Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dovla933 » 18 Jul 2022, 07:36

octopus wrote:Ode sekunda i polufinale. Na kraju 35. mesto za Boška uz vreme 46.85s. Sa 46.00s bi bio u polufinalu.
Šteta, bio sam ubeđen da u jednoj od dve trke pada NR.
Očekivao sam više odustajanja. Izgleda samo se Srbi ne vakcinišu…


Ne znam da li si gledao trku, ali standardno se samo našima mogu destiti onakvi pehovi.
Da li je proklizao on ili startni blok, ali nešto se desilo i izgubio je korak u startu..
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Puta Tapar » 18 Jul 2022, 08:01

Od autora odlepljenog startnog lista i pucanja kostima u bazenu sad imamo i proklizavanje u bloku
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 18 Jul 2022, 08:01

Na ovom snimku što sam okačio, koji se nije video do malopre, se vidi da je blok pomeren, što bi trebalo da znači da Boško nije kriv, jedino ako su atletičari dužni da ga nameštaju, što bi bilo apsurdno.

Tačno je da se dešavaju razni pehovi, neko nema sreće a neko time prikriva svoj naduvani kvalitet (sa lažnim rezultatima). Bošku se ovo prvi put desilo, momak puca od samopouzdanja i dobre energije i svima u svetu srpske atletike koji iole prate je mnogo krivo zbog ovog malera.

Dobro je što su u kugli ovako jaki rezultati, nek se Armin sad na miru priprema za EP. :biggrin:

Bravo za caricu Šeli i odličnu jamajčansku četu! Peta svetska titula za nju u ovoj disciplini.

Edit: Jamajčaninu koji je trčao trku pre Boškove, takođe se pomerio isti startni blok, samo manje nego Bošku. Praktično, on ga je rasklimao, a Boško je nadrljao.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 20 Jul 2022, 04:33

Super dan/vece/jutro u Oregonu, za postolimpijsku godinu izuzetni rezultati. Paterson ispred Ukrajinki, Ceh ali Slovenac ispred Litvanaca, na 200m sjajna polufinala koja obecavaju spektakl u finalu. Na 1500m na vrhu pet Evropljana i to ne u taktickoj trci vec sa sjajnim vremenima, Varholm odlican na 300 prepone, ali trci se 400, dominacija simpaticnog Dos Santosa sa fenomenalnih 46.29s
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 20 Jul 2022, 09:27

Zlato u skoku uvis osvojila Australijanka koja sa našom Angelinom deli 1. mesto na tablicama svih vremena u konkurenciji mlađih juniorki. :okk:
Ona u starijejuniorskoj konkurenciji nije napredovala ni centimetar (!) tako da ne treba paničiti ako se i Angelini u naredne 2 ipo godine isto desi.
Srebro za Mahučik, koja mi se nakon one sramotne izjave zgadila za sva vremena. Baš me briga što im bolesni mediji kreiraju mišljenje, ono je za svaku osudu.
I za one koji se lože na svetsku/olimpijsku medalju sa 197 cm, četvrtoplasirana je skočila 200 cm i to je realnost, da se i sa ovom visinom ne uzme odličje.

Varholm je mnogo pao, dešava se. Ali ne završava se karijera poput naših koji bljesnu pa nestanu.
I na ženskim preponama imamo takođe žestok trojac i pravo uživanje.

Bravo za Čeha. Ni manje zemlje od Slovenije, ni većih šampiona u individualnim sportovima.

Prebrza trka na 1500m, čak 11 od 12 finalista brži od Zdravkovićevog rekorda. Ako mi je i zbog čega drago što na RTS-u nema prenosa ovog SP, to je zbog toga što nema Raletovih priča o legendama srpske atletike koje su smešne u odnosu na današnji svetski nivo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby bowie » 22 Jul 2022, 03:44

Istorijske trke na 200m Lajlsa i Šerike Džekson! Lajls 19,31s, Džekson 21,45s!!!
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 166
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 22 Jul 2022, 05:35

Tri medalje za SAD su ocekivane, ali ih je Lajls tako pomeo, treci rezultat ikad i americki rekord preuzet od legendarnog Dzonsona.

Malo Seli En, malo Tompson dominira, a Serika je uvek bila "ona treca". Sada je izasla iz senke i postala, sto bi rekao komentator "najbrza ziva zena" na 200m. Zanimljivo da su tri od cetiri najbrze zene ikad na 200m sa rezultatima iz prosle i ove godine.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 22 Jul 2022, 08:32

Zahvaljujući Jamajčankama više rekordi Flo Jo na 100m i 200m ne izgledaju tako monstrouzni i nedostižni.
Možda je Šerika najbrža živa, ali za mnoge je i najbrža ikad nedopingovana žena na 200m.
Nisam gledao, pa ne mogu da shvatim kako je ubedljivo najsporija 800-metrašica u konkurenciji njih 45 uspela da se ugura u polufinale. :question:

Tek sad vidim, i kod muškaraca i kod žena umesto na 50 km, biće održane trke na 35 km u brzom hodanju.
A u konačnom bilansu medalja biće dodata još jedna kolekcija, za 3 najuspešnije nacije po plasmanskom bodovanju. Ko li će pobediti? :roll:

U ženskom koplju se u finale ušlo sa rezultatom 59.06m. Adriana trenutno baca malo preko 60m, ali tako je konstantna, da sam siguran da bi uspela.
Ta (ne)konstantnost je posebno izražena osobina u disciplini bacanje koplja i verujem da će joj taj faktor, pored suvog kvaliteta, doneti mnogo medalja.
U finale obe konkurencije nije ušlo po nekoliko zvučnih imena sa nestvarno dobrim SB ili prošlogodišnjim PB.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dovla933 » 23 Jul 2022, 14:56

Pao je svetski rekord na 400 sa preponama..
Jedna od retkih svetlih tacaka ovog prvenstva.
Uzasna rezija, losi kadrovi, dodela medalja guranjem u ruke po zavrsetku trke, nikakve ceremonije..
A zločin prema srpskim gledaocima je i taj sto pored navedenog, atletiku mora da gleda na areni sport, sa nestručnim komentatorima, od kojih je jedan 99 godiste, sveži diplomac arena akademije..
Svaki put kad kaže Jamajkanka i Jamajkanac, jedan Jamajčanin umre.
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Milutinov Tata » 23 Jul 2022, 17:16

Mogu da zamislim da istrci ispod 50s za koju godinu, neverovatno sta radi poslednje 2 sezone.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby bowie » 23 Jul 2022, 17:27

Slažem se sa Dovla933. Ne razumem šta je režiser šampionata hteo da kaže. Uglovi kamera na trkama su mi katastrofa.....Inače neverovatna Meklaflin, kakva dominacija. Na B92 komentatori grme doping pa doping, ali kompletna disciplina je u ekspanziji. Da nema Meklaflin opet bi padali svetski rekordi ovaj put od Dalile Muhamad ili Femke Bol. Kod muškaraca osim Vorholma i Dos Santos i Bendžamin su trčali znatno brže od starog WR. "Doping" staze ili sprinterica mi je bolja tema za diskusiju u ovoj disciplini. Meklaflin jednostavno ima sve, talenat, genetiku (oba roditelja atletičari), pare (samo od Nju Balansa ima milion i po dolara plus bonusi godišnje još od 2018., može da zaposli 5 ljudi da se brinu o njoj a da ne trepne) itd.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 166
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby werbatim » 23 Jul 2022, 21:51

Ivana kao 11. u finalu. Milica tri prestupa i bez izmerenog rezultata. Ivana prva dva prestupa, pa u trecem 6.65. U prvom skoku je isla oko 7m, ali...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1533
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jupol » 23 Jul 2022, 23:50

Dovla933 wrote:A zločin prema srpskim gledaocima je i taj sto pored navedenog, atletiku mora da gleda na areni sport, sa nestručnim komentatorima, od kojih je jedan 99 godiste, sveži diplomac arena akademije..
Svaki put kad kaže Jamajkanka i Jamajkanac, jedan Jamajčanin umre.


jad i beda RTSa se nastavlja... HRT i TV Slovenija pokrivaju prenos bez obzira sto i Arena prenosi kod njih...
Жељко Обрадовићу, не дајте се пасјим синовима
User avatar
jupol
 
Posts: 12133
Joined: 23 Mar 2015, 00:05

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 24 Jul 2022, 08:03

Moguce je da ima svega, ali bi doping, patike, tartan doprinosio i rekordima na 400 glat, ali tamo ih nema, nego bas u ovoj disciplini koja je malo zahtevnija od pukog trcanja. Ako Amerikanci i Jamajcanke izdominiraju na 100m za ocekivati je da ce uzeti zlato i u stafetama, ali to se nije dogodilo ni u jednom slucaju, jedino je u sahu uspeh ekipe jednak zbiru kvaliteta pojedinaca, cak ni u atletici nije tako.

Milica ima punih 24, malo neozbiljno da nema rezultat, Ivana se provukla, valjda ce u finalu biti bolje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Puta Tapar » 24 Jul 2022, 12:21

Inače Jamajkanac i Jamajkanka su pravilni oblici, nema razloga za glasovnom promenom. Opet su vam nepismeni komentarori iz epohe Madere podmetnuli Solskera pa vam čudno kad dođe neko ko je malo čitao PMS 10.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests