Board index Razni Sportovi Odbojka

Ženska reprezentativna odbojka

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Vasilije 1980 » 18 Jan 2022, 10:38

Hajzenberg wrote:Samo da sad ne bude neko tipa Vladisavljev ili onaj drugi pomoćnik...ili neko tipa Kolaković.

Pisano je već dosta o Terzću, od očaja do sjaja i natrag, mnogo propusta ali mnogo i medalja, moglo je biti i bolje a moglo je biti i gore, teško je sad pametan biti.


Nznm kad smo samo bili ženska velesila pre Terzića. Ne sećam se da smo dolazili do žetve medalja pre njega. Naravno da je bilo propusta i grešaka al najviše zahvaljujući njemu smo tu gde smo sada.

Ogroman je ovo gubitak i hendikep al se moralo jednom desiti i ovo.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Vasilije 1980 » 19 Jan 2022, 12:00

Italijan Danijele Santareli imenovan je za naslednika Terzića na klupi srpskih odbojkašica.

Santareli trenutno sa klupe predvodi itakijanskog prvaka Imoko Volej Koneljana sa kojim je uzeo već četiri sampionska naslova.

Zanimljivo da je 41-godišnji Talijan u periodu od 2018. do 2022. bio selektor Hrvatske.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 19 Jan 2022, 12:49

Neka je dobrodosao.
Nece mu biti lako, uzima jednu od najboljih evropskih i svetskih selekcija koja je prosle godine vec bila u blagom padu i koju vec treba polako osvezavati novim imenima na skoro svim pozicijama. Koliko ce se u tome snaci, ostaje da se vidi. Mozda cemo sada ponovo videti dve Jovane u nacionalnom dresu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5104
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 19 Jan 2022, 20:07

Ако мислиш на Бракочевић, тешко. Мислим да је то готова прича. :okk:

Оно што мене највише брине је Бранкица. Колико значи видјело се на ОИ.

Нико никада није изашао са званичном верзијом...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31454
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 19 Jan 2022, 20:27

Vise sam mislio na Plavu, povlacenjem Rasic i Veljkovic, ona bi nam znacila svojim iskustvom na bloku bar jos neko vreme. Mada, imamo Minu i Maju, moze i Kurtagic da polako dobija pravu sansu...

Naravno, Brankica je kljuc svega u narednom ciklusu. Koliko je nedostajala, videli smo proletos.
Velika je enigma zasto je isla na igre, cak i odigrala tamo pomalo, a posle nije na evropsko cija se zavrsnica igrala u Beogradu. Da li se mislilo da ce moci, pa ispalo da nije, ili se tamo dodatno povredila, ili je u pitanju bio neki raniji dogovor da tako bude...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5104
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 19 Jan 2022, 20:46

Опрости онда што помјешах Јоване. :okk:

Баш тако, много упитника и мало одговора око Бранкице...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31454
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby -Lepi- » 20 Jan 2022, 00:02

Ah docekah i to da se Terzic napokon skloni, nisam mogao vise ocima da ga gledam.Stojim iza stava iako je mnogo postigao da je morao mnoge bolje rezultate da ima sa reprezentacijom.O klupskoj karijeri da ne govorim, gde god je radio a bili su tu ozbiljni evropski klubovi tipa Omicke i Dinama iz Moskve iz Rusije, Volera iz Ciriha, sad je u Feneru, nikad nista konkretno nije uspeo da napravi sa tim klubovima.
Svidja mi se izbor novog trenera,
Vodi uz Vakifbank najbolji klub na svetu, Koneljano, sa kojim ima vrhunske rezultate.Vec 5 godina je njihov trener, radio je sa mnogim vrhunskim odbojkasicama i samo da se uklopi u nas sistem koji i nije toliko slozen i bice tu dobrih rezultata.
E sad mozda gresim i mozda cemo Terzica praviti od blata ali stvarno nisam mogao da ga podnesem i smatram ga glavnim krivcem za neke od neuspeha.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby tremi08 » 20 Jan 2022, 00:13

Verovatno najbolji izbor, mada sam ja licno zeleo da vidim Svetlanu Ilic na mestu selektorke ovog tima. Sto se tice dve Jovane, sumnjam da ce se i mladja vracati posto ima 30 godina, a Brakocevic ima 34 godine iako sam mislio da je mladja i ona sigurno nece biti nadalje u reprezentaciji.

Imamo Bjelicu na poziciji korektora uz Tijanu i to bi bilo to na tom mestu jos par godina. Treba nam dobar tehnicar, Maja 40 godina, Zivkovic 34, Antonijevic 35, ostaje jedino Sladja Mirkovic kao kvalitetna na toj poziciji, i neko ko bi mogao da zameni Brankicu na mestu primaca posto i Brankica sa 31 godinom je svakako na zalasku reprezentativne karijere.

Sto se tice Terzica, daleko mu lepa kuca. On je dosta doneo medalja ovoj zemlji, ali isto tako gledano imao je samo takve igracice Tijana, Brankica, Maja, Rasic, pa koja to ekipa ima?! Samo te tri, cetiri. Da ne nabrajam Brakocevic, Stefanu...

Licno imam animozitet prema njemu jos od pre 15 godina kad je iz tima izbacio Anju Spasojevic, pa potom sukobi sa Djerisilo, Brakocevic, Vesnom Citakovic, Anom Avramovic...Kapa dole za ostvareno, ali bi verovatno bile medalje jos sjajnije da su u timu bile gore pobrojane. Setimo se u kakvom sastavu je otisao na OI 2012., dok su one koje su mogle da igraju sedele kuci.
tremi08
 
Posts: 6365
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 20 Jan 2022, 08:10

Ne vidim zasto Plava ne bi mogla da se vrati i odigra jos koju godinu, naravno ako to zeli. Bjelica ove godine puni 33, morace i tu vec polako da se trazi alternativa alternative za Tijanu. Brankica mislim da bi mogla da izgura ovaj ciklus do Pariza 2024. Ali tehnicar je definitivno najurgentnije pitanje.

Pitaj Boga kakvi su zaista bili odnosi igracica sa Terzom i u kakvim su devojke medjusobnim odnosima. Zene su to, sujetnije na kub od nas, a on je morao da ih sve drzi pod kontrolom. Sale Djordjevic se kuje u nebesa, a i on je precrtavao Micova, Kalinica, Nedovica, Marjanovica...

Sad, ovako kada gledam, jedini skroz los je bio nastup na Olimpijadi u Londonu 2012, gde smo se prilicno izbrukali.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5104
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Vasilije 1980 » 20 Jan 2022, 10:08

Gledam juče intervju Zorana Terzića dat SK kanalu nije mi delovao oduševljen izborom 'Žabara' za njegovog naslednika. Reči su jedno al mu je faca skinula masku šta stvarno misli o novoizabranom kouču.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Pefi » 20 Jan 2022, 10:55

Ko je "plava"? Jovana Stevanovic? I meni je drago sto odlazi Terza. Previse sukoba sa puno igracica tokom godina. Da ne zaboravimo da je najveci krivac za poraz u finalu Rija. Ne znam kako ce ici dalje, ali svakako cemo tesko imati uspehe kao do sada. Ne zbog Terzica, vec zbog velike srece da se poklopi odlicna generacija sa EP2003 posle koje je savez radio odlican posao.
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 20 Jan 2022, 11:39

Da, na Jovanu Stevanovic sam mislio...

Za poraz u finalu Rija krive su pre svega neke druge nedozvoljene (s)tvari i abnormalna kolicina srece kod protivnica... :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5104
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 22 Jan 2022, 12:35

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34231
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2022, 13:28

Од 10:38 имате интервју с новим селектором (скајп варијанта)...

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31454
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby tremi08 » 22 Jan 2022, 21:59

Meni Marina Maljkovic deluje kao najsujetnija osoba na svetu i neko ko nikako ne odaje utisak da moze da sa svima bude ok, a ona je prakticno za ovih skoro 10 godina odrzala trenerski cas. Pozvala je bukvalno sve kvalitetno sto postoji u zemlji i sto vredi, vratila u tim Sonju iako je nisu mirisale Dabovicke pa je i tu napravila dobru atmosferu, zvala Musovicku i Maju Miljkovic, znaci sve sto je bilo do nje je uradila i zato su tu i fantasticni, bukvalno nerealni rezultati u zenskoj kosarci.

Ja Terzicu ne mogu da oprostim Anju Spasojevic koja je tada bila verovatno u top 3 najboljih na svetu, a on ju je otpisao lagano. Pravi trener je neko poput Marina, ko ume da napravi dobru atmosferu medju toliko zena na jednom mestu i da to sve skocka kako treba. Da ne ulazim u intervjue Vesne Citakovic o Terzicu, njegovom sukobu pa pomirenju sa Djerisilo, potom sukob sa Brakocevic...

Novi selektor ce imati problem da nadje kvalitetne igracice pre svega na poziciji tehnicara jer ih nemamo, i da vidi sa Brankicom da ostane u timu do 2024. ako mislimo da napadnemo medalju na OI. Steta sto nismo mogli onu Vargas da privolimo da igra za nas
tremi08
 
Posts: 6365
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests