Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 08 Jul 2022, 05:19

Medju brojnim cestitkama Topicima izdvojio bih jednu potpisanu od poznatog trenera: Steta trositi budzetske pare na solarijum i manikir/pedikir, daj da menjamo rashode i usmerimo na prave cerke, nece biti stete i zgoreg.

Mladjejuniorski rekord Srbije na 110 prepone iznosi 14.20s. Bojan Novakovic je u poslednje tri trke imao 14.15, 14.07 i 14.14s, nazalost sve uz "pomoc" vetra. Prosla su sva zvanicna mladjejuniorska takmicenja za 2022., bas bi bilo steta da se ne promeni rekorder.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 11 Jul 2022, 09:57

Taj što je pisao tu sočnu čestitku, sigurno nije ni na kakvom platnom spisku, verovatno je ozlojeđen, inače ne bi smeo ni da pomisli da potkači starleticu i tatka.

Jeste šteta za Novakovića, pogotovo što je reč o jako slabom NR-u. Mislio sam da je dobar jer dugo godina stoji, em prepone, em Bekrić, no kad videh ulazna vremena sa EP, sve mi bi jasno. Nije ni čudo što je Emir prešao na niže prepone, da je bio dobar, ostao bi... Do pre par godina je bilo mnogo tih VK takmičenja i ovaj problem ne bi bio tad nerešiv. Umesto da idemo napred, sve manje je takmičenja i stadiona. A para nikad više, izgleda da služe samo za taj pedikir i projekte za isisavanje istih...
No, uteha je da je na državnom prvenstvu minulog vikenda Bogdan Vidojković uspeo u istoj disciplini samo u starije juniorskoj konkurenciji. Svoj NR je spustio za čak 2 desetinke na 13.73s. Trivija, reč je o dečku Ivane Ilić.

Vilagoš više ne obara lične iz takmičenja u takmičenje kako nas je navikla, ali se veoma ustalila na daljinama jedva preko 60m, ovaj put 60.16m. Nek se taloži snaga za nove iskorake. Odavno nisam video neki tekst o njoj, zanima me da li je počela da radi sa tegovima.

Bravo za Vretu, nestvaran napredak, nigde je nije bilo a sad je u top15 svih vremena na 100m. A odlična je i Anastasija Miča, koja je sa rezultatom 11.84s ostvarila normu za juniorsko SP. Sećam se kad je svojevremeno Španović trčala 11.90s, to mi je tad delovalo nadrealno brzo. A sad se pojavljuju devojke iz drugog plana koje dostižu i prestižu to vreme.

Bukvić iznenađujuće brza. Nisam nju očekivao da bude prva na ovom nivou posle dvojca Emini/Lukić. Nade sam polagao u Anu Lazarević. Izgleda ništa od nje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 12 Jul 2022, 07:31

Mozda je Bukvic cak i izmedju njih dve. Vidojkovic je vec rusio proletos sto je proslo mimo mene, dva rekorda, ukupno 30 stotinki spusten proslogodisnji, lep poduhvat. Kad smo vec kod preponasa, ove godine nisam cuo za mladog Francuza koji je lane pokidao, verovao sam da on moze odmah na vrh.

Lep rezultat na juniorskom je ostvarila i pomalo zaboravljena Mitrovic u troskoku, ovo je disciplina u kojoj je bilo najvise pretumbavanja na vecitoj listi, niz mladih troskokasica uz Ivanu i Angelinu, steta sto su Gnjatovic i Stojadinovic nestale, ali ima ih.

octopus wrote: Do pre par godina je bilo mnogo tih VK takmičenja i ovaj problem ne bi bio tad nerešiv. Umesto da idemo napred, sve manje je takmičenja i stadiona. A para nikad više, izgleda da služe samo za taj pedikir i projekte za isisavanje istih...


https://www.dnevnik.rs/sport/ostali-sportovi/brankovic-atletska-staza-na-marakani-izgubila-sertifikat-22-06-2022

Zanimljiv mi je ton intervjua, ni otkud to, ni ko je kriv, ni da li ce se to popraviti, nego eto. kao da se prica o necem sa cim nema nikakve veze.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 12 Jul 2022, 08:31

Nedostaje to pitanje/a na kraju, nelogican je citav tok intrevjua (ako je uopste bilo razgovora), a da se ne zaokruzi prica.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade atletike

Postby bowie » 12 Jul 2022, 14:40

Na juniorskom prvenstvu u Kruševcu odlična je bila i Milanović 13 god. , 4. na 100m, 5. na 200m!
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 166
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 18 Jul 2022, 05:21

Osakacena juniorska reprezentacija na osakacenoj balkanijadi bez vrednih rezultata, a od plasmana vredi istaci novu duplu pobedu troskokasica iako su bile u rezervnoj postavi Dragutinovic/Mitrovic. Iduce sedmice eyof, a onda pocetak avgusta i vrhunac sezone za mladje, svetsko prvenstvo za juniore u Kaliju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby bowie » 21 Jul 2022, 04:25

bowie wrote:Na juniorskom prvenstvu u Kruševcu odlična je bila i Milanović 13 god. , 4. na 100m, 5. na 200m!


Ispravka. Prema worldathletics Milanović je ipak 3 godine starija. :nisamja:
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 166
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Mlade nade atletike

Postby Dovla933 » 27 Jul 2022, 07:23

Jedna neverovatna priča, Adriani Vilagoš je trener njena majka, koja je prvi dodir sa kopljem imala isto kad i Adriana..
Uči gledajući jutjub, čitajući knjige i kopiranjem treninga drugih bacača..
Koliko bi tek ova mala bacala da je imala pravog trenera? :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=QxgBpvwRwqY

na 10:18 priča o tome..
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Mlade nade atletike

Postby Puta Tapar » 27 Jul 2022, 07:29

Beše onaj Kenijac ili neki s Kariba uzeo zlato iako je učio bacanje koplja s jutjuba?
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Mlade nade atletike

Postby Dovla933 » 27 Jul 2022, 07:34

Puta Tapar wrote:Beše onaj Kenijac ili neki s Kariba uzeo zlato iako je učio bacanje koplja s jutjuba?

Jeste, navodno, Julijus Jego, Kenijac i to bacao neki štap, nije ni pravo koplje :roll:
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 27 Jul 2022, 08:08

Dovla933 wrote:Jedna neverovatna priča, Adriani Vilagoš je trener njena majka, koja je prvi dodir sa kopljem imala isto kad i Adriana..
Uči gledajući jutjub, čitajući knjige i kopiranjem treninga drugih bacača..
Koliko bi tek ova mala bacala da je imala pravog trenera? :roll:
Da smo recimo Česi ili Nemci, vest bi bila skandalozna. Ovako, kad znaš da sem Đorđića, koji je inače mentor i Adriani i njenoj mami, nemaš nijednog krštenog trenera za koplje, ovo i nije loša solucija. Mama i ćerka se najbolje poznaju, uče metodom pokušaja i grešaka, ali odlično im ide. U atletici je pored talenta, volja najbitnija i lepo je videti da se mama trgla iz lagodnog činovničkog života i krenula u skroz nove i nepoznate životne poduhvate. Ne znam koliko bi pomoglo angažovanje stranih trenera. Najsitnije tajne najboljih trenera se čuvaju. Ionako sve je u božjim rukama, ne postoji siguran recept. I Adriana je poput Angeline na 95% puta da postane svetska klasa. Kad je do sad sve glatko išlo, treba biti pozitivan i verovati u najbolje.


Inače, Angelinin WR od pre neki dan deli još jedna devojka. Reč je o Estonki Karmen Brus, rođenoj takođe 2005. godine, koja je u finalu seniorskog SP u roku od mesec dana popravila svoj PB za čak 8 cm na visinu 196 cm i zauzela visoko 7. mesto. Na EP za mlađe juniore je Angelina otišla kao apsolutni favorit, sad na SP za starije juniore neće biti tako. U tome je i lepota ovog sporta, ali i pretnja da ako se ne osvajaju medalje vrlo brzo može doći trenutak da nisi više konkurentan iako si na istom nivou. To mislim na seniore, jer kod mlađih kategorija plasman nije toliko bitan.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 27 Jul 2022, 14:00

Na pola eyof-a nasi sasvim lepo napreduju. Aldin Catovic je osvojio peto mesto na 1500m, a pored nekoliko ispadanja, Rajic (800), Ilic (400p), Muric (1500) i Nisic (troskok) su autoritativno usli u finala koja ljubitelji atletike (i drugih sportova ovog uzrasta) mogu gledati na https://eoctv.org/live/
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 28 Jul 2022, 17:22

Skoro je Atlex objavio vest šta je bilo sa karijerama srpskih osvajača medalja na eyofu, a sličan komentar sam i ja napisao pre par godina. Baš mnogo mladi sportisti, većina od njih će jedva i da kroči u seniorske vode. Kad bi neko napravio brutalan rezultat, to bi bila neka referenca.

Evo zlato za Mašu Rajić na 800m sa rezultatom 2:11.95. Samo lud može da očekuje nešto. Da je 2:05 to bi već bilo ozbiljno. A Maši čestitke i nek nastavi da napreduje!
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 29 Jul 2022, 04:35

Atlex je pre koji dan napisao i kriticki tekst o stazama, pocece da mi se dopadaju. :biggrin:

Masi svaka cast, polufinale i finale c/p, drzala se 700m, a onda se izdvojila i rutinski pobedila, juce i Poljakinju sa mnogo boljim licnim. U taktickim trkama gde je prvi krug 68s, a drugi je vratila za sjajnih 63s tesko je ocekivati licni. Dodatni plus je i sto je godinu mladja od konkurencije, za buducnost ne znam, za ovo juce cista desetka.

Mejra se hrabro drzala sa vodecim 4 kruga, na 200m od cilja je izgledalo da ce ici 6.55, kamera je ispratila vodece, da li je bilo nekih problema na vodenoj ne znam, ali i 7.02 je licni.

Milinkovic i Simic nisu uspele do finala, ali kad sprinterke sruse licni za preko 2 desetinke to je za svaku pohvalu.

Nisam znao da je Amidzic tako sitna, za glavu niza od konkurencije. U poredjenju sa nasom kuglasicom Cancarevic koja je visoka 181 i teska 119 kg, Mininih 163/60 je cini dzepnom bacacicom.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 29 Jul 2022, 10:59

Tokom trajanja eyof-a objavljen spisak takmičara koji će nas predstavljati na juniorskom SP u Kolumbiji od 1. do 6. avgusta, njih 12-oro. Devojke: Adriana Vilagoš, Angelina Topić, Zorana Rokavec, Teodora Boberić (obe discipline), Jana Dragutinović (troskok), Anastasija Miča (400 prepone i 100 metara) i Milica Poznanović (bacanje diska). Momci: Bogdan Vidojković i Strahinja Radaković (110 prepone), Aleksa Tomić (800 metara), Jovan Stranić (kladivo) i Nikola Kostić (400 prepone).

Na eyof-u srebro za Nikolinu Pejatović. Prvo izjednačila PB, pa preskočila 2 cm više i opet preskočila 2 cm više za konačnih 182 cm. Zlato za Hrvaticu Koščak, koja jeste završila takmičenje sa 184 cm ali je prilikom preskakanja visine od 180 cm imala (bez preterivanja) bar 20 cm lufta!

Uh al je krupna Čančarević i za muške pojmove. :biggrin: U finalu ubedljivo poslednja, svaki hitac kao da će da se struni umesto da pojede onu kuglu. U svakom slučaju podržavam da krupne devojke treba da bacaju kuglu i disk. Za kladivo to nije toliko bitno, ali teško da će Mina ikad ugroziti i Saru Savatović a kamoli uraditi nešto veće, pa se i ne nerviram što je sitna. Mnogo više me brine što Stranić ima lošu prvu juniorsku sezonu, on je ipak mnogo veći potencijal.

Bravo za Mejru, ali gotovo zaboravljena Pruginić je sa isto toliko godina trčala 6:49.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests