Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Premijer liga BiH

Re: Premijer liga BiH

Postby Novosadista » 30 Aug 2022, 19:02

Opasna je Sloga ove sezone, jel zna neko kada ce im biti gotov stadion u Doboju?
User avatar
Novosadista
 
Posts: 489
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Vasilije 1980 » 17 Oct 2022, 09:08

Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 02 Nov 2022, 19:44

Što se tiče Borca, do pauze, imamo 3 utakmice, 3 gosotvanja.
Prvo već u nedelju u 19:30 na "Grbavici" iduće sedmice u Trebinju i na kraju Zapadnom Mostaru.
Da je nekako 4 boda izvući, puna kapa.
Trenutno smo 4. na tabeli, sa 27 bodova. Zrinjski nam bježi 6 na prvom mjestu.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 18 Jan 2023, 09:48

Кренуо Борац у припреме за прољећни дио. Након кукњаве управе, влада РС је упалтила 2 милиона марака.
Играчи добили 5 плата, још једна остала, она ће на крају јануара бити уплаћена. Дакле, цијелу јесен без динара су момци одиграли, било је додуше неких премија. Тако да им се нема шта за шампионат и приговорити.

Ускоро се у Анталију иде, играћемо са Динамо Московм између осталих, вјероватно ће они неки комбиновани тим извести, али свакако јак ривал.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 19 Jan 2023, 13:15

https://mondo.ba/Sport/Fudbal/a1194837/nikola-pejovic-pojacao-borac.html

Znam mnogo igrača iz JSL, ali za ovog nikad čuo.
Imal ko da išta zna o ovom fantomskom igraču?
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 28 Feb 2023, 12:52

За викенд је настављена лига, утакмицама 20. кола.
Борац је побједио Широки у Бањалуци, у 94, минути голом Благајића. Свашта смо промашили, требало се ово раније ријешити.
Некад млада нада Партизана, Џиги Нинковић не може шпринта ударити, као да је кичму сломио. Мада, има талента са лоптом, али генерално бивши играч. Надам се да неће остати и идуће сезоне код нас.

Игман - Жељезничар 3-1
Сарајево - Зрињски 0-2
Посушје-Леотар 1-1
Слога Добој - Слобода 2-2
Тузла сити - Вележ 0-1
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 28 Feb 2023, 20:20

Novosadista wrote:Opasna je Sloga ove sezone, jel zna neko kada ce im biti gotov stadion u Doboju?

Ако је вјеровати Јеринићу, ускоро.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 11 Mar 2023, 10:00

Борац добија нову управу 10. априла.
Наводно је Додик ове смјенио, незадовољан публицитетом који се ствара око клуба, а који његова фамилија води.
Видјећемо какве ће сад поштењачине доћи.

Клуб је добио казну од 10 000еура од уефа, и неку условну казну за избацивање на 3 године, ако опет буду плате касниле више од 90 дана.

Овај викенд:
Борац - Тузла Сити
Слога - Жељезничар
Сарајево - Вележ
Посушје - Широки
Слобода - Леотар
Игман - Зрињски
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby rolerkoster » 12 Mar 2023, 23:07

Sta se to sredjuje toliko na Kosevu da Sarajevo celu sezonu igra u Zenici.Gledao sam reportazu proslog kola,totalno mi je bilo cudno da se gradski SA derbi igra u Zenici na trening kampu,bas mali stadion,logicnije da su odigrali npr na stadionu Olimpika iz SA.Sto Sarajevo ne igra vise na Bilinom Polju nego u tom trening kampu?
Gerzovo vidim Dzigi dade prvenac :biggrin: ,steta bas za njega kakav je potencijal bio,nadam se da ce vam biti od koristi na tim manjim utakmicama pa da nesto na individualan kvalitet pomogne.
User avatar
rolerkoster
 
Posts: 1335
Joined: 08 Jun 2020, 01:06

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 14 Mar 2023, 09:54

Ма усрали су мотку са стадионима, ми у Бањалуци нисмо пола године играли. Требали су правити стадион по стадион, трајало би по 2 мјесеца и ћао здраво. Овако су кренули у Бањалуци и Мостару радити одједном, а немају ни особља ни машинерије. Зато и Кошево оволико праве. Мада су при крају.

Што се тиче Џигија, ја како сам обавјештен, он је у оној саобрајаћци нос слупао, па има проблема с дисањем, односно синусима. Није то ријешио, па се никако не може оптимиално спремити. Има и вишка кила. Има он знања, и стало му је, није баш да га боли уво за игру, али једностанво не може. Ако не среди нос, и дотјера се физички нема од његове каријере ништа, у смислу да га узме неки богатији и јачи клуб у европи.

Елем, за викенд креће трећи круг лиге. Борац дочекује Леотар. Слога иде на Грбавицу. Сарајево чека Посушје, Широки ће угостити Тузлу, Вележ чека Слободу и Зрињски који ће опет бити шампион чека Игмана.

Иначе, Мамићи су ушли у Зрињски.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 31 Mar 2023, 12:26

User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 06 Apr 2023, 11:20

Коначно је и ова сировина добила отказ.

Image
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 23 May 2023, 08:03

Остало је још једно коло лиге, оно што се сигурно зна, да је Зрињски шампион, Борац и Сарајево иду у европу, с тим да Борац креће од другог кола квалификација за лигу конференција, а Сарајево од првог. За европу се боре Жељезничар и Широки.
Што се тиче опстанка, Леотар је испао, иако у тероји имају неку шансу, али мислим да им се у пракси треба доста тога да им се потрефи.
За опстанак се боре Слобода, Слога, Игман, Тузла сити и Посушје.
Слобода - Жељезничар у задњем колу ће бити најгледанија утакмица у плбих у ко зна колико задњих година, Слободи за опстанак само побједа одговара, док је Жељи и потенцијални реми доста за европу, ако Широки не натамубра Леотара задње коло са 4 гола ралзике и више. Побједом је Жељезничар сигурно у европи.
Слога - Борац, мислим да ће Борац изаћи с комбинованим тимом, Слоги је доста бода да опстану.
Посушје - Вележ, Вележу не треба, мислим да је комшијски договор на дијелу, дакле 1икс.
Сарајево - Игман, Сарајево је у европи, Игман води Хусреф Мусемић, очекујем да домаћи мало изротирају и да то буде бар реми на крају.
Тузла сити-Зрињски, видјећмо поштење мостараца, могу побјеодм избаџити Тузлу, овако бодом их остављају у лиги, вјероватно.

Лично би волио да опстане Слобода из Тузле, прије Игмана, Посушја и Тузле ситија.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 21 Jun 2023, 17:44

Borac dobio Austriju Beč.
Prva utakmica tamo je 27. jula, revanš 7 dana kasnije u Banjaluci
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 29 Jun 2023, 16:44

Kukala nam majka protiv CZ..
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Cvele and 12 guests