Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Torshavn » 25 Mar 2011, 16:21

Kakav je sastav? Jel igraju Meda i Vuk?
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Reprezentacija Srbije

Postby ZvezdaIznadSvega » 25 Mar 2011, 16:28

Vuk je usao, a Medojevic je bio starter. Meni klinci izgledaju sjajno, mnogo, ali mnogo potencijala ima ovaj tim a mislim da je Sale jankovic pravi covek za ovaj posao.
User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Felipao » 25 Mar 2011, 21:14

Gubimo 1:0.....
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Felipao » 25 Mar 2011, 21:16

Umalo 0:2 stopostotna za Irsku...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Reprezentacija Srbije

Postby BlackPoint » 25 Mar 2011, 21:23

E , ako nekom nije jasno zašto smatram da je ovaj na stolici selektora nesposoban , netalentovan i naduvana veličina , neka gleda RTS 1
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 25 Mar 2011, 21:27

Jasno je kao dan da Pizon ne ispunjava uslove da bude selektor jedne jake reprezentacije, ali osnovno pitanje je da li smo mi jaka reprezentacija?

Sve u svemu jos jednom se pokazuje da nema svetla na kraju tunela i nase lutanje po fudbalskoj prosecnosti se nastavlja... Pa taman i da preokrenemo rezultat to ce vrlo malo stvari promeniti...

Samo zali Boze energiju ljudi u Srbiji koji vole ovaj sport, jer ce po svoj prilici jos dugo biti uskraceni za neka kapitalna zadovoljstva... Eventualno da se radujemo titulama po ovim nasim livadama koji nikome sem nama samima ne znace nista...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby ZvezdaIznadSvega » 25 Mar 2011, 21:30

Onu "decu" iz mlade reprezentacije prekomandovati u A tim pa nek igraju do kraja kvalifikacija, ovi pojma nemaju svi zajedno...
User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: Reprezentacija Srbije

Postby mali_buda » 25 Mar 2011, 21:36

Misljenja sam da Srbiha poseduje dovoljan broj kvalitetnih igraca, koje bi dobar trener, sa cvrstom rukom, uspeo da slozi u veoma dobru ekipu. Ovo sto Pizon radi je smejurija. Ja sam i pre neki dan, u jednom postu, izrazio nadu da najavljeni sastav nece izaci na teren, ali moje zelje nisu uslisene.

Postavka 4-5-1 bi bila previse defanzivna da gostujemo Spaniji, a sta reci za tu postavku na utakmici u kojoj smo domacini Severnim Ircima?!! Pogotovo sto je najistureniji nas igrac Marko Pantelic. Covek ne moze da igra sam u spicu, jer nema brzinu, ne moze sam sebi da stvori sansu. Njegova najbolja osobina je asistencija, a kome da asistira kad je sam ko duh?

Sredina terena: Tosic i Krasic prikucani za aut linije. Ljajic i Milijas skoro isti tip igraca, umeju sa loptom, ali im i nije bas do trcanja, pogotovo kad je potrebno vratiti se u odbranu. Stankovic ima zelju, ali covek vise nema snage ni svezine, a i ne moze da pokrije sve rupe koje prethodno navedeni ostave.

Odbrani se i nema sta puno zameriti, sem lose postavke kod primljenog gola, mada se mora reci da onaj Irac ima mnogo zajeban centarsut. E, da, htedoh da pitam, da li je neko nekada video Kolarova kako sprinta? Kad god ga gledam, on je u laganom trku.

Po meni, ako smo tanki sa napadacima, morao je Jovanovic da pocne u napadu. Ljajic i Milijas nikako ne mogu zajedno da igraju. Takodje, ne mozemo da igramo sa dva izrazita krilna napadaca, pogotovo sto imamo bekove koji mogu da probiju po boku. Dva krilna igraca ostavljaju veliku rupu u sredini, a nemamo trkace koji ce tu rupu da pokriju.

Sve u svemu, nek nam je Bog na pomoci.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Reprezentacija Srbije

Postby BlackPoint » 25 Mar 2011, 21:52

ma ovo i nije tako loše , sledi nam mirno leto , bez nervoze i psovanja , pecanje , pivce i ostale lepe letnje stvari. :lol:
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Reprezentacija Srbije

Postby kocic » 25 Mar 2011, 22:07

pantelaar 8-)
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 25 Mar 2011, 22:09

Ubi Tosic pauka...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby BlackPoint » 25 Mar 2011, 22:12

Nema ništa od mirnog leta...kakvi smo baksuzi , idemo preko baraža na EP.... :shock:
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Felipao » 25 Mar 2011, 22:40

Italijani su nas pobedom nad Slovencima vratili u zivot.Imamo ok tim,steta sto nemamo normalnog trenera.I da svidja mi se nasha igra kad Zigic ne ucestvuje u njoj....
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Reprezentacija Srbije

Postby mali_buda » 25 Mar 2011, 22:47

Trener mora pre svega da ima cojones i da ne bude "alibi trener", nego da igra muski i ofanzivno kad god ima priliku za to. Sa one dve promene u poluvremenu, izmenio je i formaciju i samim tim pokazao da je pogresnu taktiku pripremio. Pantelic sam u napadu - neupadljiv, sa pridruzenim Jovanovicem veoma opasan + odlicna reakcija kod postignutog gola. Jovanovica bih od starta ubacio, covek je nevidjena paljevina, uzeleo se fudbala, grizao bi svaki minut da iskoristi.

Sto se tice zutih kartona, mislim da se izostanak Krasica nece ni osetiti. Znam da je on odlican fudbaler, ali se jednostavno covek ne uklapa u ovakvu ekipu. Problem moze biti izostanak kapitena, koji ima odredjeni uticaj i autoritet nad saigracima. Pobeda moze da povrati poljuljano samopouzdanje i da nas izdigne iz ambisa u koji smo svojom krivicom upali.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Reprezentacija Srbije

Postby CRNO BELI SVET » 26 Mar 2011, 01:58

Završila se utakmica, u istom momentu moja devojka planski završava izučavanje hirurgije u drugoj sobi i pridružuje mi se.
U tom trenutku, reporter RTS-a se sprema da intervjuiše Pižona.
Ja joj kažem: "Ček', ček' samo da čujem šta će selektor da kaže."
Ona pita: "A ko je taj?"
Ja: "Ma Pižon..."
Ona koja veze sa fudbalom nema: "Ej, pa čula sam za njega, on je bio odličan igrač"
Ja prećutno klimnuo glavom potvrdno i slušam Pižona šta priča.
A sluša i ona, i posle par Pižonovih rečenica mi kaže: "Pa on k'o malo dete, ne zna dve prosto proširene da kaže..."
Ja se zapitah:" Jbt. i ona je ukapirala, kako to Tole ne shvata? :D

Ne bez zezanja, jedan od mojih najboljih drugara je Pižonov(muž od kevine rođene sestre) sestrić, i kaže mi on kad sam ga pitao po njegovom postavljanju:
"Auu Deki, najebali smo... On je mnogo dobar čovek, ali je nenormalno naivan i glup. Ima da ga pojedu." ;)

Mislim se, ni prvi ni poslednji...

Gledam ga danas pred poluvreme, delovao mi je tako tužno.
Potezom na poluvremenu, ispašće još i junak.

Mnogo smo davili u prvom poluvremenu i tražili rešenja kroz vazduh, i to protiv reprezenacije koja je sinonim za takav stil igre.
Njihov blok nam je onemogućio da primirišemo golu, sem u dve situacije, sve ostalo je bilo jako bezidejno.
Vrhunac gluposti je bio dijagonalni pas Kolarova ka Tošiću, koji je trebao da preleti Džoni Evansa :shock: ...

Sama postavka S. Iraca, čija je poslednja linija bila sačinjena od četiri klasična centralna beka, je zahtevala pas igru, bez previše dizanja lopte, i kao što je i Ćurčić najavio na poluvremenu, to se i dogodilo.

Najviše zasluga za preokret uz ovog puta odličnog Stankovića i Tošića nosi pre svega Ninković.
Uneo nam je sigurnost i kontrolu poseda, uspevao je da prodre često, i nakon takva dva njegova osvajanja prostora pala su i oba gola.

Imali smo sreće da ne primimo drugi gol, i samim tim pokopamo sve nade.
Sada nam se sve otvorilo, prljavi Žabari su nam konačno učinili uslugu, na nama je da iskoristimo situaciju i osvojim to drugo mesto, ne bi li pokušali nešto u baražu.

A i ako dospemo tamo, sa obzirom da smo realno u svakom pogledu obezglavljeni(niti imamo vođu na terenu, niti na klupi), čeka nas skoro pa nepremostiva prepreka.

Ali videćemo, 'ajmo korak po korak...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests