Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 17 Mar 2023, 13:42

Вељо, не знам колико си их испратио али Наполи и Бенфика уопште нису медиокритетске екипе, бар не ове сезоне. Сасвим заслужено могу да играју полуфинале ЛШ и сигуран сам да би се озбиљно пошибале са свим осталим екипама овде. Руи Кошта и Шмит раде сјајан посао, промовисали су неке нове играче, маестрално одрадили посао са Нересом кад су искористили сукоб у Украјини, довели искусног Жоаа Марија кога је Шмит преопородио, промовисали Антонија Силву, ухватили Чикиња за багателу из Турске, и Дракслер и Гедеш су били одличне куповине само су их повреде зезнуле, са њима у форми би тек били јаки... Ту је и брат Влаходимос Одисеј.

Дакле, једна сјајна прича која заслужује потпуно да се опроба са најјачима и да иде до краја. Сад, могуће да би Бенфика свеједно и добила стандардно место у Суперлиги ал ко зна, нека мање звучна екипа са добром сезоном сигурно не.

О Наполију све знамо. Иако кажу да још нису играли са јаком екипом ове сезоне, не видим начин да би били у подређеном положају против било кога.

Било је оваквих прича редовно у ЛШ. Неки ће то назвати медиокритетским екипама, ја и не бих. Нпр. Лион у сезони 2009-10 исто једна одлична вожња и брдо готивних играча који нису топ звезде али су били изузетно квалитетни као тим (Лисандро Лопез, Тулалан, Крис, Мићел Бастос, , Рома у сезони 2006-7 и 2007-8 са много занимљивом екипом (Мансини, Де Роси, Тоти, Мексес, Тадеи, Аквилани...) Фиорентина у истој тој сезони коју су покрали против Бајерна, Виљареал 2005-6, Депортиво, Порто, Бордо, Ајакс...

Свако заслужује да игра са најјачима. Не знам колико ће то Супер Лига дозволити. Не знам шта да радимо. Не знам колико би таквих прича пропустили са Супер Лигом. Није поента бити најбољи колико победити најбоље. Ту је драж. То је лепо рекла и мајица Икера Мунијаина на потписивању ногов уговора за Атлетик Билбао пре неку годину.

Image
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby nbgdjbt » 17 Mar 2023, 15:12

Tileoleo wrote:Вељо, не знам колико си их испратио али Наполи и Бенфика уопште нису медиокритетске екипе, бар не ове сезоне. Сасвим заслужено могу да играју полуфинале ЛШ и сигуран сам да би се озбиљно пошибале са свим осталим екипама овде. Руи Кошта и Шмит раде сјајан посао, промовисали су неке нове играче, маестрално одрадили посао са Нересом кад су искористили сукоб у Украјини, довели искусног Жоаа Марија кога је Шмит преопородио, промовисали Антонија Силву, ухватили Чикиња за багателу из Турске, и Дракслер и Гедеш су били одличне куповине само су их повреде зезнуле, са њима у форми би тек били јаки... Ту је и брат Влаходимос Одисеј.

Дакле, једна сјајна прича која заслужује потпуно да се опроба са најјачима и да иде до краја. Сад, могуће да би Бенфика свеједно и добила стандардно место у Суперлиги ал ко зна, нека мање звучна екипа са добром сезоном сигурно не.

О Наполију све знамо. Иако кажу да још нису играли са јаком екипом ове сезоне, не видим начин да би били у подређеном положају против било кога.

Било је оваквих прича редовно у ЛШ. Неки ће то назвати медиокритетским екипама, ја и не бих. Нпр. Лион у сезони 2009-10 исто једна одлична вожња и брдо готивних играча који нису топ звезде али су били изузетно квалитетни као тим (Лисандро Лопез, Тулалан, Крис, Мићел Бастос, , Рома у сезони 2006-7 и 2007-8 са много занимљивом екипом (Мансини, Де Роси, Тоти, Мексес, Тадеи, Аквилани...) Фиорентина у истој тој сезони коју су покрали против Бајерна, Виљареал 2005-6, Депортиво, Порто, Бордо, Ајакс...

Свако заслужује да игра са најјачима. Не знам колико ће то Супер Лига дозволити. Не знам шта да радимо. Не знам колико би таквих прича пропустили са Супер Лигом. Није поента бити најбољи колико победити најбоље. Ту је драж. То је лепо рекла и мајица Икера Мунијаина на потписивању ногов уговора за Атлетик Билбао пре неку годину.

Image



Idiotarija.
Serie B
User avatar
nbgdjbt
 
Posts: 170
Joined: 14 Sep 2015, 12:48

Re: Liga šampiona

Postby Produzenisamlekom » 17 Mar 2023, 22:13

Svaka iz ove polovine gde su Italijani bi ispala od bilo koje od ove druge 4 ekipe. Eventualno Napoli -Celsi bi bilo tesno. .
Dajte ljudi na koji način Napoli ili čuj Benfika mogu da pariraju Realu ili City-u.
Druga planeta u odnosu na njih.
Mogu da ih izvaćare na jednu utakmicu,u dvomeču ne bi imali šansu
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 11774
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 17 Mar 2023, 22:44

За Наполи ми је баш жао што неће одмерити снаге са неком од тројке из супротне половине, бар не до евентуалног финала.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Puta Tapar » 18 Mar 2023, 10:52

Meni je mnogo bolje da svake godine vidim neko iznenađenje u četvrtfinalu pogotovo ako su to rimovi velike tradicije poput Benfike i Ajaksa. Mika mi je da svake godine gledam Bajern -PSG, Real - Čelzi i ostale bogate klubove. Pare uništavaju fudbal i Superliga će biti poslednji ekser posle prve sezone će biti dosadna i izlišna kao sadašnja Evroliga gde igraju svi sa svima stalno.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Liga šampiona

Postby Stefanm992 » 18 Mar 2023, 22:26

Uf ta Romina ekipa mi je bila vrh vrhova - nisu nista uzeli ali su igrali na gol vise sa svima ( zato se i desavale utakmice kao ona na old trafordu )

Svaka ideja superlige bi ubila fudbal posto bi pocetni zanos splasnuo nakon par godina a vracanje na staro bi jos vise ubilo volju za pracenjem fudbala ( kao sad aba koja je besmislena a tek bi bilo besmisleno vratiti na nivo domacih liga kao pre 20ak godina )
A realno kad se setim onog psv-a od pre 15ak godina , pa ajaks koji sam gledao u kvalifikacijama sa kijevom i odusevio se pa umalo da odu do kraja , pa taj lion koji mislim da je par puta ispadao na penale ili gol u gostima , pa murinjov porto , pa monako sa mbapeom , pa onaj liverpul sto je osvojio iako tada nije bio ni u top10 klubova u evropi, pa roma 2018te , salke 2011te - to daje draz ovakvim takmicenjima jbg
Stefanm992
 
Posts: 1654
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 18 Mar 2023, 22:45

Stefanm992 wrote:Uf ta Romina ekipa mi je bila vrh vrhova - nisu nista uzeli ali su igrali na gol vise sa svima


Само месец и кусур дана након седмице на ОТ су дали шестицу Интеру. После су рутински одбранили разлику на Меаци, 2-1 за Интер. И ово је последње финале купа Италије које се играло као двомеч. Никад нећу ову текму заборавити. Тада је италијанска лига ишла на покојној Авали.

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Grobar89 » 19 Mar 2023, 07:13

Stefanm992 wrote:Uf ta Romina ekipa mi je bila vrh vrhova - nisu nista uzeli ali su igrali na gol vise sa svima ( zato se i desavale utakmice kao ona na old trafordu )

Svaka ideja superlige bi ubila fudbal posto bi pocetni zanos splasnuo nakon par godina a vracanje na staro bi jos vise ubilo volju za pracenjem fudbala ( kao sad aba koja je besmislena a tek bi bilo besmisleno vratiti na nivo domacih liga kao pre 20ak godina )
A realno kad se setim onog psv-a od pre 15ak godina , pa ajaks koji sam gledao u kvalifikacijama sa kijevom i odusevio se pa umalo da odu do kraja , pa taj lion koji mislim da je par puta ispadao na penale ili gol u gostima , pa murinjov porto , pa monako sa mbapeom , pa onaj liverpul sto je osvojio iako tada nije bio ni u top10 klubova u evropi, pa roma 2018te , salke 2011te - to daje draz ovakvim takmicenjima jbg


Znas sta je ubilo draz fudbala?kladionice, pare, preplaceni igraci,menazeri,itd..Razlika izmedju fudbala, pre 15-20 godina i sada, nebo i zemlja.Tada si bas imao vrhunske ekipe. Imao si i zvezde u timovima, sta sada imas?razmazene igrace, koje zabole za fudbal, jer su vec milioneri sa 20 godina.Bitno im je kako im stoji kosica,da su tetovaze po citavom telu.A fudbal, po mom misljenju, odrzavaju samo mediji.A od nekada lepog sporta, su napravili "nauku"igraci su kao roboti, nema vise tog smeka, zbog kojeg su ljudi dolazili na stadione.Ja brat bratu, ne gledam fudbal, vise od 10 godina, bas zbog svh tih stvari.Jos jedna problem su televizije, pre 15 godina si imao samo 2-3 kanala koji su prenosili fudbal, a sada imas 100 kanala i sve lige koje postoje, pa kako da ne dosadi?
Grobar89
 
Posts: 6114
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Liga šampiona

Postby Cinciripini » 19 Mar 2023, 16:38

Ali smešna titula Čelsija kada je izbacio Atletiko, Porto, Real i Citi u finalu. Ljudi, uzmite fifu, pa pravite takmičenja po svom nahođenju.
Najveća brana ovim neoliberalnim neoidiotskim idejama u fudbalu su Engleski navijači, koji još uvek dobro znaju da je uživanje u fudbalu, odnosnu u sportu zapravo takmičenje, a ne velike utakmice.
User avatar
Cinciripini
 
Posts: 1523
Joined: 23 Jul 2020, 12:46

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 11 Apr 2023, 17:31

Велика прилика је овај двомеч за Бенфику да коначно оствари и тај корак напред у односу на четвртфинале ЛШ које су играли већ 4 пута у овом веку и никако да породе полуфинале. Рекао бих боље шанса још и од оног дуела са Челсијем из 2012. када су некако лагано рутинирани, најнеизвесније било у последњих 10 минута на Бриџу кад је Хави Гарсија погодио за 1-1 па су јурцали за другим голом. Али ту су двомеч изгубили на препуном Да Лужу кад нису успели и гол да дају онако кљакавом Челсију.

2006. налете на Рајкардову Барселону која касније осваја, мада добро су их намучили. 2016. Бајерн и прошле године Ливерпул. Тешки противници баш.

Овај Интер који не може да реши Специју и Салернитану свакако могу да добију. У доброј су форми, ређали су 10 победа у лиги и онда изгубили сад од Порта код куће али добро увек губе од Порта код куће када постоји и мала неизвесност око трке за титулу. :biggrin:

Много ми се више свиђа овај други, мање звучнији део жреба, ваљда јер су ови преко пута сморили мало.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Domingoo » 11 Apr 2023, 19:41

Superliga treba da pomogne klubovima popu Borusije ,Napolija itd da uz povecanje budzeta oforme jace ekipe i pre svega zadrze nosioce svojih timova kako bi dugorocno bili konkurentni onim najavim ekipama poput Reala Sitija Bajerna...
Klubovima poput Dinama Serifa itd svakako i nije mesto u LS niti ima smisla njihovo ucesce jer se sporadicnih skalpova u 20 sezona nece ni jednom da prodjugrupu i onda cemu to ?

Ili zabraniti vise od 3 stranaca u ekipi ograniciti budzete tako da i Dinamo Olimpijakos i ostali budu konkurentni da dodju do zavrsnice kao sto je to bilo pre 30 godina ili oformiti superligu i dici klubove poput Borusije..

Naravno formirati 3 lige i da superliga ne bude zatvorena vec da poslednje 2 ispadaju a prve sve ulaze tako da ako neko zeli da kupi Dinamo ulozi 500 mil evra krene iz trece lige ima sansu da dodje do prve klase ali organizovati utakmice Omonija Zvezda da bi neko igrao protiv psg cemu to
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Liga šampiona

Postby Pit Bull » 11 Apr 2023, 19:51

Kad vidis ko je sve u postavi Intera, dobro oni i ovako guraju...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona

Postby Veljkona22 » 11 Apr 2023, 20:04

Bayern rutinira ovo
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7061
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Liga šampiona

Postby Gerzovo » 11 Apr 2023, 20:29

Rodri majstorski
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Liga šampiona

Postby Rokanontas » 11 Apr 2023, 20:35

Šta odbrani čovek :krsti:

Gundogan samo što ne zaplače od muke
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: S73F4N and 5 guests