Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Grande Alessandro » 08 Mar 2023, 09:42

Ma tu samo Urošević može da se nađe na nekom širem spisku i to je to...

Kakav Marković, Belić ili Baždar...

Što se tiče Zdjelara...ne znam kakvi su taj Lučić iz Čukaričkog i da li stvarno treba pozivati Veljka Simića (!?)...a iskreno ne znam ni koliko sada Zdjelar igra...tu možda i ima mesta za neki širi spisak, ali svakako je to neki maksimum za njega...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 08 Mar 2023, 09:58

Lučić i ostala kompanija iz Linglonga (ne računam Erakovića) su dobili poziv kao vid zahvalnosti za to što su se odazvali reprezentaciji za meč sa Amerima. Jedino mi nije jasno zašto nema Luke Ilića iz TSC-a, on tu najviše zaslužuje…

Mitrović iz Zvezde je zalutao isto, ne može da se sastavi od početka proleća.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Grande Alessandro » 08 Mar 2023, 10:00

Ima logike...

Realno, te utakmice uopšte nisam ispratio, ali ne stvarno ne vidim kako će Veljko Simić u bilo kom trenutku biti od pomoći našoj reprezentaciji...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby medjutim » 08 Mar 2023, 10:01

Verovatno je poziv Mitroviću deo nekog dogovora u priči da odabere Srbiju pre Kanade..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13526
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby grobar_Zvornik » 08 Mar 2023, 10:42

Grande Alessandro wrote:Ima logike...

Realno, te utakmice uopšte nisam ispratio, ali ne stvarno ne vidim kako će Veljko Simić u bilo kom trenutku biti od pomoći našoj reprezentaciji...


Ма никако неће, као што не би био ни Немања Јовић.
Сама ријеч шири списак пуно говори. Додуше противници у квалификацијама за ЕП су смјешни, тако да ће неки омастити брке и вјероватно добити прилику, а иначе не би.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31185
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 08 Mar 2023, 15:40

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 08 Mar 2023, 16:14

Očekivano, taj mali nije Srbin... A u tekstu gomila južnoamerikanaca bira svoju zemlju, a ne Španiju..

A nijedan Srbin iz mešovitog braka ne bira Srbiju, zanimljivo.. A
Zappa
 
Posts: 7473
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 08 Mar 2023, 19:35

Засад су то медијске поруке и шпекулације. Медији у Шпанији су слични као и код нас. Док год не буде у А селекцији није готово. Колико знам, његов отац је рекао да ће играти за У21 а да је рано да још донесе одлуку о А селекцији.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8443
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 08 Mar 2023, 19:50

Zappa wrote:A nijedan Srbin iz mešovitog braka ne bira Srbiju, zanimljivo.. A

A Srki Đoković i Nolo :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Banka15 » 10 Mar 2023, 15:11

Radonjaa wrote:Za početak, da konkurišu za istu poziciju, tj ulogu :biggrin: Gaćinović je 2018. zaslužio da ide ispred Radonjića, moglo bi i sad da mu se nađe mjesto na spisku, ali za to ne treba gledati u Đuričića


Gacinovic i Radonjic nemaju veze jedan sa drugim, Gacinovic je centralni/ofanzivni vezista, koji moze da igra i kao krilo koje cesto ulazi u sredinu i stoji usko, bas kao i Djuricic, dok je Radonjic klasicno krilo. To sto je u reprezentaciji uglavnom bio ili krilo ili ving bek je vise bio proizvod toga sto smo na tim pozicijama bili tanji i sto je poprilicno svestran igrac pa moze i tu da se snadje korektno, inace je jedini klub gde je stvarno igrao uz aut liniju bio Hofenhajm iz koga je ekspresno najuren jer se nije dobro pokazao.

Baxter Stockman wrote:Lučić i ostala kompanija iz Linglonga (ne računam Erakovića) su dobili poziv kao vid zahvalnosti za to što su se odazvali reprezentaciji za meč sa Amerima. Jedino mi nije jasno zašto nema Luke Ilića iz TSC-a, on tu najviše zaslužuje….


Ocigledno se gledalo da svaki klub dobije po predstavnika (jer je ovaj poziv zahvalost njima bar isto koliko i igracima, inace bi u ekipi sigurno bio Djordje Petrovic a ne Rosic) i da na svakoj poziciji bude pozvan po jedan igrac, obe opcije iz Vojvodine su veznjaci, dok TSC ima alternativu na stoperu u vidu Stojica. Tezak kretenizam, kao i cela ta prica sa sirim spiskom, ali ce i onako svi otpasti pa i nije nacinjena neka steta.
Banka15
 
Posts: 1433
Joined: 17 Jun 2022, 16:05

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 10 Mar 2023, 18:25

Banka15 wrote:Gacinovic i Radonjic nemaju veze jedan sa drugim, Gacinovic je centralni/ofanzivni vezista, koji moze da igra i kao krilo koje cesto ulazi u sredinu i stoji usko, bas kao i Djuricic, dok je Radonjic klasicno krilo. To sto je u reprezentaciji uglavnom bio ili krilo ili ving bek je vise bio proizvod toga sto smo na tim pozicijama bili tanji i sto je poprilicno svestran igrac pa moze i tu da se snadje korektno, inace je jedini klub gde je stvarno igrao uz aut liniju bio Hofenhajm iz koga je ekspresno najuren jer se nije dobro pokazao.


Nisu moje, nego Krstajićeve riječi, da je za Rusiju vagao između Radonjića i Gaćinovića i odabrao ovog prvog, mada je to s obzirom na uloge koje su imali bila više nego očigledna kadrovska dilema, o kojoj smo polemisali na forumu čim je izašao širi spisak.
Ponavljam da ne treba gledati u Đuričića, jer je imao pristojne partije u toj ulozi (za koju je konkurencija možda i najslabija u ekipi) dok je bio u formi iz Sasuola, mada je to na terenu često više ličilo na polu-špica nego na klasičnog ofanzivnog veznog. Pritom je Đuričić bolji tehničar, bolje se snalazi na malom prostoru i zbog toga kompatibilniji za kombinovanje sa našim tromim špicevima, jer otvara prostor. Pretpostavljam da Gaćinović u Grčkoj ima pokretljivijeg i bržeg partnera u napadu, u toj varijanti bi bilo realnije da dobije šansu i u reprezentaciji.
Kolega Domingo da je odavno označio kao nekoga ko na nivou reprezentacije može da doprinese kao desni spoljni (što je često bila i Radonjićeva uloga), gdje trenutno prednost imaju Lazović i Živković, ili kao loša opcija na lijevom krilu sa onim trejdmark šutevima po zemlji koji putuju 5 sekundi od šesnaesterca do golmana. :biggrin: Očekivati da dobije ulogu kao CM ili klasični ofanzivni vezista je kao očekivati da Andrija Živković na račun dobrih igara u PAOK-u dobije istu ulogu u reprezentaciji, ili da Piksi pozove recimo Danijela Aleksića da protagoniše, jer igra u dobroj formi u Bašakšehiru. U suštini ne bih imao problem da se pokuša sa bilo čim od toga, ali mislim da igrači tog kalibra nemaju mjesta u ofanzivnom dijelu tima, pogotovo ne u ulogama i kapacitetu na koji su navikli.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Banka15 » 10 Mar 2023, 21:33

Jeste Djuricic imao pristojne partije u toj ulozi, cak bih otisao i korak dalje i rekao bih da je bio vrlo dobar, ali je problem sto on od tad ima jednu ozbiljnu povredu misica i godinu i po dana nicega kada je u pitanju klupski fudbal (mada se za ovu sezonu moze postaviti pitanje koliko je to bilo do njega, a koliko do kante od fudbalske ekipe za koju igra). Pritom, i sad je imao povredu zbog koje nije igrao par nedelja, i imace u najboljem slucaju 2 utakmice posle povrede pre okupljanja, a vrlo moguce da ce presedeti na klupi protiv Juvea i da ce odigrati samo jedan mec. U takvim okolnostima, mislim da su sanse da ce moci da doprinese na ovom okupljanju jako slabe, a s obzirom na godine, tu ozbiljnu povredu koju je imao i cinjenicu da je i na vrhuncu forme bio solidna rezerva i nista vise od toga, vrlo je moguce da su dani u kojima je mogao da doprinese reprezentaciji iza nas, mada bih voleo da gresim, a u tom slucaju je jos vaznije naci nekoga da preuzme tu ulogu rezervnog ofanzivnog veznog.

Sa druge strane, Gacinovic je u zivotnoj formi, i cak i ako se mozda nesto losije uklapa u odnosu na Djuricica (mada mislim da ta razlika nije toliko velika), nista nas ne kosta da probamo, narocito kada se uzmu u obzir ovi problemi koje ima Djuricic i protivnici protiv kojih igramo, a mislim da mozemo da dobijemo jos jednu solidnu opciju na toj poziciji. Za to da igraci tog nivoa ne bi trebalo da imaju mesta na ofanzivnim pozicijama se slazem da je tako u idealnom svetu, ali si i sam rekao da nam je tu konkurencija u ekipi jako slaba, tako da mora da se bira najmanje lose resenje.

Ne brine mene ovde toliko odabir Djuricica pre Gacinovica kao takav, i ako mislim da Mijat moze da doprinese reprezentaciji mnogo vise nego Djuricic u ovom trenutku ipak je u pitanju konkurencija za ulogu da se svaki treci mec udje poslednjih 30 minuta, nista epohalno nece promeniti odabir jednog ili drugog, brine me to da se Piksi ne opredeli za starosedeoca u losoj formi umesto novog igraca koji je u dobroj formi i u situaciji gde bi taj izbor napravio neku vecu razliku, jer pored svega dobrog sto je uradio, do sad i nije pokazao fleksibilnost u izboru igraca i spremnost da uvrsti nekog novog, a da taj neko nema dvojno drzavljanstvo i mogucnost da zaigra za neku drugu reprezentaciju, pa se zove da bi se osigurali za buducnost.
Banka15
 
Posts: 1433
Joined: 17 Jun 2022, 16:05

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 12 Mar 2023, 23:35

Koliko je proslo godina kad smo zadnji put imali igrača nosioca u top 10 klubova po kvaitetu u Evropi u tom trenutku?
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8443
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 13 Mar 2023, 03:00

Jedna
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13730
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Veljkona22 » 13 Mar 2023, 03:20

Nikad nismo imali igrača nosioca u top 10 klubova u Evropi.
Mozda Jugovic najpriblizniji tome?
Pa mi imamo 15 reprezentativaca u liga 5 od toga 90% igraju za klubove koji su na sredini ili pri dnu tabele.
To je rezultat dugogodišnjeg mešetarenja što bi rekao pokojni Živa
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7074
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests