Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Engleska liga

Ko će osvojiti Premier Ligu u sezoni 23/24?

Liverpul
2
6%
Mančester Siti
10
29%
Mančester Junajted
8
24%
Arsenal
8
24%
Čelsi
0
No votes
Totenhem
0
No votes
Njukasl
6
18%
 
Total votes : 34

Re: Engleska liga

Postby Produzenisamlekom » 08 Aug 2022, 07:53

Pa da postane kao evropski ragbi.
Neka ih napadnu visoko,napadni golmana... Brane se dok je prime prvi,a kada ga prime onda se brane i dalje da ne prime još 2 komada
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12216
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Engleska liga

Postby NEDJA » 08 Aug 2022, 08:26

Najveci problem je sto se ekipe brane ko u rukometu. Svi na svojoj polovini, u svojoj zoni, pa ovi sto ih napadaju kruze sa jednog kraja na drugi, besomucno dodavanje. Sve manje majstora a vise igraca sa strasnim fizikalijama koji mogu da trce ko navijeni. Nikad vise para a manje lepote
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6104
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Engleska liga

Postby Monogamija » 08 Aug 2022, 08:37

Grafika u nekom 18./19. minutu utakmce Vest hema i Sitija pokazala je da Vest Hem ima 25 dodavanja, a ovi nešto oko 150 i kusur.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4539
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Engleska liga

Postby Domingoo » 08 Aug 2022, 09:40

NEDJA wrote:Najveci problem je sto se ekipe brane ko u rukometu. Svi na svojoj polovini, u svojoj zoni, pa ovi sto ih napadaju kruze sa jednog kraja na drugi, besomucno dodavanje. Sve manje majstora a vise igraca sa strasnim fizikalijama koji mogu da trce ko navijeni. Nikad vise para a manje lepote


Upravo tako kao da gledamo rukomet lopta kruzi sa jedne na drugu stranu sesnesterca i trazi se rupa i pad koncentracije protivnika sad su provalili da im u takvom fudbalu trebaju robusni jaki napadaci kao u rukometu oni valjfa pivoti..

To vise nije ona igra koju sam gledao kao klinac sve je manje duela 1 na 1 nema prostora da igraci pokazu vestinu itd..

Doduse Italijani jos uglsvnom forsiraju neki stari stil igre zato njih najvise i volim da gledam kao i Nemci ali Spanci i Englesi su mi negledljivi ..

Ore sam uzivao da gledam engelski fudbal kad krilo i bek se lome i igraju 1 na 1 sada nema prostora infaltivnost na maksimum.
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7200
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Engleska liga

Postby Inzaghi » 08 Aug 2022, 19:03

Sto ne puste klasican pregled. Sta palamude.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17403
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Engleska liga

Postby Vasilije 1980 » 09 Aug 2022, 13:24

United se povukao iz trke za potpis Marka Arnautovića.

Još jedan poraz "agilne" uprave "Đavola".
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Engleska liga

Postby Produzenisamlekom » 09 Aug 2022, 14:26

To im je pobeda.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12216
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Engleska liga

Postby Domingoo » 09 Aug 2022, 17:48

Ovog Gapkea sam gledao par puta u nekim kvalifikacija za evro takmicenja decko sem brzine i visine nema nista na nekom zavidnom nivou ok igrac za WH ,Brajton ali ocigledno je MU i organizaciono trenutno na tom nivou ..
Mnogo bolji utisak od njega mi je ostavio onaj crnja sto igra desno krilo
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7200
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Engleska liga

Postby Vasilije 1980 » 09 Aug 2022, 18:11

Meni ne može biti parametar holandska Eredivisija gde je Gakpo jedan od najboljih aktera i eventualni prelazak na mnogo viši nivo i takmičenje zvano PL. S pravom se mnogi pitaju kako bi se snašao i dal bi bio ubitačan ko u dresu PSV-a.

Naravno opet mi je Gakpo mnogo podnošljivija opcija nego svi koji se spominju. Najviše zbog mladosti i prostoru za dalje napredovanje.

Stihijski se spominje i Alvaro Morata u nekim opcijama. Jasan pokazatelj da je MUN klub bez kursa i ikakve logike.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Engleska liga

Postby Vasilije 1980 » 09 Aug 2022, 18:14

Produzenisamlekom wrote:To im je pobeda.


Kažem iz aspekta da nam je postao nedodirljiv i tip igrača poput Arnautovića koji je pred fudbalskom penzijom. O onim najboljim, TOP igračima u svom fudbalskom prajmu da ni ne pomišljamo. Odbijaju nas igrači ko da na prostoru OT i Karingtona vlada kuga.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Engleska liga

Postby Domingoo » 10 Aug 2022, 10:09

Ne moraju da se dovode top igraci da bi se pravili rezultati cak sta vise to se u slucaju Mancestera pokazalo kao potpuni promasaj .. Doveli su Cavanina ,Di Mariu ,Varana na vrhuncu i ni jedan nista nije pokazao ..

Oni pre svega imaju ocajan sportski sektor ljude koji odlucuju o transferima..
Recimo Siti sem Halanda nije doveo ni jednog igraca koji je u vreme prelaska u siti vazio za top igraca..
Pocev od Benrarda Silve koji je dosao iz Monaca ,De Brujne iz Folfsburga ,Dijaz iz Benfice , Jesus iz Brazila..

Unitrd je trenutno tim sa ocajnim sportskim sektorom klub bez ikakve vizija plana i smisla i zato im se ovo sve desava.. Njima prvo trebaju ljudi u sportskom sektoru koji znaju posao i imaju viziju da naprave plan kako dalje .

Dovedes trenera iz Holandije pritom si imao skoro jednog Van Gala koji je legenda i koji se nije snasao , onda dajes tom treneru odresene ruke da dovodi svoje igrace ,pre toga dovedes Van Der Beka koji ni u Ajaxu nije bio top 4 igraca ..

Pravis sredinu terena sa Eriksenom ,Fredom i portugalcem kao da ces da igras protiv pionira cele sezone ..

Igra ti standardno jedan Mctominej za koga je recimo Sasa Lukic POJAM fudbalera u pasu ,prijemu , taktici , inteligenciji ( jedan od primera preplacenosti igraca ) ..

Umesto da pojuris Manea koji bi 99% bio pojacanje ti dajes 90 mil na Sanca za koga pitaj boga dal bi se snasao u PL .. Umesto da dovedes Gabriela Jesusa ,Tilemansa ,Sona itd ti jurs Gapka ..

Kad god pomislim na Partizan setim se ovih legendi koji veze sa fudbalom nemaju a sede na tako jakim i odgovornim pozicijama.
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7200
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 10 Aug 2022, 11:45

Bernardo Silva u momentu dolaska jedan od najboljih igrača francuske lige, plaćen preko 40 miliona.
De Brujne u top5 igrača Bundesa, plaćen 75 miliona.
Dijaš, plaćen 75 miliona.
Gabrijel dolazi kao, u tom momentu, jedan od tri najbolja mlada igrača lige, za blizu 40 miliona.

Ne znam o čemu ti govoriš, ali kada igrača platiš 70 miliona, taj je top igrač.

Junajted ima loše procene, oni biraju pogrešne igrače, često karakterno slabe, poput Pogbe i Marsijala, a onda na njih dodaju Šoa, Raßforda i još neke, ili jednostavno daju veliki novac za igrače koji nemaju kvalitet koji im se pripisuje, poput tupavog Megvajera, Bisake, Freda itd.

Sportski sektor je katastrofa, ako uopšte postoji i šokantna je činjenica koliko su para potrošili, koliko imaju na raspolaganju, a koliko su promašili.
A sada su upali i u problem kontinuiranih promašaja i potpuno urušili integritet kluba, pa igrači često odbijaju Junajted i odlučuju se i na manje unosne ponude.

Siti takodje dovodi top igrače, ali se veći broj uhvati, jer su izgradili neki sistem, a taj sistem je bilo neuporedivo lakše izgraditi jer je Djozep došao na gotovo, odnosno na tim koji je osvajao PL, imao hijerarhiju, vodje i veliki broj elitnih fudbalera, poput Kompanija, Turea, Fernandinja, Davida Silve, Aguera, De Brujnea i Sterlinga. On je samo nadograđivao nešto što je već postavljeno i bilo vrhunsko, a daleko od toga da nije bilo promašaja, samo je Gvardiola takav lobista, pa je uspeo da preokrene situaciju, i ubedi javnost da je igrača koga je platio 50 miliona i doveo da bude nosilac, zapravo doveo kao pukog člana rotacije, i da je normalno da člana rotacije platiš 50+ miliona. Tu su Griliš od 100 miliona, Ake, Laport, Mendi, pa i sam Žezus, a na tom putu je i Kalvin Filips.

Sa druge strane, Junajtedu je posle Fergusona ostalo zgarište, koje su Mojes i Van Gal učinili još tragičnijim, i za šta su bile potrebne jedno tri sezone, da bi se upristojilo i stvorila baza od koje se može krenuti. Siti, ne da je imao bazu, nego je imao najjaču osnovu u Premijeru.
Jedini put kad je Junajted ličio na ozbiljan klub, bila je ona sezona pod Murinjom, a kobna greška, čija posledica ih i danas prati, jeste što nisu prepoznali da je nasledjeno očajno polazište, da treba reizgraditi i selekciju i mentalitet, da su nasledjeni i starletani, i još pojačani Pogbom, i da elitnom treneru treba dati vremena da to ispravi i stvori šampionsku bazu koja bi se dalje dogradjivala. Umesto toga, dozvolili su da ga izbuše opskurni likovi, poput Šoa, Marsijala, Pogbe, Rašforda i da, zarad love od prodaje dresova, čuvaju Pogbu kao zaštitno lice, a znamo kako im se to vratilo.
Sve nakon toga bilo je slepačko tetiranje u magli neizvesnosti i besciljnosti, bez ikakvog plana, bez strategije, po sistemu haotičnosti i slučajnosti.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby Domingoo » 10 Aug 2022, 14:48

Ni jedan od tih igraca koje sam naveo u momentu dolaska u Siti nisu bili svetska klasa niti se iko od njih dokazao na vrhunskom nivou i Mancester je platio Megvajera 80 mil pa sta to dokazuje da je igrač svetske klase ?
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7200
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 10 Aug 2022, 14:56

Ako igrača platiš 75 miliona i on je, u tom momentu, najbolji na svojoj poziciji u Bundesu, onda je on igrač top klase.

Ako gledamo po tvome, jedini top igrači koje je Junajted doveo bili su Pogba, Di Marija i Varan. A ti im prebacuješ da dovodjenje top igrača nije put ka uspehu, medjutim, oni ih, po tvojim kriterijumima, i ne dovode.

Po mojim kriterijumima, Silva, De Brujne i Dijaš su bili top igrači u sezoni pre dolaska u Siti.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby NEDJA » 10 Aug 2022, 15:11

Junajted je jedino nesto igrao u poslednje vreme posle korone kod Olea kad su na kraju zavrsili kao treci i izgubili od Sevilje u 1/2 Lige Evrope. Sve ostalo ocaj
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6104
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Cvele, Storm11, Tileoleo and 2 guests