Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Old school » 04 Mar 2023, 11:04

Je l' možemo mi malko ozbiljnije teme od prepisivanja i komentarisanja oficijelnih rezultata sa EP? :biggrin:
Kao prvo, dokle će se nastaviti sa praksom da na velika takmičenja idu partijski uhlebljenici kao turisti, pri tome mislim na Kolašinca?
Mislim da se uglavnom samo našim atletičarima redovno dešava da se razbole pred sam nastup, da imaju neku specifičnu povredu pred samo veliko takmičenje, da ih uvek nešto žulja, smeta im, nisu 100% fit itd.itd.
Kad si dobar, dobar si i nema tu neke filozofije.
Dođeš k'o Španovića i rastrtiš sve živo i nema žulja me ovo, žulja me ono.
Kad si povređen, tek izašao iz povrede, nisi u formi ne ideš na preozbiljno takmičenje.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7287
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby grobar_Zvornik » 04 Mar 2023, 13:07

:laugh:

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 04 Mar 2023, 15:25

Vreme je pokazalo da smo 100% provalili i Bekrića i Dudaša. Nema razloga da tako ne bude ni sa Kolašincem. 38,5 godina ima, znači još godinu ipo do nacionalne penzije. Do tad će biti na grbači budžeta kao sportista i tad će da završi karijeru. U međuvremenu, poput Dudaša pokušava da uleti u neku fotelju, ali nije dovoljno harizmatičan, a pre svega se ne uvlači kvalitetno kao recimo Štefanek, koji je to možda i slučajno uradio, ali dotakao je srce “svevišnjeg”.

Nisu svi koji budu 25. na EP turisti. Mnogi od njih su najbolje što je ova zemlja ikad dala. Ispunili su kriterijume koji nisu naivni, kao nekad u vreme braće Filipović. Pa i Kolašinac, pod uslovom da mu nisu namešteni rezultati, kao u dva slučaja kojima se mnogi i danas smeju, koliko su naivno isfingirani.

Sinančević je poslednji koji je želeo da bude prehlađen pred ovo EP. Svestan je da mu je ovo bila jedina šansa za veliku medalju ove godine. E sad, kako je moguće da vrhunskom sportisti padne imunitet, pored adekvatne ishrane i suplemenata, to je škakljivo pitanje.

Gardašević nije imala sreće i dovoljno iskustva. Verujem da bi u popodnevnom finalu imala realne šanse za odličje. Za najveći domet ti treba da imaš ne samo u nogama već i u glavi. Uostalom, ni Ivana nije dovoljno mentalno jaka kad su u pitanju dva najveća atletska događaja, uvek joj se desi neki maler ili drvena medalja. Dolaze dve nove zvezde, koje će nadam se apgrejdovati Ivanine uspehe. Da će neko konačno više dotaći zvezde i da ćemo i mi imati atletske legende ranga: Kozmusa, Perkovićke i Vlašićke.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 05 Mar 2023, 02:41

Olako se zaboravlja da je 107-godišnji Kolašinac prošle godine bio 8. na Evropskom i 11. na Svetskom u dvorani. Čim omane odmah kreće hejt....Ko je od srpskih muških atletičara bolji od njega trenutno? Armin, možda Boškić i to je to...
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 05 Mar 2023, 06:09

Old school wrote:Je l' možemo mi malko ozbiljnije teme od prepisivanja i komentarisanja oficijelnih rezultata sa EP? :biggrin:


A ja sve mislim da kad u doba dominacije Ivane i A&A pisem o negativnostima zvucim kao neki ogorceni hejter pa se kontrolisem. :biggrin:

Slazem se da je Bibicu, Boletu i Maji Ciric teze da na velikim takmicenjima ostvare najbolje rezultate nego na miki maus takmicenjima gde mozes trcati kako hoces bez da te bilo ko usporava. Vise sam mislio na sprintere, bacace i skakace koji imaju svoju stazu i koje niko ne ometa. Milica je sedam godina starija od Angeline, dodje sa trecim rezultatom u svetu, treba skociti 30 cm slabije, ali avaj, neiskustvo.

Slazem se da je Asmir medju nasim najboljim atleticarima, kao sto je i Dragana najbolja diskasica, kao sto je do juce i Olivera bila najbolja dugoprugasica, a mozda je i dalje. Ali da ih je tuzno gledati kako deset godina nisu na nivou svojih, ne najboljih rezultata karijere, nego rezultata iz Mitrovice ili sa fantomskog mitinga Partizana od nekoliko sedmica pre takmicenja tuzno je. Znam koliko je talenta i odricanja potrebno da se u najboljim godinama baci kugla 17m, da zensko baci bilo sta 50m, da se skoci s motkom metar i po slabije od Monda, ali razumem i sve koji kazu sto je dosta dosta je.

Ako treba negde da potpisem da uspesnija iz dueta A&A ima karijeru kao Ivana, ni za mrvu bolju to bih odmah uradio.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby cole » 05 Mar 2023, 08:30

User avatar
cole
 
Posts: 1118
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 05 Mar 2023, 10:33

4. mesto, lep uspeh za Angelinu. Baš bedak što ju je visina 186 cm koštala bronzane medalje.

Lazar je bio favorit iz senke pred EP. Najavljivao je skok preko ličnog na otvorenom. U finalu ispoštovao, uprkos povredi. Ružno je ući u finale i nemati zabeležen rezultat. Bronza nije bila skupa.

Šteta za oboje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Olimp » 05 Mar 2023, 18:10

Bronza za Elzanaaaaaaaa svaka cast.

Ivana jos 2 sanse za zlato.
Slaba serija zasad ako ovako ostane najslabiji rezultat za zlato kojeg pamtim dugo unazad.
Olimp
 
Posts: 3324
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Bojdo » 05 Mar 2023, 18:34

Nije Bog zna šta ni rezultat za skok u vis.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8553
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jupol » 05 Mar 2023, 18:51

ovi pokradose skok u dalj
Жељко Обрадовићу, не дајте се пасјим синовима
User avatar
jupol
 
Posts: 12105
Joined: 23 Mar 2015, 00:05

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Olimp » 05 Mar 2023, 19:06

Meni se isto cinilo da Britanka nije skocila na 7 metara.
Iapichino druga.
Ona je realno velika opasnost za Pariz bice samo bolja bila je brutalna juniorka.
Sawyers je jednostavno posralo.
Olimp
 
Posts: 3324
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 05 Mar 2023, 19:07

Dve medalje na kraju, nije lose.
Bravo za Elzana.
Bravo i za Ivanu. Neocekivano zlato i srebro. Za Sojers mi je bas drago, ako je neko drugi trebao da osvoji, neka je ona. Fionina cerka oce da ide maminim stopama. Videcemo.

Svaka cast za Angelinu, steta samo za to rano rusenje. Sve ostalo - super!
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 06 Mar 2023, 05:18

Da cestitam svima koji su se istakli poslednjeg dana i Angelini koja je pre punoletstva skupila trece i cetvrto mesto u Evropi, i Elzanu koji je pre tri meseca bio pedesetineki na kros prvenstvu, i Ivani koja traje koliko traje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 06 Mar 2023, 09:58

Previše bi bilo da je Angelina sa ovako malim visinama uzela dve evropske medalje. Naravno da nam je žao što nije tako jer je malo nedostajalo, ali u ovim godinama (17,5) medalje ne treba da budu prioritet. Čak ni visine. Evo, ovo je prvo "polugodište" u Angelininoj karijeri da nije imala rezultatski napredak u odnosu na prethodnu polusezonu (194<196). Ali zato konstantnost na visinama preko 191 cm i najveći rezultat u karijeri na velikom takmičenju (194>193) ulivaju veliku nadu. Potrebne su godine rada i strpljenja da prođu da ona dođe na nivo od konstantnih 200 cm, a ni to neće biti garancija velike medalje na svetskom nivou, neophodno je na kraju i sreća da te pogleda. Ako iko ima potencijal, ona ga ima.

Čestitke i Ivani na 14. velikoj medalji u karijeri. Nek je završi sa jubilarnih 15, nebitno na kom takmičenju. Kao i na OI, takođe je skočila 6.91m. Tad je za nijansu izvisila, umalo i sad, da je Mihambo bila spremnija. Disciplina je u velikom uzletu. I kao što reče Olimp, Japićino postaje ogromna pretnja. Bila se malo uspavala, ponadao sam se da će to trajati zaključno sa igrama u Parizu, no kao što je Mihambo svojevremeno pobedila Ivanu (odustala tad Ivana, čini mi se nakon ubedljive pobede u kvalifikacijama), tako bi sad i tamnoputa Italijanka mogla da dobije zamah. Treba biti svestan da će se uvek pojaviti neka Sojers ili neka random Nigerijka da pokvari sreću. Recept protiv toga su dva Ivanina prošlogodišnja skoka od 706 cm, ali videli smo da nije lako da se sve poklopi da dođe do takvog skoka.

Elzan ne samo što je osvojio medalju nakon višegodišnje serije sjajnih ličnih rekorda koji su ovakav uspeh nagoveštavali, već sad ima i nešto opipljivo u vidu motivacionog trofeja, kao i dokaz da je prevazišao nivo Amele Terzić i svog bivšeg trenera iz NP. U zreloj i hrabroj trci, opravdao je ulogu trećeg favorita. Nadam se još boljim vremenima u karijeri pre svega na stadionu i još jednoj evropskoj medalji ali ne u dvorani. Može on to. Jakob je pobedom oborio NR Norveške, a naš Elzan ima bolji lični rekord od ovog superčoveka. :blue:

Dve medalje na EP, nebitno koje je u pitanju, uvek je zadovoljavajući rezultat.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Old school » 06 Mar 2023, 12:34

Bravo za Bibića, svaka čast!
Žao mi je što je Ivana celo finale bila u nekom kontra ritmu "na dasci". Nije imala toliko loše skokove ali ne može se predvideti da će dve prvoplasirane skakati na steroidima.
Topićka solidno, neka raste pa za dve-tri godine ako još malko uznapreduje eto žetve medalja.
Bacačku sekciju sam već opljuvao i nema sile da ih neko ovde opravda posebno Kolašinca. Sinančević već drugo veliko tamičenje (posle SP u Beogradu) nema dobar plasman. Prošli put je bila Korona pred samo takmičenje, sad je viroza...
Milca Gardašević puno oscilacija. Pre 20ak dana 6.90 na EP bez finala i nekog pristojnijeg skoka 6.60+.
Ostatak ekspedicije epizodne role.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7287
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests