Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Fudbalska sećanja

Re: Fudbalska sećanja

Postby Bolkonski » 15 Aug 2022, 16:33

Portova titula nije iznenadjenje, imao čovek reprezentaciju Portugala u timu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Fudbalska sećanja

Postby Stefanm992 » 15 Aug 2022, 16:44

Jedan od golova kojih se rado setim , gotivio sam violu zbog njega kao dete ali kad je presao u Romu to je bilo kao 1 na 11, i preko 20 godina kasnije ne znam da li da ga mrzim sto nije izabrao bajern ili milan i spasio me muka ovih ili da mi bude drago zbog svega sto se prozivi uz ovaj krajnje nenormalan i baksuzan klub
https://www.youtube.com/watch?v=aPH4nEFUfVc
Stefanm992
 
Posts: 1709
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Fudbalska sećanja

Postby Н.А. » 15 Aug 2022, 16:59

Уфф, кад спомену Фиорентину, нисам љубитељ али онај њихов Нинтендо дрес, на прву ми се свидио тих година..
Морено Торичели, лијеви бек и капитен, као страшило вазда био, Едмундо мајстор велики, Батистуту да не спомињем..
Што спомену прије неко Валенсију, десни бек Англома, лијеви Амадео Карбони, број 15..Пјохо Лопез који је прешао у Лацио, Висенте лијево крило..Гаиска Мендијета, да га не заборавим..какав фудбал се играо
Н.А.
 
Posts: 482
Joined: 07 Apr 2014, 13:15

Re: Fudbalska sećanja

Postby fabricio » 15 Aug 2022, 20:06

Samo cu ostaviti ovo ovde.

Image
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Fudbalska sećanja

Postby Domingoo » 15 Aug 2022, 21:14

fabricio wrote:Samo cu ostaviti ovo ovde.

Image


Ovo je jesan od najkvalitetnijih i najkompaktninih timova koje sam ikada gledao bukvalno nisu imali manu u igri ..
Nisam ljubitelj Milana ali ovu ekipu u pola noci mogu da nabrojim od golmana do spica bez da razmisljam ..

Inače Klarens Sedorf jedan od najkompletnijih veznjaka koje sam gledao snaga tehnika pas dribling eksplozivnost sut prava masina
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7201
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska sećanja

Postby Radonjaa » 15 Aug 2022, 21:23

Baxter Stockman wrote:Onaj Grk protiv Čeha, ne znam mu ime

EP 2004


Prvo veliko takmičenje kog se sjećam, i prvo veliko fudbalsko razočaranje, preplakao sam tu noć :biggrin: Baš sam htio da pomenem tu utakmicu prije nego je Sezione izvukao. Delasovog prezimena uvijek moram da se podsjetim, ali se nadimak ne zaboravlja - Kolos sa Rodosa.

Ironija je što je i taj srebrni gol bio praktično zlatni, ne znam jesu li Česi uopšte krenuli sa centra ili je odmah sviran kraj
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tegi » 15 Aug 2022, 21:26

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... -04/391390

Najbolje sećanje na taj oklevetani Euro koje sam pročitao/čuo.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska sećanja

Postby fabricio » 15 Aug 2022, 21:38

Domingoo wrote:
fabricio wrote:Samo cu ostaviti ovo ovde.

Image


Ovo je jesan od najkvalitetnijih i najkompaktninih timova koje sam ikada gledao bukvalno nisu imali manu u igri ..
Nisam ljubitelj Milana ali ovu ekipu u pola noci mogu da nabrojim od golmana do spica bez da razmisljam ..

Inače Klarens Sedorf jedan od najkompletnijih veznjaka koje sam gledao snaga tehnika pas dribling eksplozivnost sut prava masina


Da Real nije izveo onu legendarnu postavu protiv nas 2003, verovatno bih bio navijac Milana zbog ove generacije i Ancelotija. Mislim da je Pink tad prenosio Kalco, a Andrijasevic bio komentator cini mi se.

Prelepe uspomene, tad je Kalco bio najpopularniji.
Adriano, Milan, Udine sa Dinataleom...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Fudbalska sećanja

Postby Grande Alessandro » 15 Aug 2022, 21:43

To su bili poslednji trzaji Kalca kao najjace lige...

Usledio je Kalcopoli i Premijer liga se apsolutno nametnula...jbg
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Fudbalska sećanja

Postby fabricio » 15 Aug 2022, 21:51

Tad je negde Fox preuzeo Primeru, jos je Zuba igrao za Real. Trener Kapelo, Nistelroj, Guti. Barsa svemocna sa Ronaldinjom, Etoom, Dekom...
Tad krece agresivnije navijanje za Real ili bolje receno, pracenje.

Lepe su to uspomene, pomalo decije. Danas se igra robotski, i prati robotski.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Fudbalska sećanja

Postby Sezione » 15 Aug 2022, 22:05

A Cesi celo prvenstveno okrecu rezultat i na kraju ispadnu kako ispadnu, fudbalska javnost je ubedjena da bi okrenuli da se igralo jos 15 minuta, ja nesto i nisam, mada se utakmice secam kroz maglu

Moram da navatam Vladu Paninija u skorije vreme da mi nabavi slicice koje mi fale za taj album, najlepse slicice od svih koje sam skupljao
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13807
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Fudbalska sećanja

Postby Bolkonski » 15 Aug 2022, 22:11

Prenosio je Nenad Stefanović i jedan, tada mladji, čovek, mislim da je Nemanja Radović. Obojica bili vrlo solidni. Čudno mi je kako nisu prešli na SK ili Arenu, pogotovo u periodu ovakve oseke, čak i osrednjih, komentatora.

Kad sam počeo da pratim fudbal, BK je prenosio subotnju utakmicu Serije A od 20.45, a Pink nedeljne utakmice. Najlepše veme. Prva klupska utakmica koju sam gledao je iz tog perioda. Prenosio je BK, Roma-Udineze, pobeda Rome 4:1, uz majstorski volej Totija, dok ga igrači Udinezea vuku za dres, poput slike božanstva u boju s demonima na antičkoj grnčariji. Na kraju, tragična sezona i neko osmo mesto, ali i počeci dečje ljubavi prema Romi i Totiju.

Ljubav prema fudbalu počela je par meseci pre toga, kao i kod većeg dela moje generacije i generacija godinu-dve iznad ili ispod moje-na Svetskom prvenstvu u Japanu i Koreji. Utakmice koje su osećale u sećanju su Italija-Koreja i gol Ana, Engleska-Brazil i gol Ronaldinja, poraz Francuske od Senegala u prvom kolu, deklasiranje Kostarike od strane Brazila, Kvatemok Blanko, Milan Rapajić, Hakan Šukur i prvi gol u utakmici za treće mesto, sudijsko masakriranje Španaca i još po nešto, uz frizuru Luisa Ronalda, kao jedan od vodećih utisaka takmičenja.
Kao klincu, koji se tada prvi put upoznaje sa fudbalom, najveći utisak je ostavio Rivaldo. Smatrao sam ga najboljim igračem turnira.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tegi » 15 Aug 2022, 22:35

Bolkonski wrote:Prenosio je Nenad Stefanović i jedan, tada mladji, čovek, mislim da je Nemanja Radović. Obojica bili vrlo solidni. Čudno mi je kako nisu prešli na SK ili Arenu, pogotovo u periodu ovakve oseke, čak i osrednjih, komentatora.

Stefanović je i dalje na Pinku. Kao i Dejan Grbović koji je tada radio Gudjear ligu i Vesićevu evropsku Zvezdu. Plata kod onog bolida sigurno nije mala, a sportski program je nepostojeći, tako da uređuju samo vesti. Kao RTS-ovi novinari od oktobra do maja.

Tog Radovića nisam zapamtio kao alternativnog komentatora, već Željka Tubića sa Sportkluba. Prenosio je stalno Fulam u drugoj ligi, kao i one najnezanimljivije utakmice Premijer lige.

Najiritantniji momenat Pinkovih prenosa je bilo puštanje reklame nakon svakog gola. gde Kežman ili Ševčenko daju gol, pređu na mali ekran i bez tona gledaš ih kako se raduju, a na velikom ekranu završi Nenad Jezdić kako donosi gajbu piva kumovima koji na to uskliknu "To, Lave!".
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska sećanja

Postby ExEr » 15 Aug 2022, 22:39

Tegi wrote:https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/prelazzi-za-cehinje-iz-sutomora-mareka-hajnca-i-leto-04/391390

Najbolje sećanje na taj oklevetani Euro koje sam pročitao/čuo.

Jbt koliko sam voleo tu generaciju Ceha koja je sa malim izmenama igrala vrhunski fudbal...
Nedved mi je nesto vrhunsko, ma komplet od 96 do njihovog laganog razlaza posle wc06

A Sedorf i Davids mi je najjaci par srednjaka ikad...reprezentativni...pit bulovi kidalice
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Fudbalska sećanja

Postby Bolkonski » 15 Aug 2022, 22:44

Sad vidim da sam napisao Nemanja, umesto Nebojša. :laugh:
Nebojša Radović, u to vreme je bio mlad čovek, ali već prosed, pojavljivao se kao urednik sportskog programa u vreme kad je Tanja Jordović uredjivala onaj Nacionalni dnevnik na Pinku.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests