Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 10 Mar 2023, 10:51

Okrećemo se polako sezoni na otvorenom. Lepa informacija od prošlog vikenda nam stiže iz Zagreba, jer je Jovan Stranić odmah u prvom nastupu ove sezone, u seniorskom kladivu popravio lični rekord za preko 6m, na daljinu 66.69m. Lepo se radilo preko jeseni i zime. :okk:

Da je Jovan samo metar dalje bacio kladivo, verovatno bi se na mnogim portalima moglo pročitati o ovom hicu, jer bi se radilo o obaranju seniorskog nacionalnog rekorda. Ova godina je njegova izlazna juniorska i bilo bi sjajno kad bi na EP zabeležio neki ozbiljan nastup. Prošla sezona je bila prilično slaba i plašio sam se da je početak kraja, ali srećom nije.

Ovog vikenda na Evropskom bacačkom kupu u Leiriji predstavljaće nas Vilagoš i Vučenović.
Daj Adriana malo magije, raspameti nas. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 10 Mar 2023, 18:06

octopus wrote:jer je Jovan Stranić odmah u prvom nastupu ove sezone,


U stvari, drugi nastup :) Ali i u prvom je bacao rekord!

Prvi u Sloveniji 26.02.


Drugi u Zagrebu
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 12 Mar 2023, 02:35

Srebro i bronza za nase bacacice, ali neocekivanim redom. Za mene prijatno iznenadjenje da Vucenovic sada baci preko 60m. Pobedila Grkinja.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 12 Mar 2023, 12:51

Stranic na dobrom putu, pa dokle dogura.

Kaze se da je bitniji rezultat nego plasman i da je dobro imati vise takmicara u disciplini pa iz borbe izlazi kvalitet. E ovog puta mi nije drago sto je Adriana iza Marije, ajde prve seniorske godine je za ocekivati, da se desi ponekad i druge, ali vec trece se to ne bi smelo desavati (evo mozda ipak sme), narocito od devojke koja ulazi u poslednju fazu karijere koja moze trajati dve, a mozda i 12 godina kao njene kolege Dragana i Asmir.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 13 Mar 2023, 10:23

@werbatim Podatak o nastupu Stranića u Zagrebu sam slučajno iskopao, tek posle videh da je Atlex objavio. Prepisah sa interneta, da ne zamerite. :biggrin:

@jabukamen Malo si prestrog. Ipak je ovo prvo takmičenje u sezoni. Možda je bilo vetra, a sigurno nije 100% spremna, što i ne treba da bude u martu. I ja sam maštao o ličnom rekordu, ali polako, biće vremena. Čak i da ovu sezonu stagnira, pa da sledeće napravi manji iskorak, neće biti loše.
Vučenovićka tradicionalno najbolje baca na prvom takmičenju i ugasi se posle. Što su bile konkurencija ove sezone, bile su.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 19 Mar 2023, 07:18

Slazem se, sve si u pravu, samo sto sam ja to gledao vise sa navijacke nego sa objektivne strane.

U ovo atletski najdosadnije doba godine su nas ponekad znali obradovati "Amerikanci". Provirio sam sta su poslednjih meseci radili Novakovic, Japundzic, Cankovi. Ili su rezultati u padu ili se ne takmice sto je cudno za pocetak dvadesetih. U teoriji zvuci sjajno, studiras, ali se i bavis sportom, odlicni uslovi, prejaka konkurencija, strucnjaci, ali rezultata nigde. Oni koji su se odlcili za Sloveniju, od Ciriceve do Emini i Stranica su najbolje prosli.

Tradicionalni beli kros je imao 55 izdanja, preziveo ratove, sankcije i koronu, ali ove godine u vreme kad smo u atletici, a i ovako uopste najbolji ikad nema.

Druga tradicija je bila da bacaci sezonu otvaraju u Mitrovici, izgleda da i taj stadion odlazi u istoriju. Losi smo u izgradnji, jos gori u odrzavanju objekata.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 19 Mar 2023, 20:59

Teško da se iko više od nas dvojice brine sa problemom izgradnje infrastrukture i sertifikacijom staza. :biggrin:

Sve više mislim da smo neupućeni i da jedan telefonski poziv i 10-ak dana građevinskih radova sve rešavaju, pa da zato niko ne pali alarme. Evo danas na Vojnoj akademiji svi rezultati normalno važe, treneri se hvale sa ličnim rekordima pulena… Znači samo staze treba da se menjaju, što nije neka investicija, a ni posao. Čak i ovakve izraubovane, setimo se, lane su se važile u trkama na 100m. Biće takmičenja, ali tužno je da će verovatno opet sve da bude na jednom stadionu. A da će svi ostali klubovi da brinu da im sportisti ne polome noge na treninzima.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Ing8 » 20 Mar 2023, 09:44

Atlex piše da imaju u planu da na Bežanijskoj kosi grade i atletski stadion

https://atlex.rs/domaca-atletika/beogra ... standardi/
Ing8
 
Posts: 62
Joined: 30 Aug 2019, 21:06

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 20 Mar 2023, 11:57

Ma sve je to na dugom štapu. Bilo bi super da se to uradi po standardima, inače bolje da ne počinju radove. Isključivo atletski stadion je Beogradu strogo neophodan. Ovo što su gradili po centralnoj Srbiji je tuga. Niti ima trenera, niti ima takmičara.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 21 Mar 2023, 15:07

Slazem se da se izgleda vise brinemo od onih kojim je to posao. Slazem se i da smo neupuceni. Pitao sam ljude koji bi trebalo da su upuceniji, ali i oni su neupuceni tako da je broj upucenih izgleda veoma mali. To jeste posao koji ne vredi milione i koji bi se mogao resiti za nekoliko dana, kao sto bi se recimo vecite liste mogle azurirati za jedan sat godisnje, ali se eto ipak ne desava. Neverovatno je da Srbija organizuje balkanijadu u Baru pa onda i otkaze bez objasnjenja jer ono nije objasnjenje. Zato meni uopste ne deluje neverovatno da se sva drzavna prvenstva organizuju u recimo Kraljevu, a da vojvodjansko i beogradsko prvenstvo budu revijalna bez mogucnosti ispunjavanja normi na njima.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Mar 2023, 08:37

Nigde bilo kakve informacije o bacačkom kupu Srbije, a bilo je par rezultata vrednih pomena.

Filip Čarnopiski je mleđejuniorski disk bacio na jako dobrih 56.64m, a uz to je imao još par sličnih daljina. Istu spravu, u konkurenciji senorki, Milica Poznanović iz Šapca je bacila 50.09m. Prva devojka posle Dragane Tomašević (i recimo 20 godina) koja je prebacila 45m. Milica prva i u kugli sa daljinom od skoro 14 ipo metara, što je do pre par godina bila misaona imenica u Srbiji. Stranić seniorski prvak sa dva hica preko 65m. NR visi o koncu. :okk:

Samo 3 seniorke u konkurenciji koplja, od čega 2 rekreativno, samo da osvoje medalju. Hajde kladivo ili višeboj, ali koplje...

Rezultati bi verovatno bili nešto bolji da je 16 disciplina bilo podeljeno u 2 dana kao nekad, ali treba rezati troškove suđenja, da bi bilo za stadione bez sertifikata na kojima duhovi treniraju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 Mar 2023, 13:25

Da su norme za EYOF objavljene u isto vreme kao i lane, u februaru, verovatno bi Carnopiski bio prvi putnik za Maribor. Ali normi jos uvek nema, ako ih malo iskritikujem, kao za beli kros, mozda uskoro objave. Ipak, mislim da je promena Bekrica sa Dudasem promena na gore. Mina jeste oborila licni, blizu je drzavnog, ali za Maribor mislim da ce trebati preko drzavnog.

Milica bi mogla na ekipnom kupu Evrope da donese fin broj poena nasoj reprezentaciji, nece to biti kao upravo (najzad) zavrsena karijera Dragane Tomasevic, ali daj sta das.

Pre mesec-dva je Samac najavio obaranje seniorskog rekorda, trenutno mu nedostaje 20m.

U Indjiji na krosu Saima ispred Kenijki, Mejre i Mase. Videcemo sta ce to doneti na stazi.

Odrzano prvenstvo na 10000m, naravno ni blizu bilo kakve norme, ali worldathletics zabelezio sto je dobra vest za zabrinute. :biggrin:
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 18 Apr 2023, 11:27

Slavko Stević popravio PB iz dvorane za 1 cm - na otvorenom je preskočio 222 cm.



Luka Bošković na treningu preskočio 7.60m!

Jako dosadan period za ljubitelje atletike.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 09 May 2023, 12:57

Nemojte da se zbunite kad uđete na ovaj pdf, teme Dijamantska liga i Statistički podaci sam obrisao zbog nedostatka interesovanja, a postovi iz tih tema su prebačeni u temu Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti.

Posle podosta godina konačno je neki naš 800-metraš trčao ispod 1:50. Milan Todorovic u SAD 1:49.36.
Bogdan Vidojković u Baru trčao 14.38s (+0,3). Na 99 stotinki je od Ristićevog NR-a. Da vidimo dokle će da stigne do kraja sezone.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 17 May 2023, 17:48

zahuktavaju se i vedete :biggrin:



User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests