Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 05 Jun 2023, 11:26

octopus wrote:Rezultati važe, lični rekordi se priznaju, a nemamo sertifikovanih stadiona. Ništa mi nije jasno. :question:


Ono sto je jedino jasno je da nista nije izvesno i da se odluke donose na nedeljnom nivou, gde ce biti neko takmicenje za deset dana to skoro niko ne zna. Prosli vikend su bile kvalifikacije kupa, Beogradjani su plasman u finale mogli ostvariti na takmicenju u BG, SM, Kraljevu ili Madagaskaru, u zavisnosti gde su se zatekli. Da li bi ti licni rekordi bili priznati da su u pitanju ozbiljni rezultati koji trebaju za ozbiljnija medjunarodna takmicenja nisam siguran. Deca hvataju norme za eyof iako 70% trenera ne znaju ni koliko iznose jer nigde nisu zvanicno objavljene.

octopus wrote: Napravio sam ja tablice za 2022. godinu, koje su 99% tačne. Onih 1% su rezultati naših Amera, kojih nema na iaaf listama a mislim da ih sas priznaje, no ja ih nisam računao. Sramota da još uvek nema prošlogodišnjih tablica. Sat vremena posla maksimum.


Proslogodisnje tablice mozes naci na sajtu sas ispod linka za opettrack gde pise publikacija 2022, ali svaka cast. Verujem da kad bi vecite liste ponudio nekom od rukovodecih iz atletike da bi se prvo pitao koji je ovaj i da bi ga mrzelo da klikne c/p.

Nekoliko lepih rezultata proslog vikenda, na 100m Vreta 11.66 PB i norma za u23, u zenskom dalju Gardasevic 6.77, Topic 6.52, Bukvic 6.36m (PB).
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 06 Jun 2023, 12:36

Dobro si napabirčio ovih par lepih rezultata, prilično razočaravajući vikend u odnosu na prošli.

Mnogo približnije večitim tablicama je kad na Open track-u uđeš u sekciju lista najboljih rezultata i čekiraš sve vreme, ali ponavljam to nije to. Zna se kako treba.
Tu je Brankovićev lični 10.47s. Sam sebe ne priznaje kao rekordera. :biggrin:

Za vikend je Finale kupa za seniore u Kraljevu, valjda će nekoliko njih da zablista. Mada, ova kiša sve kvari, bar kad su u pitanju sprint i skokovi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 07 Jun 2023, 03:05

Репрезентативац Србије у атлетици Елзан Бибић заузео је вечерас седмо место у дисциплини 1.500 метара на Меморијалу Ирене Шевинске у Бидгошћу.

Новопазарац је на митингу у том пољском граду остварио време од 3:35,12 минута, што му је други резултат каријере на 1.500 метара.

Бибић је ту деоницу најбрже истрчао пре три године у Загребу, када је ишао 3:35,07, док државни рекорд Драгана Здравковића остварен пре 40 година у Прагу износи 3:34,85 минута.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Baxter Stockman » 09 Jun 2023, 20:12

https://www.telegraf.rs/sport/atletika/3694062-angelina-topic-oborila-nacionalni-rekord-u-dijamantskoj-ligi

Srpska atletika u 2023. godini beleži sjajne rezultate, posle dve medalje na Dvoranskom prvenstvu Evrope u Istanbulu, Angelina Topić je briljirala i u Dijamantskoj ligi! Mlada skakačica uvis je uspela da obori nacionalni rekord, koji je i sama postavila pre godinu dana.

Angelina, mlada 18-godišnja, atletičarka je na mitingu Dijamantske lige u Parizu uspela da se prikaže u najboljem mogućem svetlu. Ona je uspela iz prve da preskoči sve lestvice od 183 centimetra, pa do 197, gde se prvi put i pomučila.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34255
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 10 Jun 2023, 20:20

Milica Emini istrčala opet 13.22s, ali ovaj put sa malim vetrom u prsa. Blizu je, ali samo u srpskim okvirima… Jer je njena rivalka još iz mlađejuniorskog perioda, Slovenka Nika u istoj trci bila tačno 3 desetinke brža! Čak treća Slovenka ikad ispod 13s, a mi maštamo o trci ispod 13.20s. Pogledah rezultate prvenstva Mađarske, u nekoliko nastupa za nas nezamislivo dobra po 2-3 rezultata i to u disciplinama u kojima nisu poznati.

Danas na Finalu kupa Luka Bošković PB 7.65m. Ne zapade mi za oko nijedan drugi lični rekord. Vidim u sprintu svi osetno lošiji nego inače, moguće da nije bilo dobrih uslova. Stranić metar slabiji od svog NR-a. Dosta zvučnih imena ne nastupa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 11 Jun 2023, 05:24

Svaka cast Angelini na sjajnom rezultatu, samo 1 cm od top100 svih vremena. Vec druga "medalja" na DL, verovatno je vec blizu finala, sve pre punoletstva. Ne znam zasto se Adriana ne oprobava u ovakvoj konkurenciji, imala bi mesta.

Rekordi na preponama i sprintu vise, kad/ako se obore bice lepo za rekordera i nekoliko nas fanova, u evropskim okvirima upravo to, nista. Svaka cast Boskovicu, cetiri skoka preko 7.58m. Mladji junior celih 21cm ispred lepog Strahinje koji je dostojan naslednik lepog Dudasa. Godinama bez rezultata, ali kad je neko slikanje tu je uvek prvi bez premca.

Na kupu lepa trka na 400m, Markovic sa 47.41s i Basic Palkovic (2003. mozda bi jos mogao napredovati) sa 47.56 za gornju polovinu pokojne vecne liste (Hrvati na svoje upisali danasnje rezultate). Zaista previse izostanaka u ionako ne previse masovnom sportu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 11 Jun 2023, 14:57

Mina Amidžić 50.76m sa seniorskim kladivom, lepo. Ima tu sad već očigledno prostora za A normu za eyof, kao što je i rekla. Svi što kažu da nešto mogu, kad tad to i urade, osim Kolašinca. Juče 17m, u padu je u skladu sa godinama, tako da bi sad već bilo i za njegove standarde jako bezobrazno da “ispuni” A normu za OI u minut do 12, kao što je prošli put “uspeo”.

Kostić novi lični, 50.85s, idemo bar po juniorski NR ove sezone.

Ivana Ilić PB 23.45s, za 17 stotih brža nego ikad. I Milutinović iskoristila savršen vetar (2,0) - prvi put ispod 24s, vreme 23.89s.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 13 Jun 2023, 12:16

Za tačno 7 dana počinje Ekipno prvenstvo Evrope, koje će za naše trajati od 20. do 22. juna. Nema više liga, sad su divizije. Bile su 4 kvalitativne lige, sad su 3 divizije, mi smo u drugoj. Zanimljivo, EPE je uključeno u sastav Evropskih igara, gde će biti podeljeno 37 kompleta medalja. Ali samo takmičari iz zemalja 1. divizije će učestvovati u borbi za odličja. Kakva neorganizacija, a neko će reći i fašizam.

Što se naših tiče, nastupićemo u najjačem mogućem sastavu i to je svakako lepši deo ove priče. U par disciplina je nekoliko gotovo anonimusa što oslikava svu nemoć naše atletike.

Sastav reprezentacije Srbije na Ekipnom prvenstvu Evrope 2023.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 15 Jun 2023, 05:25

Uz tradicionalne kratere u motki i stiplu u obe konkurencije bas smo losi i u muskom troskoku, disku i koplju, na 800m u obe konkurencije. Nisam procitao koliko ispada, ali bice zestoka borba za opstanak. Dosta ce zavisiti od Boleta koji ucestvuje u dve pojedinacne discipline i dve stafete, kao i od Ivane Ilic koja ima slican program. Ipak, opstanak nasih u 32 evropske nacije (jedan od retkih sportova gde smo slabije kotirani nego u fusbalu) prvenstveno zavisi od Bibica koji u dve teske discipline moze doneti 30-ak spasonosnih poena, a moze da ne dodje i da budemo u velikom problemu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 16 Jun 2023, 13:53

Tri ekipe idu u viši, a tri u niži rang. Mi smo svakako bliži ispadanju, a nadu da se to ne desi mi daju: Moldavija, Luksemburg i Island. Nadam se da ovaj put neće biti diskvalifikacija štafeta i sličnih gluposti. Pored opstanka očekujem nekoliko kvalitetnih ličnih rekorda, što je i najbitnije.

U Zenici Aleksa trčao samo stotinku sporije od ličnog 10.41s (ne piše vetar), a Milica Poznanović pojačala lični u disku na 50.40m.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 18 Jun 2023, 13:20

Vuleta diže formu, 6.72m u Francuskoj.

Miloš Marković, učenik Emira Bekrića postigao PB 51.07s na 400mH. Imamo dva jako dobra rezultata u ovoj disciplini. Đorđević je bio nada, a sad ga je Kostić debelo prešišao, dok se Marković pojavljuje iz drugog plana.

Emini juče 13.25s, osećam NR na EPE.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 20 Jun 2023, 17:21

Na EPE Boško diskvalifikovan u trci na 400m jer se ispostavilo da je gazio razdelnu liniju, a prvobitno je imao rezultat 45.97s. Ratinac prva dva troskoka prestupio, na kraju neki jad i beda skok, samo da bi zabeležio rezultat. Lepo je počelo. :colera:

Milica Poznanović 52.39m PB. Sjajna serija bacanja.

Au koliko ubedljivo poslednjih mesta do sad, u konkurenciji čak 16 prosečnih evropskih država… Ogoljavanje srpske atletike do kostiju…

Ivana Ilić 11.47s, SB (i izjednačen NU23R). I to sa vetrom u prsa. Aleksa 10.41s, stotinku sporiji od ličnog, isto vetar u prsa. Dobar. Red pljuvačine, red pohvala. :D

Ipak Bošku priznat rezultat, ali u zoni ispadanja smo trenutno, nakon prvog dana i 12/37 disciplina.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 20 Jun 2023, 18:46

Bravo Ivana, bravo Aleksa! Pali se mašina!
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 166
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Janko » 20 Jun 2023, 20:46

Imamo 77 bodova, sto je cak nesto vise od onoga sto sam ocekivao na osnovu ulaznih rezultata. Prvog dana smo pregrmeli najveci broj rupa u nasem timu. Ipak bi sutra i prekosutra trebalo da krenemo ka sredini tabele...
Janko
 
Posts: 25
Joined: 16 Jul 2021, 12:38

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 20 Jun 2023, 21:33

Očekuje se rutinski prolaz ako ne bude gluposti od strane naših kvalitetnijih predstavnika. To niko ne spori. Tri su zaista preslabe ekipe, koje sam već naveo. Ova druga divizija nam je prava mera. Dosta kvalitetnih atletičara, koji mogu da izvlače maksimume iz naših. Takmičimo se, nismo najgori, bodovi od svakoga imaju svrhu. Samo da konstantno budemo u ovom rangu, ali nekad i malo više plasirani. :biggrin:

Sjajno takmičenje. Još kad bi naši bili u konkurenciji za medalje na EI, tek onda bi bilo top. Kad bi se računali individualno najbolji rezultati bez obzira na diviziju i na osnovu toga dodeljivala odličja, ali nažalost nije tako…
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests