Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Finale SP: Nemačka - Srbija

Ko osvaja?

Poll ended at 10 Sep 2023, 15:35

Nemačka
14
16%
Srbija
76
84%
 
Total votes : 90

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Starks » 10 Sep 2023, 19:17

Švapski selektor rijetko iritantna pojava u košarci. Ponašanjem i nadmenošću posebno, a pojavom tipičan predstavnik moderne LGBT minus IQ Kanade.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7105
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby druga generacija » 10 Sep 2023, 19:19

Nemci su prosle godine na EPu posle pobede protiv Grcke, koju su slavili ko titulu odagrili slabije protiv Spanije u 1/2 finalu. To im je bilo izkustvo za ovu godinu. Nisu pali posle SADa. Uz to uzeli su nam nase najace oruzije, tranziciju. Odgovorilu su na presing, tako sto Schröder nije prevodio loptu, nego su to bili Wagner i Bonga (koji je uradio veliki posao). Imali su manje izgubljenih lopti, akad su je izgubili igrali su jaku dobro u defansivnoj tranziciji. A na nas prevod su radili ogroman pritisak. Pricao je to i Pesic pre utakmice. Imaju i size i atlecisam za tako nesto. Odsekli su nas od unutrasnje igre. Kad nam je stao sut za tri imali smo dosta problema da damo kos. Naravno uzimali su rizik, imali smo mi par otvorenih trica, ali nismo pogodili. Da nebude da se mi nismo dobro pripremili. Izbacili smo Obsta iz igre, koji nije imao prostora za trojke, iznudili smo njihove greske, ali teze ih izkorostili nego protiv Litvanije i Kanade. I opet na kraju Voigtmann za njih i Guduric za nas su imali otvorene trojke iz kornera. Takav Szenario bi uvek potpisao. Ali eto Voigtmann je pogodio, Gudura nije (nikakva kritika zbog toga). To je brutalnost i draz "single elemination" utakmica. Najbolje to opisuje engleska rec "variance". Nemci su apsolutno zaskuzili ovo zlato, sjajno su se pripremili da dodju u mogucnost da ga uzmu. Mi smo iz ovog sastava izvukli maksimum. Naravno ostaje zal za zlatom, ali po meni smo sve uradili, sto smo mogli.
Last edited by druga generacija on 10 Sep 2023, 19:21, edited 2 times in total.
druga generacija
 
Posts: 727
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby fontaneros » 10 Sep 2023, 19:20

Sta mislite, da je mogqo Smajlaga da krene, ko bi otpao?
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45062
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Partizan Style » 10 Sep 2023, 19:21

Steta bas, mnoge stvari su danas bile protiv nas, a ruku na srce nismo ni bili dovoljno dobri. Previse igraca je zakazalo da bi dobili ovaj mec i opet smo bili blizu.
Ne treba pljuvati igrace, jbg svako bi uzeo onaj sut sto je uzeo Guduric.
E sad sto se to njemu ponavlja i sto je jasno da ne moze to da iznese, opet nije njegova krivica.
Cestitke svima na borbi, posebno Aleksi i Bogdanu na partijama i brz oporavak Borisi
Ljubomorni izmisle price...glupi sire dalje.....a budale veruju u njih
User avatar
Partizan Style
 
Posts: 1278
Joined: 07 Jul 2015, 17:14

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Starks » 10 Sep 2023, 19:23

fontaneros wrote:Sta mislite, da je mogqo Smajlaga da krene, ko bi otpao?

Ristić.

Kako nas tovare njemački mediji, ni da naulje :truce:
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7105
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Tegi » 10 Sep 2023, 19:25

Cvele wrote:Tegi, pisao si o Tanjeviću. Nešto imam osećaj da Edinu još lepše pada poraz.

Sarajevski folirant i kamuflirani šovinista.

Jedva čekam da ode iz Beograda, pa da se naši slepci uvere ko je i šta je.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20957
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Bogun » 10 Sep 2023, 19:28

Starks wrote:Kako nas tovare njemački mediji, ni da naulje :truce:


O čemu se radi, šta pišu?

Gledam Smailagića i još mi je lošije...
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Baxter Stockman » 10 Sep 2023, 19:29

Neko napisa da će Jokić igrati sledeće godine jer je 2025. slobodna, ne znam odakle mu to.
EP je 2025. jer ovo prošlogodišnje EP je ono koje je odloženo od 2021. zbog OI.
Tako da imamo reprezentativne akcije i naredna dva leta.

Meni deluje da ćemo mi u godinama koje nailaze imati baš puno problema na bekovskim pozicijama.
Bogdanović je već u godinama, Jović je već kljakav, a i Avram ima 28 godina.
Do sledećeg SP bi trebalo da smo mirni, ali valjalo bi izmisliti još nekog tu (Topić recimo, mada je on više plej no bek šuter).
S druge strane, trenutno deluje da smo na centarskim obezbeđeni narednih 10 godina.
Na Jovića i Petruševa imamo i Pokua i Smailagića, a vala bi i Jokić jednom mogao da odigra.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34546
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Bogun » 10 Sep 2023, 19:35

Ja sam napisao.

Dobro igraće OI, pa će timariti konje za vreme EB.

Skroz sam preskočio da se EB igra 2025 godine.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby fontaneros » 10 Sep 2023, 19:38

Image
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45062
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Dylam Dop » 10 Sep 2023, 19:38

Dylam Dop wrote:Nisam gledao Švabe uopšte, imaju li kvariigru za pik? Pretpostavljam da će nastojati da nam sjebu konekciju Bogdan-Milutinov i u startu ne dozvole da se razigraju, mesa pod košem imaju.. Kakvi su ova braća Vagner defanzivno?

Moraće bar jedan - Dobrić ili Jović mlađi da iskoče poenterski.


Iako sam samo puko nagađao, upravo se to i dogodilo. Nisam ("nažalost") odgledao cijelu utakmicu. Bijah u proputovanju i puče mi konekcija na prelazu iz HR u Slo na startu 3/4 pa ne vidoh kako je Milutinov toliko zabagovao, niti Stefan Jović, pa kad sam se uključio ponovo na već 12 razlike za Švabe i vidio da nekih 5-6 minuta Kari ništa ne mijenja, a 5-orka na terenu niže grešku za greškom, umalo nisam zaurlao na Pešića u punom kombiju.

Jesu Nijemci imali sjajnu def. postavku, ali je bo'me i kroz naš reket duvao samo takav propuh u drugom poluvremenu, Petrušev se gubio (bar po onom što ja vidjeh, iako mi je konstantno štucao strim) a čini mi se i mlađahni Jović, ali i Davidovac - oni Vagneri nam pravili dar-mar. Na drugoj strani terena ("neoprostivo") mnogo banalnih grešaka u ofanzivi. Mnogo promašenih čistih polaganja - ali imam razumijevanja, uzimajući u obzir težinu meča i da je mnogima u selekciji ovo bilo prvo finale - ruka se stegla. Dešava se i najvećima - vidjeli smo to mnogo puta i u jednom od mentalno najbrutalnijih individualnih sportova: tenisu.

Švabe su došle strašno pripremljene na meč i razjebale nam koncept (pročitah negdje da im je selektor proveo nekoliko sati iza ponoći, dok su mu igrači spavali, analizirajući našu igru iz 1/4- i 1/2-finala). Može da se bude kivno i na određene loše sudijske procjene, ali opet imali smo svoju šansu. Uz onoliko banalnih promašaja i zaletanja prosto se ne osvaja trofej. Ugasio sam strim na neka 3-4 min. do kraja. Ne volim da gledam reprize poraza, ali ovaj put ću ipak da odgledam detaljno sve. Da vidim i šta se desilo sa Vanjom, premda je u prvom poluvremenu odlično kompenzovao izostanak Dobrića.
I zašto Kari ipak nije na kraju opet pokušao sa (odmornijim) Milutinovim.

Ali već sada mogu da kažem da će nam Jokić biti neophodan za OI. Uostalom bez njega ne bismo ni bili na ovom SP. Potrebne su nam bar 3 udarne igle da bismo bili u mogućnosti da neutrališemo odbrane (i igramo svoju prepoznatljivu igru) kakva je upravo bila njemačka na ovom prvenstvu. Bogdan, Jokić, nadam se da napokon i Micić klikne dogodine. Neka se samo čuvaju povreda.

Ovim momcima hvala za sve, ogroman uspjeh. Boriši brz oporavak!

..

Generalno se primjećuje koliko je košarka postala nepredvidiva. Ovo SP je bilo prepuno iznenađenja. Može da se kaže i da su mnogi, na prvi i drugi pogled nevidljivi detalji odlučivali pobjednike, a prije svega pripreme i pristup utakmicama samih igrača. Svakako i prije svega bih uključio i provjerenog psihologa u stručni štab za OI. Već je teško zamjeriti nešto Pešiću, ali i dalje u dubokoj podsvijesti strahujem od potencijalnih padova klapni u ključnim momentima.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7307
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby mmajstor » 10 Sep 2023, 19:40

Partizan Style wrote:Steta bas, mnoge stvari su danas bile protiv nas, a ruku na srce nismo ni bili dovoljno dobri. Previse igraca je zakazalo da bi dobili ovaj mec i opet smo bili blizu.
Ne treba pljuvati igrace, jbg svako bi uzeo onaj sut sto je uzeo Guduric.
E sad sto se to njemu ponavlja i sto je jasno da ne moze to da iznese, opet nije njegova krivica.
Cestitke svima na borbi, posebno Aleksi i Bogdanu na partijama i brz oporavak Borisi


Guduric pogadja ove suteva u klupskoj kosarci, ali se u reprezentaciji pojavljuje neka misteriozna sila koja deluje na njega i Micica.
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Starks » 10 Sep 2023, 19:46

Bogun wrote:
Starks wrote:Kako nas tovare njemački mediji, ni da naulje :truce:


O čemu se radi, šta pišu?

Gledam Smailagića i još mi je lošije...

Nemački Bild: ''Srpske zvezde nekontrolisano plaču, nagomilana frustracija, ovo ih mnogo boli''

https://sportske.net/vest/kosarka/nemacki-bild-srpske-zvezde-nekontrolisano-placu-nagomilana-frustracija-ovo-ih-mnogo-boli-502692

It is nothing short of a sporting miracle that Germany can now call itself basketball world champions. And not the motherland of this sport, the USA, or a grown basketball nation like Serbia, Lithuania, Greece, Spain. In this country, the sport is still a fringe sport, as the sparse media reports during the World Cup showed.


Neki vrlo poznati mediji ni ne drže vijest na portalima na glavnoj strani, eto koliko ih zanima košarka :blue:
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7105
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Dylam Dop » 10 Sep 2023, 19:55

Bild je bulevarski žuti tabloid
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7307
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Bogun » 10 Sep 2023, 19:58

Ok, nek seru, osvajamo Pariz, usput ćemo i njih da preoremo, konjušar heroj nacije (neopravdano).

Nego daj taj avatar, ispašće da ne poštujem dogovor. :D
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest