Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 09 Aug 2022, 10:02

Milica odlicno napreduje u seniorskoj konkurenciji, steta za one prestupe na SP, znacilo bi joj finale kao veliko iskustvo.

Nemica je sigurno prvi favorit bez sumnje za EP, a sve iza je otvoreno. Bek, Britanke, Svedjanka, mozda jos neko, ako se skace oko 6.80m. Verujem da ce skok preko 6.90m biti sigurno dovoljan za medalju. valjda Ivana ima to u nogama, bilo bi lepo da konacno prekine crni niz na otvorenom. Za Milicu 6 skokova u finalu bi bio odlican rezultat, a onda mozda i ponovi ovakav skok.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 29 Aug 2022, 14:07

Boli mozak koliko vređaju inteligenciju ove izjave Vese i Brankovića. Te medalje, te zlatna era srpske atletike, te oni su prepoznali potencijale Adriane Vilagoš... e baš treba biti stručnjak da razlikuješ devojčicu koja baca vorteks 80 metara od prve sledeće koja baca maksimalno 55m. :biggrin:

Sa druge strane i organizaciono se napreduje... Organizuje se međunarodni miting na Banjici sa dvoje ili troje atletičara iz BiH... gde je najduža olimpijska trka 100m, jer je reč o pomoćnom stadionu sa stazom dugom 300m... rezultati verovatno neće biti regularni. Na sve to, u Beogradu koji vuče trećinu naše nacije, ne postoji jedna jedina sertifikovana staza, pa učesnici kvalifikacija kupa idu iz glavnog grada na takmičenje Centralne Srbije ili Vojvodine, kako bi stekli prohodnost za finale. A niko se ne usuđuje da ih pita kako je nešto tako nemoguće postalo moguće...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 30 Aug 2022, 06:48

Sve se slazem, Vilagos je projekat (koji finansira OKS a ne SAS, ali ok), ali bili su bili projekti i Dudas i Olivera u petoj deceniji sa safarijima i kojekakvi su projekti. O stadionima pogresnih dimenzija, na pogresnom mestu, bez opreme smo vec ispisali romane, da su hteli gluplje tesko bi odradili, ali opet im to ne smeta da izadju na tv i pricaju kako su oni super.

Nadam se da ce do kraja sezone u inostranstvu na Hanzeku i slicnim mitinzima biti nasih i da ce biti jos dobrih rezultata, pre svega od Gardasevicke.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 30 Aug 2022, 07:51

Vučenović prijavljena za Lucern večeras, a Gardašević za Rovereto isto večeras.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 30 Aug 2022, 21:11

Pobeda Gardašević u Riveretu 6,78m! Sojers druga, Brume treća. Vučenović druga u Lucernu 57,87m , iako je bila 6. favorit po tablicama sezone. Ostavila iza sebe imena poput Vinger i Agilar. Bravo!
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 31 Aug 2022, 01:44

Sjajna sezona za Milicu, steta samo za SP.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 31 Aug 2022, 05:47

Aleksa Kijanovic istrcao stotku za 10.40.

Objektivno: licni rekord i najbrze sto je neki Srbin istrcao u poslednjih 19 godina, cetvrti svih vremena. Da je bilo pomoci vetra bilo bi i brze, svaka cast.

Subjektivno: Anja, Milana i Aleksa (price im lice kao jaje jajetu) su svi ove godine oborili licne rekorde i primakli se drzavnom, ali niko nije uspeo da ga i srusi sto mene koji nemam veze sa njima pomalo frustrira, kako je njima nemam pojma. Iako su u pitanju prestizne discipline, rekordi ne vrede previse u evropskim okvirima, a sa svakom godinom ce radost zbog rekorda biti manja jer se ulazi u zrele atletske godine. To me podseca na nekog vecitog studenta koji se ozenio, zaposlio i posle puno godina se setio da zavrsi fakultet, skinuo teret sa ledja, ali roditelji ostarili, drustvo se razislo i to realno vise nikog ne zanima.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 31 Aug 2022, 18:18

Milica je onako iz prikrajka, bez mnogo pompe, prešla jako veliki put. Od potencijala za evropsku medalju, preko statusa realnog osvajača iste do statusa nade za olimpijsko odličje! Jer svako ko u nogama ima 6.90m on ima čemu da se nada na najvećim atletskim smotrama. Milica je podsećam imala dva skoka za evropsku bronzu. Jedan u kvalifikacijama (6.83m) sa prejakim vetrom u prsa i drugi još bolji u finalu sa minimalnim prestupom. Dva takva skoka ne mogu biti slučajnost. I to na EP, ne u Beranama. Njoj je sad glavno da mentalno sazri, atletski je na mnogo višem nivou. Sinančeviću je bilo pitanje trenutka kad će doći do velike medalje, a sad i ona polako ulazi u taj stadijum. Tek sad vidimo prednosti velikih sportskih sila, kod kojih je normalno osvajati medalje, ne samo što se dobro radi već i što imaš vrhunske uzore pored sebe i još neke druge asove, koji ti dižu samopouzdanje, volju za radom a odagnavaju strah od neuspeha. Klicu svega toga je posadila naša (trenutno) najveća atletičarka ikad.

I Marko Radosavljević odličan, 10.62s u Zagrebu, PB. Zrelo je da padne NR u muškoj kraćoj štafeti sledeće godine. Aleksi ova stotinka mnogo znači na mentalnom planu. Biće sprint zanimljiv od sledećeg maja, pogotovo ako se Ivana Ilić vrati na nivo od lane.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 01 Sep 2022, 20:15

Koliko mi je zao Ivane i propustene godine, ne mogu vam opisati :(
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 02 Sep 2022, 04:26

Ivana je proslu godinu prakticno zavrsila u leto tako da ce "pauza" biti celih godinu i po. Dovoljno je mlada da se fizicki vrati, jedino da ne padne mentalno. Bibic jos jedna losa trka, ni on ovu sezonu nece pamtiti po dobrom, nadam se i njegovom usponu u 2023.

Sigurno je da postoji taj efekat, kad mogu oni, mogu i ja. Za razliku od tenisa gde je Noletov uspeh povukao mnoge da stignu do desetog-dvadesetog mesta sto je sjajno, u atletici nema sparingovanja i diskutovanja o protivnicima, ali to smo pominjali na olimpijskim temama, ako neko povuce ostali lakse prate. Suprotan primer je plivanje gde cak i jedna medalja sada izgleda jako daleko.

Nakon EP sam gledao rezultate na SP u disciplinama gde su nasi uzeli medalje. Za kuglu je jasno da je Evropa "periferija" i da je medalja na EP ekvivalentna onoj u sprintu gde je glavnina ekipe na drugim kontinentima. Iznenadio sam se i da je u zenskom koplju prvih pet izvan Evrope, dok su u visu sampionka i cetvrta bili iz Australije, ostatak je iz evropskih zemalja tako da ce dogodine Angelini biti "najlakse".

Veceras uz redovnog Armina na mitingu DL navijamo i za Adrijanu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 02 Sep 2022, 07:33

Ipak važe rezultati sa Vojne akademije. Em staza od 300m (ajde taj deo razumem, trkali su se na pravini od 100m, a pravina je pravina), em se potencira da u Bg ništa nije sertifikovano od staza, pa kako onda odoše rezultati na sajt world athletics... Elem, Radosavljević novi PB 10.58s, a ovo mu je kažu prva takmičarska sezona u atletici! A ja se pre par meseci čudim kako pre nisam čuo za njega, još tako dugačko prezime. :biggrin: Šteta što je '94. godište, ali opet ima bar još 3-4 jake sezone u nogama. Za štafetu će itekako da posluži, a ko zna, možda ponizi Aleksu pa on pre njega pojuri taj sramni Brankovićev rekord.

Ivana na društvenim mrežama uopšte ne deluje zabrinuto, jako je opuštena što ide u skladu sa njenim godinama. Ali vrlo malo slika vezanih za atletiku kači. Da li trenira ili je i dalje zdravstveno slaba, da li ju je uljuljkao dečkov uspeh ili ćuti i kvalitetno radi, ostaje da se vidi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 02 Sep 2022, 07:45

jabukamen wrote: Suprotan primer je plivanje gde cak i jedna medalja sada izgleda jako daleko.

Nakon EP sam gledao rezultate na SP u disciplinama gde su nasi uzeli medalje. Za kuglu je jasno da je Evropa "periferija" i da je medalja na EP ekvivalentna onoj u sprintu gde je glavnina ekipe na drugim kontinentima. Iznenadio sam se i da je u zenskom koplju prvih pet izvan Evrope, dok su u visu sampionka i cetvrta bili iz Australije, ostatak je iz evropskih zemalja tako da ce dogodine Angelini biti "najlakse".

Jako zanimljivu tematiku si pokrenuo. Paralela između plivanja i atletike, sa aspekta globalne konkurencije. Zamisliti da u atletici generalno nema crnaca! Nema Afrikanaca, Afroamera, Karibljana, evropskih crnaca... Da su zemlje Magreba osim Tunisa gotovo nebitne. Da praktično nemaš Češku, veliki deo poljskih atletičara i da su iznenađenja iz malih država poput Perković, Čeha ili Vulete svedena na minimum... Kad bi se gledalo iz te perspektive, jasno je koliko 4 evropske medalje u atletici vrede, a kako nam je plivanje jako slabo i zašto je naša štafeta 4x100m tako dobra na svetskom nivou što je za bilo koju našu štafetu u atletici nezamisliv uspeh. Još kad bi odbili rezultate Čavića i Velje (nisu naš produkt) i Nađino zlato sa onim čudnim odelima, veoma lako ćemo da ogolimo na kom nivou je srpsko plivanje. Silađi i Lenđer nivo plafon. Sa druge strane, zaista treba da budemo ponosni na naše atletičare kako u generalno paklenoj konkurenciji stižu do medalja. Jasno je da nam neke atletske discipline više odgovaraju, jasno je i da nije uvek ista konkurencija što neki lošiji sportisti povremeno iskoriste da dođu do odličja, ali 4 medalje na EP u tako zastupljenom sportu, sa najviše konkurencije od svih sportova sem fudbala i sa isključivo srpskom bazom, izuzetan je rezultat. Još kad bi to donekle podigli na svetski nivo, a ima potencijala, priča bi bila bajkovita.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 02 Sep 2022, 19:05

Okruglo 63m za Vilagoš u četvrtoj seriji, trenutno na drugom mestu!!! Sinančević sinoć 20,84m - sedmo mesto.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 03 Sep 2022, 04:06

Bravo za Vilagos, svetska klasa. Vojna akademija je onaj stari stadion na kome su se odrzavala prvenstva Beograda, ovo jeste blizu, ali se valjda zove stadion pri dvorani ili kako vec. Priznali su i Ivani skok sa Terazija, ali BG je jos uvek daleko od resenja problema, a nisam cuo da se iko oglasio da ce se raditi na tome.

Iz tvoje price je moj zakljucak da je plivanje sport u kom vise zavisi od uslova i struke, dok je u atletici mnogo vise do talenta pojedinca pa ex-yu uzme na jednom atletskom EP kao na ko zna koliko plivackih zajedno. Kad bi nekog neupucenog pitao odakle su osvajaci zlata na EP u stiplu dugo bi pogadjao, u plivanju je Nadja pa Lana, pa za petnaest godina mozda neko. Uslovi za atletiku u SAD su bolji, ali osim, u evropskim prilikama samo solidnog, Ristica niko nije nesto postigao, Emini je odusevljena Slovenijom, ali stoperica ne registruje napredak.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Dylam Dop » 03 Sep 2022, 09:08

bowie wrote:Okruglo 63m za Vilagoš u četvrtoj seriji, trenutno na drugom mestu!!! Sinančević sinoć 20,84m - sedmo mesto.


Ima li negdje da se vidi generalni poredak u DL za kopljašice? Ko je prvi tu za ovu godinu, Japanka ili Kara ipak? Ne snalazim se baš na ovoj oficijelnoj stranici od DL.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests