Board index Razni Sportovi Rukomet

Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljivosti

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby DON » 12 Apr 2011, 14:55

Prošle sezone je konačno presečeno i doneta je odluka - stvaranje sistema, igrača, trenera, mlađih kategorija.

Sale je dobio šansu, svi mu maksimalno pomažu, ne samo iz RK već i iz KK i ostalih klubova iz SD Partizan.

Slažem se i za Maksu i za Brku, neverovatno je kako je tu OK atmosfera, ne dobijaju pare redovno ali se radi po sistemu KK, na reč koja se uvek ispuni.

Druže se van terena, lepa je atmosfera na treninzima , momci su na svakom meču maksimalno motivisani, i kad ne ide, ne klonu duhom ... Lepo je sve to skockano i što ti kažeš, lepo je otići na Banjicu i pogledati Partizan.

Mada ja volim sve da gledam, I PKB mi je baš drag, volim da gledam Obilić, a i devojke volim da odem da pogledam (njih posebno :blush: ).

Sutra igraju i Zvezda - Knjaz, ženska Super liga, biće lepo, taman da lepo prođu dva sata :)

Elem, da se vratim na temu, oboje su pokidali ligamente (Babić i Kladarin ali su sve vreme uz ekipu), nadam se da će se uspešno vratiti.

Sava je redak momak, i kod mene ima veliki respekt, sa ljudske i igračke strane. nadam se da će ostati sledeću sezonu, mislim da je to pravi izbor za njega... Ako ode u Celje, i ako Matić postane trener Pivovarne, mislim da će napredovati i da se neće izgubiti ali mislim da je bolje da ostane u Partizanu još godinu dana i da će mu to više koristiti.
On neće igrati 10 dana, ruptura mišića, kao mali Jaramaz iz KK.

I ja bih zadržao Radana i doveo bi Pešića iz Zvezde, mada mi je krivo što su se olako odrekli Šljivančanina (PKB) koji je odličan napadač.
I Rašić i Radan su dobri u odbrani, odlični, stameni, jaki, borbeni, ali u napadu se slabo kreću, ne prave toliko kvalitetne blokove, ne postavljaju se dobro, ne čitaju igru i nemaju dobro kordinaciju....

Dzama je dobar za manje utakmice, trebaće nam golman. Pratim Super ligu i ima mnogo dobrih golmana, Kocić (Planika), Zlatanović (Radnički), Doknić (Crvenka), Abadzići (Voša), Kukobrat (Jugović), Đuričin (Metaloplastika), Simić (PKB)..... da ne pišem o Ljubišiću i Ivaniševiću (oboje su dobri golmani, prvi najbolji u ligi, drugi ogroman potencijal)....

Mislim da bi Doknić ili Đuričin bili dobar izbor, ima i dosta naših preko koji su dobri golmani, meni se mnogo sviđaju Kocić i Zlatanović ....

Što se tiče Dzamba i Arpada - dobra komparacija ali daleko je Dzambo od kvaliteta Arpada, mora pre svega da popravi postavljanje i koncetraciju, pogotovo postavljanje kod šuteva sa krila, gde je loš.... Mora da radi i radi, i radi .... Lud je kao struje, ali retko koji golman je normalan :D

Ljubenović je veoma borben i srčan momak ali nema kvalitet da nosi ozbiljan tim ....
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby Stoxan » 12 Apr 2011, 23:00

VUČKO_88 wrote:Prošle sezone je konačno presečeno i doneta je odluka - stvaranje sistema, igrača, trenera, mlađih kategorija.

Sale je dobio šansu, svi mu maksimalno pomažu, ne samo iz RK već i iz KK i ostalih klubova iz SD Partizan.


Izdvojio sam samo ovo, mada na sve što si do sada ovde napisao mogu da stavim :bravo:

Svaka čast na tolikoj energiji i ljubavi prema ovom sportu (mada vidim da pratiš i ostale). Ja sam rukomet ranije pratio mnogo više. Sad mi je postalo mučenje gledati sve to. Ova generacija Partizana mi nekako vratila veru. Podsetila me na one sjajne ekipe iz 90-tih, kada su sedmerci odlučivali titulu, kada se rukomet gledao u prepunom Pioniru, kada smo koliko toliko igrali ravnopravno Evropu protiv Španaca, Nemaca...

Za ono izdvojeno iz tvog posta skidam kapu. Moj san, kao i san svakog navijača Partizana je da naše Sportsko društvo funkcioniše kao porodica. Da se pomogne onim najugroženijim, da se titule zajedno slave... Trenutno nam je vaterpolo klub najugroženiji i nadam se daće ostali kolektivi stati uz njega, kad od države nema leba. Odbojkaši su dobili lepu inekciju od Termoelektre, rukometaši kažeš ne funkcionišu loše (za naše uslove)... Odoh u off
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby DON » 13 Apr 2011, 11:25

Stoxan wrote:

Izdvojio sam samo ovo, mada na sve što si do sada ovde napisao mogu da stavim :bravo:

Svaka čast na tolikoj energiji i ljubavi prema ovom sportu (mada vidim da pratiš i ostale). Ja sam rukomet ranije pratio mnogo više. Sad mi je postalo mučenje gledati sve to. Ova generacija Partizana mi nekako vratila veru. Podsetila me na one sjajne ekipe iz 90-tih, kada su sedmerci odlučivali titulu, kada se rukomet gledao u prepunom Pioniru, kada smo koliko toliko igrali ravnopravno Evropu protiv Španaca, Nemaca...

Za ono izdvojeno iz tvog posta skidam kapu. Moj san, kao i san svakog navijača Partizana je da naše Sportsko društvo funkcioniše kao porodica. Da se pomogne onim najugroženijim, da se titule zajedno slave... Trenutno nam je vaterpolo klub najugroženiji i nadam se daće ostali kolektivi stati uz njega, kad od države nema leba. Odbojkaši su dobili lepu inekciju od Termoelektre, rukometaši kažeš ne funkcionišu loše (za naše uslove)... Odoh u off


Pazi u rukometu, kao i ostalim sportiovima, imamo mnogo nadarene dece, sad sav taj talenat, energiju i volju dece treba usmeriti na pravi put, a to u poslednjih 10-tak godina ne radi. Preovladao je lični interes, mešetari, pijavice ali polako se i to čisti .. Mada presporo... I ne pričam samo o rukometu. Veliki je problem struka, pregazilo nas je vreme i treneri polako shvataju koje su moderne tendecije rukometa, neki se usavršavaju i napreduju, neki pak ostaju na nivou iz 90-tih ...

Mnogo je problema a ova ekipa Partizana je na pravim nogama, iskusni igrači, igrači u najboljim godinama i mladi ... I nisu preplaćeni... kolubara je dominirala i kuila titulu, balon se duvao i eksplodirao jer nije bio na stabilnim nogama, nije se ulagalo u mlade i sad šta oni imaju od titula- NIŠTA.

Cilj im je bio da skinu Partizan i Zvezdu sa trona, seoski mentalitet, umesto da su eo novca uložili u budućnost, veruj mi sa tim parama as kojima su oni raspolagali mogli su da naprave takav temelj da narednih 20 godina vladaju srpskim rukometom ....


Rukometni klub je finansiran isključivo od strane prijatelja kluba tj. sponzori su privatne firme čije su gazde navijači Partizana. OD države ne dobijaju skoro ništa.
U RK I VK ima dosta prijatelja stoga se i pomažu, vaterpolisti su bili na meču sa AEK-om, pre toga rukometaši na košarci (Cibona) ...
Ima u porodici dosta problema ali drago mi je da se uvek pomažu, a nadam se da će i jedan od najvećih delova SD Partizan, VK Partizan pronaći rešenje i da će nam još jednom doneti titulu prvaka Evrope, ako je neko zaslužio ....
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby Unexpected » 13 Apr 2011, 14:24

VUČKO_88 wrote:Pazi u rukometu, kao i ostalim sportiovima, imamo mnogo nadarene dece, sad sav taj talenat, energiju i volju dece treba usmeriti na pravi put, a to u poslednjih 10-tak godina ne radi. Preovladao je lični interes, mešetari, pijavice ali polako se i to čisti .. Mada presporo... I ne pričam samo o rukometu. Veliki je problem struka, pregazilo nas je vreme i treneri polako shvataju koje su moderne tendecije rukometa, neki se usavršavaju i napreduju, neki pak ostaju na nivou iz 90-tih ...

Mnogo je problema a ova ekipa Partizana je na pravim nogama, iskusni igrači, igrači u najboljim godinama i mladi ... I nisu preplaćeni... kolubara je dominirala i kuila titulu, balon se duvao i eksplodirao jer nije bio na stabilnim nogama, nije se ulagalo u mlade i sad šta oni imaju od titula- NIŠTA.

Cilj im je bio da skinu Partizan i Zvezdu sa trona, seoski mentalitet, umesto da su eo novca uložili u budućnost, veruj mi sa tim parama as kojima su oni raspolagali mogli su da naprave takav temelj da narednih 20 godina vladaju srpskim rukometom ....


Rukometni klub je finansiran isključivo od strane prijatelja kluba tj. sponzori su privatne firme čije su gazde navijači Partizana. OD države ne dobijaju skoro ništa.
U RK I VK ima dosta prijatelja stoga se i pomažu, vaterpolisti su bili na meču sa AEK-om, pre toga rukometaši na košarci (Cibona) ...
Ima u porodici dosta problema ali drago mi je da se uvek pomažu, a nadam se da će i jedan od najvećih delova SD Partizan, VK Partizan pronaći rešenje i da će nam još jednom doneti titulu prvaka Evrope, ako je neko zaslužio ....


Istina je da imamo mnogo nadarene dece, ali mi se čini da je taj broj mnogo manji nego ranije. Ponekad imam utisak da klinci koji ne prođu u drugim sportovima, po principu negativne selekcije, završavaju na rukometu.
O savezu i rukovodećim strukturama si ti već dosta toga rekao, daj bože da ide na bolje, mada sam prilično skeptičan po tom pitanju. Malo para, a mnogo njih ih hoće.
Struka je tek priča za sebe. Neki klubovi imaju i ugostitelje za trenere.

Da ne bude da samo pljujem po nama, ni u Evropi nije mnogo bolje. EHF/IHF je po meni organizacija sa najlošijim marketingom, i totalno nezainteresovanim ljudima za posao kojim se bave. Popularizacija rukometa je na nuli.
Rukomet je sport koji najduže nije pretrpeo ni jedu bitnu izmenu pravila u cilju popularizacije (ne računam kretanje sa centra posle gola), sport u kome ima najviše slobodnog sudijskog uverenja (pasivan napad, da li svirati faul ako je ruka bila slobodna i sl.), što neumitno dovodi do pada interesovanja.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 13 Apr 2011, 14:39

Nije veruj mi, veliki broj dece (ne znam tačno koliko ali nedavno sam čuo frapantan podatak da preko 10.000 dece) samo u Beogradu trenira rukomet... Deo njih jeste, ta deca što otpadnu sa drugih sportova ali toga ima u svakom sportu i to je normalno, roditelj gura dete na npr. košarku a ne može ili gura na rukomet pa se predomisli ... Da ne širim, u pravu si manje je dece ali ih i dalje ima dosta...
U pravu si, pre je bilo više, ali pre je bila i veća država, uspesi rukometaša itd.. ...
Postoje mali pomaci u Savezu, o tome ne želim mnogo da pišem i da se raspisujem, Savez i struka su po meni najveći problemi rukometa... I u tu priču se uklapa ova tvoja priča o EHF/ IHF .... Mora da se radi, mnopgo, rukomet je jako zanimljiv sport, dinamičan, može da privuče mnogo publike, sponzora (Vidimo na primeru Bundeslige) ....
Odosmo u dalek off ali nema veze ...

Ovaj deo priče sam samo napisao kao jedan od faktora kroz koji mora da se gleda RK Partizan, pošto smo o njemu pričali, a glupo je pričati o nečemu a ne gledati celu sliku ...

Ova tvoja analiza u poslednjem pasusu je odlična ...
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Stoxan » 13 Apr 2011, 20:31

VUČKO_88 wrote:Nije veruj mi, veliki broj dece (ne znam tačno koliko ali nedavno sam čuo frapantan podatak da preko 10.000 dece) samo u Beogradu trenira rukomet... Deo njih jeste, ta deca što otpadnu sa drugih sportova ali toga ima u svakom sportu i to je normalno, roditelj gura dete na npr. košarku a ne može ili gura na rukomet pa se predomisli ... Da ne širim, u pravu si manje je dece ali ih i dalje ima dosta...
U pravu si, pre je bilo više, ali pre je bila i veća država, uspesi rukometaša itd.. ...
Postoje mali pomaci u Savezu, o tome ne želim mnogo da pišem i da se raspisujem, Savez i struka su po meni najveći problemi rukometa... I u tu priču se uklapa ova tvoja priča o EHF/ IHF .... Mora da se radi, mnopgo, rukomet je jako zanimljiv sport, dinamičan, može da privuče mnogo publike, sponzora (Vidimo na primeru Bundeslige) ....
Odosmo u dalek off ali nema veze ...

Ovaj deo priče sam samo napisao kao jedan od faktora kroz koji mora da se gleda RK Partizan, pošto smo o njemu pričali, a glupo je pričati o nečemu a ne gledati celu sliku ...

Ova tvoja analiza u poslednjem pasusu je odlična ...


Prvi bold: Za razliku od Beograda u Vojvodini se sve više centara gase ili bolje reći sve je manje zainteresovanih da ulažu u rukomet. A poznato je da je Vojvodina oduvek bila jedan od centara srpskog rukometa, a pogledaj sada koliko ima prvoligaša. Bačka Palanka, Zrenjanin, Subotica, Apatin, Kikinda.. Sve su to gradovi koji su imali stabilne prvoligaše, a vidi gde su sada. Ja sam recimo iz jednog malog gradića u Bačkoj koji ima dobrog drugoligaša koji godinama ne igra u svom mestu zbog nedostatka infrastrukture. Takve stvari su nedopustive. One nisu od juče, već se rade godinama.
Druga stvar, ženski rukomet. Taj sport je u još gorem haosu nego muški. Muške ekipe bar rade sa juniorskim pogonima, ženske ekipe čim izostanu rezultati gase se. Uopšte ženski sport je u teškoj dubiozi. Sa devojčicama se sve manje radi zato što i u senirskoj konkurenciji nema para u toj sveri. Pa roditeljima nije u interesu da šalju decu na to, već ih furaju na tenis, modne piste i sl gde je dobra mogućnost zarade. :facepalm: Kod mene recimo ženski rukometni klub je ugašen pre desetak godina, ženski košarkaški klub radi samo sa devojčicama i to zahvaljujući entuzijazmu jednog čoveka. Bez podrške opštine, privrede... kad njemu pukne film ode i to. I to je sve.

Drugi bold: Na ovom poslednjem prvenstvu videlo se da mi igramo rukomet iz 90-tih, bez trčanja, sa beskonačnim dodavanjem bekova, zaboravljanjem na krila i oslanjanjem na suvi kvalitet golmana u odbrani i bekova šutera u napadu. Selktori se smenjuju, a sve ostaje isto. Struka nam je ne nula, nego katastrofa. Zato se prosto iznenadim kada se pojavi mladi stručnjak kao što je Brković, koji je uneo nešto novo. Naravno da u RSS ovakvi stručnjaci nisu dobrodošli, već se forsiraju razni Vukovići, Butulije i ostali kvazi treneri koji jedino što rade pričaju kako je bilo kada su oni igrali, umesto da nauče tu decu da igraju i pobeđuju.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 13 Apr 2011, 21:20

U pravu si, ja sam iz Vojvodine, iz Secnja, znam vrlo dobro sta i kako se radi ...

ti centri se gase jer su na losim temeljima, kao i mnogo sta u drzavi ...
Ali ima dece koja treniraju, u svim ovim mestima koje si naveo ...
Nama je potreban ozbiljan restart u mnogim sferama...

Da ne duzim, pisem preko telefona, sve se slazem ...

Partizan je dobio smederevo 6 razlike, nisu igrali butulija, mester i milic, dzamic 18 odbrana, mali radivojevic 4, golub 2 gola...

Radnicki je dobio metaloplastiku 3 razlike a Zvezda, devojke, je izgubila tri od knjaza ...
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Stoxan » 13 Apr 2011, 23:50

Будући шампион срушио и тврђаву

13 апр, 2011
Партизан – Смедерево 33:27 (16:14)
Image

Београд – Дворана: Бањица. Гледалац: 200. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Партизан 3 (2), Смедерево 2 (1). Искључења: Партизан 10, Смедерево 8 минута. Играч утакмице: Никола Џамић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Љубеновић, Голубовић 2, Б. Радановић 1, Димитријевић 3, Максић 3, Милић, С. Радановић 2, Радивојевић 4, Џамић (18 одбрана), Пилиповић 4, Илић 3 (2), Костадиновић 6, Рашић 2, Маријанац 3.

СМЕДЕРЕВО: Радовановић (3 одбране), Чолић 2, Радисављевић 5, Јовановић, Стојковић, Бугариновић, Филић 3, Богдановић (17 одбрана), Милошевић 3, Војиновић, Павић 5 (1), Грк 6, Трумбеташ 1, Тодоровић 2.

Парни ваљак је с пола гаса стигао до 18 узастопне победе. Тренер Александар Брковић одморио је носиоце игре, Бојан Бутулија је био на трибинама, док Страхиња Милић није улазио у игру. Млађани Џамић, Радивојевић и Голубовић искористили су шансу.
Мада… Лоше су црно-бели почели, па су изабраници Марка Исаковића после четврт меча водили 9:5. Тада су се домаћи пренули, серијом 4:0 изједначили, а први пут повели у 27. минуту голом Димитријевића (13:12). После одмора Партизан је додао гас, дошао до пет голова предности и завршио причу.

Раднички – Металопластика 29:26 (13:15)

Крагујевац – Дворана: Језеро. Гледалаца: 200. Судије: Мошорински (Зрењанин) и Панџић (Нови Сад). Седмерци: Раднички 4 (4) , Металопластика 3 (2) . Искључења: Раднички 6, Металопластика 10 минута. Играч утакмице: Милан Ђукић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Миљковић, Ђукић 11 (4), Раденовић, Продановић 3, Јанићијевић, Златановић (10 одбрана), Радојевић 1, Тица 2, Петровић (2 одбране, седмерац), Цветиновић 5, Милинчић 2, Симић, Брњас 3, Шмигић 2.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Милошевић 3, Живановић, Алексић, Кажић 2(2), Чиковани 6, Марјановић 2, Драгаш, Медурић 4, Ђуричин (10 одбрана), Марковић, Рајичић (2 одбране), М. Митровић 5, Л. Митровић 4.

sportski žurnal
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby Stoxan » 16 Apr 2011, 10:23

Uvrede Butulije i Peruničića pokriće za nesposobnost
D. S. L. | 15. april 2011. 22:03 | Komentara: 0
Tražimo od UO RSS da već jednom „stane na put“ ovakvom siledžijskom i bahatom ponašanju – piše u saopštenju Zajednice rukometnih sudija i kontrolora Super lige
Image
Nenad Peruničić i Igor Butulija

Presdsednik Skupštine Zajednice sudija i kontrolora RSS, Vlado Pendić, kao i potpredsednici, Slobodan Višekruna i Miomir Petrović, poslali su saopštenje povodom izjava Igora Butulije i Nenada Peruničića, trenera i sportskog direktora Crvene zvezde.
- Potrebno je, pre svega, da se zna da su naše sudije ne godinama, već decenijama, kontinuirano i izuzetno kvalitetno predstavljali srpski rukomet u Evropi i svetu, u onoj sferi u kojoj su za to zaduženi. Nepobitna je činjenica da su naše sudije, kada se uzmu u obzir finala svetskih i evropskih prvenstava i finala evropskih klupskih takmičenja više nego premoćni u kvantitativnom pogledu u odnosu na sve druge aktere rukometne igre – igrače i trenere.

Svi organi Zajednice sudija i kontrolora RSS izabrani su na legalan i legitiman način o čemu postoji odgovarajuća dokumentacija u arhivi RSS. Zajednica sudija i kontrolora RSS dosledno poštuje princip neutralnosti i nepristrasnosti, te “ne dozvoljava“ svojim članovima, upravo da bi se predupredile bilo kakve sumnje, da imaju tzv. „sukob interesa“ (u tom pogledu komesari odgovarajućih liga ne mogu sami sebe da delegiraju, ni naši članovi mogu da imaju klupske licence u rangu takmičenju na kojem obavljaju službenu dužnost).

Predstavnička prava u Skupštini Rukometnog saveza Srbije ostvarujemo preko jednog člana skupštine, shodno odluci o broju i strukturi članova Skupštine RSS. Ukoliko je u određenom trenutku članstvo u Skupštini „preklopljeno“ većim brojem sudija, jedini razlog za to je da su oni birani od strane svojih matičnih saveza kao uspešni rukometni radnici, a ne kao sudije – između ostalog navodi se u saopštenju.

Iz opšteg, prelazi se u konkretno:

GORI POD NOGAMA

- Zbog čega smo sve ovo naveli? Zato da bismo na veoma jasan i nedvosmislen način pokazali svima da uspešnost i rezultati jedne organizacije zavise isključivo i samo od stručnosti i sposobnosti njenih članova i upravljačkih resursa.

Gospodin Igor Butulija i gospodin Nenad Peruničić očigledno je da žele uvredama i omalovažavanjem, pri tome iznoseći niz proizvoljnih i subjektivnih ocena, da prikriju svoju nesposobnost i nemogućnost da na sportski način ostvare željene rezultate.

Sve je jasnije da im „gori pod nogama“ u njihovom dvorištu (pre njihovog „preuzimanja“ kluba isti je tri puta uzastopno bio državni prvak, a sa njima, kako sami kažu, „jedva sastavlja kraj sa krajem“), pa zato u sudijama, jer je tako izgleda najlakše, traže krivce za sve svoje neuspehe.

O tome ko im je sudio i ko će im suditi odlučivaće se isključivo u skladu sa pozitivnim propisima rukometne organizacije, a ne prema njihovom nahođenju.

IZUZIMANJE NAJBOLJIH

O Zvezdinom tandemu – sledeće:
- Potrebno je da se jasno i glasno kažu neke stvari koje se odnose na optužbe gospodina Butulije i gospodina Peruničića: Rukometni klub Crvena zvezda je od dolaska pomenutih na upravljačke pozicije u tom klubu permananetno izuzimala sve naše najbolje sudije, a taj recept nam je odavno poznat – „izuzmi“ najbolje, kako bi ti sudili oni mlađi i neiskusniji na koje ćeš ipak, makar malo, moći da ostvariš pritisak. Nije to recept Butulije i Peruničića, jer su se takvim sredstvima služili i drugi.

Na kraju:
- Zajednica sudija i kontrolora neće podleći nikakvim pritiscima, a naši članovi će nastaviti da, uz dužno poštovanje svih učesnika u rukometnoj igri, obavljaju svoju dužnost onako kako to prediđaju Pravila rukometne igre.

Sledom svega rečenog tražimo od Upravnog odbora RSS i svih drugih rukometnih činioca da već jednom „stane na put“ ovakvom siledžijskom i bahatom ponašanju ne samo gospodina Butulije i gospodina Peruničića, već svima koji to zaslužuju.

novosti
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby Unexpected » 17 Apr 2011, 11:07

nedelja 17.04.2011 | 10:11
Peruničić sam platio dug Perišiću
Izvor: B92, zurnal.rs

Vladimir Perišić je dobio ostatak druge rate u iznosu od 800 evra i celu treću od ukupnog Zvezdinog duga prema njemu od 10.800 evra.

Crveno-beli bi trebalo, prema pređašnjem dogovoru, bivšem golmanu, svakog osmog u mesecu počevši od januara da isplate po jednu ratu.

Po subotnjoj isplati dve strane su se sporazumele da, četvrta i peta rata da budu isplaćene do 8. maja.

Upravo zbog ovog duga tim iz Ljutice Bogdana je 24. marta ostao bez dva boda, a pretila mu je opasnost i novim oduzimanjem bodova, ali je direktor Nenad Peruničić, kako “Sportski žurnal” saznaje, pare izdvojio iz svog džepa.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Unexpected » 17 Apr 2011, 18:00

nedelja 17.04.2011 | 15:31
Partizan sve bliži tituli prvaka
Izvor: B92

Rukometaši Partizana sve su bliži tituli prvaka, osmoj u klupskoj istoriji. Šest kola pre kraja sezone imaju osam bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde.

'Crno-beli' su u utakmici 24. kola pobedili Požarevac kao gosti (37:28), 'Crveno-beli' su savladali ekipu Jugovića (33:32).

Priboj je iznenadio Kolubaru i pobegao sa dna, Crvenka osvojila dragoceni bod u borbi za opstanak na gostovanju u Pančevu.

rezultati 24. kola Superlige
Dinаmo - Crvenkа 22:22 (12:8)
Priboj - Kolubаrа 29:27 (14:11)
Požаrevаc - Pаrtizаn 28:37 (8:11)
Rаdnički - Vojvodinа Železničаr 22:25 (8:11)
Vrаnje - Metаloplаstikа 26:23 (12:13)
Nаisus - Plаninkа 27:30 (12:13)
PKB - Smederevo 28:24 (14:15)
Crvenа Zvezdа - Jugović Unimet 33:32 (17:18)

tabela Superlige
1. Partizan Beograd ... 46
2. Crvena zvezda Beograd ... 38
3. Kolubara Layarevac ... 33
4. Metaloplastika Šabac ... 30
5. Radnički Kragujevac ... 30
6. PKB Padinska Skela ... 29
7. Planinka Kuršumlija ... 27
8. Požarevac ... 24
9. Vojvodina Novi Sad ... 24
10. Jugović Kać ... 23
11. Vranje ... 15
12. Dinamo Pančevo ... 14
13. Priboj ... 13
14. Naisus Niš ... 13
15. Smederevo ... 12
16. Crvenka ... 11
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby DON » 27 Apr 2011, 15:18

Radivojević iz Kragujevca idu u Sporting ...

Sanja Damnjanović najverovatnoje ide u MAđarsku (Debrecin)...
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Stoxan » 30 Apr 2011, 23:10

Игор Бутулија: Плеј–оф и смирићу се

30 апр, 2011
Да ли је још неко осим судија, новинара који навијају за Партизан и кога још све не, крив за колапс Црвене звезде, Игоре Бутулија?
Не бих баш рекао да је у питању колапс, пре одређени финансијски проблеми. Ненад и ја смо поставили добре темеље, развијен нам је рад са младима…
Image
Како год то назвали, не иде вам добро и за то стање најчешће оптужујете друге…
Тако испада, испровоцирају ме одређене неправде, али заправо није тако и не кривим друге за наше неуспехе. Немам ја ништа против судија, ни против кога, само сам против оваквог система такмичења, превеликог броја клубова, не играња плеј– офа… И, немам проблем са људима, са свима сам у добрим односима, зову ме и црно – бели и судије, сметају ми само два човека.

Председник Заједнице судија и контролора Миодраг Максимовић, и?
– Саша Благојевић.

Директор Партизана и члан УО РСС?
– Да. Само су ми њих двојица непријатељи.

А, зашто?
Зато што они кроје све. Не бих даље да им придајем значај. Благојевић је са свима добар…

Сад вероватно следи да је у одличним односима са председником УО РСС.
Он Марјановића само злоупотребљава.

Све смо видели, сами сте криви за многе ствари. Да нисте онако скакали на дербију против Партизана, искористили бисте шансу три минута пре краја и преокренули ствар у своју корист.
То јесте, могуће, али не питате шта је било пре тога, како сам испровоциран…

Сад искрено, да ли Звезда заслужује да буде прва?
– Не. Али, по овом неприродном систему такмичења није ни могла да буде…

Ето видите да стално тражите кривце у другима!
Ма, нисте ме разумели, не тражим, имамо ми проблема преко главе, због финансијских недаћа играчи нам нису ни тренирали и нису нам други криви за то, хоћу само да кажем…

Ма, једно је кад то говорите са првог места, а другачије овако, са позиције губитника. То вама изгледа није јасно, какав утисак остављате на људе.
Може бити… Немам ја проблем са судијама и противницима, најмање са Партизаном, такав ми је спортски карактер да не могу да отрпим неправду. Али, добро, изменићу ја и то и може да ми суди ко год хоће, само нека ми дају плеј–оф. Не морамо ни домаћини да будемо, ништа, само разигравање на ТВ, довољно!
Image

УТИЦАЈНИ ЉУДИ – ПАРТИЗАНОВЦИ
Да ли постоји заједнички узрок проблема у црвено – белој породици, у свим колективним спортовима, поготово сте немоћни у односу на Партизан?
– Апсолутно је заједнички узрок и јасно је да то није случајно. Јавна је прича да људи од положаја у нашој земљи који се на било који изјасне за одређену спортску боју, утичу на такозвани средњи сталеж и спонзоре који се онда такође приклањају тој страни.

http://www.zurnal.rs/2011/04/30/butulij ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Tumbas » 30 Apr 2011, 23:18

УТИЦАЈНИ ЉУДИ – ПАРТИЗАНОВЦИ
Да ли постоји заједнички узрок проблема у црвено – белој породици, у свим колективним спортовима, поготово сте немоћни у односу на Партизан?
– Апсолутно је заједнички узрок и јасно је да то није случајно. Јавна је прича да људи од положаја у нашој земљи који се на било који изјасне за одређену спортску боју, утичу на такозвани средњи сталеж и спонзоре који се онда такође приклањају тој страни.

Ma da, srednji stalez (koji u ovoj zemlji i ne postoji) cuo da Dacic i Tadic navijaju za Partizan pa i oni svi poceli! Odjednom se stvorilo pola miliona navijaca Partizana i svi rade u cilju rusenja zvezde! :ojha:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Bane » 30 Apr 2011, 23:28

Butulija legendo, zmaju, care ostani u Zvezdi i ne mrdaj odatle. Pa njega je predsednik kluba licno napusio posle onog derbija da je lose odradio posao a on sere i dalje.
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests