Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 03 Sep 2022, 15:30

@Dylam Dop Jeste fakat im je sajt mogao biti pregledniji. Probao sam da postavim direktan link ali ne radi.

Odeš na

https://brussels.diamondleague.com/en/programme-results-brussels/ , pa klikneš na koplje. Ispod datuma su ti opcije. Klikni na opciju Qualification Standings i došao si do liste sa bodovima.

Simpatična Kitaguči je prva trenutno sa 30 poena, Vinger druga sa 18. Vilagoš deveta.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 04 Sep 2022, 20:03

Amaterski rezultati na ekipnom prvenstvu za seniore. OAK prvak u obe konkurencije, to je jedino vredno pomena. Nema dovoljno domaćih takmičenja i ovo ubace u katastrofalnom terminu, kad su svi van forme. Bravo.

Adriana nestrpljiva, rešila da već ove sezone obori juniorski WR. :biggrin:
Mnogo će osiromašiti tema Mlade nade, jer su nam ova dva bisera uveliko uplivala u seniorske vode.

Bibić 3:36.30 SB. Vredno pomena.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 05 Sep 2022, 04:29

Slazem se da su rezultati jadni, ali ne bih krivio kalendar, vise tradicionalni odnos prema ovom takmicenju. Maj je prerano, jul i avgust su profesionalci na medjunarodnim takmicenjima, amateri na moru, septembar ne valja, kup i mitinge nemamo, pa ne moze cela sezona da stane u pola juna. BAK i Zvezda su jedina dva seniorska kluba ovo ostalo ne znam kako bih nazvao pa nije cudo kad Kosutnjak sa dve ili dve i po atleticarke stigne do treceg mesta.

Da se pomenu ipak dva imena i njihov debi na visokim preponama, nista epohalno,ali kad nema bolje... Bogdan Vidojkovic koji trci juniorske je istrcao 14.41, i Maja Gajic koja trci 400 prepone je istrcala za klub 100 prepone za 14.00s. Oba rezultata su za prvu trecinu vecitih lista.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 09 Sep 2022, 20:02

Vučenović, Vilagoš, Jovančević, Lukić i Sinančević prijavljeni za Hanžek.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 31 Oct 2022, 05:58

Nikola Mujanovic prvak Srbije u viseboju sa solidnim rezultatima u trcanjima, visu i dalju i groznim u motki i bacanjima. Da li je to samo zezanje na kraju sezone ili najava promene discipline videcemo. Obzirom na tempo napredovanja u visu, veca je sansa da u desetoboju stigne do srpskih top10 svih vremena.

Bibic je nakon osvojenog krosa (10km) pobedio i u polumaratonu sa (za nase prilike) odlicnih 63.58s. Dobro je sto je zdrav, lose je sto opet trci miki maus trke, da li ce ga ovi rezultati uz glavnih 5km okrenuti manje prema 1500m, a vise prema 10000m?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 10 Nov 2022, 05:11

Ne znam gde da pisem, DL ne zasluzuje topic, domaci i aktuelnosti se preplicu najbolje, mlade nade su medju seniorima, ali neka tri teme zasluzili smo pdf.

Nego, mrtva je sezona i nema puno dogadjanja. Nazalost i tokom sezone ih je sve manje. Sa medaljama najboljih bi bilo logicno da se broj takmicenja povecava, ali seniori vise nemaju ni veliku nagradu ni kup, U23 kategorija je izbrisana gumicom, lane nije bilo Marinkovicevog mitinga za juniore, mladji juniori nemaju kup, pioniri ostali bez nestle lige dok su najmladji ostali bez kids athletics.

Nekad su uspesi seniora znacili vise klinaca na tom sportu, pre hiljadu godina posle medalje kosarkasa se nije islo sedam dana na basket jer ce tamo biti i kurta i murta, kad odbojka ili Nole naprave uspeh sire se mreze, a i prve Ivanine medalje su bile znak da se devojcice prijavljuju za atletiku pa su scene kako njih 70 sedi na klupama cekajuci da skoce u pesak bile ceste. Nole i Ivana nastavise sa uspesima, ali to je postalo normalno i time njihovi sportovi ne dobijaju na masovnosti, kad je atletika u pitanju naprotiv.

Sudeci po opentracku svi najbolji klubovi imaju po 30% manje registrovanih. Najuspesnija godina po medaljama nije donela nista po pitanju broja atleticara, deca ne gledaju tv (cesto se ne moze ni pohvatati kad je nesto na SK, nesto na areni) i ne loze se na medalje sportova koji nisu fudbal, kosarka i (zenska) odbojka. Ni gradovi koji su dobili stadione poput Krusevca, Pazara, Kraljeva, Pozarevca (procitah da je njihov stadion finansirao grad sa 102, a savez sa projektom 2 miliona, cuo sam da je takav odnos i kad su drugi stadioni, ali to ne smeta savezu da govore kako su oni napravili stadione, blama bez) se nisu omasovili, Loznica i Ub ni nemaju klub. Kad se gledaju brojevi, vecinu klubova cine deca cija godina rodjenja pocinje sa 201, ima poneki veteran, a broj ozbiljnih takmicara, pod "ozbiljnim" atleticarkama smatram one koje bace kuglu 10m ili skoce uvis 150 ili istrce stotku ispod 13 je uglavnom pet ili manje.

Uspesi seniora i novi stadioni ne doprinose, po meni je resenje da oni koji su vec treniraju imaju dobar rad i uslove i da se zasluze preporuke od coveka do coveka, a drugi korak je ne da se ceka da deca dolaze kod njih nego da se ide od skole do skole, pa cak i vrtica i da se bori za svako dete, vise clanarina, sira baza, svima bolje. Ali to zahteva mrdanje guzova sto je cesto veliki problem.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 10 Nov 2022, 09:25

Nažalost, evo otkad se nas dvojica dopisujemo, a bogami to je više od 2 olimpijska ciklusa, stvari se ne menjaju ni makac. Suština je upravo u tom mrdanju guzova. Lakše je kukati, primati crkavicu i kraduckati nego biti stručan, rizikovati sa jednim ili 2 pojedinca i napraviti konkretan uspeh, logično.

Najvažnije od svega za nas ljubitelje je da se osvajaju medalje i visoki plasmani na najvećim takmičenjima u gotovo svim starosnim kategorijama. Doduše, pojedinci to rade u sve 3 kategorije i tako pokrivaju celu srpsku atletiku. Uspeh je uspeh i daće bog da će ga tek biti u narednoj deceniji. No mi nismo mejstrim medij, pa da grebemo samo po površini. Jasno je da je mnogo toga kancerogenog u generalno celom srpskom sportu. Partija je iznad stručnosti više nego ikad. Dvorana je super stvar i to daje konkretne rezultate. Samo još da BG i NS kao generatori atletike dobiju adekvatne uslove za rad, što se mene tiče ostalo i ne treba. Ionako sve što vredi u Srbiji, kad tad dođe do nekog od ova dva grada. Možda nije politički korektno što tako pišem, ali evropske medalje u bilo kojoj starosnoj dobi van ovih centara mogu da se nabroje na prste jedne ruke. Da ne računamo nebitni eyof. Baza je katastrofalna, pa raduje svako novo ime. Talenata ima, ali čini mi se da su pored politike najveći problem nestručni treneri koji decu ubijaju u pojam monotonim i ubistvenim treninzima. Da se ne ponavljam previše...

U sledećoj sezoni očekujem braću Kijanović i u dvorani i na otvorenom na listi državnih rekordera u sve 3 najkraće trkačke discipline. Nadam se borbi Ilićke i Tirnanićke za NR i nešto možda malo jače od toga kad je Ivana u pitanju narednih godina. Boško da u naredne 2-3 godine pojuri trku ispod 45s što bi značilo borbu za medalju na EP. Elzan je pokazao da je nažalost kreiran na sličan kalup kao Amela. Sve super do seniorske karijere kao i u seniorskoj gde pršte nacionalni rekordi dok nema takmičenja, a kad je najbitnije, on je daleko od najboljih sezonskih vremena. Gardašević da pojuri što više skokova preko 6.85m i biće lepih vesti. A od medaljaša sa poslednjeg EP su uvek najviša očekivanja. Na SP na otvorenom bih bio prezadovoljan sa jednom medaljom, pogotovo ako bi je osvojio neko ko se ne preziva Vuleta. Budimpešta je blizu, možda bi moglo i da se skokne na koji dan u večernjim terminima.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 11 Nov 2022, 05:41

Sad ne znam da li se dopisjemo kao Djura Jaksic i neki njegov ili smo kao ona dvojica iz mapeta? :biggrin: Nije ni makac nego je gore, a ne poredim srpsku atletiku sa nekim drugim sportom ili drugom zemljom nego sa samom sobom sto je najgore.

Milica je odmah uz Ivanu i devojcice, visok plasman na svetskoj listi i pobede na nekoliko jakih mitinga, iduce godine da se zadrzi pri vrhu, a onda napad na evropsku medalju i olimpijsko finale, a tamo ko zna. Ilic mi je totalna nepoznanica, bas me zanima kako ce teci povratak, moze iovako i onako, a Elzan je zaista zalicio na Amelu prosle sezone s tim sto je ona bar pobedjivala na univerzijadama i slicnim takmicenjima dok su njemu i mediteranske igre lane bile prevelik zalogaj, ipak je dovoljno mlad da moze da ode po jos rekorda ako su visoki plasmani na velikim takmicenjima nedostizni. Od Alekse nemam rekordna ocekivanja, a Bosko je lane morao da obori napolju bas onaj rekord koji mi je najmanje smetao, nadam se da ce na leto pasti i neki na 100 ili 400m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 12 Nov 2022, 00:07

Nekoliko kurioziteta i paradoksa je obeležilo ovu godinu kada su u pitanju državni rekordi, da to zaslužuje da bude objedinjeno u jednom komentaru.

Kijanovići drže najkraću i najdužu sprintersku disciplinu u svom vlasništvu kada govorimo o dvorani, dok je obrnut slučaj na otvorenom gde još uvek dominira Branković. Neočekivano Mladen Nikolić “izgubi glavu” iako su sve oči bile uprte ka “dole” i “gore” u Brankovića. Kod juniora su pala oba rekorda na preponama, ali su rekordi ostvareni od strane različitih momaka - u dvorani Radaković, a na otvorenom sjajni Vidojković. Na greškama se uči, tvrdio sam da je nemoguće da Branković drži rekorde u prvoj i trećoj sprinterskoj disciplini i da bi po difoltu morao i u srednjoj da je najbrži ikad, međutim demantovaše me mlađi juniori u dvorani. Na 60m i 400m NR je ove godine oborio Balša Milić, dok je to isto zimus uspeo i Miloš Nisić na 200m. I najjači podatak je, da je Angelina ove godine kao mlađa juniorka na otvorenom uspela da obori seniorski NR, dok u dvorani ne drži ni mlađejuniorski!

Elzan i Amela doneli buljuk rekorda u NP, uz veliko ništa u medaljama i visokim plasmanima, kad pominjemo seniorsku konkurenciju. Medalje sa MI i U vrede samo sa aspekta sticanja “podloge” za osvajanje velikih medalja, a nikako kao konačni cilj. Postoje 2 tipa sportista kojima pasuju te medalje - mladi koji ulaze u seniorske vode i nešto stariji koji su takođe talentovani ali iz nekog razloga kasne. Primer prvih su zlatni iz Orana: Adriana, Milica i Armin, a primer drugih je srebrni sa istog takmičenja, Lazar Anić.

Aleksa, Anja Lukić i Maja Ćirić oborili ove zime NR u dvorani, ali i dokazali da su nažalost mnogo više dvoranski tipovi trkača. :crybaby:
Anja recimo ima bolji PB u dvorani od nekih devojaka koje na otvorenom trče 13s pa čak i malo brže… Aleksinih 6.66s bi trebalo da znače bar 5 stotinki brži rezultat od aktuelnog NR-a na otvorenom, a on još uvek nije trčao 10 trideset nešto…
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 12 Nov 2022, 06:20

Objavljena lista najuspesnijih klubova. Posle nekoliko godina prva Vojvodina po principu neko mora biti prvi, verovatno ni oni nisu svesni otkud to. Ivana i Milica se uglavnom ne takmice za klub, jedino sto moraju biti neciji clanovi, a drugi red Emini i Stranic cak ni ne zive u Srbiji vec u Sloveniji. Ali, eto talentovani pioniri, pokrivenost u vecini kategorija, uvek ce se pojaviti neko iz Zrenjanina ili Rume ko se preseli u NS, ove godine Milutinovic i Vojvodina ce tesko skroz potonuti.

Druga je Zvezda, atlexovci su ih popljuvali kad su izgubili seniorsku titulu, ali to je najmasovniji klub, ove godine je iskocio Vidojkovic, u mladjim kategorijama se ne isticu previse, ali ipak drugi.

Treci je OAK, jedini klub koji masovnije dovodi afirmisane atleticare (ne znam da li se to moze nazvati kupuje), osvojili su seniorsku titulu, nakon fuzije sam ocekivao tartan na Karaburmi, jos masovniji klub, ali uz odlicne seniore i juniore )ocekivao sam tokom leta vise od Balse) pionirska baza se svodi na jedno ime Mina.

Cetvrti je Top jump. Kad sam pisao o osipanju kadra, oni su lane imali oko 120 clanova sad su na 85, redovni su na svim ekipnim takmicenjima, ali ove godine nisu bili na mladje pionirskom sto mozda pokazuje put kojim se krecu, Top je jednom objavio da vise ne prati pionire sto je ok jer uz Angelinu koja zahteva angazovanje 24/7 ima jos 6-7 talenata rodjenih 2005.-2007. koji sad ulaze u ozbiljna takmicenja, dovoljno je to zanimacije, neka od njih troje budu za balkanski vrh, svaka cast. Uz vec promovisane klince dogodine treba obratiti paznju na daljasa Boskovica.

Peti je Zemun sa velikim zaostatkom u odnosu na prve cetiri. Klub prakticno bez seniora, Rokavec je odlicna, uvek finalista na velikim takmicenjima, jedino sto je u senci A&A, sa muske strane je bilo dosta njih koji su obecavali Isailovic, Jurosevic, Dostanic koji sad ulaze u seniore, ali slaba vajda. Na srecu dolaze novi, najistaknutiji Andrea Prvanovic i Luka Tomic.

Sesti je povratnik u top ten Novi Pazar, uz Elzana i Teodoru nosioci su mlade snage. Nazalost, Saima i Mejra ne napreduju nesto puno pa se bolja Saima moze nadati u najboljem slucaju karijeri pomenute Teodore. Medjutim, koliko god se tamo brlja, nema vise Hasanovica, Gicica i Nikolic koji su sad trebalo da dominiraju juniorima, da li je povreda, zasicenje ili kombinacija ne znam, opet se pojvaio veliki talenat Aldin Catovic koji za manje od godinu dana treninga stize do medjunarodnog nivoa. Ali decko je u poslednja dva meseca trcao 30-ak trka po stazi, betonu, blatu, od 800 do 5000m, potrosili su pomenute, Terzicke, Eminovic, razumem da Rifko ne ume drugacije, da i on sa sto godine trci ko zna koliko, ali vec je imao milion slucajeva da izvuce pouku i ponovo je dobio biser koji bi trebalo negovati, ali avaj.

Sedmi i deveti su Srem i Sirmium, neko bi rekao kad bi se fuzionisali da bi to bio snazniji klub, ali cesto to znaci samo gasenje jednog, ako se ljudi ne slazu, bolje ovako.

Osma je Senta, nekad su imali sprintere i miting, sad imaju Adrianu i jos dve-tri bacacice, kad imas nekog ko je sve to postigao u ovoj godini i zasluzujes da si ispred nekih koji samo jure kvantitet.

Deseti je Sprint, trude se, upinju, baza je preuska, talenata malo, ali respekt za upadanje na listu iako su ostali bez prvog imena.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 12 Nov 2022, 12:28

Jabukamen :okk:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 04 Dec 2022, 17:02

Ko ima vremena moze da poslusa razmisljanja sportskog direktora SAS

User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby grobar_Zvornik » 06 Dec 2022, 14:32

Adriana Vilagoš proglašena je za svetsku mladu zvezdu u usponu! Naša bacačica koplja, Adriana Vilagoš, proglašena je za “Mladu zvezdu u usponu” od strane Svetske atletike u Monaku. Ove nominacije obuhvataju najveća dostignuća u ovoj godini, na Svetskom atletskom prvenstvu do 20 godina u Kaliju, Svetskom atletskom prvenstvu u Oregonu 22 i drugim međunarodnim takmičenjima.

https://oks.org.rs/adriana-vilagos/?fbclid=IwAR0hmGBxJazHr7CdNNaEpXWCj_cSXM6qJxLU8xhfl_dh9vJTSu5Fv0n4sDE
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 06 Dec 2022, 20:19

Nagrade samo pljušte. :biggrin:


Najbolji evropski atletičar meseca novembra. :truce:

Nagrada kao paradigma njegove karijere. Veliki a nebitni uspesi.
Poput Oskara za najboljeg statistu.

Planira da učestvuje na EP u krosu sad…
Tempira formu za početak i kraj sezone, a povređen je kad je najbitnije.
Može on otići miljama od NP-a, ali Zilkićeva škola je uvek tu. :crybaby:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 15 Jan 2023, 07:12

Glavna vest sa prvenstva Beograda je da se Ivana Ilic vratila na rezultate pre pauze. Tirnanic jos brza, Lukic i Milutinovic na visokom nivou. Bosko na 60m brzi od brata, na 200m na 4 stotinke od rekorda. Nadam se da ce doticni uskoro ostati bez rekorda, ali i funkcije sto je mnogo bitnije.

Angelina opet preko 190 cm, omladina ponovo na visini zadatka.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests