Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Reprezentacija Hrvatske

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby soniko » 15 Nov 2021, 15:16

Cini mi se za Sosu je isla prica da zeli igrati za Svabe pa tek kad nije pozvan se odlucio za Hrvate
User avatar
soniko
 
Posts: 10171
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Rodni Troter » 15 Nov 2021, 17:29

Соса је ваљда одабрао да игра за Немце јер је добио њихов позив(а и мама му је Немица), али на крају неки услов ФИФЕ није испуњен, па се онда вратио Хрватима.
Rodni Troter
 
Posts: 282
Joined: 10 Nov 2019, 10:16

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Radonjaa » 16 Nov 2021, 14:37

Gledam hrvatske omladince protiv Škota u Karlovcu, trebao im bod za prvo mjesto. Dali malo komičan gol u prvom poluvremenu, pogodili i okvir, generalno bili bolji većim dijelom utakmice. Škoti ih malo stisli pred kraj, i tu komentator odmah krenuo da priča ,,uzalud pokušavaju, prejaki su naši momci'' i slične nadmene gluposti. Naravno, nije prošlo dva minuta, neki Lori iz Rendžersa da golčinu, od stative, sa 20 - 25 metara. To je bio sami početak nadoknade, do kraja Škoti imali još dvije pristojne situacije, tačno mi je žao što ih nisu izbacili zbog tog bezobrazluka.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Baxter Stockman » 26 Mar 2022, 14:28

Gledam ovaj sastav Hrvata za Slovence i rekao bih da od mog aktivnog praćenja reprezentacije ovo je minimalna razlika između reprezentacija, pošto su od neke 2004/05 otkad pratim konstantno bili za par koplja ispred, čak i 2010. kad smo mi bili u JA, a oni u nekom vidu tranzicije.

Najveća prednost im je kao i uvek do sada - u veznom redu. Modrić-Kovačić-Brozović je vezni red kojeg se ne bi postideli ni Englezi, Francuzi i Španci. Golmani su pata karta (Livaković i Grbić s jedne i Rajko i VMS s druge), odbrana je tu negde kad se pogleda, s tim što mislim da su njihovi igrači posle Gvardiola bolji od naših posle Blekija, ali ta razlika je prevashodno u tome što njihovi igraju redovno dok su naši ili povređeni ili fasuju klupu.
Perišić je individualno gledano sigurno dosta bolji igrač od Kostića, ali je ovaj drugi tata-mata u toj formaciji, tako da tu razlika i nije neka. Na desnom boku smo verovatno jači jer je Juranović ništa spec, a Lazović i Radonjić kao opcija za pola sata su svakako bolji od Juranovića i Majera u kombinaciji.

Napred je individualna razlika u našu korist, Tadić je tu najkvalitetniji igrač i to je sigurno dva koplja ispred ostalih. Mitar i Duci pogotovu su bolji od bilo čega što mogu oni ispred da izbace, a imamo i SMS-a koji luta tu gore, tako da bih rekao da smo tu baš baš bolji od njih. Otprilike koliko i oni od nas u vezi.

Razlika na klupi je u njihovu korist, imaju većinu pozicija poduplanih i razlika kad im igra druga postava se ne oseća. Nama je dovoljno da ispadne Bleki, Kostić ili ne dao Bog Tadić i to je automatski druga ekipa.
Njihovih prvih 11 na naših prvih 11 nije neka razlika, na klupi već imaju više opcija…

E sad ima i do onoga ko vodi ekipe, a tu ipak više verujem rođenom pobedniku nego Daliću, iako je ovaj drugi bio srebrni na SP…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Tegi » 26 Mar 2022, 17:19

Baxter Stockman wrote:E sad ima i do onoga ko vodi ekipe, a tu ipak više verujem rođenom pobedniku nego Daliću, iako je ovaj drugi bio srebrni na SP…

Kad se setim upisa da je Piksi morao da ode iz Zvezde da bi postala evropski prvak. :wacko:

A ta generacija je okupljena tek u sezoni 1989-90, a dovršena u šampionskoj sezoni. Savićević i Pančev bili u vojsci 88-89, Belodediću istekla suspenzija tek nakon ispadanja od Kelna, Jugović pozjamljen Radu, veliki Mihajlović došao iz Vojvodine tek na polusezoni.

Najveći Dragan Stojković! Kamo sreće da sada imamo fudbalera koji će biti uzor milionima ljudi, pa ako treba neka ga i precene. Bolje to nego debeloguzi Bačvanin Jokić koji je zvanično najbolji na svetu a ne predstavlja nikom ništa.

Teško će ti Majer rwb. Prefinjeni levonogi ofanzivni vezni, najviše može poludesno sa 3 napred. Mnogo gotivan igrač.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20668
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Baxter Stockman » 26 Mar 2022, 18:42

Mogu i Vrsaljka tu da puste, mada ne znam da li je to ikada igrao u Atletiku…

Generalno mislim da imaju probleme koju god postavu izaberu, za četvoricu pozadi imaju problem što im svi defanzivci igraju u ekipama gde se forsira tri štopera + nemaju napadača za tu postavu, ali imaju tad najjači vezni red.

U postavi sa trojicom imaju problem jer im Modrić tu nema ulogu, a on je još njihov najbolji igrač, a u tom slučaju dobijaju Kramarića na svojoj poziciji.

Imaće i Piksi istih problema u pokušajima da pređemo u 3412 formaciju sa Mitrom i Ducijem gore. To bi nužno značilo spuštanje SMS-a u vezu ili na klupu, a to je opet preveliki luksuz. Na terenu je to previše ofanzivno i mora neko ozbiljno da trči za sve napred, a selidba na klupu je isto preveliki luksuz jer gubiš igrača koji može jednim potezom da reši meč.
Verujem da će nam mečevi u Ligi nacija dati odgovore šta se tu sprema…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Previous

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests