Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dovla933 » 15 Aug 2022, 21:17

Cestitke na nacionalnoj penziji Armine :)
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 15 Aug 2022, 21:26

Mnogo je on više zaslužio tu penziju od Perića i Kolašinca koji nikad nisu bacili preko 21m. On je prvi koji je to uspeo, prvo na SP na otvorenom u kvalifikacijama, a večeras prvi put i u finalu velikog takmičenja. Mlad je dovoljno da sačeka divove ove discipline da se povuku i onda da proba da osvoji svetsku ili olimpijsku medalju. Evropske se od sad podrazumevaju. 22m su realnost, samo je pitanje da li će moći da to redovno postiže. Ako uspe, nakupiće se raznih velikih odličja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Foteljas » 15 Aug 2022, 21:35

Bravo za Armina, nadam se da ce ovo biti podstrek i ostalim adutima da daju svoj maksimum u danima koji slede.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5141
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 15 Aug 2022, 21:40

Kakva slučajnost, istog dana Bošnjak iz Srbije doneo Srbiji evropsku medalju u atletici, kao i Srpkinja iz BiH Bosni u plivanju. Oboma je to prva velika medalja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby druga generacija » 15 Aug 2022, 21:44

octopus wrote:Mihaljević ima i bolji lični i trofejniju riznicu i duže je u vrhunskom bacanju. Njega sam se najviše i plašio. Zasluženo.

Kad je Bukovjecki kao klinac rutinski bacao preko 21m, ja sam bojažljivo počeo da najavljujem godinu dana starijeg Armina koji je tad bacao nešto preko 18 ipo metara. Kako se sve okrenulo! Od Armina se očekuju i veće medalje, jasno je da je reč o našem ubedljivo najvećem bacaču ikad, već sad.

Boško rutinski trči ispod 46s, danas je imao furiozan finiš trke. Ušao je u top16 a ne top24 i to kao osmi. Ne sumnjam da će poginuti u pf i verujem u NR a samim tim i finale.


Bosko je usao u top 24. 15 njih preko danasnjih kvalifikacija, a devetoro imali free Ticket za polufinale, sto i nije bas fer, jer ce sutra u podne ta devetorica biti odmorniji od ovih 15 sto su danas morali trcat.
druga generacija
 
Posts: 690
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 15 Aug 2022, 21:55

U pravi si, moja greška. Ipak je top24.
I jeste i nije pošteno. Ima argumenata za obe solucije. Samo mi nije jasno, kad su već postavili taj sistem, zašto se na 100m kod M i Ž ne ubacuje isti broj takmičara, već je veći broj momaka direktno u pf. Samim tim, ogroman je pritisak na momcima koji trče kvalifikacije. 10.33s je prejak rezultat na evropskom nivou za najsporije vreme koje vodi u pf. Kod devojaka je to, srećom po Milanu dosta relaksiranije.

Nakon Vidojkovića, sreća nastavlja da nas služi i u slučaju Milane. Nek se nastavi, predugo je nismo imali. A to smo u slučaju Ivane više puta preskupo plaćali.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 16 Aug 2022, 08:48

Gardašević fenomenalna. 6.83m u prvoj seriji =PB, uz vetar - 1.5! Direktno u finalu.

Vuleta prestupila u prvoj seriji. Samo smireno, manje od 6.50m će verovatno biti dovoljno za finale.

Trgovčević samo 14.01s, predaleko od polufinala u trci na 110mH.

6.53m u drugoj seriji, baš se muči. I na SP se mučila u kvalifikacijama. Verovatno je i ona u finalu.
6.67m u trećoj seriji, malo je popravila utisak. Imaćemo dve finalistkinje.

Boško prejako krenuo prvih 200m, pa posle nije imao snage, tek 7. u svojoj polufinalnoj grupi sa vremenom 45.88s.
29 stotih sporiji od ličnog, koji bi mu sad možda doneo finale. Ne mogu reći da se nije priželjkivalo.
Mora da smisli taktiku, juče jedna, danas druga, ne ide to. Bekrić je svojevremeno pričao da je uvek na isti način trčao i gledao da tu taktiku samo usavršava.
14. mesto u Evropi, isto kao i Raović pre 8 godina, koji je tad bio 2 desetinke sporiji od ovog Boškovog rezultata.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby veljkos161 » 16 Aug 2022, 16:20

Al je propala Ivana,a nista cudno.
Bas joj je Tokio bio zlatna sansa za krunu karijere :crybaby:
Milica sjajno napreduje :blue:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7397
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Sezione » 16 Aug 2022, 22:28

Izvacarise Nemci 2 zlata veceras, desetoboj gde je Nemac na kraju na 1500m odvalio sve, a Svajcarac koji je do tada bio prvi u ukupnom plasmanu zavrsio trku poslednji i na kraju drugi u ukupnom, treci Estonac

I na 100m se Nemica Likenkemper bukvalno bacila i u fotofinisu uzela ispred jos jedne Svajcarkinje Kambundji za pet hiljaditinki razlike, obe su bile 10.99, treca Daril Neita iz VB sa 11.00, ne znam da li se nekad desilo da sve 3 budu u stotinku razlike

Perkovic zlato, Grk u skoku u dalj polupao konkurenciju, pobeze im covek pola metra i jedini je na svetskom nivou, ovi ostali su smesni u okvirima sveta

Sto se tice nasih, Anic poslednji u skoku u dalj, 2 prestupa i onda slab skok i ispadanje
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Radonjaa » 16 Aug 2022, 23:07

Pretposlednji! :biggrin: Norvežanin prestupio triput. Grk je posle pomalo volšebnog, ali itekako zasluženog, zlata u Tokiju, dobio ozbiljno samopouzdanje, noćas pola metra bolji od drugog, u Beogradu isto vrlo ubjedljiv na svoj 24. rođendan. U Judžinu ostao bez zlata slično onome kako ga je uzeo u Tokiju - Kinez, koji je čitavo vrijeme bio šesti - sedmi, ga preskočio u poslednjoj seriji za par cm. Sve u svemu, vrlo je konstantan na ozbiljnim daljinama, pogotovo za svoje godine. Već u Parizu će biti baš ozbiljna bitka u dalju, sa Ečevarijom, onim drugim Kubancem, Kinezom, Herisonom, Ehamerom, Gejlom (ako bude zdrav), vjerovatno sam nekoga i zaboravio.

Njemci ,,zamalo'' da otkinu i treće zlato, kad je Pudenc izbacila ono u poslednjoj seriji, mislio sam da će prebaciti Perkovićku, na kraju lični rekord, ali 8cm od zlata.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13424
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Sezione » 16 Aug 2022, 23:26

Da, i meni je delovalo da je ima ali na kraju ipak ostade iza
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 17 Aug 2022, 09:27

Previse ponovljenih startova, cak i na dugim prugama, pa brljotina sa Englezom u dalju, prestup pola sata nakon skoka, pa desetobojac trci sam, nije da se gluposti desavaju samo kod nas. Da ne bude samo kritikovanje, publika je fenomenalna.

Elzan je od supermena koji je u juniorima ostavljao vrsnjake po 15 sekundi postao suvi prosek. Za razliku od Amele kojoj su se noge odsecale (ona je bar uzimala mediteranske i univerzijade) i danas trci 4.10, a sutra 4.30 kod Elzana je posle niza povreda i losih odluka doslo da je on postao jednostavno prosecan, a blizi se 24. rodjendan. Milica G je primer da nisu svi vozovi prosli i da se moze dosta toga uraditi u 25.-oj, ali ne svidja mi se kako to u poslednjih 5 godina izgleda kod Elzana na velikim takmicenjima.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 17 Aug 2022, 10:41

Pre izvesnog vremena sam na nekoj lokalnoj televiziji gledao Zilkića (ili Ziljkića, kako god), hvali se kako je osvojio neki jubilaran broj svetskih i evropskih medalja, tipa 25, a država to ne ume da prepozna i da ga nagradi. Čovek ne može da skapira da nikoga ne zanimaju deca već isključivo seniori. I taj Elzan godinama već trenira u Španiji i nema veze sa njim, a ako kad šta ubode zasluge će upravo otići novopazarskom treneru. Taj deo verovatno nikad nećemo čuti.
Bibić je već duže vremena van forme i mislim da ima vremena za njega, pogotovo što mu je ovo prvo veliko seniorsko takmičenje na otvorenom u karijeri.

Čestitke Perkovićki, šesto evropsko zlato zaredom u istoj disciplini. Usuđujem se da kažem da je to rekord za sva vremena, osim ako ga ona još ne pojača i ne učini još više nedodirljivim.

Naši juče u elementu u kom smo ih i navikli... Žao mi je što Milana istorijski uspeh nije krunisala i plasmanski. Isto tako sam se svojevremeno nervirao što ni Sinančević nije zabeležio bilo kakav rezultat u najjačem finalu u istoriji bacanja kugle. Srebro i bronza u muškom dalju otišli sa 8.06m, ovde bi čak i uvek smeteni Stekić osvojio medalju. Anić poput Sinančevića, bolji u kvalifikacijama nego u finalu. Nadam se da kod daljašica to neće biti slučaj. Jedna medalja u toj disciplini ne bi trebalo da nam pobegne.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Tegi » 17 Aug 2022, 17:39

Ivana u kvalifkacijama- 727 sa prestpupom od 20cm, pa 653 sa skoro pola metra ispred daske, pa 660 i nešto sa 20cm ispred daske.

Očigledno trenutno ima dobru daljinu, ali joj je psiha posle silnih malera skroz uzdrmana.

Lepo bi bilo da joj se poklopi jedan skok sutra. Siguran sam da bi je medalja održala još 2 godine na vrhunskom nivou.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20808
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 18 Aug 2022, 09:18

I Adriana kao Armin, dva prestupa u prve 2 serije kvalifikacija... s tim što je Armin mnogo iskusniji... Za finale će sigurno biti dovoljno ako u trećoj baci 58.00m.

To breee! 57.70m u trećoj seriji. Finale. Na iglene uši. Bravo devojčice!

Deveto mesto, a Kolak koja je bacila samo 39 cm kraće, zauzela tek 14. poziciju i ostala bez finala. Idemo do svih 6 serija i bar jednom što više preko 60m, pa šta bude...
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests