Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Olimp » 22 Aug 2022, 11:08

Sada cemo pratiti koliko Angelina ce brzo napredovati.
Nekima je trebalo malo, nekima par godina a neki nisu nikad bili bolji od juniorskih dana.
Za olimpijsku medalju morat ce do Pariza skakati vjerovatno oko 2 metra. U Tokiju je Mahučih skocila 200 za bronzu. Ipak dobra stvar je svakako da Lasitskene vjerovatno nece moci natupati pa Angelina čak ni s današnjim nivoom ne bi bila daleko od medalje.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 22 Aug 2022, 11:21

Stvar je vrlo prosta. Angelini će za realnu mogućnost osvajanja medalje na OI, pod pretpostavkom da tamo neće postići PB, trebati da u nogama do tada ima skok od 203 cm, kako bi mogla da preskoči 200 cm, što bi moglo da joj da dobru šansu. U potpunosti si u pravu za Lasickene, ona bi 100% osvojila medalju i ogromno je olakšanje i porast verovatnoće, što nje neće biti u Parizu. Angelina je u poslednje 3 godine, što na otvorenom što u dvorani, na najbitnijim takmičenjima obično skakala 3-4 cm niže od ličnog. Pa je zato dobro što više podići lični u naredne 2 godine. A pravilo ne postoji, pitanje je da li će i za 1 cm to uspeti, a ne za željenih 7-8.

Što Angelina treba da juri 203, Adriana treba da gleda da prebaci 65m i to po mogućstvu što više puta. Videćemo kako će joj tegovi leći, vremenom će joj pomoći, ali pitanje da li i tokom ove dve godine i da li će ih uopšte i koristiti do Pariza.

Ovo je apsolutni rekord na EP sa 4 medalje, do sad je to bilo duplo manje. Do sad nismo imali ni 4 ozbiljna kandidata za medalju, a kamoli medalje. Ove 2 zvezde su zasijale neočekivano brzo. Nadam se da se nikad neće ugasiti. Španović je tek sa 23 godine osvojila prvu medalju i to svetsku na otvorenom. Njih dve treba još dosta da gule da dođu na taj nivo. Ali sa 17 i 18.5 godina doći na nivo osvajača velike medalje je nešto do sada nezamislivo. E, od sad kreće rad pod pritiskom, nema više igre. Da vidimo kako će sa tim da se nose.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Radonjaa » 22 Aug 2022, 14:18

Spoiler: pokaži
Dylam Dop wrote:Ne bih da ulazim u delikatnost/kompromitovanost detalja oko (boje i/ili odabira) zastava, osjećanja ljudi i ine politike, ali djevojka jeste Srpkinja, kao što i samu CG smatram srpskom, a ne samo i isključivo crnogorskom zemljom. Imala je trnovit put i CG je njenoj porodici pružila egzistenciju i utočište. Hvala CG na tome i sasvim je korektno što je ostala da nastupa za nju. Mene u svakom slučaju raduje svaki uspjeh sportista u CG, ako isti u potonjem nije iskorišten u kojekakve mizerne, dnevnopolitičke svrhe kao protivteža uspjesima, prepucavanje iliti "mjerenja patke" (čak i samih CG-reprezentativaca) sa sportistima iz Srbije, ili sa Srbijom generalno.

Naravno, ništa lično prema tebi i tvom stavu.


Slažem se sa dobrim dijelom, posebno što se tiče njene situacije, i naravno da mi je drago kad neko napravi dobar rezultat, nije podijeljenost baš kao u BiH. :biggrin: Ne zanima me previše kako se izjašnjava, sve dok ne spada u ovu grupu koji si pomenuo, ali u direktnim duelima ne mogu da je stavim u ravan sa Angelinom, Zoranom, ili nekim trećim ko nastupa pod zastavom Srbije.

Čak bi sinoć najbezbolniji scenario bio da je ostala na 193, pošto bi onda valjda podijelile srebro
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Dylam Dop » 23 Aug 2022, 09:49

Još jednom vanredan razlog zašto mi je posebno drago što je ova cura iz Krajine uzela medalju: https://www.novosti.rs/c/sport/ostali-s ... ve-pretnje

U inat bolesnim skotovima. Pride što sam i sam krajišnik (samo bosanski) i gajim poseban sentiment za sve ove koje je zlosrećna sudba nagnala sa svojih vjekovnih ognjišta.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Tegi » 26 Aug 2022, 23:51

Sinančević četvrti u Lozani sa odličnih 21.65. Ispred Kovač, Krauzer i Novozelanđanin Džil. Dobio Volša, Avotundea koji je osvojio bronzu u Judžinu i Mihaljevića. Za 70 cm bolji od drugog najboljeplasiranog Evropljanina Poncija.

Prejaka konkurencija i preozbiljni rezultati u kugli poslednjih godina. Kada se setim sa kakvim daljinama su Majevski i Štorl dominirali.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20673
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby bowie » 27 Aug 2022, 01:54

Odličan Armin u prejakoj konkurenciji. Mislim da je samo Romani nedostajao od top faca. Drago mi je i da se Gil diže. Pratim ga još od tinejdžerskih dana kada je bacao 24m sa U18 kuglom.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 08 Sep 2022, 07:57

Prvog dana finala DL Dzo Kovac, nestvarnih 23.23m sto je drugi rezultat svih vremena. Za razliku od kugle koja je najbolja ikad, u muskom visu sve losiji rezultati, ne samo juce nego poslednjih godina, visine sve jadnije, steta sto nemamo nikog da iskoristi situaciju.

Veceras od nasih samo Ivana, ali Adriana ce vrlo brzo na bacaliste, u nedelju na Hanzeku. Organizator najavljuje duel juniorki Vilagos-Sokota. Hrvatica je za vikend sa 58.30m oborila juniorski rekord Kolak. Mozda za koju godinu kopljasice iz ex-yu zauzmu 2/3 podijuma kao sto su to uradile visasice na evropskom i eyof-u, kuglasi na evropskom, do skoro je to bilo nezamislivo. Bez obzira na rivalitet i antipatije prema Hrvatima, ne bi bilo lose da oni napreduju, vise medalja-vise stadiona-vise mitinga-vise prilike za nase beskucnike.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 08 Sep 2022, 12:27

Једите код Џоа. Ови Амери не да не посустају, него су још јачи. Толико циклуса трају и не назире им се крај. Ковач вечито у сенци Краузера, решио је да летвицу још мало дигне, јер му нема друге. Два џина, а Синанчевић је мрвица према њима двојици и не бих превише трошио тастатуру на расправу о допингу, јер ништа није доказано, а са друге стране Њутн је доказао да сила маси даје убрзање и да због тога није ни чудо што су ова два колоса тако доминантна. Свака част!

Где се баш сад појави ова Американка у копљу, али шта је ту је. Да су Хрвати успели да нам украду Адриану својим подмуклим планом, за ову Шокоту вероватно нико не би ни чуо... У чекању следеће летње сезоне, много већи фокус ће по први пут бити на вестима ван дворане: да ли ће бити нових стаза, бацалишта, стадиона, сертификата... Зимска сезона и њени разултати ће бити од мање важности.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 09 Sep 2022, 06:07

Ivana po navici osvojila DL. Kad Nole osvoji masters pomislim kako ce to biti nedostizno kad se on povuce, ovde se nadam da ce neko iz dueta Adriana&Angelina raditi slicne stvari.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Milutinov Tata » 09 Sep 2022, 06:45

Opet je sve resila prvi skokom, mada su rezultati ostalih takmicarki bili bas prosecni. Odlican zavrsetak sezone za Ivanu posle dosta muka u prvom delu sezone, vazno je i da je sebi pokazala da je 7m i dalje dostizno kada su velika takmicenja u pitanju, a to je onda gotovo izvesno i medalja.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29583
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 09 Sep 2022, 08:01

4 godine ne može preko 7m i onda dođe sezona kad na dva velika takmičenja skoči preko 7.06m, a umalo i na sva tri. Iz pepela kao i Nole. :biggrin: 17. masters za Ivanu.
Lako je biti general posle bitke. Nekad su Ris i Bartoleta najbolje skakale u 5. i 6. seriji i bilo bi grehota ispucati se na početku i gledati kako te njih dve prestižu, a osećaš da možeš da ih dobiješ. Sad je drugačije. Osim Mihambo nemaš preozbiljnu rivalku, pa ako zakucaš u 1. seriji bićeš ili prva ili druga. A evo videli smo na EP koliko ju je Ivana poremetila moćnim skokom u 1. seriji po kišovitom vremenu pa nije mogla da joj se suprotstavi sa 100% mogućnosti. Tako da bi valjalo da se ne menja ova taktika.

Izdrži Ivana još 2 godine ako ikako možeš...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 10 Sep 2022, 04:57

Uobicajena taktika (makar kod omladine gde su vece razlike) je da prvi pokusaj bude siguran i da se obezbedi sest serija jer jedan prestup je nervoza, a dva prestupa je panika, a posle toga maksimalno. Letos je Adriana sve uradila u poslednjem, a Ivana u prvom pokusaju tako da su razliciti nacini dolaska do uspeha.

Posle Brazila Ivana je verovatno planirala kraj karijere u Tokiju, ali igre su pomaknute za godinu pa zasto se ne oprostiti na domacem terenu. Da je dozivela debakl u BG tu bi se verovatno nasla i neka povreda i bio bi kraj. ali ona uze zlato. Zasto ne probati i na svetskom, a tu je odmah i evropsko. I opet, da je zavrsila sezonu sa 6.66m, jedanaestim i sedmim mestom, verovatno bi se razmisljalo o oprostaju, ali previse je dominantna da se ne bi probalo jos jednom, konkurencija nije uradila nista da bi ubrzala penzionisanje, a za samo 100 dana pocinje predolimpijska godina tako da verujem da cemo je gledati i u Parizu i to kao ozbiljnog kandidata za medalju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby bowie » 27 Sep 2022, 02:50

Na Berlinskom maratonu Kipčoge popravio svoj svetski rekord za pola minuta, 2:01:09!!!
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 27 Sep 2022, 09:59

Još samo 69 sekundi do istorije, bravo! Zanima me samo da li je ovo postigao u ovim super modernim patikama ili nekim konvencionalnim i da li su možda u međuvremenu konvencionalizovali ove moderne kako bi bilo što više svetskih rekorda. Atletika je dotakla dno sa brojnim doping skandalima i povlačenjem velikih zvezda, pre svih Bolta, pa im je potreban novi impuls u popularizaciji. Previše je drastičnih skidanja svetskih rekorda u trkačkim disciplinama, pre svega mislim na 400mH u obe konkurencije, a vrlo malo se piše o tim patikama…
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Vasilije 1980 » 04 Oct 2022, 21:46

Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests