pre rekla da je to 5 stotinki jer je starijepionirski rekord, ali ako ovako nastavi, biće sigurno i 70 stotinki :laugh:
Zadaće zadatak mnogim devojčicama...
Takođe, verujem da nije trčala tada mlađepionirske jer joj nije odgovarao razmak prepona, za njenu brzinu to je premali razmak, ali to su samo moja nagađanja :roll:
U svakom slučaju, ima talenata, samo da ne sagore u procesu...
novosađanka
 
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2024, 12:49

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 18 Jan 2024, 17:48

Da 5 stotih, kad se njih dve porede kao starije pionirke, a 70 kao mlađe pionirke. Biće tih 70 stotinki i u starijepionirskoj dobi, samo strpljivo, ima vremena za to skoro 2 godine. Nije to toliko ni bitno, već šta će da bude mnogo kasnije. Anja i Milica “podivljale” u rezultatskom smislu oko 25. godine, sećam se Hrvatica Ivančević je umalo dotakla zvezde sa skoro 30. Treba strpljenja, a treba i štedeti decu da se tuba skroz ne iscedi sa dvadeset. Sećam se kad je Emini skakala sa motkom, bežeći od krize na preponama. Mislio sam da je kraj, ali su je Slovenci vratili u život. Ovde da je ostala, verovatno bi do sad završila karijeru. A kao što vidimo, ona tek počinje!

Danas pročitah, samo 282 seniora u celoj Srbiji postoje i to sa takmičarima u bazi koji su već nekoliko godina u penziji. Poražavajuće.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 19 Jan 2024, 13:21

Na prvenstvu Beograda Nisic na 21.86, pretekao Boskovica ove zime, trenutno cetvrti u Evropi, ali se nadam da moze i bolje.

octopus wrote:Danas pročitah, samo 282 seniora u celoj Srbiji postoje i to sa takmičarima u bazi koji su već nekoliko godina u penziji. Poražavajuće.


Pravi broj je izmedju 82 i 182, bojim se blizi ovoj prvoj cifri.

Sutra otvaranje zvanicne sezone prvenstvom u18. Bice i na youtube, najveca borba za medalje na zenskom dalju i muskim preponama.

Mi smo na ovom pdf kao Bata i oni njegovi cetnici u filmu Povratak otpisanih. Iznenadimo se kad bilo ko dodje, ovde ni Milutinov tata nece da pise, a zensko se ne pojavljuje nikad. :biggrin: Dobrodoslica i u zdravlju se dopisivali.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby novosađanka » 19 Jan 2024, 14:34

jabukamen wrote:
Mi smo na ovom pdf kao Bata i oni njegovi cetnici u filmu Povratak otpisanih. Iznenadimo se kad bilo ko dodje, ovde ni Milutinov tata nece da pise, a zensko se ne pojavljuje nikad. :biggrin: Dobrodoslica i u zdravlju se dopisivali.


hahahaahhah, slatko si me nasmejao :laugh:

Hvala, hvala, družićemo se :biggrin:
novosađanka
 
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2024, 12:49

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 21 Jan 2024, 05:57

Prvog dana u18 Nebojša Ilić oborio rekord na 400m sa 50.12s. Rekord je vredniji jer je to njemu rezervna disciplina za prepone gde se na leto može očekivati svašta. Vuk Šolaja odličnih 206cm, a u sprintu neuobičajeno ubedljivi Kekić i Mijatović, svi iz NS.
Na ženskom dalju se može podeliti zlato samo ako su potpuno isti skokovi. Stanimirović i Nisić nisu skakale isto, a ipak su podelile zlato. Sledeća bi trebalo da dobije bronzu, ali je dobila srebro. Nije štamparska greška, a šta se desilo stvarno ne bih znao.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 21 Jan 2024, 18:34

Jos jedan rekord MM na 200m i to sad ispod 25s, sjajnih 24.90s. Na 800m Catovic zamalo do rekorda1:55.63, a odmah za njim i Stankovic sa 73 stotinke zaostatka.

Sledece sedmice starijejuniorsko MM izaziva dve godine starije, tradicionalni okrsaji devojaka na srednjim prugama, a nadam se da ce doci do dvoboja Nisic/Boskovic na 200m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 28 Jan 2024, 07:33

Odličan prvi dan u20 prvenstva. Uz svaki rezultat koji pomenem se može staviti reč odličan. Stanković oborila sve rekorde u hodanju. Njen kolega sa eyof Catovic srušio državni na 1500m i sada je 3:52.10 što je prvo mesto na svetu, a njegova senka Ziljkić takođe sjajan. Kod devojaka dominaciju Pazara sprečila Grujic sa 4:22.17. Na 400m Ilić u sjajnom finišu stotinku iza državnog, a Bekrićeva učenica Kopunović za 0.003s ispred Vučković. Naši su u vrhu lista u skokovima i na srednjim prugama, u sprintu ide teže, ali se napreduje. Kiš se smestio između dva Džampovca sa ličnim 7.00, a u štafeti 4x200m došao do državnog rekorda. Kod devojaka sjajna borba, prva treća i četvrta sa pb, na kraju poredak Perović, Radojičić, Mijatović, Prekajac.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 28 Jan 2024, 19:45

Ispravi me ako grešim, ali Ćatović je za preko 4 ipo sekunde popravio lični i državni na 1500m! To što postoji još neko sa sličnim rezultatom stvara mi sumnju… Dok se ne uporedi sa Elzanom i to na otvorenom, nećemo moći da sagledamo njegov potencijal. Malo me nervira ova Angelinina taktika, tj. tatina. Osvojiti što više zlata, bez obzira na rezultat. Verujem ja da se svaki bod na postolju novčano nagrađuje u trci klubova, ali mnogo je bitnije juriti lične rekorde i stremiti ka najvišim svetskim visinama, kad je već za to predodređena. Juniorke u sprintu postižu rezultate koje su pre 10-ak godina ostvarivale seniorke. I baš te 4 devojke koje si naveo, možda bi jednog dana uz stariju predvodnicu Ivanu Ilić nešto više mogle i van balkanijade. Sjajna vremena devojaka na 1500m, jako u top10 svih vremena. Da ti ne kvarim post o drugom danu… ovo je bio moj komentar za juniorske događaje od juče.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 32 guests