Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 24 Dec 2022, 14:00

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 27 Dec 2022, 12:46

Ovde smo dosta pominjali Cenića iz Barselone, pa evo info o njemu. Žika Bogdanović u live na YouTube kaže da je pričao o njemu sa trenerom Barselone. Stav kluba je da on trenutno nije dovoljno dobar da igra za Barselonu, ali Ortega misli da je dovoljno dobar da može da igra u ASOBAL i da treba da nadje klub gde bi se razigrao.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 27 Dec 2022, 15:34

To će Kolaković da bude rezerva na srednjem?

Ili Dodić?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 27 Dec 2022, 16:41

Baxter Stockman wrote:To će Kolaković da bude rezerva na srednjem?

Ili Dodić?


Mislim da će Djerona sigurno voditi Dodića, pa makar mu igrao i 5-10 minuta. Meni su jedini znakovi pitanja desni bekovi i zdravlje Milosavljeva. Ovo ostalo je manje više zakucano. Ovo je neki spisak koji ja očekujem ako Banda bude zdrav:

GK - Cupara, Milosavljev, Bomaštar
LK - Ilić N., Ilić V.
DK - Radivojević, Vorkapić
P - Marsenić, Pechmalbec
LB - Đorđić, Borzaš, Abutović
SB - Kukić, Dodić, (Milosavljević/Kolaković)
DB - Nikolić, Orbović, Vejin

Možda Sretenović nekako uleti u tim, ali nisam siguran da će se to desiti.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 27 Dec 2022, 19:06

Isti tim i ja ocekujem.
Dodic mora ici.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 28 Dec 2022, 00:54

Dodic mora da ide, sve ostalo bi bio ozbiljan skandal. Decko ima minute u LS, i to koristi na odlican nacin, pritom je nas najveci talenat.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 28 Dec 2022, 12:41

Pored svega što si naveo, bolje igre Zagreba u ligi šampiona su se desile kad je on počeo da dobija veću minutažu i da igra bolje. Ono što je meni tu problem je što imamo previše bekova koji nisu dobri u odbrani. Kukić, Đorđić, Dodić. Imaće Djerona problema da smisli kako da ih rotira i sakriva u odbrani.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 29 Dec 2022, 00:44

Dobro dobar i kreativan srednji bek je po arhetipu los defanzivac.
A Đorđića se mora pokriti kad ne igra Borzaš. Uroš je naša budućnost i sadašnjost.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 29 Dec 2022, 01:16

Evo jedna zanimljivost u vezi predstojećeg SP.
Znate li koje je najbolje mjesto koje bi naš tim trebao zauzeti u vezi šansa za plasman na OI?
Deveto.

Nadam se da su iz našeg Saveza svjesni te činjenice u slučaju da ne prođemo među 8.

Naime, na OI ide direktno prvak, a narednih 6 u kvalifikacije. Ako je medu prvih 7 Francuska što je 99 % onda ide prvih 8.
A sistem u kvalama za OI je serpentina i ide 1-7 što znači viceprvak protiv najslabije plasiranog Evropljana.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 29 Dec 2022, 07:12

Ostao sam dužan dodatno objašnjenje uz gornji post. Pošto će 99 % evropski prvak biti neko od tih prvih 8 sa SP i zaraditi direktnu kvotu to onda otvara vrata 9. sa SP da ide u OI kvalifikacije. I to ne samo da ide nego ide u jedinu grupu koja ce imati maksimalno dva evropska tima, dok u druge dvije grupe (koje čine 4. i 5. sa SP, te 3. i 6.) će dobiti jos jednu evropsku ekipu sa EP.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Ćoba » 29 Dec 2022, 08:01

I kakve su nam šanse, imamo li tim za nešto ozbiljno?
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23585
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 29 Dec 2022, 08:45

Zavisi šta smatraš ozbiljnim.

Ukoliko se nadaš borbi za medalje, onda ne, ukoliko ozbiljnim smatraš borbu za olimpijske kvalifikacije, onda bih rekao da bi to trebalo da bude nešto što bi mogli ostvariti.

Ovo su neka moja očekivanja - sve ispod 6 odigranih utakmica na turniru će biti loš turnir, a sve preko toga ozbiljan uspeh.
U zavisnosti šta odigramo u drugoj fazi takmičenja i izostanak četvrtfinala može biti uspeh ukoliko prikažemo dobar i takmičarski rukomet.

Nemačka, Katar i Alžir i onda se ukrštamo sa 3 najbolje ekipe iz grupe gde su Norveška, Argentina, Makedonija i Holandija.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 29 Dec 2022, 08:59

Ja sam veliki ljubitelj rukometa i naše reprezentacije jos od doba Škrbića, Peruničića i Jovanovića i uvijek sam nerealan i pretjerani optimist :)
Za razliku od recimo fudbala gdje sam odmah rekao od ovih naših taraba ništa na SP.

Imamo tim koji nije dovoljno dobar da ugrozi one najbolje Francusku Dansku, ali mislim da možemo igrati sa nazovimo ih tako slabijim članovima svjetskog vrha.
Dakle mislim da nas tim kad je kompletan može parirati reprezentacijama poput Hrvatske ili recimo baš tima s kojim smo u grupi-Njemačkom.

Njemačka je naš meč istine. Tu ćemo vidjeti jesmo li se približili svjetskom vrhu ili nismo. A oni su nam često ležali i to ne samo u rukometu.

Ja svakako kao minimum očekujem prolazak grupe i onda u onoj drugoj grupi koja vodi u 1/4 finale minimalno ocekujem da smo barem treći, jer ne možemo realno očekivati da budemo ispred Njemačke i Norveške.

Norveška je koliko znam bez Sagosena, a mi imamo još jednu ozbiljnu minu a to je sve bolja reprezentacija Holandije, tu baš nismo imali sreće sa žrijebom.
Katar je mnogo slabiji nego prije, njih očekujem da dobijemo.

Mislim da je ovo turnir istine i za Đeronu. Napravio je velike stvari za naš rukomet ali sad očekujemo ipak neki iskorak.


Najveći apsurd ovog SP je, ako dobro iščitavam, da ce se razigravati za mjesta od 5-8 i 25-32 mjesta ali nece za mjesta od 9-24. A kako rekoh 9. mjesto je jako bitno jer 99 % vodi u OI kvalifikacije. Ovako ce o tom mjestu odlučivati gol razlika i deveti ce biti najbolji trećeplasirani iz drugih grupa. Dakle važna je jako i gol razlika i skupiti što više bodova ako i ne uđemo u 1/4 finale.

Naravno imacemo dogodine i dodatnu šansu za upasti na OI kvalifikacije preko EP gdje su još 2 kvote ali onda automatski idemo u grupu sa 2 jake reprezentacije.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 29 Dec 2022, 10:23





Reče Momir u podcastu da Pešmalbek igra sa polomljenom rukom već tri meseca (kapiram da je neki prst čim može da igra) i da će tek na kraju sezone na operaciju.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 29 Dec 2022, 16:42

Ja nemam neka velika očekivanja, ali mislim da je ovo turnir gde će se realno videti šta momci mogu u narednih par godina. Iskreno, sramota je imati velika očekivanja kad u naš rukomet nije uložen ni dinar već 15 godina. Kad budemo imao 2-3 kluba koji su finansijski i organizaciono negde na nivou na kojem je Nexe Našice, onda možemo da pričamo o očekivanjima. Do tada, moramo da se nadamo da će nam stranci napraviti reprezentaciju, kao što je sada slučaj. U celom timu imamo možda 3-4 igrača koji su sazreli u Srbiji. Ostali su pobegli uglavnom do 20-21 godine ili ranije. I hvala Bogu da su pobegli, samo su tako mogli da imaju nekakvu šansu da napreduju.

Grupa nije teška, mislim da ako nam se poklopi dan možemo da se nosimo sa Nemcima, Alžir i Katar su lošiji od nas iako Katar ima izuzetnog strelca Marzoa. Treba se spremiti za egzotične odbrane koje igraju ove dve ekipa, a na koje mi baš nismo navikli.

Grupa sa kojom ukrštamo je izuzetno nezgodna za nas. Očekujem da ukrstimo sa Norveškom, Holandijom i Argentinom. Norveška je, po meni, top 5-6 ekipa na svetu iako ne igraju trenutno na nivou od pre 3-4 godine. Iako su bez Sagosena, i dalje imaju ozbiljan kvalitet. Holandija je bila najprijatnije iznenadjenje Eura prošle godine. Imaju dosta igrača iz bundeslige, barem 7-8. Za nas jako neprijatna ekipa jer imaju bekovsku postavu koja je niska i strašno brza. Smits, Steins i Baijens su visoki 186, 182 i 173 i našim krupnim i visokim igračima će biti problem da ih jure. Najnezgodnija bi mogla da bude Argentina jer ćemo ih 100% podceniti. Skoro cela ekipa igra u Španiji, imaju dosta iskustva, čvrsti su, pre dve godine su na SP direktno izbacili Hrvatsku iz borbe za 1/4 finale. U tom ukrštanju sa ove tri ekipe će se videti gde smo realno u ovom trenutku. Mislim da bi 1/4 finale bilo jako prijatno iznenadjenje, a da bi sa druge strane bi bio nezadovoljan pre svega ako igra ne bude na dovoljno dobrom nivou da možemo barem da se solidno nosimo sa najboljim ekipama.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests