Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Milutinov Tata » 30 Sep 2022, 09:43

Baxter Stockman wrote:


Mnogo neprijatnih secanja na spisku :roll:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Mikisha » 30 Sep 2022, 14:30

Prokleti Estonci i onaj evrogol.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lajger » 01 Oct 2022, 16:44

Mikisha wrote:Prokleti Estonci i onaj evrogol.

Ma ni Kazajstan nam nije ostao u lepom sećanju.
Lajger
 
Posts: 2685
Joined: 26 May 2021, 15:12

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Crna Ovca » 01 Oct 2022, 20:12

Kakva je povreda Mitra? Zna li se nešto?
Јер ја сам дете Партизана, црна овца друштва, увек бела врана
User avatar
Crna Ovca
 
Posts: 6753
Joined: 13 Jan 2015, 01:36
Location: Blokovi šezdeseti

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 02 Oct 2022, 13:57

A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Domingoo » 02 Oct 2022, 17:10

Da li neka reprezentacija u svetu ima jaci dvojac ofanzivnih veznih od Tadica i SMS ? Mislim na igrace koji pokrivaju amf-cmf poziciju i glavne su im karakteristike pas pregled igre i tehnika ?
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7174
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 02 Oct 2022, 17:46

De Brujne i Tilemans. Mada previše rotira Martinez, videćemo kakva mu je ideja za SP.

Skaloni se napred isto oslanja na laku konjicu. Di Marija i Lo Selso uz neizostavnog Mesija.

Videćemo kakva je odluka brazilskog selektora. Ekipa mu je prepuna krilnih napadača i klasičnih ofanzivnih vezista, Boga pitaj kako će on sve to posložiti.

Da ne zaboravimo Dalića koji je mnoge utakmice u Rusiji igrao sa tandemom Modrić-Rakitić i to bez klasičnog zadnjeg veznog, sa Kramarićem kao nekom improvizovanom desetkom.

Dakle, ima reprezentacija koje imaju brdo tehnički potkovanih osmica i desetki, ali ne deluje mi žele da ih dovoljno često upare. Što i nije lako na 4-3-3, ali portugalski selektor je grozan sa insistiranjem da u vezi uvek igra sa dva trkača pored toliko majstora.

Da se podsetimo čuvenog Tumbakovićevog izveštaja od 100 strana nakon što je smenjen sa mesta selektora gde je izričito tvrdio da SMS i Tadić ni u jednoj varijanti ne mogu igrati zajedno. A oni ne samo da mogu igrati u liniji kao ofanzivni vezisti, već SMS slobodno može i na zadnjeg veznog. I sada se taj čovek vratio da bude predsednik neke trenerske komisije, udruženja, škole, čega već. Da uči trenere da se ne ugledaju na uspešnog Piksija, već na neuspešnog Tumbakovića. :laugh:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Domingoo » 02 Oct 2022, 20:49

Tumba je klasicna ljiga od covek .. Kad se na ovu evojicu doda scorer kalibra Mitrovic (Vlahoviva necu ni da pominjem ) mislim da je to oruzje koje malo koja reprezentacija ima .
Na primer Brazil ima brutalnu ekipu ali sem Paketa nemaju nekog izrazitog kreatora igre koji bi diktirao tempo utakmice nemaju igraca kalibra Kaka ili Ronaldonjo .. Takodje nemaju ni napadaca koji je scorer Jesus jeste vrhunski ali nije ubitacan golgeter vec vise dribler .
Dalek ood toga da konstantujem da smo mi jaci samo iznosim neke cinjenice , nas tim takodje ima svoje nedostatke ali u pvom smislu u kome sam pomenuo smo u top reprezentacijama .

Primera radi Svajcarska nema niti jednog igraca koji moze na tom nivou ds kreira igru Xaka je zadnji vezni a on im je najbolji igrac ..

Protiv njih moramo da uzmemo loptu i da ih nadigramo ne smemo da im dsjemo posed jer za tim nema ni potrebe.

Ako se budemo drzali toga da igramo ofanzivno uz maksimalnu pozrtvovanost u odbrani imamo sanse da napravimo veliki rezultat .. Protiv Brazila treba vec krenuti napadacki i na gol vise mi tu nemamo sta da izgubimo a neka utakmica tipa 3-3 pa i minimalni poraz sa mnogo golova bi nam bio OGROMAN vetar u ledja ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7174
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 02 Oct 2022, 23:04

Tek sad izlazi na videlo koliko smo ustvari gresili(vidi se da Hrvati nisu bili incident, uzeli su loptu i igrali fudbal), bukvalno je posle Montevidea sve bilo pogresno

Da je neko sa ovim talentom sa ovih prostora isforsirao neki ofanzivniji fudbal imali bi bar neko evropsko zlato(SFRJ), uz verovatno par klanja za finale sp ali ne vredi, uvek je jajarski mentalitet vladao i vladace, neverovatan fenomen

Bilo bi verovatno i par blamaza vise ali nije da smo se ovako proslavili, greota na sta je raskurcan ogroman talenat, na dzokanje lopte bukvalno
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 02 Oct 2022, 23:23

I da još jedanput spomenem bljutavi želatin zvani Vlada Norveška.

Ima neku emisiju na Jutjubu gde se u najnovijoj epizodi podsmeva nadanjima naroda da možemo do 1/4 finala ili čak polufinala, Kao "hahaha, seljani dižu euforiju, nemaju pojma o fudbalu, ne znaju koliko su Švajcarska i Urugvaj jake reprezentacije".

On je našao nekog da podjebava, a do pre par meseci je pričao kako smo između 20. i 25. mesta među evropskim selekcijama, da Tadić i SMS ne mogu zajedno, da je Tumbaković sve radio kako treba, da je najbolje u narednom ciklusu (za SP 2022.) skloniti Mitrovića i Tadića i zaigrati napred sa trilingom SMS-Jović-Vlahović, da je Strahinja Pavlović najveći problem naše repretentacije, da je Nemanja Milunović idealan za ovu formaciju, da je Portugal NAJJAČA reprezentacija na svetu i da nemamo šansi da budemo prvi, već da se pripremamo za martovske baraže...

Nije sramota ne znati, sramota je ne sumnjati ni trunku u ono što govoriš i nemati obraza da priznaš da si se zajebao, već ulaziš u nove i nove prognoze i apodiktičke teze sa istim žarom i prepotentnošću sa kojim se ulazio u prethodne sa kojima si se žestoko zajebao.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Domingoo » 03 Oct 2022, 07:54

On je klasican teoreticar fudbala ima neke informacije i na osnovu njih pokusava da kreira misljenje..

Pavlovic ima takav voljni momenat da nema sanse da ne uspe pogotovo u Engleskoj ako bi tamo otisao . Ljudi prilikom analize igraca zanemaruju neke faktore koji su i previse bitni , Vidic je karijeru napravio na mud.. i zelji a ne na talentu , primera radio Nastasic je duplo prefinjeniji i talentovaniji stoper nego sto je Vidic ikada to bio ali je Vidic bio 5 puta bolji igrac nego Nastasic .

Od Mitra je Jovic verovatno poprilicno talentovaniji ali dal treba uporedjuvati njihovu psihu voljni momenat karakter ...

Nazalost i veliki broj "strucnjaka" u fudbalu razmislja na slican nacin gledaju kretanje , prefinjenost a mase sustinu , mnogima promice cinjenica da Mitrovic igra izuzetno racionalno ni jedan potez viska i svaki potez mu je u pravo vreme covek nije dribler a izlomio Van Dajka sa druge strane imas igrace koji su dribleri i koji bi u toj situaciji pretcavali Van Dajka ..

Fudbal je poceo da se industrijalizuje u toj meri da se od njega pravi nauka,a izostavlja sustina ,a sustina je ili jesi ili nisi dal si visok mali debeo skocan ili trom ili imas to nesto da resavas i razumes igru ili nemas ..

Danas su laptopovi punih neki statistika naprednih analiza igracima se meri sve i svasta ,a sustina se preskace zanemaruje i stavlja po strani .

Tadic i Mitrovic su verovatno u top 5 najpotcenjenijih svetskih igraca u proteklih 10 godina i to je nasa prednost a njihovo prokletstvo ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7174
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 04 Oct 2022, 09:23

"Mađarska je uvek bila prva! To su hteli moj otac i baka Mađarica, a posle sam i ja, tako da nije postala nikakva sumnja. Veoma mlad sa 14 godina, odlučio sam da, kada dođe taj trenutak u karijeri, budem deo reprezentacije Mađarske. Da ne govorim o tome da me Srbija nikada nije kontaktirala, ali Mađarska jeste kada sam imao 15 godina. Ovde me poštuju, kao i moju porodicu, to nikada neću zaboraviti", rekao je Kerkez za Nemzetisport.

Bravo savez…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 05 Oct 2022, 08:18

Gledao neko sinoćno izdanje Ajaksa? Vele da je Napoli konstantno vršio pritisak po dubini i time im pokvario prepoznatljivu lepršavu igru, nisu im dali praktično da iznesu loptu naprijed. Sve defanzivne mane izašle na vidjelo, zatim nervozni Tadić popio 2x žuti.
Ono sinoć može da bude reprezentativni primjer onog šta može da se desi i sa selekcijom Srbije u eri ovakvog totalnog fudbala, gdje ti očas posla natrpaju mrežu do vrha prije nego se rasaniš.
Nadam se da je Piksi gledao predstavu.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tileoleo » 05 Oct 2022, 09:03

Брате, немој да мрачиш. Попиј светло.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 05 Oct 2022, 09:06

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43917
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests