Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 07:43

Pa dobro je što je Belgija izgubila jer to jedno mesto za Evropljane manje ali u suštini ne menja mnogo jer je i Kanada ispod nas na listi i ako Kuba danas prođe onda deveto mesto na listi ne vodi na OI, zar ne :beyond: to smo sinoć konstatovali...

Nije problem naše deveto mesto za zadržati ga nego do osmog stići a pogotovo ako se jutros izgubi, posle meča će se znati da li imamo tridesetak ili pedesetak bodova manje od upravo Slovenije koja je osma.

Brazil-Italija napisali su ljudi već šta treba, pobeda Brazila bez taj brejka ili da Italija dobije bez izgubljenog seta, ništa između.

Belgija baš tragičar, izgubili tri meča na razliku u petom setu, propustili jedinstvenu priliku. Sa te strane dobro jer su Evropljani ali nas zato Kuba sad zeza.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7854
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 07:46

Ma naravno, ali vise kazem zbog eventualnog uskracivanja jednog mjesta Evropi.
Racunam i tvoju teoriju. :biggrin:

Elem, naravno da je Brazil kljucan samo sto nije neophodna pobjeda bez taj brejka. Brazil ima 5 pobjeda, Kuba 4. Tacnije, omjer 5 -1 za Brazil i 4-2 za Kubu.
Moze pobjeda Brazilaca i u tb.
Brazil je izgubio samo od Njemacke a Kuba od Njemacke i Brazila.

Koliko znam, prvo se gleda broj pobjeda.
Storm
 
Posts: 294
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 07:52

E da, ja računao bodove i set količnik, znam da se pobede prvo računaju ali nešto mi se sve pomešali a nije ni čudo. U principu, ako izgubimo od Slovenije a Kuba prođe već danas je gotovo sa OI, 50 bodova na listi se ne stiže koliko bi Slovenci imali više od nas. Jedino ako bi osvojili LN. Slovenci su sve a ne samo slabi, igrali bi oni jako LN a svako ko iole prati kako se dobijaju bodovi za listu zna da je teško stići toliku prednost.

Brazil bi bio spas u zadnji čas i danas u zadnjem kolu pred prepunom halom valjda konačno zablistaju.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7854
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby cole » 08 Oct 2023, 08:01

Bilo kakva pobjeda Brazila nam odgovara, te pobjeda Italije isključivo od 3:0.
Zaboravio sam sinoć da Brazil ima pobjedu više od Kube i Italije. Napred Brazil!
User avatar
cole
 
Posts: 1132
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 08 Oct 2023, 08:50

Vi ovde pravite više matematike, a ovi naši kukavci u 4 ozbiljna meča ima da uzmu zbirno jedan set, onaj protiv Turske.

Sramotan nastup reprezentacije, jedno od većih brukanja koje pamtim.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34303
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 08 Oct 2023, 08:58

Nadam se da ovi luzeri ne idu u Pariz.
Naravno Kolaković če ostati a Kkvač otkaz bakon prvog kiksa
Olimp
 
Posts: 3339
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 09:24

Ljudi moji, pa ovo je jezivo. Tri dana u tri meča ni seta ne mogu da uzmu i mi nešto trućamo i svoje vreme traćimo. Neka prođe Kuba danas i neka se stavi više tačka na ovu priču. Slovenija nam sada beži preko 50 bodova, Argentina još više i ne vređajmo sopstvenu inteligenciju i ne zanosimo se da ih možemo stići ako Kuba danas obezbedi plasman.

Ako ipak Kuba izvisi onda ostaje ogorčena borba sa njima za deveto mesto jer su nam se sada samo na desetak bodova približili. Ne zna se da li su bezobrazniji igrači ili onaj debeli smećar na klupi. Bobo, oprosti im, nisu znali šta rade. Ako eto ostane to deveto mesto kao opcija onda samo sa novim selektorom i novim pristupom da se nečemu nadamo ali avaj. Nema promena i biti ih neće.

Rukometaši pod Đeronom ginu jednostavno pa čak i kad gube a ova skupina luzera sa ovom bitangom koji se naziva selektorom je zaslužila špalir sa batinanjem. Tačno samo gledaju kako prnje da pokupe i pobegnu glavom bez obzira a mi smo još luđi od njih.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7854
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 08 Oct 2023, 09:31

Nemoc. Kada je bilo najvaznije. Kakva razlika izmedju devojaka, koje nisu u formi, ali na sampionski mentalitet mogu da izvuku sve, i momaka koji cim ne krene kako treba tonu, bez samopouzdanja i vere da mogu da "okrenu" svoju sudbinu, cak i u setu, o mecu da i ne pricam. Izgubiti 3 puta po 3-0 i to glatko protiv najjacih rivala, to u ovim kvalifikacijama niko nije uspeo sem nas. Bas veliko razaocaranje, na zalost ne i prvi put. Kao da od onih nesrecnih kvalifikacija za OI januara 2020. nema nikog da pritisne kocnicu i zaustavi ovaj pad.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 09:36

Ovo je bas bruka. U 3 dana ne mogu ni set da uzmu
Storm
 
Posts: 294
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Dexi » 08 Oct 2023, 09:51

Katastrofalan nastup nase selekcije na ovim kvalifikacijama.Razlog zbog cega je tako ispalo ne znam.Lose tempiranje forme,nedostatak kvaliteta,trener,losa forma igraca to mora da se utvrdi.

Ono sto ja vidim da mi tonemo u muskoj odbojci sto se tice kvaliteta u odnosu na vrh i sto se tice atleticizma,tehnickih stvsri poput prijema,servisa,bloka.O taktici ne znam nista ,pa o njoj necu :biggrin: .

Jako ,jako cudne ove kvalifikacije.Imamo Nemce,Kanadjane ,Belgijance ,Kubance koji su odigrali vrhunski turnir,i sa druge strane selekcije popu nase,Holandije,Irana koje su se totalno raspale na turniru.

Danas da navijamo da Brazil dobije Kubu,pa da se krljamo za to deveto mesto sledece godine.

Opet ponavljam objektivno sve smo slabiji ,manjak kvaliteta je u muskoj odbojci,novih igraca ni na vidiku i zbog toga je jako vazno krucijalno da se ode na ove OI ,pogotovo sto smo po listi jako blizu.
Dexi
 
Posts: 17292
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 10:04

Da se razumijemo, nije cak ni najgore sto se redjaju porazi
Najgore je to sto je tim apsolutno inferioran u odnosu na ove jace protivnike. Bukvalno kao da igraju seniori protiv kadeta.
Protivnici igraju brzu odbojku, raznovrsniju, jaci servisi, precizniji, radi blok, prijem, ma sve.
Na sve to, potpuna ravnodusnost igraca spojena sa manjkom one "napaljenosti" odnosno motivacije.
Kao slag na tortu, Kolakovic koji nijednim svojim gestom ne pokazuje zrno odgovornosti, samokritike, zelje da nwato unaprijedi, da podvikne na klupi, nista.
On juce planira sto vise bodova u ligi nacija.
I nema potrebe da mu se imputira (sto se radi po portalima i forumima) da je Crnogorac. Nikakve to veze nema sa njegovim (ne)znanjem koje je drasticno manje nego u prvom mandatu.

Kad bi barem dosao bolji selektor za ligu nacija, pa i da se nadam neprolasku Kube. Ovako je mozda bolje da se zavrsi agonija, kao sto sam mislio posle poraza od Turske i Japana. Pomijesane su mi zelje.

Juce ne uvodi Kovacevica i Luburica, ranije slicne potezw pravi. Neshvatljivo..ovo srecim nisam ni gledao jutros

Ne moze niko da me ubijedi da je ovo maksimum vecine ovih igraca. Jesu oni u zenitu karijere, ali nemaju svi 35 -36 godina kao Podrascanin, a i on osvojio titulu sa klubom u Italiji. Doduse, vecina nema puno manje od njega.

No, hoce to tako kad Savez ne vodi Vanja Grbic i slicni dobri kadrovi.
Last edited by Storm on 08 Oct 2023, 10:12, edited 3 times in total.
Storm
 
Posts: 294
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 10:08

54 boda manje od Slovenije a da su pobedili ovim rezultatom imali bi 26 bodova manje, ali oni su jednostavno skinuli gaće.

Može da se shvati nedostatak kvaliteta, loša forma i sve usko vezano za to ali da se jednostavno predaš na ovakav način e to je već bezobrazluk.

Da sačekamo još taj Brazil danas pa da se ispozdravljamo ili dalje da računamo šta će biti u LN.

Deksi, Brazil igra sa Italijom, Kuba je svoju misiju obavila i čeka ishod Brazil-Italija. Poludesmo od računanja :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7854
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 08 Oct 2023, 10:12

Mi se tu nerviramo i kalkulisemo, a Podrascanin jos juce zaziva da vrhovnik i Boricic pomognu tako sto ce obezbediti da imamo domacinstvo na jednom vikendu LN naredne godine :roll:

Марко Подрашчанин, најискуснији у плавој чети, и даље верује у успех:

- Треба остати позитиван и поред тога што смо тренутно други ниво од репрезентација у светском врху. Колико год то лоше звучало, имамо и даље шансе. Погубљени смо од кад смо дошли. Током ВНЛ-а ништа специјално, на Европском боље издање, али овде од првог дана нисмо на нашем нивоу. Остало нам је то 12. место на ФИВБ ранг листи, зато сам уверен да ћемо отићи у Париз. Имамо доста бодова и утакмица следеће године. Надам ће да ће људи из савеза да нам помогну и омогуће да организујемо тај први сусрет на ВНЛ-у у Србији, да побегнемо Канади, Холандији и Ирану, који су иза нас. Имамо велике шансе, али идемо корак по корак.

Миран Кујунџић, примач Србије, био је јасан по питању да ли види излаз из ове ситуације.

- Дефинитивно смо били у бољој форми током Лиге нација и Европског првенства. И даље имамо шансе преко светске ранг листе. Неки резултати нам не иду на руку, али ми треба да следеће године побеђујемо све што можемо и пробамо да обезбедимо место које ће нас одвести у Париз.

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/164879 ... -nastavlja
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5149
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 10:17

Da, ali to je bilo pre nego što je Kuba došla u situaciju da ide direktno a to niko nije spominjao. Sada mogu da dobiju i organizaciju F8 i neće im pomoći ako se Kuba danas plasira.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7854
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 10:20

Sve i da Slovenija ostane na ovom broju poena, da joj se porazima isti ne oduzimaju - pitanje da li bi opusteni Podrascanin i druzina to stigli. :biggrin:

Opusteni Podrascanin repostuje stori zahvalnosti Japanaca. :okk: :biggrin:
Storm
 
Posts: 294
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest