Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Finale SP: Nemačka - Srbija

Ko osvaja?

Poll ended at 10 Sep 2023, 15:35

Nemačka
14
16%
Srbija
76
84%
 
Total votes : 90

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby mmajstor » 10 Sep 2023, 23:12

Bogun wrote:Povreda Dobrića u drugom minutu utakmice.

SportKlub piše da je Milutinov igrao sa povredom lista.

Plus što se šuška da je Bogdanović bio bolestan.

Ako je ovo za Milutinova i Bogdanovića istina, ko nas je kleo, nije dangubio.


To je sve potvrdio Pesic.

Jedino ako Pesic laze.
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Sir Oliver » 11 Sep 2023, 07:57

Odigrali smo finale sa odličnom reprezzentacijom praktično na jedan posed. Guduric je bio tragičar sa onim promašajem trojke, pa promašajem polaganja nakon faula, pa izgubljenom loptom koju je bacio u aut. Njemu svaka čast. Sigurno je probao najbolje.

Aleksa :blue: :blue: :blue:
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
User avatar
Sir Oliver
 
Posts: 4660
Joined: 20 Sep 2013, 10:16

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby fontaneros » 11 Sep 2023, 08:43

https://www.telegraf.rs/sport/mundobasket/3747304-prvi-snimak-iz-aviona-u-kom-su-kosarkasi-srbije-pogledajte-atmosferu-orlova-pred-put-u-beograd



- U zadnjem delu avionu je napravljen krevet u kome će biti Simanić, oko njega će biti medincinska ekipa. Anesteziolog i anestetičar iz ’Dragiše Mišović’ su stigli još preksinoć. Oni, fizioterapeut i ja ćemo biti uz njega. Normalno, i majka i devojka. Molim samo za pažnju i privatnost. On je sedam dana od operacije, to je sve sveže. On je ovako dobro, ali može lako da se umori. Samo molim za deo privatnosti - rekao je doktor Dragan Radovanović srpskim medijima.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44520
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Fratelo » 11 Sep 2023, 08:56

Dan posle kada sam se malo smirio da kazem jedno a to je da Gudurica vise ne treba zvati u reprezentaciju ili ako dobije poziv neka ga odbije.

Usrao se protiv Italije na EP, usrao se juce.

Nema potrebe da vise obitava tu.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18199
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby zvezdaraking » 11 Sep 2023, 08:56

Šta je ova grupa LJUDINA prošla u poslednjih mjesec i kusur ovo srebro je jstvarno čudesno.
Znam neke reprezentacije koje bi se raspale na pola ovih problema.
Tipa ona rukometna sa pocetka 90-ih koja je trebala sve uzet da su bili imalo ljudi.
User avatar
zvezdaraking
 
Posts: 2314
Joined: 25 May 2020, 16:59
Location: 11160

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Џејси Керол » 11 Sep 2023, 09:02

Fraki nemoj tako, taj Guduric se stalno pojavljivao u prozorima.

Da su se ostale primadone odazvale, ovaj ne bi imao vise od 7-8 min po utakmici.
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 13108
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Foteljas » 11 Sep 2023, 09:03

Fratelo wrote:Usrao se protiv Italije na EP, usrao se juce.


+ finale sa Slovencima 2017, cetvrtfinale protiv Argentine 2019. :roll:

No, sada je makar na turniru dao znacajan doprinos u cetvrtfinalu i polufinalu, a u svakom slucaju mu hvala sto je uopste i dosao i bio na raspolaganju, kao i sto se cimao za kvalifikacije.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5160
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Grande Alessandro » 11 Sep 2023, 09:17

Ma samo ne treba da ide njemu lopta u odlučujućim momentima i sve ok...
Ni prvi ni poslednji koji ne može sebe da podigne na viši nivo zbog glave...jbg...
Dečko ima bar korektan odnos prema reprezentaciji...a uz to, nije član prve petorke niti će ikad biti...

Lepo je Bogun napisao na nekoj od prethodnih stranica...imaćemo problem oko bekovskih pozicija u budućnosti...dok se pod košem vidi ozbiljan potencijal...
Iz tog ugla gledano i takav Gudurić nam je bitan...

Elem, šteta za finale, ali smo odigrali fantastičan turnir!
Posle Italije sam mislio da nam sledi raspad, ali je Pešić mnoge demantovao, računajući i mene...
Svaka mu čast na tome!

Što se igrača tiče, svaka čast svakom pojedicu! Bilo je odličnih na ovom SP, ali i više i manje dobrih...
Sada da se zasuku rukavi, pa da se pripremaju OI.
Čini mi se da je pred SP bilo izgledno da se Pešić menja nakon turnira...i verovatno bi se to desilo da smo ispali u 1/4 finalu, naročito posle poraza od Italije u grupi...
Ovako, posle ovog odličnog rezultata, čini mi se da će Kari imati želju da odradi i OI...a i do tad mu važi ugovor...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Baxter Stockman » 11 Sep 2023, 09:20

Ja msm da će se ići na to da ako se na OI ne doživi neki debakl (pu pu) da će Kari ostati i za EP 2025.
Ne vidim svrhu smenjivati ga kad bi to bilo 4. uzastopno leto na kojem bi bio sa reprezentacijom, ukoliko mu zdravlje dozvoli i on ima želju.

2026. je slobodna godina, tad ima mnogo više smisla krenuti u novi ciklus nego pred EP koje će objektivno biti poslednja šansa Bogdana da se okiti zlatom.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34307
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Foteljas » 11 Sep 2023, 09:34

Sto se Pesica tice, ja sam bio protiv njega, ponekad i vrlo grubo u svojim komentarima. Cinjenica je da se gubio, ali je cinjenica i da je dobro vodio tim u cetvrtfinalu i polufinalu. Mislim da ce sada nakon ovoga najverovatnije ostati i za Pariz, tim pre sto nece biti kvalifikacija, cime je izglednije da ce Jokic i Micic da se stave na raspolaganje.
Ali bez obzira na sve, covek je ipak u solidnim godinama, i polako treba misliti i na buducnost i na mesto naslednika.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5160
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Domingoo » 11 Sep 2023, 09:44

Koliko bi nam znacio Smajli juce da brnai Tajsa spolja i da ga napada prodorom i sutom al jbg
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7208
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby mmajstor » 11 Sep 2023, 10:07

na bekovskim pozicijama Jovic i Bogdan imaju bar jos 3 kvalitetne godine, Vasa i Jaramaz 4,5, Vanja pregrst.

Za to vreme Topic i Djurisic mogu da stasaju u dobre igrace a ima vremena da se pojavi i neko nov.
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Fratelo » 11 Sep 2023, 10:08

Grande Alessandro wrote:Ma samo ne treba da ide njemu lopta u odlučujućim momentima i sve ok...
.


Bogdana juce cuvaju dva igraca, stalno je neko ili potpuno sam ili poluotvoren i opet ne moze to da iskoristi nasa ekipa.

On posle Bogdana ima najveci renome na spoljnim pozicijama, ako ce da se krije od lopte onda neka se ne bavi ovim poslom.

Ajde promasenu trojku da ne zamerim i ne zameram mu toliko sto je promasio otvoreni sut, ali ono cisto polaganje i posle onaj pas u bunar je za svaku kritiku.

On, Stefan i Milutinov, skandal kako su odigrali juce.

Milutinov nema sta da trazi protiv pokretnih centara, izgleda kao amater.

Sto se tice OI, ide ovaj sastav:

1. Micic, Avramovic
2. Bogdan, Dobric, Vanja
3. Lucic, Pokusevski
4. Jovic, Petrusev, Deki
5. Jokic, Alen
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18199
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby BlackOwl » 11 Sep 2023, 10:32

Domingoo wrote:Koliko bi nam znacio Smajli juce da brnai Tajsa spolja i da ga napada prodorom i sutom al jbg

3 faula za 2 minuta
Imali smo prošle godine najveći budžet u istoriji, sada će biti još veći. Neka navijači ne brinu - O.M. 23.07.2023.
User avatar
BlackOwl
 
Posts: 17050
Joined: 27 Nov 2012, 23:42

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Ćoba » 11 Sep 2023, 11:03

Povreda Dobrića, roviti Milutinov i virozni Bogdan... sasvim dovoljno da poremeti ovu ekipu koja je ionako igrala iznad svojih mogućnosti. Nažalost ne prolaze nas pehovi na velikim takmičenjima i od toga se ne može pobjeći.

Srebro sa ovom skromno ekipom je odličan uspjeh, boli poraz i velika šansa ali kad se sve uzme u obzir nije moglo bolje u ovim uslovima.

Pljuvanje igrača i svailjivanje krivice u ovakvim uslovima samo dokazuje naš prgavi mentalitet koji ne zaslužuje da ima bilo kakvu satisfakciju u sportu ali eto opet nam se dešava da imamo.

Gudurić je odigrao očajan meč ali je i odigrao prije toga 3 savršena ali koga to sad briga kad smo takvi kakvi smo. Šteta što Bogdan nije bio 100%, trebala nam je njegova sigurnost i odmah bi i ostali bili bolji ali to je što je.

Momcima svaka čast, svima.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23658
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest