Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Fudbalska sećanja

Re: Fudbalska sećanja

Postby Гроф Тинторето » 15 Aug 2022, 22:50

Jedna od gotivnijih ekipa pocetkom dvadesetog veka je bila La Korunja koja je sokirala tim Milana sa slike.
Mislio sam da ce osvojiti te sezone
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31903
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Fudbalska sećanja

Postby Radonjaa » 15 Aug 2022, 22:54

Tegi wrote:Najiritantniji momenat Pinkovih prenosa je bilo puštanje reklame nakon svakog gola. gde Kežman ili Ševčenko daju gol, pređu na mali ekran i bez tona gledaš ih kako se raduju, a na velikom ekranu završi Nenad Jezdić kako donosi gajbu piva kumovima koji na to uskliknu "To, Lave!".


3:50


Ne samo što su svakih 5 minuta išle reklame preko ,,pola'' ekrana, ima momenata kad idu i preko čitavog dok igra traje. :biggrin: Dok nisam ovo premotavao nedavno, mislio sam da je Arena to patentirala.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tegi » 15 Aug 2022, 22:58

Bolk, potpuno sam ga vizualizirao nakon tvog opisa. Da, bili su tu Stefanović kao alfa i omega, plus pomenuti Radović i Tubić.



Evo ga ovde sa Gocom Uzelac i Žarinjom pre ravno 10 godina. :biggrin:

Iako su prve političke asocijacine na Pink JUL i SNS, ta televizija je vrhunac popularnosti imala upravo u prvih 5-6 godina ovog veka (što bi Grof napisao, početkom 20. veka). Nakon što je preživeo 5. oktobar, Mitrovića su upregli Beba i Vesić, pa je televizija počela da emituje i politički program i savšreno se uklopila u dodatnu estradizaciju i kriminalizaciju političkog života iz tih godina. Grand se baš tada do kraja etablirao, Siti rekords je izbacio Željka Joksimovića kao najveću muzičku zvezdu tih godina, plus je Robert Nemeček bio urednik filmskog programa, kada je PINK prikazivao holivudske blokbastere par meseci nakon bioskopske premijere i jedini emitovao serije A produkcije u trenutku kada je televizija počela da konkuriše filmu. Sapunice je još krajem 90-ih preoteo od RTS-a i one su zadržale značajnu popularnost negde do 2006. godine.

Tada su bili gledaniji od RTS-a. Ne znam koji je razlog urušavanja tog koncepta, verovatno manja politička podrška koja znači i manje finansijskih sredstava, ali uspeli su da oporave rejting tek dolaskom Vučića na vlast i dodatnom rijalitizacijom našeg kulturnog obrasca.

Kad god je Beba jak, jak je i Pink.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 16 Aug 2022, 07:59

Meni je bas gotivna ekipa bila Senegal iz 2002 tu se prvi put prezentovao njihov fudbal i od tada krece njihov uspon .. Secan se kao klinac tih likova pogotovo El Hadjija Diufa i Pape Buba Diopa ..
Sa tog prvenstva pamtim u Rustua Recbea sa maskiranim podocnjacima , kao i onog Koreanca koji je svojim golom izbacio Italiju sa SP a igrao je za Perudju i odmah su ga oterali ..
Naravno i Zubina frizura je bila hit .. To SP je obelezio u Ronaldinjov gol Englesima kad je zavukao Simanu sa 35 m iz kornera.


Гроф Тинторето wrote:Jedna od gotivnijih ekipa pocetkom dvadesetog veka je bila La Korunja koja je sokirala tim Milana sa slike.
Mislio sam da ce osvojiti te sezone


Taj Deportivo je bio bas gotivna ekipa sa jako lepim stadionom koji se zove Riazor ,steta sto su propali i sto ih nema nigde ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7201
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby grobar_Zvornik » 16 Aug 2022, 08:11

Кад смо се дотакли деведесетих... Дјетињство јебига, по цио дан, након школе си или напољу и пикаш фудбал и у то доба одбојку или гледаш фудбал на тв-у. Спадам у оне који су све живо што се спорта тиче у то доба гледали. А било је неких 6-7 канала, са све локалним који је већим дијелом дана крао сигнал од Еуроспорта.

Прво велико такмичење које сам испратио од почетка до краја, дакле буквално све утакмице у директном преносу и потом цјелокупном снимку било је СП 1998. Од Бразила и Шкотске до Бразила и Француске. Са све егзотиком попут Јамајка - Јапан и Саудијска Арабија - Јужна Африка. Па све то онда и у снимку, да се утврди градиво. А како другачије према Пијеру Иси и Рикарду Гарнеру.

До дана данашњег, у свако доба ноћи, без проблема ћу набројати 32 учесника и цјелокупан костур. Док са посљедњег СП-а вјероватно не памтим ни састав двије групе. Једна утакмица је тада на мене оставила посебан утисак, по мени уједно једна од најбољих утакмица свих СП-а које сам одгледао, ако не најбоља, онда сигурно у топ 3.Вјерујем да сам већ некада на некој од тема и помињао исту.



Не морам причати да је та утакмица одредила судбину Шпаније, Зубизарете и компаније. Истина, имали су они прилику против Чилавертовог Парагваја у другом колу, нису је искористили, а у трећем су се иживљавали над Бугарима, али то ништа није значило. Што се Нигеријаца тиче најбоља генерација коју су имали и коју ће вјероватно имати.
Већ у осмини финала Данци су их буквално разбили. Руку на срце, већу шансу не би имали да су били други у групи, тамо је чекао домаћин и испоставиће се послије и најбоља екипа турнира. Кану, Окоча, Олисех, Икпеба, Бабајаро, Вест... Никад се то више неће родити у Нигерији ни окупити у једну генерацију.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31500
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 16 Aug 2022, 08:24

Uh ja sa tog SP pamtim samo album sa slicicama radio prenos Jugoslavija Iran iz komsijinog juga floride i jedno veliko razocarenje koje tada nisam bas razumeo a otelotvorilo se kasnije u cuvenoj recenici "JOS SE TRESE"..
Tada sam imao 8 godina fudbal sam igrao ali ga nisam razumeo niti gledao , bilo je leto secam se da smo nas par otisli sa stapovima ispod ulice na reku da pecamo kad smo se vratili sa pecanja videli smo nase roditelje komsije i rodbinu sa snuzdenim licima potpuno razocarani , kasnije sam shvatio da se tog dana tresla cuvena Mijatova precka.
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7201
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby Stefanm992 » 16 Aug 2022, 15:01

Domingoo wrote:Uh ja sa tog SP pamtim samo album sa slicicama radio prenos Jugoslavija Iran iz komsijinog juga floride i jedno veliko razocarenje koje tada nisam bas razumeo a otelotvorilo se kasnije u cuvenoj recenici "JOS SE TRESE"..
Tada sam imao 8 godina fudbal sam igrao ali ga nisam razumeo niti gledao , bilo je leto secam se da smo nas par otisli sa stapovima ispod ulice na reku da pecamo kad smo se vratili sa pecanja videli smo nase roditelje komsije i rodbinu sa snuzdenim licima potpuno razocarani , kasnije sam shvatio da se tog dana tresla cuvena Mijatova precka.

meni je sa 6 godina ostalo u secanju nekoliko utakmica sa tog svetskog 98 , izmedju ostalog nase utakmice protiv nemacke i holandije kao i argentina holandija (holandjani mi izbacise batigola i nas na tom svetskom pa nas na sledecem euru i zamrzeo sam ih zauvek ) , znam da smo ja i cale sedeli kuci gledali fudbal i kladili se u to ko ce ici do prodavnice ( jedini put kad sam ga pobedio sto se secam je bilo kad sam tipovao dansku protiv nigerije )
najlepse svetsko mi je bilo 2006 i stadioni i igraci i utakmice , jednostavno po meni najbolje ikada ( jedino mi je mrlja sto smo mi prosli kako smo prosli )
Od svojih simpatija 2002 senegal i argentina , 2004 ceska , 2008 rusija i kasnija svetska 2010 2014 2018 urugvaj dok su mi euro 2012 i euro 2016 najgora prvenstva i tu mi niko nije bio nesto posebno drag , ovo poslednje je bilo izuzetno kvalitetno po meni
Stefanm992
 
Posts: 1709
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 17 Aug 2022, 08:06

Okser je isto bio jako gotivna ekipa sa playstation sponzorom na dresu .. Kad se setim njih padne mi prvo na pamet Djibril Sise i Brajan Pedreti ..

Sise je bas bio gotivan i obecavao ali nije nikada ispunio svoj potencijal na maksimum , secam se da je imao jednu strasnu povredu a i vidi se da je uvek bio na svoju ruku ,danas bata radi kao didzej i uziva u zivotu ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7201
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby Sezione » 17 Aug 2022, 17:40

Ne bih zeleo da se ova tema pretvori u Kucamo na vrata Edgara Davidsa i ekipe ali moram da okacim ovaj klip

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13805
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tileoleo » 17 Aug 2022, 18:07

https://footballia.net/

Вероватно знате али ајде да окачим. На овом сајту постоји милијарду мечева из прошлости које можете да гледате за џ када се региструјете. Буквално који год меч вам падне на памет. Претрага се врши на основу фудбалера који је играо неку текму.

Ево нешто још за дневник:



Чувена битка за Нирнберг:



И наравно луди Дукадам:

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3303
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska sećanja

Postby Inzaghi » 17 Aug 2022, 18:38

Moze i po ekipama da se trazi. Imas gore levo da promenis sa igraca na ekipu.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17431
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tileoleo » 17 Aug 2022, 18:55

Ууу топ.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3303
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska sećanja

Postby enbidzi » 17 Aug 2022, 19:33

User avatar
enbidzi
 
Posts: 6496
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Fudbalska sećanja

Postby Angus Young » 17 Aug 2022, 21:19

Tileoleo wrote:https://footballia.net/

Вероватно знате али ајде да окачим. На овом сајту постоји милијарду мечева из прошлости које можете да гледате за џ када се региструјете. Буквално који год меч вам падне на памет.


:blue:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19608
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 20 Aug 2022, 09:36

Seća li se ko brazilca Denislona iz Betisa ? U to vreme je valjda bio rekordan transfer nikads nije ispunio potencijal mada je imao neke avnormalne poteze ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7201
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Avijatičar and 15 guests