Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Italijanska liga

Re: Italijanska liga

Postby Grande Alessandro » 10 Aug 2022, 16:27

Pa evo ti link iznad... :biggrin:

U tekstu, odmah neposredno iznad date tabele o 15 najplacenijih, imas kolika je plata Ronalda bila...bruto 57 miliona... :biggrin:
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Italijanska liga

Postby baketa96 » 10 Aug 2022, 16:32

Ево сад виђех не знам јеси ли га едитовао био. Хвала на линку! Ненормална плата за Роналда, лудило

И мени има више смисла да се за фудбалере прића о платама у бруто износу. Да се зна колико који клуб троши :okk:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5579
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Italijanska liga

Postby Grande Alessandro » 10 Aug 2022, 16:40

Da...dodao sam link kasnije...dok sam nasao...

Vecina verovatno i pise bruto iznos, ali kada god citam informaciju o igracu iz Serija A, onda obicno bude neto vrednost ugovora...
Evo npr Di Maria...7 miliona...neto, naravno...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Italijanska liga

Postby fontaneros » 10 Aug 2022, 18:09

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45050
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Italijanska liga

Postby Baxter Stockman » 10 Aug 2022, 18:14

#masterEffect
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34542
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Italijanska liga

Postby Inzaghi » 10 Aug 2022, 18:20

Svaka mu cast.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17872
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Italijanska liga

Postby Rajs » 10 Aug 2022, 18:26

Ovako ce i Arena zbog #Obraeffect
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25875
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Italijanska liga

Postby Tileoleo » 11 Aug 2022, 02:33

И сад ти тако седнеш за комп, лаптоп, узмеш мобилни, и сад интернет је то, Бога питај где ћеш завршити, има милион ствари ту, и сад куцаш авангарду, куцаш специјална операција, куцаш филмове, серије, Сару Џеј, Ивановићеву пречку против Француза (ау да је ушла), Кежманов гол Шпанији, СРЈ-Словенија 3-3, куцаш жени глуп разлог што долазиш касно кући, куцаш главом о зид кад крене да ти сере, куцаш Парагвај, Уругвај, цене горива, искаче ти исто свашта.

И сад не знам како, пре неких годину и кусур, фудбалски путеви интернета ме доведу до статуа фудбалера, уђем ајде да видим списак и наравно буду ту пре свега Енглези који негују ту традицију, буду Фергусон, Шенкли, Боби Робсон, Анри, Адамс, Бергкамп (сва три испред Емирејтса), Зидан како набада Матерација, наравно Роналдо и Бекам.

И сад у једном моменту прочитам име Дијега Пероте. Реко шта ће бре Перота овде, откуд њему статуа. Добар играч био ал зар за статуу? И паз сад. Човек је рођен у Енглеској у Ештону, омањем граду, ту проводи првих пет година живота и онда са породицом одлази за Италију, Ујак остаје на острву. И сад иду године,иду. Стиже 2017. и Пероти позив од ујака. То је некако овако звучало. Ало. Ало ујко. Направили ти статуу. А? Направили ти статуу. Ко бре, где бре? Енглези, у Ештону. Шта кењаш? Мајке ми миле. Ујко, опет си нашљокан. Шта ће мени статуа? Немам појма, неки дан сам сазнао, сад сам био тамо, стварно стоји, са још неком двојицом. Којом бре двојицом?! Да га јебем ко су, кажу да су Енглези обојица. Ујко, немој да ме јебеш. Не јебем, дођи па види. Шта да дођем, у Риму сам мајмуне! Чекај, ја стојим на статуи са два Енглеза?! Да, заправо не стојиш него као трчиш, и они су неки фудбалери били као. Ујаче, ако ме зајебаваш... Е ал то било пре 7 година. Ва фа ун куло!!

Прекид позива. И сад Дијего је иако изнервиран већ заинтересован, седа, гугла и он, тражи по интернету ко и ја, и налази се. Чеше браду и не може да верује. Стварно он и два Енглеза на статуи. "Изгледа да матори лудак овај пут ипак није био пијан."

И сад шта је фора. Енглези 66е освајају светско првенство. Џеф Хурст постиже (или не постиже, свеједно мађарски линијски судија је рекао да је онај трећи гол гол) за сад једини хет трик у финалима светских првенстава и доноси енглезима титулу. На клупи је и Џими Армфилд. Џеф Хурст и Џими Армфилд су из истог града - Ештона. Пошто град није велики а има таква два играча 2010. одлуче да им дигну статуу. Али један енглез се сети и да је Перота освојио светско и да је из истог града. И онда им је ваљда било глупо да га изоставе, јер јеботе три освајача светских првенстава из града са мање од 50к људи. Направе статуе, и пре свечане церемоније како кажу неколико пута су покушавали да контактирају Дијега или Рому али безуспешно. За ујака очигледно нису знали. И дигну они све то без Пероте живог и здравог. А Перота све то сазна 7 година касније. Могу мислити његову реакцију. Контам да је до сада већ обишао статуе.

Тако да, нема очајавања у животу, горе глава, само позитивно, можда сте већ урадили нешто због чега вам тамо негде граде статуе а да ви појма немате.

Image
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3464
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Italijanska liga

Postby Grande Alessandro » 11 Aug 2022, 07:55

Bravo za tekst!

Fenomenalno... :okk:
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Italijanska liga

Postby Bolkonski » 11 Aug 2022, 10:39

Zanimljivo, Tile, samo čovek se zove Simone, a ne Diego. :biggrin:
Diego je Peroti, isto igrao za Romu. :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Italijanska liga

Postby Pit Bull » 11 Aug 2022, 12:22

I mene zbuni, morao sam da guglam.

Simone naravno, Romina 20-ka.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58539
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Italijanska liga

Postby Tileoleo » 11 Aug 2022, 13:00

Да бре, Симоне, не Дијего, прекрстих човека. Имао сам у глави Симонеа Пероту и Дијега Перотија па помешах имена.

Хвала, Алесандро!
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3464
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Italijanska liga

Postby Tegi » 11 Aug 2022, 13:07

Linijski je bio Tofik Bahramov, Azerbejdžanac, ratovao protiv Nemaca u WW2.

Vrhunski podatak, Tile.

Inače, pošto je desetak članova te engleske generacije obolelo/umrlo od alchajmera, Džef Harst je u testamentu naložio da mu nakon smrti iskoriste mozak za istraživanje uzroka te bolesti kako bi se odužio svojim drugovima. :blue:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20957
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Italijanska liga

Postby Tileoleo » 11 Aug 2022, 13:27

Ту је и брат Теги да исправи шта не ваља. :okk: За тог линијског сам прочитао да му енглези и дан данас одлазе на гроб и остављају цвеће.

Ово за Хурста, саиграче и Алцхајмера појма нисам имао. Свака част за Џефа.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3464
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Italijanska liga

Postby Grande Alessandro » 13 Aug 2022, 10:00

Gotov Depaj...7 miliona po sezoni...potpisao na dve godine, a dolazi fraj...

Uz to, Pelegrini otisao u Ajntraht na pozajmicu...mislim da nece dovoditi levog beka i pored toga...

Ceka se odlazak Rabioa, pa da se dovede veznjak...verovatno Paredes...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests