Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Brižni baštovan » 28 Mar 2023, 10:29

U prvih 30 min je mogao da padne gol na obje strane koliko sam uspio da vidim, a kasnije, do 80og se nista nije desavalo bukvalno. Slaba forma nekih igraca, ali je Vlahovic pokazao klasu. Lomice se protiv Madjara za prvo mjesto.
Чак и сада, овакав какав је - рањен и на први поглед потпуно немоћан, Партизан је Партизан!
User avatar
Brižni baštovan
 
Posts: 5113
Joined: 12 Jan 2018, 17:10
Location: Crna Gora

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 28 Mar 2023, 10:56

Prvi put da bilo koje kvalifikacije započinjemo sa dve pobede još od kratkog mandata Barda Živadinovića uoči bombardovanja.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20753
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 28 Mar 2023, 11:06



U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 28 Mar 2023, 11:13

Dušan Vlahović je na samo 21 utakmici u dresu sa državnim grbom postigao već 13 golova. Na istom broju mečeva Aleksandar Mitrović je dobacio do učinka od samo tri gola, mada je bio mlađi i tek potom eksplodirao…

Mitrov rekord ne deluje tako nedodirljiv.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34181
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Brižni baštovan » 28 Mar 2023, 11:45

Ako ce neko da ga prestigne, nek to bude Vlahovic.
Чак и сада, овакав какав је - рањен и на први поглед потпуно немоћан, Партизан је Партизан!
User avatar
Brižni baštovan
 
Posts: 5113
Joined: 12 Jan 2018, 17:10
Location: Crna Gora

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Inzaghi » 28 Mar 2023, 14:10

Imamo dva blaga. Ne zna se ko mi je drazi ali Mitar je doktor za sve njih tamo, igrao bez noge, smrskane glave, bez svesti. Niko kao on.

"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17301
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Brižni baštovan » 28 Mar 2023, 14:26

Inace Zivkovic mi se cini da je odlican bio sinoc, s obzirom koju poziciju je igrao
Чак и сада, овакав какав је - рањен и на први поглед потпуно немоћан, Партизан је Партизан!
User avatar
Brižni baštovan
 
Posts: 5113
Joined: 12 Jan 2018, 17:10
Location: Crna Gora

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 30 Mar 2023, 15:11

Još malo o jako bitnim rezultatima u ovim kvalifikacijama...ima nešto što tek danas videh a i više je nego važno a sve u smislu pominjanja a pre svega ostvarivanja i više nego dobrih rezultata.

Nije sve samo u plasmanu na EP što je i prvi osnovni cilj te osvajanju preko potrebnih bodova za Fifa listu (približili smo se Švedima i Poljacima u borbi za poslednje, dvanaesto mesto koje će donositi status nosioca) a sve zbog žreba za kval.za SP krajem '24-e (EP kvalifikacije + EURO +LN, tri takmičenja u ciklusu koji se boduju za listu) nego ima i treća bitna stavka a ta je što su ove kvalifikacije bukvalno jedino merilo koje će biti validno za određivanje grupa na samom EP. Računaju se svi rezultati iz ovih grupa osim timova koji su šesti a mi takav tim nemamo pa shodno tome Srbija je trenutno sa Francuskom, Škotskom, Austrijom i Engleskom u top 5 timova i kada se tu pridoda domaćin Nemačka koji će svakako biti u prvom šeširu onda se dobija barem trenutno lista učesnika prvog šešira mada tek je početak kvalifikacija i ako budemo ovako nastavili ne može nam pobeći bar taj drugi šešir, znači nekih dvadesetak bodova će biti i više nego dovoljno, možda čak i za prvi pot.

Dakle, slična priča kao i u LN gde postoje makar trostruki benefiti izraženi ne samo u njenom osnovnom postulatu tipa prelazak ili promocija iz divizije u diviziju kao i ispadanje iz istih nego su i tu Fifa bodovi osvojeni ili izgubljeni itekako značajni plus određivanje šešira za EP kval. a videli smo da nam je osvajanje prvog mesta u onoj za B ligu paklenoj grupi posle donelo i drugi šešir i ovu polaganu grupu za EP. Sve tri Lige Nacija su Srbiji nešto donele, toliko o tome da je bilo beznačajno. Ona prva 2018-e u C ligi sa CG, Rumunijom i Litvanijom donela plasman u B ligu, treći šešir za EP gde smo ipak ostali iza Portugala i Ukrajine ali imali baraž iz LN koji doneo nesrećni poraz od Škotske. Druga LN u jesen 2020-e donela jedva opstanak posle petardiranja Rusije u zadnjem kolu ali i pobede Mađara nad Turcima a upravo taj opstanak u B ligi doneo šansu se ponovo igranjem u istoj ligi obezbedi nekako ovaj drugi šešir za EP a da Mađari nisu dobili Turke mi bi smo ispali, igrali prošle godine C ligu i bili u četvrtom šeširu za EP gde su Turci sada, tanke linije i nijanse od uspeha do propasti. A tek će LN 2024 g. biti ludilo sa svakom utakmicom i više nego bitnom, jer posle toga je žreb za SP kvalifikacije a sama LN je doživela reformu o čemu sam pisao krajem januara gde neće biti nevažnih mečeva, primera radi u A diviziji po prva dva tima idu u 1/4 finala (do sada išli samo prvaci grupa, drugoplasirani završavali posle 6 kola takmičenje), trećeplasirani nije siguran za opstanak jer moraće u dvomeču da razigrava sa nekim od drugoplasiranih iz grupa B LN a zadnji iz A divizije naravno ispada.

Svaka utakmica, svaki bod, svaki gol je i više nego važan, sa ovom grupom koju trenutno igramo možemo doći do toga da smo barem u drugom šeširu za sam EURO.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7818
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tileoleo » 30 Mar 2023, 16:21

Новембар 2023, одавно обезбеђен пласман уз све победе, хладно, уби киша, полупразан ЈНА, задње коло са Бугарима, примамо гол у 90. минуту за 1-1:

Обични људи: Ма ко га јебе, и ваља једна да се киксне.

Брат Хајзенберг: Нервни слом праћен инфарктом миокарда.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3252
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 13 Apr 2023, 17:33

Тужна је чињеница, да ће чак и Норвежани по свему судећи дати већег фудбалера у исторји него Србија. Еј Норвежани...
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8547
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 13 Apr 2023, 17:56

Dao je i Mozambik.

Ne znam po cemu su to Srbi kao narod ili tzv. sportska nacija bolji od Norvezana pa se iscudjavas.

Svakako su u periodu od 2 godine dobili 2 fudbalske lekcije u svojoj prestonici, sto je mnogo vaznije.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20753
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 15 Apr 2023, 19:34

Bojdo wrote:Тужна је чињеница, да ће чак и Норвежани по свему судећи дати већег фудбалера у исторји него Србија. Еј Норвежани...


:blue:

Kakve veze ima Haland sa reprezentacijom Srbije ? Pa ta Norveška ne može da se plasira ni na EP a kamoli na SP a da bi on bio veći fudbaler od bilo kog našeg prvo treba da ode na neko veliko takmičenje pa da onda tamo nešto postigne i ne samo to. Pa čak će i sad biti iza Škotske izgleda a baraž je pravi pakao. Ja bih voleo da ga gledam na velikom takmičenju, tu spora nema ali proglašavati ga sad nekim vanzemaljcem u odnosu na naše igrače...jednostavno, poredi se neuporedivo. Vrhunski napadač ali ovo nije tema predviđena za ovakve stvari i to u momentumu kada Srbija gazi ka EP i kada nema smisla i pomišljati na nešto slično a kamoli pisati o tome.

A lepo ti odgovoreno sa ovim da smo ih dva puta tukli u bitnim mečevima i to na strani. Ae reci bez gugla koji je fudbaler iz Mozambika bio najbolji na planeti Zemlji :laugh: nije Žorž Vea sigurno, eto male pomoći prijatelja :lollol:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7818
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 16 Apr 2023, 08:41

Kolko Norveška ulaže u sport i kakva je sila u zimskim sportovima, a možda i najveća u odnosu na broj stanovnika ne bi me čudilo da izbace i najboljeg košarkaša uskoro.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3133
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby bezvezarije » 16 Apr 2023, 11:54

Puta Tapar wrote:Kolko Norveška ulaže u sport i kakva je sila u zimskim sportovima, a možda i najveća u odnosu na broj stanovnika ne bi me čudilo da izbace i najboljeg košarkaša uskoro.


Sila je jer se zimskim sportovima bavi 10 zemalja. I onda nabiju brdo disciplina i tu se pojavi neki Bjordalen i osvoji 5 zlata u istom sportu.

Bolje imati 20-30 dobrih fudbalera nego jednog Halanda. Po meni se previše kritizira jer tu smo tu negdje u top 15 u evropi, plasirali se na zadnja 2 sp, i konačno je krenulo i za Ep.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1874
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby medjutim » 16 Apr 2023, 20:14

Bjorndalen je najgori mogući primer za "nekog tamo" sportistu kog si mogao da nađeš.

Jedan od najvećih sportista svih vremena.

Jedino bi Bjorn Deli bio gori primer, ono je natčovek.

Ili Magnus Karlsen, zavisi dokle računaš sport..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13537
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests