Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 17 Apr 2022, 14:26

Silni Portugalci u revanšu, 28-35, treća sreće protiv Holandeza ove godine. Izbegli su da idu na milost i nemilost IHF-a kojoj će sada biti podvrgnuta Holandija. Evropa će dobiti sigurno jednu a da li i dve pozivnice zavisi od međunarodne organizacije, da ne uvali recimo Japanu ili nekome iz Afrike ali bi trebalo u principu Slovenija i Holandija to da dobiju.

Bilo 24-25 i onda serija 6-1 za goste za goste i kraj priče. Imajući u vidu odlična izdanja tri portugalska kluba u evrokupovima ovo nije iznenađenje u globalu, morali su proraditi i to su uradili kada je bilo najpotrebnije, a domaćinima svaka čast na dve pobede nad njima, na vrlo dobrom EP i stvarno ako ne odu na SP šteta a ide jedna mrtva Belgija.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 17 Apr 2022, 20:33

Crna Gora i S.Makedonija kompletirale listu učesnika, ostaju te dve vajld karte a jednu sigurno neće dobiti Japan koga apostrofirah danas, jeste da su bili solidni u Egiptu ali nisu učestvovali na azijskom prvenstvu zbog nekih vansportskih stvari i verujem da ih IHF neće ozbiljno uzeti za razmatranje.

Elem, stvarno je bruka što su šešire određivali po redosledu žrebanja parova evropskog baraža pa su CG, MKD, Portugal i Belgija u drugom a Srbija i Mađarska u trećem šeširu, to vrlo verovatno donosi nama nezgodnog rivala iz drugog pota a njima neke Azijate, Južnoamerikance ili Afrikance iz tog dela žreba.

Image
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 17 Apr 2022, 20:42

Drugi pot samo izbeći Hrvate i Portugal i sve ostalo je okej.

Možda i Poljake zbog toga jer su domaćini, a zna se koliko to znači u rukometu…

Je li ovo sigurno sa su ovo šeširi ili su neke projekcije wikipedije, neverovatno mi je da ćeš redosled žrebanja uzimati kao parametar pri šeširima :krsti:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 17 Apr 2022, 20:49

Projekcije wikipedije ali tako je bilo prošli put kada je izvlačeno za Egipat. A već određeno gde igra 8 timova, ono o čemu sam prepodne pisao, dakle 99% tačno.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 18 Apr 2022, 09:01

Od 2012 do danas se samo 5 reprezentacija kvalifikovalo na svako evropsko i svetsko prvenstvo: Danska, Francuska, Španija, Hrvatska i Makedonija. Ako se računa wild card onda u ovu grupu upada i Island. Neverovatan kontinuitet makedonskog rukometa. Već 10 godina igraju ili na gornjoj granici mogućnosti ili čak i iznad realnog kvaliteta igrača. Svaka im čast na tome. Zbog pristupa koji su igrači kao Stojilov i Mirkulovski imali svih ovih godina zaslužili su da se oproste na ovakav način.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 18 Apr 2022, 18:44

https://www.balkan-handball.com/analize/kolumne/kolumna-mir-stabilnost-djerona/

Par minuta posle žreba za baraž, iz Budimpešte sam selektoru poslao poruku u stilu Dragana Džajića, koji je posle izvlačenja Bajerna u polufinalu KEŠ-a 1991. godine izgovorio čuvenu „pobedićemo ih i u Minhenu, i u Beogradu“.

Ofirao se Žika :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 19 Apr 2022, 08:48

Žiki je ovaj plasman došao kao poručen da zapuši usta svim ovim kvazi stručnjacima koji misle da stranac selektor nije rešenje jer "ne priča jezik", "ne može da razume naš mentalitet" i gomila drugih gluposti. Žika već 7-8 godina priča da je strani selektor rešenje jer smo mi ostali u 90-im što se tiče shvatanja rukometa. Koliko su samo naši "stručnjaci" pljuvali njega i Nenadića posle onog intervjua gde je Petar to isto izgovorio. Još samo da to ukapira i naš savez i treneri, da se pokrene neka priča oko edukacije mladih trenera i da se konačno država uloži neki novac u rukomet. Ja ne očekujem da mi imamo tim u ligi šampiona, ali dok se ne naprave barem 2 tima na nivou Nexe-a, Gorenja, Pelistera nećemo imati osnovu za pravljenje igrača za tim. Što je najgore, to i nisu neke ogromne pare. Nexe u Hrvatskoj ima budžet od 1.5 miliona eura. Mislim da bi se u Srbiji i za manje novca mogao napraviti tim sličnog kvaliteta. Ova reprezentacija je plod čiste improvizacije i entuzijazma par ljudi. Za nešto više mora da se pravi sistem, da se ne čeka da se igrači sami od sebe razviju u reprezentativce.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 28 Apr 2022, 22:33


Koji je ovo igrač na 1:26?
I koje prvenstvo?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 28 Apr 2022, 22:41

Nedeljko Neđa Jovanović a prvenstvo ne znam tačno koje, možda EP u Španiji 1996 g. ili pak OI u Sidneju 4 godine kasnije gde je sigurno kadriran Škrbić pre Jovanovića.

Nikad neću zaboraviti epsko finale plej ofa večitih rivala i majstoricu u prepunom Pioniru negde u proleće 1993 g. i pobedu Partizana na penale a gde su upravo Jovanović i Škrbić ljutu bitku vojevali.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby ericdjembadjemba » 29 Apr 2022, 06:00

Hajzenberg wrote:Nedeljko Neđa Jovanović a prvenstvo ne znam tačno koje, možda EP u Španiji 1996 g. ili pak OI u Sidneju 4 godine kasnije gde je sigurno kadriran Škrbić pre Jovanovića.

Nikad neću zaboraviti epsko finale plej ofa večitih rivala i majstoricu u prepunom Pioniru negde u proleće 1993 g. i pobedu Partizana na penale a gde su upravo Jovanović i Škrbić ljutu bitku vojevali.


Mislim da je ovo SP u Francuskoj 2001.
Rukometaši su tada nosili Nike dresove, koji su bili skoro isti kao dresovi košarkaša na EP u Turskoj te godine.
Oprem dobro
ericdjembadjemba
 
Posts: 6
Joined: 22 Apr 2020, 15:28

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Niksicanin » 29 Apr 2022, 06:27

mmarko28 wrote:Žiki je ovaj plasman došao kao poručen da zapuši usta svim ovim kvazi stručnjacima koji misle da stranac selektor nije rešenje jer "ne priča jezik", "ne može da razume naš mentalitet" i gomila drugih gluposti. Žika već 7-8 godina priča da je strani selektor rešenje jer smo mi ostali u 90-im što se tiče shvatanja rukometa. Koliko su samo naši "stručnjaci" pljuvali njega i Nenadića posle onog intervjua gde je Petar to isto izgovorio. Još samo da to ukapira i naš savez i treneri, da se pokrene neka priča oko edukacije mladih trenera i da se konačno država uloži neki novac u rukomet. Ja ne očekujem da mi imamo tim u ligi šampiona, ali dok se ne naprave barem 2 tima na nivou Nexe-a, Gorenja, Pelistera nećemo imati osnovu za pravljenje igrača za tim. Što je najgore, to i nisu neke ogromne pare. Nexe u Hrvatskoj ima budžet od 1.5 miliona eura. Mislim da bi se u Srbiji i za manje novca mogao napraviti tim sličnog kvaliteta. Ova reprezentacija je plod čiste improvizacije i entuzijazma par ljudi. Za nešto više mora da se pravi sistem, da se ne čeka da se igrači sami od sebe razviju u reprezentativce.

Najbolji primjer je RK Budućnost. Daj pare, i prvak Evrope.
Niksicanin
 
Posts: 5886
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 29 Apr 2022, 06:52

Tekst u danasnjem Danasu o tome zasto se dovode stranci za selektore obe reprezentacije, izlapeli Tuta Zivkovic kritikuje dovodjenje Djirone

– Nemam ništa protiv stranih trenera, verovatno je i Savez morao da angažuje inostrane trenere u obe seniorske selekcije, međutim, to su „vikend treneri“. Oni ne borave sve vreme u Srbiji, ne doprinose razvoju našeg rukometa, napretku naše trenerske škole. Ukupno su neka dva meseca u Srbiji, a ostalo vreme rade u inostranim klubovima- razmišljanja je nekadašnji selektor naše reprezentacije.

https://www.danas.rs/sport/srbija-nekada-izvozila-rukometne-trenere-sada-uvozi-selektore/


:pop: :krsti:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 29 Apr 2022, 12:25

ericdjembadjemba wrote:
Mislim da je ovo SP u Francuskoj 2001.
Rukometaši su tada nosili Nike dresove, koji su bili skoro isti kao dresovi košarkaša na EP u Turskoj te godine.


Verovatno odlično zapažanje, ima ljudi koji se svakako bolje razumeju nego ja. EP '96 sigurno nije što ja napisah da možda jeste jer bio je tada Neđa mlađi a nisu ni OI 2000 jer u prethodnom kadru je Škrba u drugom dresu, znači nešto drugo a to je verovatno to što si napisao SP u FRA. Možda sad može i to da se traži po netu ali nema se vremena i živaca za to :biggrin:

Ti sigurno pratiš detaljno i verovatno si odmah i pogodio, čeka se Tegi da potvrdi :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby ericdjembadjemba » 29 Apr 2022, 16:15

Hajzenberg wrote:Verovatno odlično zapažanje, ima ljudi koji se svakako bolje razumeju nego ja. EP '96 sigurno nije što ja napisah da možda jeste jer bio je tada Neđa mlađi a nisu ni OI 2000 jer u prethodnom kadru je Škrba u drugom dresu, znači nešto drugo a to je verovatno to što si napisao SP u FRA. Možda sad može i to da se traži po netu ali nema se vremena i živaca za to :biggrin:

Ti sigurno pratiš detaljno i verovatno si odmah i pogodio, čeka se Tegi da potvrdi :biggrin:


Da ga preduhitrimo :biggrin:
Oprem dobro
ericdjembadjemba
 
Posts: 6
Joined: 22 Apr 2020, 15:28

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 29 Apr 2022, 16:31

Foteljas wrote:Tekst u danasnjem Danasu o tome zasto se dovode stranci za selektore obe reprezentacije, izlapeli Tuta Zivkovic kritikuje dovodjenje Djirone

– Nemam ništa protiv stranih trenera, verovatno je i Savez morao da angažuje inostrane trenere u obe seniorske selekcije, međutim, to su „vikend treneri“. Oni ne borave sve vreme u Srbiji, ne doprinose razvoju našeg rukometa, napretku naše trenerske škole. Ukupno su neka dva meseca u Srbiji, a ostalo vreme rade u inostranim klubovima- razmišljanja je nekadašnji selektor naše reprezentacije.

https://www.danas.rs/sport/srbija-nekad ... selektore/


:pop: :krsti:


Za ta dva mjeseca ucini vise nego ovakvi koji ga pominju za 2 godine.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 22 guests