Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Nemačka liga

Re: Bundesliga

Postby mali_buda » 25 Jul 2011, 14:36

Minhenski Bajern ponovo ima problema sa povredama kljucnih igraca. Frenk Riberi je pvoredio clanak, i ako je u prvi mah delovalo da povreda nije ozbiljnije prirode, on ce morati da napravi pauzu i najverovatnije nece biti u timu na premijeri novog prvenstva, u utakmici protiv Borusije iz Menhegladbaha.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Bundesliga

Postby Felipao » 25 Jul 2011, 14:46

Ja stavljam pare na Lever da osvajaju.

Mali off-Italija Napoli,Francuska PSG,Spanija Real.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Bundesliga

Postby nolinjo » 25 Jul 2011, 14:49

Felipao wrote:Ja stavljam pare na Lever da osvajaju.

Mali off-Italija Napoli,Francuska PSG,Spanija Real.


lever pusta vidala i oce titulu :ajdejebote: ..teska prica ...ove godine bajern osvaja i to sa 15 bodova vise od drugoplasiranog
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Bundesliga

Postby Felipao » 25 Jul 2011, 14:52

I bez njega imaju mocan tim,vrlo uigran.Bajern je tanak,2 povrede odoshe u k.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Bundesliga

Postby KKP » 25 Jul 2011, 14:53

Bajer niko od važnih igrača nije napustio osim Vidala, a imaju dovoljno igrača da ga zamene, Balak npr. koji se žalio prošle sezone na minutažu. Doveli su nemačkog reprezentativca Andrea Širlea, sjajnog napadača iz Majnca, kao i mladog i talentovanog turčina sa nemačkim pasošem, Omera Topraka. Sve u svemu, mislim da će biti jači nego šrošle sezone, i kad se pogleda prelazni rok i to što nisu puno menjali i uigrani su. Sigurno jedan od glavnih favorita za titulu, ali Bundesliga je nepredvidiva skroz...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Bundesliga

Postby Alonzo » 25 Jul 2011, 15:48

Bayern definitivno prvi favorit. Leverkuzen ce biti oslabljen zbog Vidala.

Dortmund -> povredio se Barios, igraju bez Sahina...ali videcemo da li ce Kagawa biti u formi.

To su realno - top 3 ekipe za titulu. Mada -> uvek postoje ekipe iz senke koje razbijaju u Bundesligi...:D
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: Bundesliga

Postby mali_buda » 25 Jul 2011, 16:14

alonzo wrote:Bayern definitivno prvi favorit. Leverkuzen ce biti oslabljen zbog Vidala.

Dortmund -> povredio se Barios, igraju bez Sahina...ali videcemo da li ce Kagawa biti u formi.

To su realno - top 3 ekipe za titulu. Mada -> uvek postoje ekipe iz senke koje razbijaju u Bundesligi...:D

I zbog bolda je ova liga mozda i najbolja za gledanje. Mnogi umeju da "zakolju" na spavanju :)
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Bundesliga

Postby Alonzo » 25 Jul 2011, 17:20

mali_buda wrote:
alonzo wrote:Bayern definitivno prvi favorit. Leverkuzen ce biti oslabljen zbog Vidala.

Dortmund -> povredio se Barios, igraju bez Sahina...ali videcemo da li ce Kagawa biti u formi.

To su realno - top 3 ekipe za titulu. Mada -> uvek postoje ekipe iz senke koje razbijaju u Bundesligi...:D

I zbog bolda je ova liga mozda i najbolja za gledanje. Mnogi umeju da "zakolju" na spavanju :)


Naravno...svake godine je neka nova ekipa u vrhu...ali odmah sledece se vrati gde joj je mesto...tipa -> Wolfsburg...:D

Btw...zaboravio sam Salke, imaju i par mladih igraca + iskustvo od prosle sezone...
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: Bundesliga

Postby CRNO BELI SVET » 25 Jul 2011, 20:19

alonzo wrote:Bayern definitivno prvi favorit. Leverkuzen ce biti oslabljen zbog Vidala.

Dortmund -> povredio se Barios, igraju bez Sahina...ali videcemo da li ce Kagawa biti u formi.

To su realno - top 3 ekipe za titulu. Mada -> uvek postoje ekipe iz senke koje razbijaju u Bundesligi...:D



Dortmund je apsolutni favorit!!! :biggrin:

Bajern je po imenima jači, ali pošto imena sama od sebe ne igraju, kada pokažu snagu sistema na terenu, gde je Dortmund trenutno za klasu jači, onda bi nešto i mogli da urade.

Druga prednost Dortmunda je u mladosti tima, samim tim i vrhunskoj fizičkoj pripremi, njih trkački nema šanse niko ni u ligi šampiona da nadmaši ove sezone...

Treća stvar- možda će nekome delovati suludo ovo, ali ma kolika klasa Roben i Riberi bili, što zbog njihovih učestalih povreda, a s' druge strane što zbog sopstvenog napretka, očekujem da se ove sezone Geceu niko neće pitati...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Bundesliga

Postby KKP » 25 Jul 2011, 23:27

Dortumund je prodao jednog od najboljih, Sahina, ali su doveli sjajnog Ilkaja Gundogana iz Hanovera kao zamenu i to im je jedina promena u prvoj postavi. Stigao je i Perišić iz Briža, mlade snage Lajtner, Leve...

Ekipa je sjajna, spoj mladosti i iskustva, pravi šampionski tim, koji je imao sjajnu predhosnu sezonu, a svoju staru formu potvrdio i na početku ove. Osvojio je Liga kup, a od Šalkea izgubio na penale u Super Kupu, iako je bio bolji i dominirao. Bajern je jedini jači po imenima, ali Borusija ima nešto.

Vajdenfeler - Pišček, Humels, Subotić, Šmelcer - Kel - Groskrojc, Kagava, Goce, Gundogan - Levandovski. Tu su još Barios, Zidan, Santana, Lajtner, Bender, Leve...

Opasan tim, nadam se da će igrati odlično i u Ligi šampiona...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Bundesliga

Postby Alonzo » 26 Jul 2011, 00:16

CRNO BELI SVET wrote:
alonzo wrote:Bayern definitivno prvi favorit. Leverkuzen ce biti oslabljen zbog Vidala.

Dortmund -> povredio se Barios, igraju bez Sahina...ali videcemo da li ce Kagawa biti u formi.

To su realno - top 3 ekipe za titulu. Mada -> uvek postoje ekipe iz senke koje razbijaju u Bundesligi...:D



Dortmund je apsolutni favorit!!! :biggrin:

Bajern je po imenima jači, ali pošto imena sama od sebe ne igraju, kada pokažu snagu sistema na terenu, gde je Dortmund trenutno za klasu jači, onda bi nešto i mogli da urade.

Druga prednost Dortmunda je u mladosti tima, samim tim i vrhunskoj fizičkoj pripremi, njih trkački nema šanse niko ni u ligi šampiona da nadmaši ove sezone...

Treća stvar- možda će nekome delovati suludo ovo, ali ma kolika klasa Roben i Riberi bili, što zbog njihovih učestalih povreda, a s' druge strane što zbog sopstvenog napretka, očekujem da se ove sezone Geceu niko neće pitati...


Ja navijam za Dortmund, ali smatram da ce odlazak Sahina biti ogroman problem. Barios se povredio i propustice pocetak sezone, sto je jos jedan problem.

Bajern se opasno pojacao -> Rafinha, Boateng, Neuer su odlicna pojacanja.

I Bajern ima sistem, ima iskusne igrace i realno - po imenima jace od Dormunta. Zelece osvetu, i zelece titulu.

Dormund ima mlade igrace, ali videcemo kako igrati na 2 fronta -> sto je dodatni pritisak na njih + odbrana titule.

Pokusacu da odem do Dortmunda i odgledam neku utakmicu ove sezone, velik sam njihov navijac, i voleo bih da odbranimo titulu -> ali je Bajern u prednosti i zbog imena i zbog istorije.

Btw...ceka nas izuzetna sezona u Bundesligi, bez obzira na favorite...:D
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: Bundesliga

Postby CRNO BELI SVET » 26 Jul 2011, 00:47

alonzo wrote:
Ja navijam za Dortmund, ali smatram da ce odlazak Sahina biti ogroman problem. Barios se povredio i propustice pocetak sezone, sto je jos jedan problem.

Bajern se opasno pojacao -> Rafinha, Boateng, Neuer su odlicna pojacanja.

I Bajern ima sistem, ima iskusne igrace i realno - po imenima jace od Dormunta. Zelece osvetu, i zelece titulu.

Dormund ima mlade igrace, ali videcemo kako igrati na 2 fronta -> sto je dodatni pritisak na njih + odbrana titule.

Pokusacu da odem do Dortmunda i odgledam neku utakmicu ove sezone, velik sam njihov navijac, i voleo bih da odbranimo titulu -> ali je Bajern u prednosti i zbog imena i zbog istorije.

Btw...ceka nas izuzetna sezona u Bundesligi, bez obzira na favorite...:D


Odlazak Nurija jeste problem, ali takva je procena, uletela dobra lova za igrača koji je prošao sve mlađe kategorije i na kraju doneo jednu titulu.

Ipak, Perišić i Gondugan su tu da probaju da zakrpe tu rupu, a ako sagledamo da sem Vajdenfelera, Kela i Zidana(za kojeg očekujem da će konačno eksplodirati nakon povrede), ostalo su sve golobradi mladići željni nadigravanja, što Klop forsiranjem agresivnog visokog presinga pretvara u dobitnu kombinaciju, još samo da umesto Levandovskog ima kvalitetnijeg špica bilo bi to još efikasnije, i on i Barios, koji istina puno radi za ekipu su se žestoko ispromašivali prošle sezone...

Bez obzira na globalnu snagu ekipa, meni je teren jedino merilo, a moje mišljenje je da je Dortmund i dalje u prednosti, a obojici ostaje da se nadamo da ćemo na kraju sezone kao i neki naši zemljaci opet da pevamo:


ili



:biggrin:
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Bundesliga

Postby Alonzo » 26 Jul 2011, 07:48

CRNO BELI SVET wrote:
alonzo wrote:
Ja navijam za Dortmund, ali smatram da ce odlazak Sahina biti ogroman problem. Barios se povredio i propustice pocetak sezone, sto je jos jedan problem.

Bajern se opasno pojacao -> Rafinha, Boateng, Neuer su odlicna pojacanja.

I Bajern ima sistem, ima iskusne igrace i realno - po imenima jace od Dormunta. Zelece osvetu, i zelece titulu.

Dormund ima mlade igrace, ali videcemo kako igrati na 2 fronta -> sto je dodatni pritisak na njih + odbrana titule.

Pokusacu da odem do Dortmunda i odgledam neku utakmicu ove sezone, velik sam njihov navijac, i voleo bih da odbranimo titulu -> ali je Bajern u prednosti i zbog imena i zbog istorije.

Btw...ceka nas izuzetna sezona u Bundesligi, bez obzira na favorite...:D


Odlazak Nurija jeste problem, ali takva je procena, uletela dobra lova za igrača koji je prošao sve mlađe kategorije i na kraju doneo jednu titulu.

Ipak, Perišić i Gondugan su tu da probaju da zakrpe tu rupu, a ako sagledamo da sem Vajdenfelera, Kela i Zidana(za kojeg očekujem da će konačno eksplodirati nakon povrede), ostalo su sve golobradi mladići željni nadigravanja, što Klop forsiranjem agresivnog visokog presinga pretvara u dobitnu kombinaciju, još samo da umesto Levandovskog ima kvalitetnijeg špica bilo bi to još efikasnije, i on i Barios, koji istina puno radi za ekipu su se žestoko ispromašivali prošle sezone...

Bez obzira na globalnu snagu ekipa, meni je teren jedino merilo, a moje mišljenje je da je Dortmund i dalje u prednosti, a obojici ostaje da se nadamo da ćemo na kraju sezone kao i neki naši zemljaci opet da pevamo:
:biggrin:


Nisu Perisic i Gondugan dostojne zamene Sahinu. Potcenjujes uticaj Sahina, on je bio lider ekipe i oko njega se sve vrtelo.

I bitan je podatak da ce Dortmund igrati na 2 fronta, i pitanje je koliki fond kvalitetnih igraca imaju za sve to.

Tesko da ce izdrzati ritam koji su imali u Bundesligi, jer ce sada imati non stop tekme i svaka ce biti znacajna.

Zato je u prednosti Bajern, jer je sa ovim pojacanjima + oporavljenim Robenom mnogo jaci nego prosle sezone.
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: Bundesliga

Postby CRNO BELI SVET » 26 Jul 2011, 14:18

alonzo wrote:Nisu Perisic i Gondugan dostojne zamene Sahinu. Potcenjujes uticaj Sahina, on je bio lider ekipe i oko njega se sve vrtelo.

I bitan je podatak da ce Dortmund igrati na 2 fronta, i pitanje je koliki fond kvalitetnih igraca imaju za sve to.

Tesko da ce izdrzati ritam koji su imali u Bundesligi, jer ce sada imati non stop tekme i svaka ce biti znacajna.

Zato je u prednosti Bajern, jer je sa ovim pojacanjima + oporavljenim Robenom mnogo jaci nego prosle sezone.


Me ne potcenjujem Sahina, i meni je on bio ključni šraf prošle sezone, vanserijski igrač koji će to u Realu potvrditi.

Jednostavno sam mišljenja da treba verovati proceni Klopa i Corka da će moći da pronađu odgovarajuću zamenu za njega. Možda to nije ni Gondugan, možda će to u prespektivi biti mali Moric Lejtner, vraćen je sa pozajmice, u svakom slučaju puno će zavisiti od Šinđija, koji će držati sve konce igre u svojim nogama...

Što se tiče širine tima i igre na oba fronta, siguran sam da to neće biti nikakav problem. Naravno zavisi i u kakva će grupu upasti, i dokle će se stići, i naravno šta će Klop odrediti kao prioritet. Prošle sezone su ispali nesrećno u grupi sa PSŽ-om i Seviljom, a igrali su sasvim fino, na kraju je onaj primljen gol za izjednačenje u 93. minutu protiv PSŽ-a presudio...
Na svakoj poziciji su odlično pupunjeni, sa dostojnim zamenama, na sredini je najveća gužva, i tu će se vršiti najveća rotacija.
U principu, od celog tima, jedino su Humels, Kagava i Gece nezamenjivi, i aj' da kažem Neven, a s' obzirom da su sva četvorica "klinci", neće tu biti nekih problema da se igra konstantno u ritmu subota-sreda. To generalno važi za ceo tim.

Mene jedino brine malo napad, nisu to igrači svetske klase. Zidan je to mogao biti, ali su ga povrede uništile, ako ga ovu sezonu zdravlje posluži, mogao bi biti ogromno pojačanje za BVB.
Barios mi je odličan igrač, ali se puno troši konstantnom igrom za ekipu, otvaranjima i vraćanjem po loptu, defanzivnim zadacima(prva linija u presingu), pa na kraju uspeva da promaši nemoguće stvari. Slična priča je i za Levandoskog, samo što je on drvo neopevano, i ne bi mi nikad igrao u takvoj ekipi, ali jasno je da jedan špic mora da rešava visoke dubinske i bočne lopte, ali šta čovek uspeva da romaši to je neverovatno.

I poslednja, ali najbitnija karika ekipe je Jirgen Klop. Čovek je trenutno u top 10 trenera na svetu. Napravio je odličnu bazu mladih igrača, dve sezone sa njima rezultatski trpeo, ali je svakog igrača za klasu unapredio, doveo svake sezone po pojačanje ili dva ne bi li pokrpio kritične pozicije u timu, i prošle sezone su besprekorno delovali na terenu.
Igrali su pa preslikano kao Barselona, toliko su dominantni u odnosu na protivnika bili, prikazano što kroz posed lopte i broj dodavanja, što kroz udarce na gol, pravili su po desetak stoodstotnih šansi po meču, a protivnicima nisu dozvoljavali u pojedinim mečevima da im šutnu na gol, a konkretno su Bajern doslovno iskasapili u oba meča.

U odnosu na Bajern, ja verujem da će individualno gledano Gece već ove sezone stići Robena, za koga se bojim da će se i dalje povređivati, jednostavno to su hronični problemi sa kolenima i listom koji ga prate već 5-6 godina. Takođe, bez obzira na kvalitete Rafinje, Lama i Kontenta, Pišek sa svojim ofanzivnim karakteristikama donosi ogromnu širinu Dortmundu, a Šmelcer je već sad u top 3 levih bočnih na svetu. Santana uvek može kvalitetno da zameni Nevena i Humelsa, tako da je poslednja linija izvanredno skockana.

S' druge strane, videćemo šta je ideja Hajnkesa, kakav će sistem igre forsirati. Doveo je defanzivna pojačanja, što je i logično, odbrana je jako škripala prošle sezone. Konačno su rešili i pitanje golmana, od odlaska Kana i ovih lutanja sa Rensingom, Butom i Kraftom, najzad imaju golmana top klase.
I oni istina su odlično skockani, i jedva čekam start bundeslige, biće sjajnih okršaja.

A ko je u pravu od nas dvojice, moraćemo da se strpimo i sačekamo kraj sezone...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Bundesliga

Postby Alonzo » 26 Jul 2011, 20:37

Jako opsiran text...i mogu da zakljucim da precenjujes Dortmund i njihovog trenera samo tako...

Smelcer ne moze biti u top 3 levih bocnih na svetu...preterujes.

Na svakoj pozicij - nemaju po 2 odlicna igraca, i bili su dominantni u Bundesligi - sto je ogromna razlika u odnosu na Evropu.

Dormund ima postavljen sistem, ali ce se sada suociti sa Ligom Sampiona i Bundesligom, a moras priznati da to uopste nije isto.

I Subotic i Humels, kao i Kagawa i Gece -> tek treba da se dokazuju, a imace priliku ove godine.

Osvojena titula u Bundesligi nije nikakvo cudo (Wolfsburg), a dobra igra koju je Dortmund prikazao - svaka cast, videcemo da li ce ponoviti protiv jacih ekipa.

Naravno, sacekacemo sezonu, pa cemo videti mogucnosti Dortmunda...:D
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Cinciripini, Google [Bot] and 48 guests