Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Fudbalska sećanja

Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 14 Aug 2022, 06:56

Pošto ovoh dana možemo samo da se okrenemo prošlosti i sećanjima kako bi pobegli od sumorne fudbalske stvarnosti u Fk Partizanu ,rešio sam da otvorim ovu temu koja ce se odnositi uopsteno na fudbalsku nostalgiju ..

Verujem da ova tema zanima mnoge ,pa izvolite vasa secanja omiljeni igra i ,utakmice koje pamtite iz ovih ili onih razloga ..

Moja prva utakmica koju sam pogledao bila je Rela-Roma na Bernabeu bila je LŠ neke tamo 2000-2001 godine , pre toga imam secanje i na neku utakmicu Jugoslavije koju je sudio neki Pedersen gde nas je nagrdio i to mi je ostalo upecatljivo mozda smo igrali protiv Španije ..


Moje prvo pravo zaljubljivanje u fudbal dogodilo se 2002 godine povodom SP u Japanu i Juznoj Koreji tada sam poceo pomno i sa velikom ljubavlju da pratim fudbal i od tada obozavam SP ..

Secam se jos Zidanovog voleja protiv Leverkusena koji je mozda i bio te godine ili gpdinu dana ranije ..

Kasnije Liverpul -Milan , secam se i nekog albuma za slicice nase lige i kluba koji se zove milicionar ..

Sto se tice Partizana rekao bih da mi je najranije euro secanje protiv Bajern Minhena ,kasnije krece Njukasl gledao u maloj sobici , Dnjepar ,nesretna Artmedija grupe LE sa Laziom ,Egaleom ,,Viljarealom i Mildsbrom ..


Od igraca pamtim prvo legende sa pesa Čilaverta ,Babangidu ,prvi neki omiljeni ino klub i igrac su mi bili Crespo i Parma ,Valensija ..

I tako ima jos da se pise ali za neki naredni post.

Mozete i da postavljate slike igraca , klipove utakmica i golova na koje imate secanje ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby sirmium » 14 Aug 2022, 08:55



Stari kup UEFA jači tada od kupa sampiona
User avatar
sirmium
 
Posts: 2663
Joined: 17 Mar 2011, 19:32

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 15 Aug 2022, 10:46

Uh ti si bas mator kad se secas ovoga :biggrin: ja sam bio tek na putu da se napravim ..

Inace setih se i Adriana u Parmi valjda je tada bio sa Mutuom u spicu kako je batica kidao :blue: znam da mu je na jednoj utakmici pukao misic trcao je sprint i samo stao i uhvatio se za zadnju lozu ..

Takodje i Lece iz tih godina sa Mirkom Vucinicem ludim Cevantonom jako gotivna ekipa .. Treba pomenuti i smekerski Palermo koji se sad polako vraca ,legendarnog Di Natalea legendu Udinesea ,svemocnog Pelisiera iz Kijevo Verone koja valjda vise i ne postoji ..

Ludog brazilca Mancinija koji je dao jedan vrhunski gol petom .. i tako dalje i tako dalje .. Od engleza seticu se legendarnog Vudgejta najveceg promasaja Reala , Jimija Flojda Haseblajnka sa udaranjem golf loptice kao slavlja ,nize Norvesko Boxanstvo Tore Ande Flo ..
Ludog Krejga Belamija koji je Risea pretukao palicom za golf ..

Bobi Zamora koji je bio smrt za golmane , Blekburnovog lakog krila Morta Gampa Pedersena , seticemo se i Boltona njihovog cuvenog Ajbroks stadiona i ludog Dzej Dzej Okocu sa njegovim vestinama ,tu je onda i legendarni Nikolas Anjelka sa jelenom na grudima i crnim rukavicama ..

Kiron Dajer jedan od najvecih propalih talenata Engleske kao i Alan Smith koji je imao jednu od najezivijih povreda u fudbalu , a u Lidsu je zario i palio sa Markom Vidukom ..
Onda nama omrazeni Tim Kejhil koji je najtalentovsniji igrac glavom ikada ...

Malo ranije brkati Siman na golu Arsenala , Berkampova pirueta protiv Njukasla najatraktivniji gol ikada .. Sareni Ljunberg gospodin Pires , cuveni Hajberi na kome je bila posebna atmosfera ..

Darijus Vasel najveca zvezda Sitija , Filip Senderos koji je mogao da igra i za nas ali nije ..Debeli Anderson iz Mancestera najveca prevara , secam se i Valensije iz Wigana , Huga Rodaljege i onog iz obale slonovace sa belom kosom spustenim stucnama ..

I tako dalje i tako dalje.
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby Grobar89 » 15 Aug 2022, 11:26

Neka lepsa vremena, kada je bilo vise majstora fudbala, i kada si mogao da uzivas u fudbalu :roll: secam se i Lecea i prenosa na Pink kanalu u 15 sata :biggrin:
Grobar89
 
Posts: 6114
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Fudbalska sećanja

Postby ExEr » 15 Aug 2022, 12:20

Tijeri Anri umjetnik, Roberto Badjo, Zola, Vijeri, Figo...
Onako beze mi naisli, sescu jedan dan da iskopam sve koje smo zaboravili
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Fudbalska sećanja

Postby grobar_Zvornik » 15 Aug 2022, 12:40

Да мало омасовимо сјећања...

Image

Сјећате ли се ове главе, а без да прогуглате?

Англома. Тада се Примера пратила из кола у коло, из викенда у викенд. Од Барселоне, Мадрида, Билба, Вига и подразумијева се Валенсије. Тад је и Саламанка била нешто у шпанској елити.

Некаква лична перцепција је да је Англома један од најпоцјењенијих дефанзиваца тог доба. А био је један од најбољих у Примери. Дио оне чувене генерације мишева са Зубизаретом, Хуанфраном, Ђукићем, Мендиетом, Лопезом, Албелдом... Није имао висину, али је имао снагу и био је један од бедема великих успјеха Валенсије у тих пет година. То је једна од најбољих генерација Валенсије у историји.

Уједно Англома је још по нечему интересантан. Играо је у животу за двије репрезентације - Француску и Гваделупе.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 15 Aug 2022, 12:53

U koje doba je igrao ovaj po dresu bih rekao 2002-2004 moram priznati da ga se ne secam ,ali bio sam tada ipak dete pa moguce da mi je promakao .. Mada sam Valensiju bas voleo onoliko koliko su mi sad gadni ..

Kad se vec na temi fk partizan pominje Andrade secate li se onog Andradea Portugalca bio je stoper i mislim da je igrao bas za Valensiju i mozda Porto Deportivo bio je onako previse bucmast ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby grobar_Zvornik » 15 Aug 2022, 12:55

1997/2002 :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Fudbalska sećanja

Postby Grobar89 » 15 Aug 2022, 13:46

Koje su drvosece u to vreme igrale :biggrin:
Grobar89
 
Posts: 6114
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Fudbalska sećanja

Postby Dr Arslanagic » 15 Aug 2022, 13:54

Џеј Џеј је највећи цар икада који је играо фудбал.

Један од омиљених ми је био Мет ЛеТисије.
Обожавао сам Скилаћија.
Бергамп, оргинални Роналдо, Батистута, Ширер, Ромарио ....

Ипак, за мене два највећа - Ел Пибе и Зинедин.
Уз Папеа, Пиксија и Ђани Ћурчића.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Fudbalska sećanja

Postby Monogamija » 15 Aug 2022, 14:05

Prva utakmica reprezentacije na kojoj sam prisustvovao

Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4480
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Fudbalska sećanja

Postby Sezione » 15 Aug 2022, 14:18

Ajde jedna pitalica, koji igrac je postigao jedini srebrni gol u istoriji reprezentativnih utakmica?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13719
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska sećanja

Postby Baxter Stockman » 15 Aug 2022, 14:22

Onaj Grk protiv Čeha, ne znam mu ime

EP 2004
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska sećanja

Postby ExEr » 15 Aug 2022, 14:25

Dellas, kad su Grci volsebno postali prvaci evrope
S cesima u polufinalu

Edit baxter ga spicio pre mene, i ne videh

Edit 2 Kolina brat sudio :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 15 Aug 2022, 14:39

To i Portova titula su poslednja onako velika iznenadjenja sto se tice reprezentativnih i uefa klubskih takmicenja da je autsajder osvojio titulu .. I to se desilo u relativno brzom vremensom razdoblju Porto je valjda u sezoni 03/04 osvojio titulu a ovi su to leto postali sampioni evrope .
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Next

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests