Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 17 Jul 2022, 20:01

Baxter Stockman wrote:
mmarko28 wrote:Kos je atletski daleko ispred Dodića. Mislim da Dodić mora dosta da radi na telu da bi postao elitni igrač. Pregled igre mu je neverovatan ali fali mu eksplozivnosti. Obojica su talentovani ali su potpuno drugačiji tip igrača. Inače, Dodić je dobio nagradu za MVP turnira.

Glede Kosa ja sam najviše skeptičan po pitanju toga koliko će ovu razliku koju pravi moći da prenese na seniorski nivo. Kod Dodića je druga priča, on ovaj pregled neće izgubiti, period adaptacije će biti malo drugačiji. Meni se čini da je Dodić i malko buckast, videh da je 90kg na 197 što ga možda malo i koči.

S druge strane Kos je čini mi se 193, bilo bi lepo kad bi izvukao još koji cm u visini.

Meni se i pivoti sviđaju, iako sam ih prvi put gledao sad…


Što se tiče visine Kosa, danas se više traže bekovi koji imaju brzinu i eksplozivnost nego visinu. Magdeburg je prošle godine igrao najbolji rukomet u Evropi a nema nijednog beka iznad 192. Oba desna beka su im oko 185-186cm. Danci su najbolja ekipa u Evropi već godinama, a mislim da nemaju nijednog beka iznad 195. Samo je bitno da Kos radi na tome da ne ostane jednodimenzionalan, da ne bude samo šuter već da radi na pregledu igre, igri 1 na 1...... Što se tiče pivotmena onaj mali Rogan je zanimljiv, ne znam gde igra.

Generalno, ako iz jedne generacije dobiješ 3-4 potencijalna reprezentativca, to je premija. Mislim da ovde potencijal imaju dva Dodića, Kos, možda Rogan i Cenić, ako ga računamo kao deo ovog tima iako nije igrao. To je više nego dovoljno. Ne znam zašto golman Mijatović nije bio na ovom prvenstvu, ali on je isto 2002 godište i talentovan je. Trenutno igra za Aix u Francuskoj.

Sad je na savezu da se pobrine da se ovi momci razvijaju kako treba, da se vodi računa o njima. Stefan Dodić bi morao da bude barem na širem spisku za svako okupljanje od sad na dalje.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Desetka » 17 Jul 2022, 20:05

Dodic je cudo, Teodosic tip igraca. Morace da se istrpi I poneka greska kojih ce sigurno biti, jer tako lucidni igraci znaju da preteraju, pogotovo dok su mladi. Kos ima topa u ruci, nadam se da je dovoljno visok za taj tip igre na elitnom nivou. Deluje mi da bi odbranu mogao malo bolje da igra, ali moguce da gresim, sigurno ima ovde strucnijih ljudi za rukomet koji bi mogli malo ozbiljnije da analiziraju ove momke. Cestitke I ostatku ekipe, rekao bih da su svi momci dali svoj maksimum.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Bojdo » 17 Jul 2022, 21:42

Dodic je umjetnik, takvi su zlata vrijedni.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 17 Jul 2022, 22:27

Ja zagovaram da Dodic i Cenic budu dio A tima vec dugo. Nadam se da ce se to ostvariti.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 18 Jul 2022, 20:11

Alžir 4. član naše grupe na SP
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 19 Jul 2022, 17:31

4 tima sa severa Afrike plus vicešampion kontinenta Zelenortska ostrva na SP, bez ''crne'' Afrike.

Tunis tek četvrti, izgubili od Egipta u polufinalu plus od Maroka za bronzu, Alžir bolji od Gvineje za peto mesto.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 21 Jul 2022, 09:23

Egipat je ostao bez selektora.

https://www.balkan-handball.com/evropa/roberto-garsija-parondo-nije-vise-selektor-egipta/

Parondo je uradio neverovatan posao sa ovom generacijom. Od ekipe koja je imala neki povremeni bljesak je napravio tim koji može da se nosi sa najboljim reprezentacijama na svetu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 02 Aug 2022, 20:01

Prica se da Dodic ide u Zagreb.
Taman da nam purgeri razigraju pola reprezentacije :)
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Bojdo » 04 Aug 2022, 20:18

Kakav lizerski mentalitet, kadeti do zadnjih 15 sekundi vode 1 razlike protiv Danske i imaju napad i naprave na centru korake i dobiju gol. Bukvalno to sama nama može da se desi.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 05 Aug 2022, 08:11

Ja to gledam pozitivno.
Dakle naši kadeti pariraju Danskoj, juniori su osvojili medalju.
Nezamislivo prije koju godinu u mlađim kategorijama gdje su nas svi gazili ili nismo ni učestvovali.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 05 Aug 2022, 18:24

Dobili Slovence 30:25
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Bojdo » 05 Aug 2022, 20:26

Ako pobjedimo jake Novrvežane prvi smo u grupi
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 07 Aug 2022, 21:24

Izgubili od Norvežana 35:28.

Farska Ostrva pobedila Francusku 29:26 :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 07 Aug 2022, 23:03

Francuzi sva 3 poraza, čini mi se da se ni na U20 nisu proslavili, čudno. Farani uopšte nisu kanta, bili su blizu da iznenade i Šveđane, bilo je 25:25 na desetak minuta do kraja, onda su pali fizički i izgubili 3 razlike. Imaju (srednjeg) beka, novog igrača Savehofa, koji je nevjerovatan talenat, možda i najbolji igrač na turniru. Oli Mitun se zove. Šveđanima je u prvom kolu dao 17 golova, ukupno 37 u 3 utakmice, 11 više od sledećeg najboljeg strijelca turnira.

Mi ne samo što smo izgubili, nego smo i ispali, na gol razliku. Skupo nas koštali koraci protiv Danske, a očigledno smo po ko zna koji put bili u grupi smrti, na stranu što smo krenuli iz četvrtog šešira. Treba pomenuti da smo danas bili bez kapitena Antonijevića, čini mi se da je bio na tribinama sa nekim steznicima oko ruke, pretpostavljam da je zaradio neku povredu protiv Slovenije.

Na kraju smanjena razlika, na 13 minuta do kraja je bilo 29:16 za Norvežane. Naši su tek tad izašli iz grča koji ih je držao od starta drugog poluvremena, i rastrčali se, dali i 2 - 3 lijepa gola sa distance, ali prekasno. U suštini nas je pojeo pritisak, u periodu od 31. do 47. minuta se išlo iz greške u grešku i tu je utakmica riješena. U tih petnaestak minuta smo promašili 4 sedmerca, još 2 - 3 čista zicera. Šlag na tortu je bio kad naša 2 igrača nisu uspjela da riješe kontru protiv jednog norveškog, i to dok im je gol bio prazan. :biggrin: Baš mi je žao zbog ovakvog razvoja, pristup je bio 11/10, na -10 su se ložili i borili kao da je neriješeno. Doduše, u toj želji pomalo i izgoreli, nekoliko puta su nas presjekla glupa (a zaslužena) isključenja u želji da se odigra agresivno.

Baš šteta za ovakav razvoj situacije, ali trebalo bi da imamo dobre šanse protiv Farana (utorak) i Francuza (srijeda), da makar o opstanku ne razmišljamo.

Što se tiče interesovanja za rukomet, mislim da sam bez pretjerivanja bio jedina osoba u Morači koja nije rođak nekog od igrača, član neke od delegacija, ili neko iz organizacije. Naših iz Srbije 20 - 30, Norvežana duplo više, i Šveđani i Španci koji su došli da gledaju potencijalne protivnike. Sa sve Glenom Solbergom i Đordijem Riberom. :blue:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby cole » 13 Aug 2022, 23:52

NA KRILIMA ČUDESNOG ŠIJANA: „Orlići“ preko Francuske do opstanka u A diviziji!

Kadetska reprezentacija Srbije trijumfalno je okončala učešće na Evropskom prvenstvu u Crnoj Gori. U najvažnijoj utakmici, odnosno direktnom okršaju za 13. mesto koje garantuje opstanak u A diviziji, „Orlići“ su savladali Francusku 28:24 (14:11).

Najveći protagonista uspeha bio je čudesni Simo Šijan, koji je postigao čak 17 golova! U prvom meču sa ovim rivalom, bek Vojvodine je 13 puta zatresao mrežu. Treći put zaredom proglašen je za igrača utakmice u srpskoj reprezentaciji.

Momci Aleksandra Brkovića vodili su čitavim tokom susreta, a odlučujuću prednost ostvarili su sredinom nastavka, kada su se odvojili na 21:15.

SRBIJA – FRANCUSKA 28:24 (14:11)

SRBIJA: Vesković, Kovačević, Bukvić 3, Čabrilo, Lazić, Zorić, Vujović 3, Antonijević 2, Šijan 17, Milovanović, Bekić, Đ. Draško 1, Papović 2, Šević, Mitrović, M. Draško

FRANCUSKA: Pejre, Pejrone 4, Favril 2, Devolder 4, Zuzo 2, Simone 5, Kuadio, Kvere, Beriu 2, Lobgeo, Baran 1, Kirc 3, Ajeva, Lanfranši 1, Le Bouri


Balkan handball
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests