Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Koje dve selekcije prolaze u drugu fazu:

Poll ended at 26 Aug 2023, 20:01

Južni Sudan
2
3%
Kina
19
28%
Portoriko
16
23%
Srbija
32
46%
 
Total votes : 69

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Bogisa91 » 28 Aug 2023, 16:19

Bolje reci od 2019 i na tom Mundobasketu su nas natrpali. Posle redom Italija dva puta. I na ovom isto to će nam doći glave.
Bogisa91
 
Posts: 1209
Joined: 01 Aug 2020, 13:44

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Tegi » 28 Aug 2023, 16:21

Moram ovo sada da napišem, da ne glumim vizionara nakon poraza, već imamo dovoljno takvih.

Bogdan je još na pripremama zauzeo furnijeovsku ulogu. Mora da se namiri i dođe do broja šuteva bez obzira kakva im je selekcija i kakvo je stanje na terenu. Danas smo prevashodno izgubili ritam zato što smo usporili napade pokušavajući njega da razigramo.

Na prethodnom SP je bio u mnogo boljem ritmu, ali to nije problem. Problem je što je tada pogađao više iz mnogo pametnije izabranih šuteva.

Od lidera reprezentacije došao je do nezadovoljnog pripaljivača koji i saigrače čini nervoznim. Ovako loše šuteve je u reprezentaciji uzimao samo Gurović kod nesrećnih moskitosa.

Kari za sada ne izvlači ni blizu maksimuma iz ovog sastava. Motivacija je velika (sem Gudurića koji je upao u Nedovićev mod sa Akropolisa) i to mi ostavlja nadu da će to mnogo bolje izgledati kada se bude odlučivalo.
Last edited by Tegi on 28 Aug 2023, 16:27, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20963
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby СрбинПодгорица » 28 Aug 2023, 16:26

Хтио сам да гађем у телевизор када сам видио како је Вања бранио шут за три ни да дигне руку.
@Теги напад је ок, и на 30 разлике је у реду да разигра неко. И тачно је да Богдан није у ритму али доћи ће то, ипак човјек није играо од маја мјесеца. Мене не брине он прорадиће, одбрана нам је ужасна и то је оно што не може никако да се ријеши.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17245
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby mmajstor » 28 Aug 2023, 16:43

Bogisa91 wrote:Bolje reci od 2019 i na tom Mundobasketu su nas natrpali. Posle redom Italija dva puta. I na ovom isto to će nam doći glave.


Sad je Dominikana bitnija a od Italije moze cak i da se izgubi...
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Гроф Тинторето » 28 Aug 2023, 16:46

Bogdan je i sam kritican prema sebi, ali ovde kad se iskritikuje, odmah se razvije diskusija :D

Nije problem sto je los, svi se nadamo da ce proraditi, nego nece moci da se zivi od ovih e sam reko ako ne proradi :biggrin:

Za sada prvenstvo podseca na prethodno gde smo redom deljali. Valjda sad zavrsi sa zlatnom medaljom
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32311
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby grobar_Zvornik » 28 Aug 2023, 17:55

Tegi wrote:Moram ovo sada da napišem, da ne glumim vizionara nakon poraza, već imamo dovoljno takvih.

Bogdan je još na pripremama zauzeo furnijeovsku ulogu. Mora da se namiri i dođe do broja šuteva bez obzira kakva im je selekcija i kakvo je stanje na terenu. Danas smo prevashodno izgubili ritam zato što smo usporili napade pokušavajući njega da razigramo.

Na prethodnom SP je bio u mnogo boljem ritmu, ali to nije problem. Problem je što je tada pogađao više iz mnogo pametnije izabranih šuteva.

Od lidera reprezentacije došao je do nezadovoljnog pripaljivača koji i saigrače čini nervoznim. Ovako loše šuteve je u reprezentaciji uzimao samo Gurović kod nesrećnih moskitosa.

Kari za sada ne izvlači ni blizu maksimuma iz ovog sastava. Motivacija je velika (sem Gudurića koji je upao u Nedovićev mod sa Akropolisa) i to mi ostavlja nadu da će to mnogo bolje izgledati kada se bude odlučivalo.


Одлично запажање.
Волим и поштујем Богдана,али нама је он потребан на врхунском нивоу за озбиљне утакмице. То ове прве двије нису биле.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32043
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Bogun » 28 Aug 2023, 18:24

Da mi dobijemo Južni Sudan prvo u sredu, pa da vidimo za dalje. I da vidimo sa kim ukrštamo, ja imam neki osećaj da će Đilas Filipinas dobiti Žabare (koji bi i sa tim porazom mogli proći dalje).

Prvo, Bogdanov problem je što ni kroz pripreme ni kroz ove dve takmičarske utakmice nije u formi i tu sve počinje i završava se. Plus prvi put igra u Karijevom sistemu, npr ni 2017 ne bi izdominirao u istom onom sastavu da je to bila prva saradnja njega i Saleta, a ne četvrto reprezentativno leto.

Drugo, da se oporave Petrušev i Avramović ako ne za Južni Sudan, onda za drugu fazu takmičenja. Petrušev će nam značiti (prvi sam ga kritikovao kako brani liniju 6.75), ali je mnogo mobilniji i od Milutinova, a pogotovo od Ristića i može mnogo bolje da isprati neke situacije oko trojke za razliku od niih dvojice, što će nam značiti protiv Dominikanske Republike, a najverovatnije i protiv Italije. I jedni i drugi takođe vole da šutiraju za 3, a on nam tu može pomoći u odbrani.

Takođe, pretpostavka je da kad krenu ozbiljniji protivnici od druge faze da će se i rotacija malo stesati i da nećemo imati šablonske izmene koje smo imali u ove dve utakmice (a pretpostavljem da će tako biti i u sredu).

Sreća u nesreći sa ovako slabom grupom je da možeš da rasporediš minutažu malo više da svi osete turnir, a nesreća je što nisi propisno testiran.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33461
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Milutinov Tata » 28 Aug 2023, 18:48

Mene upravo brine to sto verovatno necemo biti testirani narocito kada ne ide. Danas smo ipak imali komociju da gubimo 15 razlike cetvrtinu i da ne brinemo za ishod. Tako je i prosle put sve dobro izgledalo do druge cetvrtine meca sa Spanijom, a onda nismo imali odgovor ni na njihovu igru ni posle protiv Argentine. Strepim da se i ovde ne urusimo kada upadnemo u problem u bitnijim mecevima.

Nadam se da cemo biti kompletni za drugu fazu, izostanak Petruseva ili Avramovica bi bio velki udarac.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29844
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby СрбинПодгорица » 28 Aug 2023, 19:04

То када не иде видјели смо кроз квалификације, и на прошло ЕП. Несхватљиви падови у другом полувремену.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17245
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Puta Tapar » 28 Aug 2023, 19:05

Ne bih ja ništa testirao u ovom sistemu gde je svaka pobeda bitna, nisu to one grupe od 6 gde prođeš sa 2-3. Ako je do testa onda savez treba da zakaže mečeve sa GER, FRA, ESP, CAN, ne sa selekcijom Južnog Tirola i kineskih radnika u Srbiji.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3175
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Tegi » 28 Aug 2023, 19:10

Ta logika "imamo lake protivnike, biće jebeno kad naiđemo na tvrdo" važi za format Eurobasketa, gde imaš glomaznu grupu i glomaznu eliminacionu fazu.

Lukavo je FIBA napravila ovaj format, svaka utakmica je rezultatski važna, nema tankovanja i svaki poraz boli, samo je to zamaskirano prevelikim brojem baš loših ekipa, pa se oštrica formata vidi tek u slučaju Francuza. Drugo je na EP gde ti grupa služi samo da obezbediš startnu poziciju, pa onda možeš da atrofiraš ako dobiješ prelaku grupu (mi 2022.) ili da se ispražniš ako dobiješ pretešku (mi 2015.).

Ovde su grupne faze formatirane kao grupe na SP u fudbalu i uvek je dobro da ti se žreb što više otvori. Mi nismo mogli da dobijemo bolji.

Na prethodnom prvenstvu su Češka i Poljska vrlo neupečatljivo došle do četvrtfinala. Litvanije bila odlična, izgubila na jednu loptu od Australije i Francuske i bila je slabije plasirana.

Ili, ovakva Francuska bi bila favorit u četvrtini žreba da se našla u našoj ili italijanskoj grupi. Ovako, već posle debakla od Kanade više ništa nije zavisilo od njih.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20963
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Ćoba » 28 Aug 2023, 20:43

Tegi wrote:Moram ovo sada da napišem, da ne glumim vizionara nakon poraza, već imamo dovoljno takvih.

Bogdan je još na pripremama zauzeo furnijeovsku ulogu. Mora da se namiri i dođe do broja šuteva bez obzira kakva im je selekcija i kakvo je stanje na terenu. Danas smo prevashodno izgubili ritam zato što smo usporili napade pokušavajući njega da razigramo.

Na prethodnom SP je bio u mnogo boljem ritmu, ali to nije problem. Problem je što je tada pogađao više iz mnogo pametnije izabranih šuteva.

Od lidera reprezentacije došao je do nezadovoljnog pripaljivača koji i saigrače čini nervoznim. Ovako loše šuteve je u reprezentaciji uzimao samo Gurović kod nesrećnih moskitosa.

Kari za sada ne izvlači ni blizu maksimuma iz ovog sastava. Motivacija je velika (sem Gudurića koji je upao u Nedovićev mod sa Akropolisa) i to mi ostavlja nadu da će to mnogo bolje izgledati kada se bude odlučivalo.

Mislim da će to biti ok, statistički gledano Bogdanu su trebalo da uđu još dva šuta i da bude vrlo dobra utakmica. Ali generealno brine me što ni jedan naš bek nije u formi nekoj. Mora se probuditi Gudurić ili Vanja, idealno obojica uz naravno boljeg Bogdana. I tu leži naš ključ ove azijske kampanje.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 24031
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Dylam Dop » 28 Aug 2023, 21:10

Jedan fin specijal za Jovića na 1:50, koji sam ukačio i u toku utakmice:



Nego, otkad ovo dijele "trofeje" za igrača utakmice, a da nije finalna? Ovo postalo redovno?
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7312
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby V.M. Varga » 29 Aug 2023, 06:53

Previše se bavite Bogdanom. Ne pali se on na ovakve utakmice. Traži ritam i to je to. Kad bude tvrdo, biće on na svojih 25. Bitno da ne sili previše i da razigrava pre svega druge. To je nepostojeći problem.
User avatar
V.M. Varga
 
Posts: 3255
Joined: 14 Apr 2018, 00:14

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Desetka » 29 Aug 2023, 07:16

Nebitno da li ce ubaciti sut dva vise ili manje, pogotovo u ovoj fazi takmicenja, meni se nacin na koji Bogdan igra ne svidja.
Za moj ukus nedopustivo malo spusta loptu na parket, sve zasniva na sutu, ispucava se i kad treba i kad ne treba ,to bi bilo skroz ok da se radi o igracu upitnog napadackog talenta, ali kada se radi o vanserijskom igracu poput njega, po mom skromnom misljenju mnogo bi vise doprineo ekipi, da mu se da lopta u ruke, da ne igra od lopte, nego sa loptom, pogotovo kada na parketu nije Jovic, tako bi mnogo vise doprineo ekipi, nego sa tri ubacena suta vise.
Sve sam ovo primetio jos u Kini, samo je nenormalna suterska forma na tom turniru, i prva petorka prvenstva to zamaskirala.
Poenta price, Bogdan sa eurobasketa 2017 >>>> Bogdan iz Kine 2019.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3129
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest