Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja SP u Fudbalu Katar 2022.

1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby veljkos161 » 10 Dec 2022, 13:14

Jos je smesnije biti pred nervnim slomom jer je neko tamo usao u polufinale,a najsmesnije pricati kako su svi nasi sportski uspesi bezvredni ako oni osvoje Mundijal :blue:
Bice zajebano,jer sto bi ti rekao cudo bi bilo da ne osvoje.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby nexus13 » 10 Dec 2022, 13:17

СрбинПодгорица wrote:Хоћу да кажем да се ти људи гаде свима и Србима и Хрватима. Нажалост они праве ове резултате да ли је у питању срећа или квалитет небитно, свакако за нас је то лоше.


U moru gluposti koje se daju procitati na temama domaceg fudbala i basketa neko uspe da da svoj maximum i izbriljira na topicu za SP, pa bravo kralju.
Ovaj deo gde je za nas lose sto neko iz komisluka igra dobro na turnirima ni sam sebi ne mozes da objasnis, i kucom i okucnicom garantujem da na pitanje "a zasto", ne dobacujes dalje od odgovora "pa zato..."


@Domingoo

brutalan post... :okk:
User avatar
nexus13
 
Posts: 7292
Joined: 15 Apr 2012, 15:12

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Dr. Thomas » 10 Dec 2022, 13:18

Добро је немају појма ово им је све на срећу, а људи у полуфиналу.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17330
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby grobar_Zvornik » 10 Dec 2022, 13:18

Има Томас право у контексту среће.

Ми никад ништа велико нисмо урадили у фудбалу и то је чињеница. И нема то пуно везе са именима, лигама петице и селекторима. Једноставно нисмо довољно талентовани за тај спорт. Читај фудбалери лузери.
И нема то везе са новинарима и предсједницима Савеза. Нити неким повјерењем народа у селекцију. Што сам старији увиђам да су аргументи тог типа обично самозамајавање. Конкретно по многим градовима Далмације су 2018. уочи СП-а качени транспаренти "Дабогда све изгубили"... У ХНС-у је чак и већа лакрдија и лоповлук тих година био него у ФСС-у.

Квалитет, то је оно што је неопходно за резултат. А ту се онда вратимо да ни тај Динамо није вјеровао у Луку на почетку. Човјек играо по бх ливадама за Зрињски... Али... врхунски квалитет увијек исплива. Као што је Немања Видић испливао. Дејан Станковић који је био проглашен незналицом и послат у Земун. Још неколицина имена.

И могли би се на ову тему романи писати.
Суштина је да ја репрезентацији Хрватске желим све најгоре, али нисам мањи Србин ако кажем да су квалитетнији од нас и да иза себе имају резултате. Оно што ми у фудбалу немамо. И нисмо никада имали.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby bezvezarije » 10 Dec 2022, 13:22

СрбинПодгорица wrote:Ма Хрвати су богови, они све раде најбоље, чуш њих прати срећа.
То што Лукаку маши празне голове није срећа, или што даш гол из једног шута? Нико не спори им квалитет, али причати да немају среће је у најмању руку смијешно.


Da su najbolji onda bi kao Izrael izgradili super državu. Al oni su stvarno prosjek, ko Srbija sa morem. I na ulicama rijetko ko igra fudbal.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1874
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby nexus13 » 10 Dec 2022, 13:25

grobar_Zvornik wrote:Има Томас право у контексту среће.

Ми никад ништа велико нисмо урадили у фудбалу и то је чињеница. И нема то пуно везе са именима, лигама петице и селекторима. Једноставно нисмо довољно талентовани за тај спорт. Читај фудбалери лузери.
И нема то везе са новинарима и предсједницима Савеза. Нити неким повјерењем народа у селекцију. Што сам старији увиђам да су аргументи тог типа обично самозамајавање. Конкретно по многим градовима Далмације су 2018. уочи СП-а качени транспаренти "Дабогда све изгубили"... У ХНС-у је чак и већа лакрдија и лоповлук тих година био него у ФСС-у.

Квалитет, то је оно што је неопходно за резултат. А ту се онда вратимо да ни тај Динамо није вјеровао у Луку на почетку. Човјек играо по бх ливадама за Зрињски... Али... врхунски квалитет увијек исплива. Као што је Немања Видић испливао. Дејан Станковић који је био проглашен незналицом и послат у Земун. Још неколицина имена.

И могли би се на ову тему романи писати.
Суштина је да ја репрезентацији Хрватске желим све најгоре, али нисам мањи Србин ако кажем да су квалитетнији од нас и да иза себе имају резултате. Оно што ми у фудбалу немамо. И нисмо никада имали.



Odlicno sto si bas njih pomenuo. E sad uporedi njihove igre za nasu reprezentaciju u odnosu na Lukine za njihovu. Mogu da su Zvezdini po milion puta, njihove igre za repku vodim od osrednjih do ocajnih...fenomenalnih se bas tesko secam.
Nama treba sto vise igraca kao sto je Mitar, Vanja MS sa ovog prvenstva...ljudi kojima je klub u kome trenutno igraju nebitan jer za reprezentaciju igraju najbolje.
User avatar
nexus13
 
Posts: 7292
Joined: 15 Apr 2012, 15:12

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Domingoo » 10 Dec 2022, 13:26

Nas treba da motivise uspeh Hrvatske da i mi mozemo tako posto smo susedi govorimo istim jezikom slicni smo genetski imamo zajdnicku istoriju kvkavs god bila samim tim njihov proboj u vrh svetskog fudbala nama treba da pruzi vetar u ledja da uz neke organizacione i strukturalne promene dobijemo motivaciju da i mi mozemo tako ..

Ipak nas mentalitet je destruktivan i umesto da gledmao kroz progres mi gledamo kroz dekadenciju ona prica da komsiji ckrne krava .

Daleko od toga da treba da se navija za njih ali neki razuman pristup je pozeljan..

Japan da osvoji svetsko prvenstvo Kinezi bi poceli masovn ods treniraju fudbal i da se motivisu da i oni mogu ..

Nama kad uspe neko iz kraja iz klupe gledamo da to obezvredimo omalovazimo i minimalizujemo umesto da se motivisemo da i mi mozemo tako ..

Naravno uvek je lakse mrzeti nego upregnuti sebe ,kao ona dva lika ispred drakstora u filmu 7 ipo ..

Tak mentalitet nas je i u sportu i u svemu ostalom doveo tu gde jesmo ,a generalno smo postali luzerska i iskompleksirana nacija ..

To je ona nasa prica koja se replicira i na individualnom nivou "na sta on on je lopov " ," ma njemu se sve njegovi napravili " , " ma sta taj zna da nije imao srece "..

Uvek se gleda da se nesto ospori bez ikakve zelje da se realno sagleda situacija , koliko me to nervira u okruzenju u svakodnevnim pricams toliko mi ide na zivce i u sportu.

Mog komsiju svi pljuju covek ima firmu 300 zaposlenih proizvodnja bukvalno milioner , devedesetih napustio poziciju poslovodje u drzavnoj firmi u ocevoj garazi krenuo da obradjuje glave motora i sitne stvari kroz par godina zaposlio 3 coveka kasnije 10 i tako dalje ..

I onda se nadju ljudi da ga pljuju " ma sta on je sve kod nas naucio " i ostale price, umesto da naucies dete ako je za tebe kasno i dam u kazes vidis ovog ciku on je imao petlju da napusti siguran posao 10 godins je vozio Juga i ulagao u biznis cekao svoje prilike ,ti ces da ga ucis da je on imao srece , neko ga pogurao itd...

Zato ljudi i beze iz ove drzave i toksicnog drudtva.
Last edited by Domingoo on 10 Dec 2022, 13:31, edited 2 times in total.
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7196
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Milutinov Tata » 10 Dec 2022, 13:27

NEDJA wrote:Gvardiol je klasa za sve nase odbrambene igrace, Kostic i Perisic su trenutno pribliznog kvaliteta a Perisic svakako ima dosta bolju karijeru. Modric je svetska klasa ali protiv Japana ispodprosecan a Brazila prosecan. Brozovic i Kovacic nisu svakako za dve klase bolji od Sergeja, nadam se da ce brzo preci u veci klub i pokazati da je barem njihov nivo, Tadic je poluspic i ne igra isto mesto. Da, podbacili smo, pre svega takticki i fizicki, nismo pruzili koliko smo mogli ali videcemo da li je to bila prolazna slabost ili nasa stvarnost. Portugal je bio master peace, ne moze to biti slucajnost. Tu mislim i na prvu utakmicu gde smo posle 0-2 preokrenuli na 2-2, cak imali neke poluprilike da povedemo. To samo govori da imamo kvalitet


Daleko je Perisic od Kostica, covek dao 10 golova na velikim takmicenjima, Tegi ih je nabrojao pre neki dan, bilo je bar 5 izuzetno bitnih, drugi igrac njihove reprezetnacije godinama, moze da igra i napred i nazad. Da ne pricam koliko je bitnih utakmica odigrao Perisic a koliko Kostic. Cak i da su sada pribliznog kvaliteta, toliko je u iskustvu u prednosti Perisic da mu ne moze Kostic ni prici. Modric je za nase veznjake visa klasa, dodje po loptu, uzme je, podeli, mi takvog igraca nemamo. Kovacic igra za Celzi godinama, non stop pod pritiskom i Sergej koji igra godinama u Laciju, takodje nebo i zemlja. Brozovic igrac kakvog opet mi nemamo na tom nivou, plus iskustvo.

Iskustveno i takmicarski su oni mnogo iznad nas. Od 2016 su odigrali 8 eliminacionih utakmica, samo su 1 izgubili za 90 minuta. Znaju da igraju na rezultat, ne primaju golove, vracaju se u utakmice i ostaju u njima. Nama sve to nedostaje, moramo jos da rastemo da dodjemo do nivoa da se nosimo sa top ekipama u kontinuitetu. Pokazali smo u kvalifikacijama i LN da imamo kvaliteta i potencijala, ali drugi je par cipela veliko takmicenje i pritisak koji nosi sa sobom svaka utakmica na njemu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29676
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby grobar_Zvornik » 10 Dec 2022, 13:32

nexus13 wrote:Odlicno sto si bas njih pomenuo. E sad uporedi njihove igre za nasu reprezentaciju u odnosu na Lukine za njihovu. Mogu da su Zvezdini po milion puta, njihove igre za repku vodim od osrednjih do ocajnih...fenomenalnih se bas tesko secam.
Nama treba sto vise igraca kao sto je Mitar, Vanja MS sa ovog prvenstva...ljudi kojima je klub u kome trenutno igraju nebitan jer za reprezentaciju igraju najbolje.


Пратим репрезентацију 25 година. 0д 1997.
Дакле испратио сам све утакмице селекције. Готово да на прсте једне руке могу набројати оне који су играли боље за репрезентацију и давали више него за клуб. На прву, Митар нумеро уно, Предраг Ђорђевић, евентуално Короман.

О разлозима можемо.

Без да ико осјети трунку клубаштва, у контексту квалитета и партија, Видић је вјероватно највеће разочарење. При томе, није играо позади са клоцевима неким из Хајдук Родића. Био је штопер свјетске класе. Оно што је Лука на својој позицији. Дејан ипак није био свјетска класа. Пикси рецимо јесте био.

Да скратим, зашто и због чега, немам одговор.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby СрбинПодгорица » 10 Dec 2022, 13:46

Шта је разлика између нас и њих, што они први шут имају државу ево 30, и држи их их то, ми прву државу прије 1000 и кусур година, модерну државу прије 150. Генерално ми немамо тај национални хајп као они. Тај осјећај добијемо само у тешким ратним временима.
Једини играч који показује да даје 300% себе за репрезентацију је Митар, нешто приближно показује и Павловић остали ни близу.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17021
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Bolkonski » 10 Dec 2022, 14:04

СрбинПодгорица wrote:Ма Хрвати су богови, они све раде најбоље, чуш њих прати срећа.
То што Лукаку маши празне голове није срећа, или што даш гол из једног шута? Нико не спори им квалитет, али причати да немају среће је у најмању руку смијешно.


Tako je! Potpuno su zaslužili sreću, a kad se ponašaš kao selektor Srbije i uradiš ono protiv Kameruna i Švajcarske, zaslužuješ ono što ti se i desilo.

Inače, kakva je glupost da Srbi navijaju za Hrvate, a u Zagrebu i Sarajevu te tautološki mrze jer si Srbin. :laugh:
Pa takvi kao ti dokazuju suprotno kad je u pitanju odnos prema Hrvatima u Srbiji. Kad sam ušao u kladionicu pre meča protiv Švajcarske, jedno 80% kladionice je imalo stav da nema veze ako ispadnemo, ali da ispadnu i Hrvati. :laugh:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Tegi » 10 Dec 2022, 14:25

Domingoo wrote:To je ona nasa prica koja se replicira i na individualnom nivou "na sta on on je lopov " ," ma njemu se sve njegovi napravili " , " ma sta taj zna da nije imao srece "..

Gledam sa ocem Seriju A pre jedno 2 meseca, sećam se da Juventus nije ni započeo onu seriju pobeda i kažem mu: "Oni su sada sedmi, Alegri uvek loše ulazi u sezonu, na kraju prvenstva će im faliti još jedno kolo da preteknu Napoli i osvoje titulu". A on mi kaže- kako Juventus može nešto da uradi kada su mu glavni igrači Srbi. :biggrin: I ja krenem da ga prekorevam kako nema srpskije stvari od te njegove priče, da ponižava dečka (Kostića) koji nije samo iz istog grada kao on, već su ponikli u istom sirotinjskom naselju, išli u istu školu, igrali na istim terenima... A on mi odgovara- šta mi pričaš o njemu, kao da ne znam da ne govori sa ocem zbog para itd.

I onda zaključim da čim tako omalovažava nekog ko je odksočio, nema pravo da kuka kada mu za sina pričaju da je retard, da mu nameštaju pitanja u kvizu, kada nastavnici u školama guraju mediokritete kako bi unizili njega neposlušnog, kada ovde crveno-beli neimari pišu da je nevin... :biggrin:

Srpska posla. Očajan narod, da se ne zavaravamo i pričamo neke šumadijske pastorale od pre 100-150 godina, kao Tozovac u pesmi "Ja sam ja, Jeremija".
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20761
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Malkovic » 10 Dec 2022, 14:45

Нема ни српскије ствари "Бразил ће их раставити, ипак је то Бразил", занемарујући да је Бразил архетип лузера на овом турниру последњих петнаестак година. А тога сам се наслушао ове недеље од многих. :biggrin:

Тако и би.
Last edited by Malkovic on 10 Dec 2022, 14:46, edited 1 time in total.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4275
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby nexus13 » 10 Dec 2022, 14:46

Tegi wrote:
Domingoo wrote:To je ona nasa prica koja se replicira i na individualnom nivou "na sta on on je lopov " ," ma njemu se sve njegovi napravili " , " ma sta taj zna da nije imao srece "..

Gledam sa ocem Seriju A pre jedno 2 meseca, sećam se da Juventus nije ni započeo onu seriju pobeda i kažem mu: "Oni su sada sedmi, Alegri uvek loše ulazi u sezonu, na kraju prvenstva će im faliti još jedno kolo da preteknu Napoli i osvoje titulu". A on mi kaže- kako Juventus može nešto da uradi kada su mu glavni igrači Srbi. :biggrin: I ja krenem da ga prekorevam kako nema srpskije stvari od te njegove priče, da ponižava dečka (Kostića) koji nije samo iz istog grada kao on, već su ponikli u istom sirotinjskom naselju, išli u istu školu, igrali na istim terenima... A on mi odgovara- šta mi pričaš o njemu, kao da ne znam da ne govori sa ocem zbog para itd.

I onda zaključim da čim tako omalovažava nekog ko je odksočio, nema pravo da kuka kada mu za sina pričaju da je retard, da mu nameštaju pitanja u kvizu, kada nastavnici u školama guraju mediokritete kako bi unizili njega neposlušnog, kada ovde crveno-beli neimari pišu da je nevin... :biggrin:

Srpska posla. Očajan narod, da se ne zavaravamo i pričamo neke šumadijske pastorale od pre 100-150 godina, kao Tozovac u pesmi "Ja sam ja, Jeremija".


Kako nismo ocajan narod?
Licemeran, glup, zatucan, iskompleksiran...i posle kao zasto nas ne vole. Covece, pa pokojnom premijeru je vise ljudi dobrovoljno doslo na sahranu nego najvoljenijem Titu po naredbi, a tom istom premijeru je do dan pred smrt 90% tih sto su bili u povorci zelelo bas to.
Mi smo izmislili next level ljubomore, pa nam nije problem sto nesto nemamo, vec to sto neko drugi ima...kad bi pitao ljude 99% bi vise volelo da i taj neko nema nista.
Pakao od ljudi...
User avatar
nexus13
 
Posts: 7292
Joined: 15 Apr 2012, 15:12

Re: 1/4 финала СП - Хрватска - Бразил

Postby Cuburac » 10 Dec 2022, 15:01

grobar_Zvornik wrote:Има Томас право у контексту среће.

Ми никад ништа велико нисмо урадили у фудбалу и то је чињеница. И нема то пуно везе са именима, лигама петице и селекторима. Једноставно нисмо довољно талентовани за тај спорт. Читај фудбалери лузери.
И нема то везе са новинарима и предсједницима Савеза. Нити неким повјерењем народа у селекцију. Што сам старији увиђам да су аргументи тог типа обично самозамајавање. Конкретно по многим градовима Далмације су 2018. уочи СП-а качени транспаренти "Дабогда све изгубили"... У ХНС-у је чак и већа лакрдија и лоповлук тих година био него у ФСС-у.

Квалитет, то је оно што је неопходно за резултат. А ту се онда вратимо да ни тај Динамо није вјеровао у Луку на почетку. Човјек играо по бх ливадама за Зрињски... Али... врхунски квалитет увијек исплива. Као што је Немања Видић испливао. Дејан Станковић који је био проглашен незналицом и послат у Земун. Још неколицина имена.

И могли би се на ову тему романи писати.
Суштина је да ја репрезентацији Хрватске желим све најгоре, али нисам мањи Србин ако кажем да су квалитетнији од нас и да иза себе имају резултате. Оно што ми у фудбалу немамо. И нисмо никада имали.


Iako i ovde ima mirisa politike, sto smo dalje od te teme, stavovi su nam sve blizi.
Ne kaze se uzalud ( a sam to cesto zaboravljam), budale traze izgovore, a pametni resenja.
Znaju, cinjenica, imaju i srece, cinjenica. Mi sa srecom stojima tako-tako, da imamo vise znanja, mozda bi nas i sreca pogledala, cesce i jace. A i kad nas pogleda, (Mitar,Portugal) mi to brzo prospemo i jeftino prodamo.
Cisto fudbalski imaju kudikamo bolju odbranu od nas, a nas napad nije toliko bolji ( ako i jeste) da to nadoknadi.i fizicki su dominaniji od nas.
Do neke nove prilike.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

PreviousNext

Return to SP u Fudbalu Katar 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests