Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja SP u Fudbalu Katar 2022.

1/4 финала СП - Енглеска - Француска

1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby grobar_Zvornik » 07 Dec 2022, 10:36

Image VS Image


Меч је на програму 10.12. од 20 часова.

Шта очекујете, ко ће проћи у полуфинале?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Monogamija » 07 Dec 2022, 11:18

Očekujem jako tvrdu utakmicu, ali se nadam da će Francuska proći dalje.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4527
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Gerzovo » 07 Dec 2022, 13:21

Nadam se da nas većina za Franucsku navija, ako ne i svi.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 918
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Edge » 07 Dec 2022, 14:38

Ovo ce biti najneizvesniji mec cetvrtfinala, neizvesno je ko ce proci i po meni cak ni blagu prednost nikome ne bih dao .
User avatar
Edge
 
Posts: 841
Joined: 01 Sep 2016, 15:51

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Tileoleo » 07 Dec 2022, 15:05

Ја сам много емотиван за овај дуел (као и сваки који играју Енглеска и Француска, поготово на првенствима, али их нема много па је и реакција још јача) јер ми је једно од првих сећања на фудбал управо њихов меч са европског првенства 2004. Пре те текме немам појма како али памтим само гол Мијата Италијанима и Младеновића ваљда Велсу ма Маракани.

Тукла киша цео дан, средина јуна, још неколико дана до краја првог разреда, гледао код ујака са њим и ћалетом. После ми било баш жао Енглеза што су онако изгубили и глупо да у оне резултате у албуму упишем 1:2. То европско ми је толико било драго да сваких пар месеци морам да погледам по неки хајлајтс са утакмица. Скоро сам дошао до стадијума да сам упамтио и поставу Летоније са братом Верпаковскисом. Вероватно је то био окидач да кренем да пратим фудбал редовно две године касније и данас не бих могао да замислим да живим без гледања фудбала.

Дакле некако имам осећај да је све почело са тим мечом. На тазе новом Да Лужу Бекам и Зидан изводе екипе на терен у дресовима које можеш на свадбу да носиш, нема ватромета, нема ефеката, нема фризура, неких шарених копачки, само фудбал, ноу булшит. Дрим тим са обе стране, Француска тражи уздизање након оног дебакла 2002, Енглези осећају да је коначно дошло време да са том генерацијом нешто освоје. У екипи Енглеза је млади Вејн Руни, ново чудо од играча како су писале новине тада, у екипи Француза је Анри који је у том моменту вероватно најбољи играч света након онакве две сезоне са Арсеналом. Ту су и многи други, ма брука екипе. Лампард доноси предност, касније Руни иде 1 на 1 са будућим саиграчем Силвестреом и и даље не знам зашто иде на продор уместо да је да десно слободном Васелу који има само Бартеза испред себе. Силвестре руши Рунија, иде чист пенал и онда весели Бекам. Човек са фризуром коју и ја фурам од скоро поново маши битан пенал, очигледно га је Бартез добро упознао на тренинзима јер си играли заједно у Манчестеру и скинуо пенал. Остало је историја, 91. минут Зидан показује какав је мајстор из слободњака а минут касније Џерард прави омен своје каријере и шаље повратни пас Џејмсу који иде заправо у ноге Анрију, Џејмс га руши и иде лагани пенал који реализује Зизу. Енглези у шоку, Французи у трансу, те слике се не бришу из сећања. Ипак било је прво коло па је Албион изборио пролаз касније лаганим победама над Хрватском и Швајцарском.



Данас су поново јаки ко црна земља и ово стварно може да буде фантастичан меч. Највише ме интересује како ће се волкер снаћи против ембапеа. Пре два месеца Свети Максим га је убио на десном крилу али генерално је умео одлично да се носи са тим типом играча због брзине и снаге. Сам Нејмар је рекао да му је он најтежи чувар. Мораће вероватно да и удвајају и можда спуштају Хендерсона из средине као што ливерпул ради. Такође лукавост и сналажљивост Жируа може да буде кобно по мегвајера и стонса. Енглези напред са онаквим нападом могу свакоме да дају гол а Французи су од свакога до сад примали голове. Највише ме ту импресионира Кејн. Човек се пре 4 године кунуо у децу да је дотакао лопту код гола јер је јурио Салаха у трци за пичичија премијер лиге а данас је скроз тимски играч, голови му изгледа нису више толико битни а пасеви и визија постају кдб-овски. И остатак напада га разуме па ћемо да видимо колико ће се средина и одбрана француза уклопити. Енглези имају добру ширину, изненадио ме рашфорд јер игра доста добро ово сп и представља опцију више напред. Опет са друге стране Дембеле против Шоа... Дембеле има смртан лажњак, тешко ће се лењи шоберто ту снаћи мада можда се опет повампири као против ливерпула 2019.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3276
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Baxter Stockman » 07 Dec 2022, 15:31

Image
Gledaj sastav sa poslednjeg duela na velikim takmičenjima, kao amateri u odnosu na ovo danas :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Grobar89 » 07 Dec 2022, 15:41

Sada pogledao na flashscoru, od tog duela proslo 10 godina :krsti: koja su imena tada igrala.
Grobar89
 
Posts: 6261
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby grobar_Zvornik » 07 Dec 2022, 15:48

Јел постоји навиканији Француз од Самира Насрија?!

Осјетно јачи и једни и други данас.

Парадоксално је можда то да када су Енглези имали најјачи везни ред у историји нису ништа урадили... Бекам, Лампард, Џерард, Сколс, Керик...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Tileoleo » 07 Dec 2022, 15:49

Да да ово им је био последњи меч на неком првенству, еуро 2012 , први меч у групи, са њима још и Украјина и Шведска. Много јак флешбек на 2004 сам имао и за тај меч, али нису биле толико секси екипе као у Португалу. Енглеска морала са веселим Велбеком напред јер је Руни био кажњен да не игра прва два меча због оног инцидента у Подгорици, ту је и Паркер који је играо сјајно у ВХ, Фердинанд није хтео да игра са Теријем због буразера, Окс је био баш велики потенцијал тад иако је имао тек 20 година. Гледај и брата Лескота на штоперу ,дао гол тај меч из прекида мсм.

Французима је ово првенство био неки транзиторни период након два дебакла 2008 и 2010 где су се 2010 чак и пошибали са Доменеком, дошао Блан да мало смири ситуацију након оног успеха са Бордоом. После су свако првенство били све бољи и у Русији узеше светско. Шпанци су их рутинирали у осмини баш лако колико се сећам.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3276
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Grobar89 » 07 Dec 2022, 16:30

grobar_Zvornik wrote:Јел постоји навиканији Француз од Самира Насрија?!

Осјетно јачи и једни и други данас.

Парадоксално је можда то да када су Енглези имали најјачи везни ред у историји нису ништа урадили... Бекам, Лампард, Џерард, Сколс, Керик...


Po imenima, sigurno ne, nego jednostavno ima hemije u ekipama.Mislim da ce ih Francuzi rutinski odraditi.
Grobar89
 
Posts: 6261
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby grobar_Zvornik » 09 Dec 2022, 12:12

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby fontaneros » 10 Dec 2022, 17:47

Kilijane, ti si mi poslednja nada!
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44158
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Malkovic » 10 Dec 2022, 17:54

Класик, не на нивоу оног синоћног али опет класик.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4277
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Tileoleo » 10 Dec 2022, 18:24

Волкере, надам се да си се добро наспавао.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3276
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: 1/4 финала СП - Енглеска - Француска

Postby Гроф Тинторето » 10 Dec 2022, 18:32

Rutiniraju Englezi veceras
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31838
Joined: 23 May 2015, 16:32

Next

Return to SP u Fudbalu Katar 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests