Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Engleska liga

Ko će osvojiti Premier Ligu u sezoni 23/24?

Liverpul
2
5%
Mančester Siti
15
38%
Mančester Junajted
8
20%
Arsenal
8
20%
Čelsi
0
No votes
Totenhem
0
No votes
Njukasl
7
18%
 
Total votes : 40

Re: Engleska liga

Postby Гроф Тинторето » 03 Aug 2022, 08:40

Tako je bilo i kad je sa RTSa presla na SK.
Od sledece sezone ce vec biti ok
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32312
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Engleska liga

Postby Grande Alessandro » 04 Aug 2022, 12:35

Ma nemoguće...

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ece/426888

“Da budem jasan: to što je Ronaldo postigao u fudbalu niko nije mogao da zamisli i istorija će ga pamtiti kao jednog od najboljih. Ova sezona će se za 20 godina zaboraviti. Ali meni kao bivšem kapitenu Mančester junajteda je neprijatno i da gledam da zvezda svlačionice tolimo drami. Dešavalo se to i u poslednjih par sezona, imali smo Pogbinog menadžera – ne uvek Pogbu, ali menadžera svakako – koji se uvek igrao sa klubom. Ne smeš da dozvoliš da ti zvezda tima vodi klub. Ne smeš“, kategorički će Nevil.


“Uvek sam mislio da je Ronaldovo dovođenje bizaran potez. Nekako sam osećao da će doći do ovoga, čak i ako bude dobar. Potpisao je na dve plus jednu godinu, u to nisam mogao da verujem. Nije on više isti onaj igrać. Ima 37 godina, imaće 38 ove sezone, i dalje je sjajan strelac, ali nije isti igrač. I možda grešim, ali ne vidim da ga nijedan drugi evropski klub želi u ovom trenutku. Ako pitate Ten Haga, mislim da ga ni on ne želi. A nisam siguran da i svlačionica Mančester junajteda trenutno želi Kristijana Ronalda“.
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Engleska liga

Postby Tileoleo » 04 Aug 2022, 22:06

Волео бих да имам ниво самопоуздања као форумаш који је ставио да ће Манчестер бити шампион. Мада можда и Гроф тролује. :biggrin:
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3504
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 05 Aug 2022, 13:40

Smatram da Siti ima najdublju i najkvalitetniju ekipu i da će se prošetati, jer su ispunili prvi Djozepov zahtev za osvajanje trofeja-da budu jedno 30% jači od najvećih rivala.
Medjutim, neću da glasam za njih, uzdam se u Klopa i da će ovi više biti opsednuti Ligom Šampiona, mada imaju selekciju za šest takmičenja.

Liverpul je napadački brutalan. U napadu su uradili ono što je neophodno. Zadržali su najboljeg igrača, koji sezonama igra na nestvarnom nivou, ali su osvežili trojicom mladih, gladnih i strašno talentovanih i kvalitetnih igrača-Dijazom, Nunjezom i Žotom. Možda prvi put imaju klasičnog golgetera-ubicu, poput Nunjeza. Ogroman napadački potencijal, gde deluje da samo ova četvorka može kombinovano dati jedno 120 golova.

Ono gde je Siti jači od Liverpula je sredina terena, gde pre svega mislim na trio Gindogan, Silva, De Brujne. Dosta više kreacije i golgeterskog kvaliteta od sredine Liverpula. Kod Liverpula, Henda i Fabinjo igraju na visokom nivou, ostali su osrednji igrači ili, nekako, neprilagodjeni, poput Tijaga. Smatram da je Liverpul trebalo da dovede jednog kvalitetnog vezistu, jakog na lopti, kreativnog i sposobnog da se pojavljuje iz dubine ( Fabian Ruiz ? ). Ovako, veća je razlika u korist Sitija na sredini, nego u korist Liverpula u samom napadu. Uz to, Sitijeva dubina je dosta veća. Klopove alternative su Cimikas, Matip, Milner, Džons itd. Gvardiola ima mogućnost da na klupi drži igrača od 100 miliona evra i da za klupu kupuje igrača od 55 miliona. Jeziv lobi.

Ipak, imam iracionalnu nadu da, na Klopov kvalitet i ludilo ofanzivaca, Liverpul može do titule.

Na trećem i četvrtom vidim Čelsi i Junajted. Čelsi se kvalitetno pojačao Kukureljom, Kulibalijem i Sterlingom. I smatram da će dovesti bar još dva vrhunska fudbalera, te potencijalna linija: Džejms, Aspilikueta, Kulibali, pojačanje, Kukurelja, u majstorskoj i pedantnoj organizaciji Tomasa Tuhela, može biti i najjača u Engleskoj. A tu su i odlične alternative, poput Alonsa, Palmijerija ( ako ostane ) i Odoija.

Sredina, takodje, kvalitetno popunjena. Pre svega, tu je briljantni Kante, zatim Žoržinjo, koji daje kvalitet u pasu i tempu, Kovačić, sposoban za igru od šesnaesterca do šesnaesterca, Maunt, kao jedan od najboljih u ubacivanju iz drugog plana i kretanju izmedju linija. Uz to, dodatno su osveženi Galagerom, Čikom i ovim klncem iz Vile.

U napadu su okej na pomoćnim napadačkim pozicijama, koje drže Sterling, Verner, Kai i Pulišić. Sterling je ozbiljan apgrejd i mislim da igraču tako nadarenom za kretanje u prostor, osećaj prostora i napadanje po vertikali daleko više odgovara direktan fudbal Tomasa Tuhela, koji napada po dubini, direktno i vertikalno, nego Gvardiolina kruženja i trtomudjenja.

Problem je napadač, igrač sposoban da da 50 golova u sezoni. Broja je okej kao bekap, ali nedostaje starter, a deluje da na tržištu nema adekvatnog rešenja. Napoli neće da pusti Osimena, a vidim da nešto pokušavaju sa Aubom. On bi mogao biti solidno rešenje, ili da probaju sa nekom kajlom kao prelaznim rešenjem, tipa Duvana Zapate.

Četvrti mi je Junajted. Smatram da je Ten Hag ozbiljan trener. Dakle, ne lelemud i lažni vizionar koji je nešto načuo iz pete ruke, pa sada manipuliše i šarlataniše terminima i izmišljenim vizijama za koje nema pojma šta znače niti kako da ih sprovede, poput raznih vizionara u našem fudbalu.

Lisandro je ozbiljno pojačanje, doneće dosta toga Junajtedovoj škripućoj odbrani, pre svega, malo inteligencije, da nadomesti njen manjak kod najglupljeg štopera sveta, Megvajera.
Problem vidim u narušavanju atmosfere dešavanjima oko Goata, ali mislim da će se to ispeglati, kao i da će dovesti još dva vrhunska pojačanja. Pre svega u sredini terena. Na njihovom mestu, ja bih uzeo Deklana Rajsa i platio šta košta za De Jonga.

Totenhem. :D

Djubrište od kluba.
Skočko na klupi je dobio ono što nijedan trener Sparsica nije. Na onih 50 miliona koliko su platili Romera i nekih 25 za Rojala, dodali su mu Bentakura, Kuluševskog, dali 50 miliona za brazilskog starletana Rišarlisona, 30 za Bisumu, doveli Perišića i Lenglea i još žele da mu kupe Blekija, Udodžija i Zaniola.
Ne postoji trener koji je u Totenhemu dobio takav budžet i toliko pojačanja. Samo po sebi je raritet da takve ugovore i blanko čekove za pojačanja ima tip koji još uvek nije prošao 1/4 finale Lige Šampiona, a čak i do njega retko dobacuje, a dešava se i da ispadne u grupi. :blue:

Običan drekavac i ozbiljan šarlatan, možda i najozbiljniji u današnjem fudbalu. Jednodimenzionalan trener, koji ima jedan jedini način i stil igre i jednu jedinu formaciju, i čim bude pročitan puca po šavovima, svadja se i odlazi. Nesposoban za plan b, nesposoban za prilagodjavanje protivniku, za pripremu utakmice, analizu protivnika, poništavanja njegovih jakih i korišćenja slabih strana. Metodologija je zasnovana na tvrdom i besomučnom uigravanju onog jedinog što zna, i sa tim izlazi na svaku utakmicu i protiv svakog protivnika, bez najsitnije promene u pristupu, i kad to prestane da prolazi, nastaje haos. A verujem da u klubu kulture i mentaliteta Totenhema, to od starta neće prolaziti i da je u Premijeru već pročitan, a nema najjači tim da bi pročitanost i rasulo nadoknadjivao kvalitetom.

Jedino mi je žao što teroriše Regilona, i što pošteni momci i šampioni, poput Hojbjerga, Kejna i Sona ostaju zarobljeni u onom groblju nada i ambicija, i još sa pajacem kao vodjom.

Arsenal. :laugh:
I ove sezone će biti padanja u nesvest na “sitan vez” Gvardiolinog učenika i doba u sezoni za komentare “Arteta radi ozbiljan posao”, da bi se zaključilo trofejom u takmičenju “Zamalo četvrto mesto” i komentarima: “Pustite ga da izgradi tim, pa ne može preko noći!”.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby Inzaghi » 05 Aug 2022, 16:50

Jesu ovi papani pustali pregled Cempionsipa? Ne mogu da nadjem nigde, ili su i to sjebali?
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17993
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Engleska liga

Postby Tileoleo » 05 Aug 2022, 17:06

Мислим да ће Манчестер и ове сезоне бити ван пет ал ајде да видимо сад шта ће Хаг урадити. Можда коначно не буде смарање да се гледају. Не знам што не појуре Рубена Невеша кад већ Де Јонг неће да дође.

Очекујем да се Тотенхем, Арсенал и Челси кољу за топ 4 а да су прва два места и даље резервисана за Сити и Лвп.

Вест Хем ћу исто видети да испратим и ове године јер су очували екипу (мада су остали без бекова Масуакуа и Фредерикса, то ми није баш јасно) а довели штопера и Скамаку као конкуренцију Антонију. Такође су и откупили Ареолу. Готивна екипа скроз. Рајс врв остаје па онда догодине иде за доста мање паре него што су зацртали.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3504
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Engleska liga

Postby Vasilije 1980 » 05 Aug 2022, 19:33

Polako sa Artetinim Arsenalom. Puno su dobili sa Žezusom al sačekajmo malo sa njima.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Engleska liga

Postby Inzaghi » 05 Aug 2022, 19:42

Jao ova dva retarda...

Boze daj mi snage.

Ne vide formacije :blue: kaka profi televizija :blue: mogli ste sami da se potrudite retardi. Zamisli da je Gojko bolji od tebe, kakav mora budes.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17993
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Engleska liga

Postby grobar_Zvornik » 05 Aug 2022, 19:47

Претјерујеш. :biggrin:

Разумијем да си навикао на СК-а, али овај двојац је прилично квалитетан, то што навијају за погрешан клуб је друга ствар. :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32181
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Engleska liga

Postby Inzaghi » 05 Aug 2022, 19:49

Zapravo od njih dvojice mi se jedino kenja. Svi ostali su mi ok.

Drago mi je da uziva cela Srbija i placa njhov put uzivo. Vladaj predsednice, svaka ti cast.

Kako plese Gabrijel.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17993
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Engleska liga

Postby Inzaghi » 05 Aug 2022, 20:05

Op op melji gazi
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17993
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Engleska liga

Postby fontaneros » 05 Aug 2022, 20:21

Boze koliko je los ovaj Palas
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45342
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Engleska liga

Postby Inzaghi » 05 Aug 2022, 20:30

Zivim za dan kad ce ovaj retard siptarski da ode.

Rutinski
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17993
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Engleska liga

Postby Gerzovo » 05 Aug 2022, 21:41

Kakva utakmica Salibe i Gabrijela, sjajno.
Dobar Arsenal u prvih 45 minuta, poslije se stalo sa ofanzivnom igrom, palo se i sa snagom za presing.
Uglavnom, zaslužena pobjeda.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 946
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Engleska liga

Postby Domingoo » 06 Aug 2022, 06:44

fontaneros wrote:Boze koliko je los ovaj Palas


Klasican ono izvorni engleski klub stadion star preko 80 godina ekipa puna trkaca i tabadzija i to je to ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7243
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests