Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Vesti, aktuelnosti...

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Postby Bolkonski » 24 Mar 2022, 15:08

Nadam se da će Kristijano Ronaldo, najveći fudbaler svih vremena, odvesti svoju reprezentaciju u Katar, da se oprosti kako dolikuje najvećem, a i da imam za koga da navijam.

Na Sviteru naleteh na zanimljiv podatak (ako je tačan), sa je Ronaldo, protiv top 10 FIFA reprezentacija dao 10 golova, dok Mesi nije dao gol. Protiv top 20 FIFA reprezentacija dao je 20, a Mesi jedan.

Još jednom ga gurali saigrači, dok je Mesi sam rmbačio za celu ekipu. :laugh:
Last edited by Bolkonski on 24 Mar 2022, 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Postby bezvezarije » 24 Mar 2022, 16:36

Bolkonski wrote:Nadam se da će Kristijano Ronaldo, najveći fudbaler svih vremena, odvesti svoju reprezentaciju u Katar, da se oprosti kako dolikuje najvećem, a i da imam za koga da navijam.

Na Sviteru naleteh na zanimljiv podatak (ako je tačan), sa je Ronaldo, protiv top 10 FIFA reprezentacija dao 10 golova, dok Mesi nije dao gol. Protiv top 20 FIFA reprezentacija dao je 20, a Mesi jedan.

Još jednom ga gurali saigrači, dok je Mesi sam rmbačio za celu ekipu. :laugh:


Ružni Ronaldo najbolji? Pa jesi gledao kad brazilskog Ronalda kako je igrao? SP 2002.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1870
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Postby Bolkonski » 24 Mar 2022, 16:38

Aha, ružni Ronaldo je najveći fudbaler u dosadašnjem toku istorije fudbala.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Postby bezvezarije » 24 Mar 2022, 16:48

Bolkonski wrote:Aha, ružni Ronaldo je najveći fudbaler u dosadašnjem toku istorije fudbala.


Nije zato šta nije osvojio SP sa reprezentacijom
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1870
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Postby Radonjaa » 24 Mar 2022, 17:09

Bolkonski wrote:Nadam se da će Kristijano Ronaldo, najveći fudbaler svih vremena, odvesti svoju reprezentaciju u Katar, da se oprosti kako dolikuje najvećem, a i da imam za koga da navijam.

Na Sviteru naleteh na zanimljiv podatak (ako je tačan), sa je Ronaldo, protiv top 10 FIFA reprezentacija dao 10 golova, dok Mesi nije dao gol. Protiv top 20 FIFA reprezentacija dao je 20, a Mesi jedan.

Još jednom ga gurali saigrači, dok je Mesi sam rmbačio za celu ekipu. :laugh:


Teško da je tačan, mada je realno klasična ,,američka'' statistika. Top 20 reprezentacija, a među njima Vels, Senegal, SAD, itd. Pritom, šta znači to što je neko u Top 20 sad, a prije 10 ili 15 godina kad su i Mesi i Ronaldo uveliko dominirali i postizali golove, ga možda nije bilo ni na mapi.

Sad sam bacio pogled, čisto iz radoznalosti. Mesi je dao gol većini ekipa iz Top 20, protiv 2 - 3 nije igrao, a nije ga dao protiv Švedske (samo prijateljske), Holandije i Belgije.

Što se tiče broja golova, svaka ekipa u J. Americi je za 3 klase iznad San Marina, Lihtenštajna, Andore, Luksemburga, Gibraltara, Malte, Farskih Ostrva, a 90% ih je bolje i od Albanije, baltičkih ekipa, Kipra, Jermenije, Gruzije, itd... Što se tiče trofeja, čak i ono EURO 2016 koje je Portugal osvojio na dosta čudan način, je bilo teže osvojiti nego manje - više bilo koje izdanje Kope, koje će još malo početi da se igra 2 puta godišnje. :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Postby Bolkonski » 24 Mar 2022, 17:21

Ma sve stoji, ali je lepo kad se napiše. :biggrin:

Zato sam i napisao "ako je tačan", i meni je delovalo neverovatno.

Mada mi je ovo poslednje upitno. Ajde San Marino, ne znam ni zašto se takmiče, ali su neke od onih tipičnih petarda-reprezentacija napredovale, i sumnjam da su Bolivija ili Venecuela nešto mnogo jače.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Radonjaa » 24 Mar 2022, 23:12

Bolivija po individidualnom kvalitetu jeste grupa građana u poređenju sa ostalim Južnoamerikancima, ne mogu sad da se sjetim nijednog njihovog igrača sem Marsela Morena koji je već u godinama. Mada su i takvi nezgodni u La Pazu (pogotovo Mesiju :biggrin: ), dobili su Urugvaj i Peru u ovim kvalifikacijama, uzeli bod u Čileu, mislim da čak nisu ni poslednji.
Venecuela i Paragvaj su već individualno dosta iznad njih, imaju nekolicinu ozbiljnih igrača i za evropske uslove, ostale ne treba komentarisati. Pogriješio sam kad sam po automatizmu stavio Albaniju u ovu gore grupu, ali ovi ostali jesu kante, mada si u pravu da danas nisu tolike kolike su bili prije desetak godina.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Grande Alessandro » 09 Sep 2022, 15:56

Teško će Italijani naturalizovati Bremera...Tite ga je pozvao u reprezentaciju Brazila...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Puta Tapar » 09 Sep 2022, 18:19

Ali neće igrati takmičarske tako da ima fore.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Grande Alessandro » 09 Sep 2022, 19:12

Pa da...ali ovo je nagovestaj da ce ga mozda voditi na SP...

Realno, Militao i Markinjos su sigurni...tu je i Tjago Silva, kao i onaj Gabriel iz Arsenala...i onda idu Bremer i Ibanjez iz Rome...
Ako ga povede na SP to je to...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Baxter Stockman » 20 Sep 2022, 19:34

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Bolkonski » 23 Sep 2022, 14:44

Retko šta je u reprezentativnom fudbalu u domenu humoreskno-grotesknog nadrealizma kao skandali koje kreiraju reprezentativci Francuske.
Nakon zodijačkog selektora Domeneka, i njegovog otpisivanja Meksesa jer nije rodjen u adekvatnom horoskopskom znaku, Benzeminog rektiranja nesrećnog Valbuene, Jokaste i Edipa Rabio, na viši stepenik odlaze priče o veštičarenju Pola Pogbe radi postizanja sportskih rezultata i eliminisanja konkurencije, u čijoj pozadini stoje pokušaji reketiranja od strane rodjenog brata. :laugh:
Mada, sudeći po tome koliko je Pogba glup, ne bi me čudilo da Matijasova priča ima i neke istinite detaljčiće.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Tegi » 23 Sep 2022, 15:31

Zaboravio si najegzostičniji momenat.

Adil Rami u ljubavnom trouglu sa Pamelom Anderson i Džulijanom Asanžom. :biggrin:

Spoiler: pokaži
Image
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20673
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Bolkonski » 23 Sep 2022, 16:14

I hvaljenje koliko je puta mogao tokom večeri, a ona se blamira se onim dedom. :laugh:

Jedva čekam da vidim šta će se dalje dešavati na turneji u kojoj učestvuju Teo, Pogba, Dembele, Rabio, Veretu itd.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43


PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests