Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Ćoba » 01 Sep 2023, 19:23

Mene je zanimalo da ih izbjegnemo dok je bilo u našim rukama. Sad želim da idemo na njih. Realno bolje izgubiti od USA nego od Litvanije.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23969
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Гроф Тинторето » 01 Sep 2023, 19:24

Najbolje izgubiti od Dominikane da se ne brukamo sa Amerima ili Litvancima :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32274
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Uživo komentarisanje utakmica Mundobasket 2023

Postby Radonjaa » 01 Sep 2023, 19:27

Upravo Italijane je prije 4-5 dana razbila ekipa kojoj je skoro sav kvalitet skoncentrisan na 1/2 i pod košem, sa ,,rupom'' na poziciji krila. Pride, potpuno zaustavivši Fontekija. Ranije danas Brazilci sa osovinom bekovi - Kaboklo i vrlo slabim doprinosom inače tankih krila dobiše Kanađane sa odličnim NBA krilima/svingmenima.
Ne mogu da se sjetim ko je 2019. sem Rudija igrao Špancima na 3, ali i da je bio Dominik Vilkins, dobro se sjećam da je tu titulu iznijela osovina Rubio-Mark Gasol, pa onda svi ostali, a ni prošle godine nisu blistali na 3, nego su najbitnije utakmice prelamali sa vremešnim Rudijem (uz prosječnog Arostegija) i povremenim spuštanjem Huanča, a igru je opet nosila osovina plej-centar. Tako da to nije ni blizu nekakvog aksioma u FIBA košarci, pa čak ni u Evroligi, koliko god važilo u NBA
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13520
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Bogun » 01 Sep 2023, 19:27

Ćoba wrote:Mene je zanimalo da ih izbjegnemo dok je bilo u našim rukama. Sad želim da idemo na njih. Realno bolje izgubiti od USA nego od Litvanije.


Ko kaže da bi izgubili od Litvanije? Mislim ko kaže i da bi ih dobili.

Svakako mislim da nam više leže ekipe koje igraju malo sporije tj duže napade na postavljenu odbranu (Litvanija, CG, Grčka), nego ove što su "haotične" u napadu (Italija, Dominikanska Republika, Portoriko, Letonija).

PS. Neću bre da igramo sa Amerima, kakvi smo baksuzi, dobićemo ih i onda će nas neki Brazil ili Letonija nakantati u polufinalu, nećemo znati kako se zovemo. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 33260
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Uživo komentarisanje utakmica Mundobasket 2023

Postby Starks » 01 Sep 2023, 19:56

Radonjaa wrote:Upravo Italijane je prije 4-5 dana razbila ekipa kojoj je skoro sav kvalitet skoncentrisan na 1/2 i pod košem, sa ,,rupom'' na poziciji krila. Pride, potpuno zaustavivši Fontekija. Ranije danas Brazilci sa osovinom bekovi - Kaboklo i vrlo slabim doprinosom inače tankih krila dobiše Kanađane sa odličnim NBA krilima/svingmenima.
Ne mogu da se sjetim ko je 2019. sem Rudija igrao Špancima na 3, ali i da je bio Dominik Vilkins, dobro se sjećam da je tu titulu iznijela osovina Rubio-Mark Gasol, pa onda svi ostali, a ni prošle godine nisu blistali na 3, nego su najbitnije utakmice prelamali sa vremešnim Rudijem (uz prosječnog Arostegija) i povremenim spuštanjem Huanča, a igru je opet nosila osovina plej-centar. Tako da to nije ni blizu nekakvog aksioma u FIBA košarci, pa čak ni u Evroligi, koliko god važilo u NBA

Aksiom je i u FIBA košarci kad god Amerikanci pošalju A tim ili makar približno tome. Parirala im je Španija 2008. i 2012. (mada su ih u Pekingu odvalili stoka razlikom u grupi) i to je to ako posmatramo širi okvir kada su Ameri odlučili da se uozbilje nakon šamara između 2002. i 2006.

Italija nema košarkaša ekstra klase sem Fontekija, a Srbija samo Bogdanovića koji je dvojka. Danas je probitačnije imati krilo nego beka oko kojeg se gradi tim, na to sam ukazivao.

Španska zlata 2019. i 2022. su sramota za njihove protivnike pa tek potom njihovi uspjesi, posebno na EP gdje su im vodeći igrači bili Ernangomezi i Lorenco Braun.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7102
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Uživo komentarisanje utakmica Mundobasket 2023

Postby Radonjaa » 01 Sep 2023, 20:47

Starks wrote:Aksiom je i u FIBA košarci kad god Amerikanci pošalju A tim ili makar približno tome. Parirala im je Španija 2008. i 2012. (mada su ih u Pekingu odvalili stoka razlikom u grupi) i to je to ako posmatramo širi okvir kada su Ameri odlučili da se uozbilje nakon šamara između 2002. i 2006.

Italija nema košarkaša ekstra klase sem Fontekija, a Srbija samo Bogdanovića koji je dvojka. Danas je probitačnije imati krilo nego beka oko kojeg se gradi tim, na to sam ukazivao.

Španska zlata 2019. i 2022. su sramota za njihove protivnike pa tek potom njihovi uspjesi, posebno na EP gdje su im vodeći igrači bili Ernangomezi i Lorenco Braun.


Sa svim napisanim mogu da se složim makar djelimično. Mislim da Amerikanci nisu dobar primjer jer ne osvajaju jer imaju najbolje krilo, nego jer imaju najbolju ekipu, u kojoj je, istina, krilni igrač najčešće lider. 2014. je 90% tereta iznijela moćna bekovska linija i trojka Farid, AD, Bugi, bez značajnog doprinosa krila. Uostalom, mislim da se može reći da su Amerikanci i 2019. imali makar drugo najbolje krilo na turniru, pa ih je slaba centarska linija koštala dobrog rezultata, a ni Grci se sa najboljim krilom na turniru nisu proslavili. A da su krila već deceniju i kusur vodeći faktor na najvišem nivou, to nema dileme, dok se točak opet ne zavrti. Tako da oko principa mogu da se složim.

Sa druge strane, ne mislim da je razlog pobjede Italijana što je lakše graditi ekipu oko Fontekija nego oko Bogdanovića, niti da Fontekio ima koncepcijsku prednost u odnosu na jednog prilično svestranog beka, ali mislim da je danas bio bolje iskorišten i da je na turnir došao u boljoj formi. Cijenim ga kao igrača, ali sumnjam da je sposoban i da će ikad biti sposoban da kao najbolji igrač ekipe bude lider u rangu Bogdanovića iz 2017, ili da ponovi njegove individualne partije iz 2019. u kakvoj god ekipi.

Što se tiče Španaca, meni je 2019. sramota u smislu toga što su debelo pogurani u polufinalu, to je vječna mrlja u mojim očima, ali za ostalo im se nema šta zamjeriti, sem toga nisu odigrali neizvjesnu utakmicu na turniru, i objektivno su u finalu dobili ekipu koja je uz njih pokazala najviše na čitavom turniru, 2022. se već može podvesti pod kategoriju cirkusa
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13520
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Uživo komentarisanje utakmica Mundobasket 2023

Postby Starks » 01 Sep 2023, 21:55

Radonjaa wrote:Sa druge strane, ne mislim da je razlog pobjede Italijana što je lakše graditi ekipu oko Fontekija nego oko Bogdanovića, niti da Fontekio ima koncepcijsku prednost u odnosu na jednog prilično svestranog beka, ali mislim da je danas bio bolje iskorišten i da je na turnir došao u boljoj formi. Cijenim ga kao igrača, ali sumnjam da je sposoban i da će ikad biti sposoban da kao najbolji igrač ekipe bude lider u rangu Bogdanovića iz 2017, ili da ponovi njegove individualne partije iz 2019. u kakvoj god ekipi.

Nema koncepcijsku prednost u načelu, ali je ima u praksi zato što su Italijani - što je neko već istakao - uigran i dobro uhodan tim sa jasno naznačenim ulogama i to od mandata Romea Saketija. Bogdanović nije igrao veliko takmičenje upravo od 2019. što ima uticaja.

Bogdanović je individualno ispred Fontekija u svakom smislu, iako Talijan može još napredovati zbog mlađe dobi.

Ne stoji mi dio da je BB svestran bek, štaviše mnogo je bliže kategoriji one trick pony. To nije nikakva diskreditacija, naprotiv.

Redži Miler je imao vanserijski šut i rad nogu, isto važi za Ripa Hamiltona (uz aneks da je njegova ekspertiza bila poludistanca), Klej Tompson od modernih bekova... govorimo o aktuelnim ili budućim HOF-erima. Bogdanović ne posjeduje toliku klasu, ali je pravljen iz istog kalupa. Kad ti trebaju poeni daš mu loptu u ruke i miran si većinu vremena.

Bonus je što Bogart u sebi nosi dozu kurčevitosti kakva je krasila Slavnića, Đorđevića, Gurovića, pa i Tea u nekoj mjeri, a što tako mnogo imponuje srpskom inatutm
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7102
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Bogun » 01 Sep 2023, 23:33

Kod Pešića Bogdan jeste one trick pony, daj mu loptu i opaliće trojku. :D

Kod nekog drugog trenera, koji može da izvuče iz njega maksimum, on je mnogo više, govorim o FIBA košarci ili EL (u nekom hipotetičkom smislu npr da se vrati u evropsku košarku u ovom trenutku) za NBA se zna koja mu je uloga.

Naravno sad će komentar od nekih, nazadovao je u NBA. A zato Fontekio koji igra 10ak minuta, i Nikola Jović koji ne igra napreduju tamo, čudna neka liga.

Bogdanu je glavni problem loša šuterska forma. Obrati pažnju, prvih par šuteva je obavezno kratko, idu na prvi obruč, onda narednih nekoliko obavezno pojača izbačaj i idu u drugi obruč.

Za mene od skora, FIBA reprezentativna košarka predstavlja skroz novu kategoriju košarke kao sporta. Ovo takmičenje to samo potvrđuje. :biggrin:
Kao NBA i EL otprilike.

Evo pogledaj na primeru Australije i Slovenije.
Došli smo u situaciju da Dante Exum u reprezentaciji Australije izgleda slabije i nesnađenije od Alekseja Nikolića u reprezentaciji Slovenije. Mogu ti reći ko je bolji košarkaš 330 dana u godini, ali ne i kada dođe kraj avgusta i početak septembra, tu postaje zamućeno.

A ovo se odnosi i na ono što je Radonjaa mudro sakrio u spojleru u temi naše grupe. :biggrin: Eto uzeo sam dva igrača iz Partizana, oba ih znamo u dušu što bi se reklo, i da se probudiš u pola noći znaš Exum > Nikolić, šta god se desilo na ovom Svetskom prvenstvu.

Nedostatak uigranosti i nedovoljno vremena za prirpremu je najveći problem. Pogotovo ako reprezentacija iz leta u leto menja igrače.

Evo jedan banalan primer, poslednja 3 leta igramo sa Italijom. Italijanima su protiv nas svaki put igrali: Meli, Polonara, Fontekio, Datome, Spisu, Tonut, Pajola i Riči... osam igrača, to su dve trećine reprezentacije i ovo su sve nosioci + igrači uloge.

Kod nas sa druge strane, u reprezentaciji su bili samo Marinković i Davidovac. Marinković nije ulazio u igru u Beogradu ceo turnir, a mislim ni Davidovac ili nešto sitno.
Davidovac ova tri leta ima marginalnu ulogu u reprezentaciji, a Vanja u Beogradu nije igeao, pa je zaličio na igrača uloge prošlo leto, a sad opet ima marginalnu ulogu
Ukratko, nama nijedan nosilac nije povezao tri leta u reprezentaciji, neki su bili povređeni, što je opravdano, neki nisu i uzimali su slobodno leto.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33260
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Tegi » 01 Sep 2023, 23:46

Upravo to sam napisao na nekoj temi.

Nije mi jasno zašto se pravi kontinuitet između ovog poraza i prethodna dva, posebno onog beogradskog. To su tri potpuno različite selekcije. Sa druge strane, oni su u odnosu na 2021. izgubili Maniona, a dobili Spisua. Dok mi imamo samo jedan kontinuitet, Karijeve brljotine.

Da, mi smo u Pioniru u jednom trenutku gubili 24 razlike, sve vreme smo bili inferiorni dok se pela razlike, izuzev 2 odlična minuta Anđušića. U jednom trenutku krećemo da igramo presing, da završavamo napade posle 10 sekundi, da ih šamaramo u odbrani više nego što sudije mogu da sviraju i umesto realnih 20, gubimo praktično na 2 poseda. Sa Karijem, posebno juče, imali smo potpuno suprotan slučaj, samo što razlika nije bila dovoljno velika da bi se sačuvala.

Nije mi žao patnje ljudi koji su pljuvali Kokoškova zato što je izgubio od tada daleko boljeg protivnika. Zaslužili su ovaj vašar.

Bogune, Nije Vanja bio u 12 na tim kvalifikacijama. Jedini je otpao, svi ostali su se ispovređivali.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20932
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Bogun » 02 Sep 2023, 00:01

Bio sam ubeđen da je ostao u 12 jer niko drugi nije mogao da igra, pa je bio tu reda radi, iako je bio baš loš na pripremnim utakmicama. :biggrin:

Znači jedini igrač koji je povezao 3 leta u reprezentaciji je Dejan Davidovac.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33260
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Hajzenberg » 02 Sep 2023, 00:05

Ja tek sad videh šta Pešić priča posle meča. Te tesno izgubili, te nije loše te idemo dalje. Ovo k'o Duljaj u FKP. Tek posle nekih 12-13 sati od poraza i kad se još neki mečevi odigraše malo dođe do glave kakav je ovo ipak danas bio debakl i to moguće sa veoma dugoročnim konsekvencama.

Azijska putešestvija se pretvoriše u noćnu moru, izvesno propuštene dve borbe za medalje na dva SP uz neučestvovanje na niponskim OI, mnogo loše, mnogo...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7990
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Ćoba » 02 Sep 2023, 00:16

Da mogu ljudi sa 74 godine biti radno sposobni penzioni sistem ne bi ni postojao. Ali dajte novu bocu viskija za predsednika, sve je ok..
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23969
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Rancesco » 02 Sep 2023, 21:53

SK 1

09:50 Italija - Portoriko
13:50 Srbija - Dominikana

SK 2

10:30 Grcka – Crna Gora
14:30 SAD - Litvanija

SK HD

11:45 Brazil - Letonija
15:30 Spanija Kanada

SK 4

09:30 Australija – Gruzija
13:05 Nemacka - Slovenija
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1145
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Dexi » 03 Sep 2023, 08:25

Posto sam aw vratio sa odmora konacno da pogledam jedan kompletan dan na SP :okk: .

Nekoliko odlicnih utakmica,i nadam se povoljnim rezultatima,pre svwga nasoj pobedi.Nqvijacu za Litvu,Brazil i Kanadu danas.
Dexi
 
Posts: 17677
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Hajzenberg » 03 Sep 2023, 11:02

I ko na kraju kao drugi tim ide na OI pored izvesne Amerike sa tog podneblja ako izgube danas i Dominikana i Brazil i Kanada ?

Portoriko otpao, Brazil dobio Kanadu i tu su u prednosti u odnosu na njih ako se računa plasman u grupi u vezi prvog mesta ako oba tima danas dobiju a kako se onda taj međusobni skor računa i ako je borba za 3-4 mesto u grupi ako izgube danas a tu onda upada i Dominikana sa 3-2 skorom. Kanada ima ubedljivo najbolju koš razliku od potencijalno ta tri tima u krugu i šta ćemo sad :biggrin:

Ipak, gledajući plasman od 17-32 mesta dolazim do zaključka da bi na OI otišao Brazil jer bi bili treći u grupi a Dominikana i Kanada kao četvrti u svojim grupama otpali iz priče i to je to.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7990
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest