Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 13 Mar 2023, 03:23

Ajaks nije po kvalitetu u TOP 10.


Veljkon, bio je Vidić nosila odbrane. Biran je u idelan tim, itd. Njegova uloga je bila prebitna.
Last edited by Bojdo on 13 Mar 2023, 03:28, edited 2 times in total.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8547
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Veljkona22 » 13 Mar 2023, 03:25

To što ti misliš je Modrić a ne Vidić

Pa procvetasmo sa njim.

Realno nemamo dovoljan kvalitet za neki ozb rezultat ali naše je da se nadamo.
.
Bitno da se grade stadioni u Loznici i Leskovcu a to što se sa decom katastrofalno radi nije važno.
Last edited by Veljkona22 on 13 Mar 2023, 03:29, edited 1 time in total.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7315
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 13 Mar 2023, 03:28

Inače sad nesto razmisljam, pa i Bosnjaci su u posljednjih 20 godina dali ofanzivno zvučnija imena nego mi: Dzeko, Pjanić...nerealno koliko smo naprijed izbacivali neiteresatne igrače najvecim klubovima.

Pjanić igrao za Juventusu i igrao finale lige sampiona, osvojio prvenstvo italije, Dzeko je bolji od svih nasih napadača.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8547
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 13 Mar 2023, 04:26

Veljkona, ne znam zasto odbrambeni igrac ne bi mogao da bude nosilac ekipe. A kad pricamo o top 10 ekipa, tu nikada nije jedan igrac nosilac vec u svakoj liniji imas po minimum jednog nosioca. U prvih 11 tih ekipa je uglavnom 7-8 vrhunski igraca i par njih koji se "slepaju", a koji su takodje vrlo dobri

Inace, obrisao mi se post gde sam obrazlozio zasto sam napisao 1. Zato sto je meni Mancester uvek bio i bice u top 10 ekipa, a Matic je do prosle godine bio clan prve postave. Malo sam i ja preterao jer mozda nije bio nosilac ali daleko od toga da nije bio standardni clan prve postave. 2 puta vicesampioni, trofej i jos jedno finale le

Naravno, to ga ne svrstava u prvu klasu jer on kvalitetom ipak nije pripadnik iste

Ako pogledamo kroz istoriju, ovako na prvu doduse

Vidic i Vasovic, iza njih Jugovic koji je igrao skoro 10 godina u vrhunskim ekipama tog vremena, samo sto ih je menjao pa je pitanje da li su sve bile top 10. Moje misljenje je da jesu

O ekipi iza se moze raspravljati kojim redosledom ide ali tu su Bane Ivanovic, Kolarov, Mihajlovic u ondasnjem Laciju, Stankovic Lacio Inter, Matic. Ima tu i titula i evropskih titula. Kada bih Pjanica i Dzeka svrstavao svakako bi zavrsili u ovoj drugoj grupaciji. Svi su oni standardno igrali u ekipama koje su u jednom trenutku njihovog igranja sigurno bile u top 10 u evropi

Iza toga, ne zaboravimo ni Mijatovica, prvi spic 3 sezone u Realu, doneo im LS posle toliko godina. Takodje, Piksijev Marsej je sigurno bio u top 10 tih godina i mislim da je to manje vise to

Ako Vlahovic ode u Bajern eto nam opet igraca u top 10 :biggrin: Mada je meni Juventus svakako uvek u top 10

Ne znam Bojdo koje klubove racunas u 10 trenutno

Real, Barsa, Bajern, Psz, Siti, Liverpul, Junajted, Juventus, Napoli, Inter i Arsenal? Evo mojih top 11

Svakako je cinjenica da je mnogo vise defanzivaca nego navalnih igraca
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Veljkona22 » 13 Mar 2023, 04:43

Onda dodaj i Đukića

Tu je i Subotić.

Ako ćemo tako to onda izlazi iz domena Bojdove konstatacije.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7315
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 13 Mar 2023, 06:28

Kriza Mitrovića i Vlahovića prouzrokovana je time što su na jednoj nozi išli da igraju Svetsko prvenstvo.

A Smrdi na to reaguju podsmevajući se gubicima koji su oni doživeli žrtvujući se za narod, državu i reprezentaciju.

Hrvati smaraju i jako su patetični sa pričama o braniteljima, ali to je primer časti spram toga kako se Smrdi tradicionalno odnose prema svakom ko je spreman da se iscima za njih.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20743
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 13 Mar 2023, 06:57

Veljkona22 wrote:Onda dodaj i Đukića

Tu je i Subotić.

Ako ćemo tako to onda izlazi iz domena Bojdove konstatacije.

Tacno sam znao da cu nekoga zaboraviti

Pa i ne izlazi, Valensija u Djukicevom periodu i Borusija u Suboticevom jesu bili u top 10-15 evropskih ekipa

Opet su defanzivci u pitanju :biggrin:

Htedoh jos u gornjem postu da se dotaknem Hrvata i rekoh necu ali moram

Mandzukic, Perisic, Kovacic, Brozovic, Modric, Rakitic, Suker, Prosinecki, Boban, Boksic, mozda jos Simic, Kovac i Olic i to je to, Vlaovic isto ako racunamo i Djukica i mozda sam jos 1-2 zaboravio

E sad, ko je (bio) nosilac mozemo da diskutujemo, a i ne moramo :biggrin:

Generalno, nije se nesto ovaj prostor pretrgao sa igracima u top klubovima

Sa sve natezanjem ne mozemo da ih skupimo ni 30 za 30 godina :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Veljkona22 » 13 Mar 2023, 10:49

Sezione wrote:Sa sve natezanjem ne mozemo da ih skupimo ni 30 za 30 godina :biggrin:

Nije bez razloga tako
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7315
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Milutinov Tata » 13 Mar 2023, 12:56

Dok je igralo samo po par stranaca u timovima, svaki nas igrac u "velikom" klubu je morao biti nosliac. Znaci tu se mora racunati i Spasic :D. Recimo Radmilo Mihajlovic je igrao u Bajernu jedno vreme, kada su osvojili titulu i igrali polufinale KES-a sa Milanom, mada nisam siguran da li se zadrzao duze od sezone i po (protiv Zvezde nije bio u timu). Jankovic iz Zvezde je bio u Realu, takodje titula i polufinale KES-a, posle igrao u Anderlehtu koji je tada bio ime u evropskom fudbalu (igrao finale KPK protiv Sampdorije one godine kada smo mi ispali od Dinama iz Bukuresta). Milinko Pantic je izdominirao u Spaniji kada je Atletiko uzeo duplu krunu 1995/96, a bio je odlican i narednih par sezona.

Generalno do sredine '90-ih je bilo tesko uci u top klubove, tamo su stranci morali da prave jasnu razliku, i brzo se "letelo" iz tima ako se na terenu to nije konstantno potvrdjivalo. Sad se laske ulazi, ali opet da bi se ostavio neki trag mora se pokazati klasa. Petkovic i Ognjenovic su bili u Realu, ovaj drugi je cak i uzeo LS, ali pitaj boga da li ih se iko seca. Ciric imao kratku epizodu u Barseloni. Mirkovic i Kovacevic su igrali u Juventusu krajem proslog veka. Mrsavo u sustini.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29656
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bogisa91 » 13 Mar 2023, 13:29

Pravi nosioci igre su napadaci veznjaci poput Modrica ili krila tipa Ronaldo,Mesi,Roben.... Licno ako racunamo samo Srbe Milinko Pantic u Atletiku Jugovic je bio bitan igrac svuda Tadic Ajaks ali samo te jedne sezone i trebalo je Vlahovic da bude taj pravi ali za sada mu bas ne ide. Nemanja Vididc i Bane Ivanovic su bili izuzetno bitni igraci svojih timova kao i nesto manje Stankovic ali Mancester je recimo i mogao da ne znam Braun zameni Vidica ili O Sea ali bez Ronalda ili Runija nije mogao nikako. U globalu mi nemamo pravog nosioca igre najjacih klubova vec duze vreme bas i dok ne budemo stvorili ponovo Savicevica,Mijatovica, Piksija ili Jugovica tesko da mozemo da se nadamo nekom rezultatu velikom. Pa nama samo jedan igrac igra osminu LS i to Marko Grujic totalno nebitan igrac reprezentacije.
Bogisa91
 
Posts: 1120
Joined: 01 Aug 2020, 13:44

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Niksicanin » 13 Mar 2023, 14:00

Vidić se povukao. Stavih odje, primjerenije je da je post u Unutrašnjoj politici.
Niksicanin
 
Posts: 5845
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lajger » 13 Mar 2023, 14:03

Pomirile se sve Zvezidne frakcije .
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=2302269
Lajger
 
Posts: 2730
Joined: 26 May 2021, 15:12

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Niksicanin » 13 Mar 2023, 14:11

Lajger wrote:Pomirile se sve Zvezidne frakcije .
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=2302269

Stranica ne postoji
Niksicanin
 
Posts: 5845
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 13 Mar 2023, 14:21

Hahahah, cemu ovo?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lajger » 13 Mar 2023, 14:21

Niksicanin wrote:
Lajger wrote:Pomirile se sve Zvezidne frakcije .
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=2302269

Stranica ne postoji

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ala/445888
Lajger
 
Posts: 2730
Joined: 26 May 2021, 15:12

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests