Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 04 Sep 2018, 05:43

Danas u Zagrebu atletski miting koji nije nivoa dijamantske lige, ali koji po sastavu ne zaostaje iza recimo Birmingema, na kom ce publika uz Perkovic moci da vidi i Volsa, Krauzera, Storla, Morgunova, Braza, Amosa, Levandovskog, Tuku, Ta Lu, Okagbare (tek sam cetiri discipline nabrojao)... Vrhunska lista ucesnika.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dovla933 » 05 Sep 2018, 13:47

Prostodušna, neukaljena, debela karikatura Sandra Perkovic Tompson slavi hitac pravljenjem albanskog orla.
Sve si bio u pravu octopuse..
Ne može hrvat biti dobar čovek druže..
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1254
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby werbatim » 05 Sep 2018, 19:07

Da, sigurno Sandra u Zagrebu slavi pobedu pokazujući albanskog orla :okk: :blue:
Mora da joj je platila šiptarska mafija... Neće Vučko niđe još 100 godina, blago nama :truce:
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dovla933 » 05 Sep 2018, 22:01

Pa šta pokazuje? Da je disk konacno poleteo? :truce: :truce: :blue: :blue: :blue:
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1254
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dylam Dop » 05 Sep 2018, 22:45

werbatim wrote:Da, sigurno Sandra u Zagrebu slavi pobedu pokazujući albanskog orla :okk: :blue:
Mora da joj je platila šiptarska mafija... Neće Vučko niđe još 100 godina, blago nama :truce:


Vise no ocigledna provokacija, uperena zna se prema kome. Uostalom, zasto ovu gestikulaciju nije ranije koristila? A mogla je npr. samo i da mahne rasirenih ruku ako je zeljela da pokaze kako "disk leti"..

Btw, nikad je nisam ni gotivio, previse sirova, neproduhovljena njuska. Ovim cinom je pokazala samo ono sto sam podsvjesno mislio o njoj..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 06 Sep 2018, 04:44

"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby werbatim » 06 Sep 2018, 06:43

Dylam Dop wrote:Vise no ocigledna provokacija, uperena zna se prema kome.


Evo, prosvetli me, ja ne znam prema kome je uperena provokacija ili "provokacija", kako god?
Kako, zasto, cemu...
Zasto bi je koristila (gerstikulaciju) kad je uvek bacala bar 68m. A par dana pre ovoga je izgubila DL posle sest godina, sa za nju preslabim hicem.
Ali OK, svako vidi ono sto mu odgovara, blago nama.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dylam Dop » 06 Sep 2018, 17:16

Kakve veze imaju njena bacanja i dostignuca sa cinjenicom da je zaista zeljela da provocira.. Zasto uopste to povezujes sa sportom?!

Rekao sam jasno i koncizno da NIKAD ranije ovakvu gestikulaciju nije koristila, pa tebe evo pitam OTKUD JOJ MOTIV da je upravo sad upotrijebi? Baci neki suvisao odgovor i sopstveno tumacenje..
Za tvoju info, recimo, dobran dio Hrvata je i u pokojnoj Jugi davao podrsku i gajio blisku naklonost prema Siptarima (da ne kazem "suosjecao" u antisentimentu prema Srbima), kako onda, danas cak i vise.. I mene apsolutno nimalo nije iznenadio pomenuti performans, bez obzira na sve ono toboze "grljenje" sa Spanovicevom.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby werbatim » 06 Sep 2018, 17:32

"Činjenica da je željela da provocira" je kod tebe u glavi, ja, evo, i dalje ne mislim da je provocirala bilo koga. Ne znam kako si došao do toga da je to činjenica :biggrin:

I ja sam rekao da nikad nije koristila gestikulaciju, a rekao sam i zašto mislim da sad jeste. A, po meni ti nisi rekao ništa "suvislo" što bi objasnilo da je u pitanju provokacija. Što nije "provocirala" na EP? Em ju je više ljudi gledalo, em je vremenski bilo bliže Šaćiriju i društvu.

I sad možemo ovako do prekosutra, meni ćeš teško objasniti da je provokacija time što je "dobran dio Hrvata gajio blisku naklonost prema Siptarima", a teško da ćeš ti prihvatiti da je onako kako ja mislim.
Džaba pišemo, a novine moraju da zakuvavaju, jer sad će veliki govor...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dylam Dop » 06 Sep 2018, 17:45

werbatim wrote:I ja sam rekao da nikad nije koristila gestikulaciju, a rekao sam i zašto mislim da sad jeste.

Gdje si sta uopste rekao?! :question: Mafija, Vucic,..?!? Reci da se zajebavas? :laugh:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby werbatim » 08 Sep 2018, 09:34

Dylam Dop wrote:Gdje si sta uopste rekao?!

werbatim wrote:Zasto bi je koristila (gerstikulaciju) kad je uvek bacala bar 68m.


Ne znam, meni ovo znači da je nije koristila nikad? Ili ne? Ako za mafiju nije jasno, onda ništa
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Tufi » 16 Sep 2018, 10:10

Svetski rekord u maratonu ce izgleda biti oboren za nekih 10-ak minuta u Berlinu od strane Eliuda Kipcogea.

Prosle godine je takodje dobio u Berlinu, ali niej oborio WR, ove godine ce mu to uspjeti.

Na kraju 2:01:40 !!!! Za minut i 17 sekundi je oborio stari svetski rekord.

Berlinu je ovo inace cak 14. WR u maratonu
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 16 Sep 2018, 21:34

Polovina septembra, nikakvih velikih takmičenja, a u jednom danu su pala dva muška svetska rekorda i to oba u olimpijskim disciplinama! :openeyes:

Do pre samo nekoliko godina, čarobna granica u muškom maratonu je iznoslila 2:05:00.
Nagradni fondovi i konfiguracije staza se menjaju na način koji motiviše takmičare, pa je ta granica pomerena na okruglo dva sata. Današnjim rezultatom Kipčogea (za 78 sekundi popravio WR!), pređene su tačno 2/3 puta i još ravno 100 sekundi nas deli u neko bi rekao pobedi čoveka nad prirodom. Meni se ne sviđa kuda sve ovo vodi, jer je nenormalno, ali svet očigledno uživa u ovim ekstremnim pomeranjima ljudskih mogućnosti.

Po Itonovim silnim kalkulisanjima u cilju poboljašanja sopstvenih svetskih rekorda za što manji broj poena ali zarad što većeg broja rekorda (i količine novca) videlo se da u desetoboju ljudske granice nisu dosegle ni blizu 100% svojih mogućnosti. Ali ko bi do pre par godina i pretpostavio da će Iton da padne tako brzo i tako lako. Danas ga je Kevin Majer nadmašio za čak 81 poen! Novi WR iznosi 9126 poena. :blue:

Kao što i poeni kažu, svaki razultat je bio gotovo bez mane:

1) 100m - 10.55s - 963pts
2) dalj - 7.80m - 1010pts
3) kugla - 16.00m - 851pts
4) vis - 2.05m - 850pts
5) 400m - 48.42s - 889pts
6) 110mH - 13.75s - 1007pts
7) disk - 50.54m - 882pts
8) motka - 5.45m - 1051pts
9) koplje - 71.90m - 918pts
10) 1500m - 4:36.11 - 705pts (18 sekundi slabije od ličnog!)
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 17 Sep 2018, 05:40

Kad cujes da su oboreni rekordi u maratonu i desetoboju, ocekujes da su u pitanju tri sekunde i tri poena gde su poslednji centimetri odlucili, a ovo tako brutalno i ubedljivo sruseno. Neverovatno.

P.S. Ako je na 1500m 18s slabije od licnog to onda znaci da i Majer kalkulise i ima jos rezervi, sa ocekivanih 4.22 ne smem ni da pomislim koliko bi to poena bilo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 17 Sep 2018, 10:35

4:18 je trčao još 2012. godine, verovatno dok je imao mnogo manje mišićne mase. Teško da će se ikad više približiti tom rezultatu. Ali činjenica je, da je juče u desetoj disciplini trčao i 12 ipo sekundi sporije nego što je trčao, opet bi oborio WR, pa je mogao da taktizira da je hteo. Prostora za poboljšanje ovog rezultata i dalje ima, jer čak 4 SB-a mu ne datiraju od juče (još među njima nije trka na 1500m, gde sigurno može bar još malo bolje od ovih 4:36). :krsti:

U senci ova dva WR-a pao je i evropski rekord u ženskom polumaratonu. Sifan Hasan (NED) trčala 1:05:15, čime je skinula stari rekord Lorne Kiplagat (NED) za 70 sekundi! Svetskom rekordu jedne manje poznate Kenijke se primakla na 24 sekunde. Naravno, obe pomenute Holanđanke su po rođenju Kenijke. A dan 16.09.2018. biće upamćen kao savršen za trčanje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests