Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 05 Jun 2022, 21:51

Jovic po ovoj izjavi zvuci pametnije od velike vecine fudbalera.
Bez klisea,analiza utakmice,cak i "Ne bih se bas slozio sa tim",i racionalan osvrt na nedostatak minuta u klubu i znacaj minuta koje dobija u reprezentaciji.
@Tegi,morace ako su nam ambicije ozbiljne,nemerljiv je njegov znacaj za ovaj tim.
Verovatno opet od starta pa protiv Slovenaca sa klupe pa ukoliko zatreba da udje u drugom.
Svi se rotiraju ali eto,ako je neko u naponu snage i mora da povuce vise od ostalih nosilaca onda je to upravo on.
Kostic i Gudelj odmorili,Tadic takodje, samo poluvreme je odigrao.
Mislim da je Mitar suspendovan za iducu,tako da Luka najverovatnije posle gola dobija i start protiv ozbiljnog rivala,pa da vidimo moze li na talasu ovoga da odigra dobro i tamo.
Ocekivao sam da Vlahovic izdivlja u ovom terminu posle ovog mucenja u Juventusu ali eto,nema ga tako da za mec u Svedskoj ostajemo samo na Jovicu i Jovanovicu u spicu.
Nadam se da nije nesto puklo na relaciji Piksi-Dusan i da se stvarno radi o sanaciji povrede,radi se o nekom ko bi trebalo da bude udarna igla reprezentacije u narednih desetak godina.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7462
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lajger » 05 Jun 2022, 22:03

Koji je to bezobrazluk , igra za Srbiju , kad himna svira on ćuti .
Zašta uopšte igra za Srbiju ?
Lajger
 
Posts: 2930
Joined: 26 May 2021, 15:12

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 05 Jun 2022, 22:07

Kako smarate.

Btw, dobar igrac.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18949
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Demokratski rob » 05 Jun 2022, 22:10

Odlično smo odigrali, mada su slovenci raspad.
Super bi bilo ovo potvrditi protiv Švedske.

Osećanja uvek prodju. Ljubav prema Zvezdi nikada.
User avatar
Demokratski rob
 
Posts: 9536
Joined: 06 Mar 2016, 16:58

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 05 Jun 2022, 22:11

Cvele wrote:Kako smarate.

Bukvalno, mnogo je počela da smara ta "talibanska" priča.

Kamo sreće da imamo više takvih u svim sportovima i generalno društvenim sferama.

Slovenci sa istim igračima u martu odigrali 1-1 sa Hrvatskom.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20961
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 05 Jun 2022, 22:18

Iz Račićeve dve oduzete lopte dadosmo dva gola.

Bliži se smak sveta.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34550
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Gerzovo » 05 Jun 2022, 22:23

Šteta što mali Jovanović ne završi ono u prvom poluvremenu, značio bi mu prvjenac za nacionalni tim.
Ali šta je tu je.
Otkako je bila covid pauza za fudbal igrači ne prestaju sa utakmicama.
Možda je sa te strane bolje što sad nije SP, da malo odmore, bar ovi što ne počinju rano lige.
Da ne bi dolazilo do većih povreda.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 939
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 05 Jun 2022, 22:27

Konačno bre da padnu i ti Slovenci, tradicije su tu da se ruše.

Možda bi bilo pametno ''ići'' na X u Švedskoj, prvo mesto je relativno nedostižno a drugo mesto donosi siguran baraž za EP a ostali bi i u trci za najbolju drugoplasiranu ekipu što donosi mesto u drugom šeširu za EURO kvale. Za to drugo mesto se neće računati rezultati protiv najslabije ekipe u grupi tako da bi protiv dve nordijske selekcije morali skupiti bar što više bodova a u nekom slučaju bar taj baraž za EP, nevezano za plasman u klasičnim kvalifikacijama gde se po svaku cenu mora juriti direktan plasman i jedno od prva dva mesta u grupi.

Ma Norvežani su sjajni, dobri su bili u mundijalskim kvalifikacijama gde su se do kraja borili sa Holandijom i Turskom i zbog nekih gluposti ostali bez baraža, ona pobeda protiv Jermenije u martu od 9:0 možda nije nikakav reper mnogi će reći ali ipak itekako jeste jer pobediti bilo koga tim rezultatom pa makar i u prijateljskom meču je izuzetan rezultat a ti Jermeni su primera radi učesnici B LN i juče dobili kući Irce. Kad će naplatiti svoj atomski ofanzivni potencijal ako ne sada. Dugo ih nema na nekom prvenstvu a sada su recimo itekako bolji od Islanda i Finske koji su uzeli par učešća u zadnjih par godina na EP ili SP. Ako dobiju u narednih 7 dana kući dva meča onda su zaista blizu osvajanja grupe a pogotovo ako mi ne dobijemo Šveđane u četvrtak.

I da, jbg, da nam je neko rekao posle žreba da ćemo na papiru najjači meč u grupi igrati bez dva najbolja napadača, ali koga nema bez njega se i mora i može.

Termini jesu nezgodni ali kako za nas tako i za sve i obrnuto. Prvi i zadnji put da je tako u Ligi Nacija, bilo je ranije i biće ubuduće svake parne godine u tri jesenja meseca po dva meča a sada je moralo ovako jer zbog zimskog Mundijala nema termina u oktobru i novembru. Neka 4 boda u naredna dva meča pa da budemo relativno zadovoljni i po mogućstvu kad bi to bilo tri u Solni a jedan pod Stožicama pa super, upravo zbog tog najboljeg drugoplasiranog što donosi pomenute benefite.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 05 Jun 2022, 22:46

Baxter Stockman wrote:Iz Račićeve dve oduzete lopte dadosmo dva gola.

Bliži se smak sveta.


Nisam stigao da pogledam čitavu utakmicu, ali mi se dosta dopalo ono što sam vidio od Račićevog ulaska na teren. Jeste ,,gabaritan'' pa se možda potcjenjuje, ali zna da oduzme loptu, odigra, nastavi kretnju, vidi se da je igrao ozbiljan fudbal na zapadu. Pritom dosta precizan u pasu, ima onu vrstu tehnike koja se dosta potcjenjuje. Nije da njega Milojević nije prepoznao još kao klinca, čak mislim da mu je namijenio i ispravnu ulogu, jer se i tehnički i fizički odlično uklapa u box-to-box profil (mada mi se čini da je jedno vrijeme pokušavano sa njim i kao konvencionalnim zadnjim veznim), tada je problem bio u njegovoj glavi, jer treba imati ozbiljno samopouzdanje i smirenost da na taj način diriguješ ekipom, ofanzivcima je mnogo lakše.

Mislim da će od psihe dosta zavisiti i njegove igre u reprezentaciji, i očekujem da će Piksi pozitivno uticati na nekolicinu njih. Počevši od bijeljinskog Suareza (Tegi će se sjetiti ko je smislio poređenje), koji je lud ako ne dođe u Milan da procvjeta, pod uslovom da takva ponuda stvarno postoji, a zvuči mi vrlo realno.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13554
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 06 Jun 2022, 00:12

7 mečeva sa Slovenijom, sedmorica selektora. Redom, Boškov, Bata Đora, Savićević, Petković, Antić, Žonpika, Piksi. Igrali smo protiv njih u 2 kvalifikaciona ciklusa i vodila su nas četvorica različitih trenera. Plus je Savićević bio samo glavni u komisiji u kojoj su još bili Boškov i Ćurković, a suspendovanog Antića je menjao Kunovac.

Mislim da je to veliki razlog zašto ih do večeras nikada nismo pobedili. 4 od 6 utakmica smo odigrali u 2 najturbulentnija ciklusa od raspada SFRJ, sa raspadima unutar saveza, struke i igračkog kadra. Sa druge strane, Slovence su na po 3 utakmice vodili Katanec i Kek i na ovoj jedinoj skroz nebitnoj legendarni Brane Oblak (duel saigrača sa SP 1974).

Opet, valja biti pošten, pa reći da je ovo igrački najslabija Slovenija u istoriji, a da smo mi najsnažniji i najpopunjeniji u prethodnih 20 i kusur godina. Ali opet i sastavi sa kojima su išli na sva 3 velika takmičenja su bili prilično limitirani, tvrd su oni orah uvek. Kek je nemačka škola (setimo se koliko je Čekićar bio opčinjen njim :biggrin: ), mora se biti ludački spreman da bi se igralo za njega, a oni su danas disali na škrge po ovoj sparini, što je smrtonosno kada nalete na ekipu koja im sakrije loptu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20961
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Нико Белић » 06 Jun 2022, 01:02

Чињеница је да намерно непевање химне представља непоштовање државе.
Не видим шта је ту ,,талибански".
Са друге стране, ја бих волео да је химна ,,Ој Србијо, мила мати", ваљда би она одговарала и муслиманима...
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1376
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 06 Jun 2022, 01:12

Pazi, za narod kome je prosečan IQ 89 to je sasvim okej priča.

Ovaj deo foruma nije mainstream, na njemu piše manje ljudi, pa je i taj prosek dosta viši. Te pričice ovde nemaju svoju publiku.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20961
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Нико Белић » 06 Jun 2022, 02:36

Вероватно си ти лично свима измерио, па знаш да је изнад просека. :biggrin: :laugh:
Нема потребе да вређаш цео народ, јер ти говориш ствари које немају везе са истином.
Само сам написао да не видим шта је ту ,,талибански", а добио сам ,,генијалан" одговор. :lollol:
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1376
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Inzaghi » 06 Jun 2022, 06:13

Eno Englezi placu sto Trent ne peva himnu :D

Ali Solbaken, kako je utegao ekipu. Kao da je on taj sraf koji je falio. Korektno je bilo i pod Lageberkom ali uvek je falilo nesto. Realno je za sada dovoljno da ostanemo u B diviziji kao uspeh, ali ne treba posustati i definitivno pokusati proci u visi rang jer nije grupa bauk bas toliki.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17895
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lajger » 06 Jun 2022, 06:25

Нико Белић wrote:Чињеница је да намерно непевање химне представља непоштовање државе.
Не видим шта је ту ,,талибански".
Са друге стране, ја бих волео да је химна ,,Ој Србијо, мила мати", ваљда би она одговарала и муслиманима...

Tačno.
Da oseća Srbiju kao svoju otadžbinu pevao bi himnu .
Jedino muslimanima smeta naša himna.
Lajger
 
Posts: 2930
Joined: 26 May 2021, 15:12

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest