Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja SP u Fudbalu Katar 2022.

1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Ко пролази у четвртфинале?

Јапан
7
47%
Хрватска
8
53%
 
Total votes : 15

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Tegi » 05 Dec 2022, 20:13

Kada se veliča kvalitet Hrvatske, ne treba smetnuti sa uma da su oni u grupi završili iza Maroka. Pritom, ne da su nisu gađali prvo mesto, već ih je rovitost Lukakua sprečila eliminacije. I u takvoj situaciji, odu na Japan pre Nemačke i Španije i prođu na penale.

To jeste izrazito srećan splet okolnosti. O momentima dugog trajanja i njihovim vrlinama se može govoriti, ali tvrdoglavost je ignorisati gore napisano.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20786
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Velja » 05 Dec 2022, 20:40

Tegi wrote:Kada se veliča kvalitet Hrvatske, ne treba smetnuti sa uma da su oni u grupi završili iza Maroka. Pritom, ne da su nisu gađali prvo mesto, već ih je rovitost Lukakua sprečila eliminacije. I u takvoj situaciji, odu na Japan pre Nemačke i Španije i prođu na penale.

To jeste izrazito srećan splet okolnosti. O momentima dugog trajanja i njihovim vrlinama se može govoriti, ali tvrdoglavost je ignorisati gore napisano.

Samo izbegavaš reći da su oni bili bolja ekipa od Belgije 70 minuta i ta priča da su prošli jer je Lukaku bio rovit stvarno ne stoji.

Belgija izgubila od Maroka, Hrvati bili miljama daleko od poraza. Hrvati razbili Kanadu, Belgija ih dobila nezasluženo.

Niko ne negira količinu sreće, ali ja verujem da se sreća zaslužuje.

Pogledati mentalnu stabilnost Hrvata u momentima kad gube i kako okreću utakmicu, a onda imaš podatak da je Srbija jedina reprezentacija bez psihologa na prvenstvu (ovo pitanje niko od glupih novinara nije postavio Piksiju a morao je neko!) i da li ti to zvuči beznačajno?

Koliko je ukupno minuta trajala naša prednost protiv Kameruna i Švajcarske? Jesmo li se vratili u momentima kad su kola krenula nizbrdo? Posle gola Brazila nula šansi za izjednačenje, posle 3:3 protiv Kameruna nula šansi za gol, posle gola Emboloa kanal u drugom poluvremenu...

E sad je najbolje smetnuti sa uma sve vrline Hrvatske i pričati o sreći, a maestralno su šutirali penale. Maestralno su mentalno pripremljeni i sad sve to na stranu i pričajte o sudbini kletoj.

Kod Dalića mi se dopala i pragmatičnost koju mnogi treneri nemaju, kao i prilagođavanje protivniku.

Šta zameram Piksiju? Ispadanje nikako, ali nedostatak samokritike itekako. Za sve je našao izgovor a nisam ga čuo da je sam sebe iskritikovao za bilo šta. Stičem utisak da je on sve uradio super samo nismo imali sreće.
Lažem čim zinem,
Za braću Vučić i SNS-ov Partizan ginem!!!
Velja
 
Posts: 4773
Joined: 26 Sep 2013, 15:46

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby bezvezarije » 05 Dec 2022, 20:52

Brazil je ispucao sve najbolje od sebe i imam utisak da će odigrati najslabiju utakmicu a Hrvati svoju najbolju u četvrtfinalu.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1881
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Angus Young » 05 Dec 2022, 21:02

Ljudi se tek zagrevaju
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19593
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby soniko » 05 Dec 2022, 21:10

Pretjerujete i u hvaljenju i u nipodastavanju.

Dobri su, ali nisu toliko da dodju do finala bez da ih us.re.

Imaju stabilnu ekipu, drze posjed, to je preduslov da ti sreca pomogne.

Ne mozes uci u utakmicu kao mi npr protiv svice i da ti svaki treci napad bude gol sansa, pa da ocekujes srecu, to ne biva, matematicki se moze dokazatu da ces ga primti ako ti protivnik pravi polusansu svakih pet minuta.
Da ne pricam koliko to rusi samopouzanje i obrnuto, koliko ti rasre samopouzdanje na utakmici kad imas posjed i protivnik ti ne moze sansu napraviti.

Kad vec poredite Srbiju i Hrvatsku sto nikako nije za poredjenje to vam je odgovor.

Sa druge strane, imali su srece, nisu dobili Maroko, nosu dobili Belgiju, nisu dobili Japan.

To je cinjenica, to sto su protiv Belgije drzali posjed sedamdeset minuta vam je samo dokaz da nisu savrseni, jer su imali srece zadnjih dvadeset minuta.
User avatar
soniko
 
Posts: 10349
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Velja » 05 Dec 2022, 21:15

Apsolutno sam saglasan da Hrvati nisu ekipa za finale bez da ih ukenja.

Nisam pomenuo da su tim za finale, to je samo ovde trauma koja lebdi među forumašima u vazduhu.

Čak štaviše smelo bih rekao da bi se oni pomučili itekako da izađu iz srpske grupe.

Moje pisanije je isprovocirano tezom da se hrvatski uspesi dominantno baziraju na sreći, a to ovde provejava od mnogih kao stav.
Lažem čim zinem,
Za braću Vučić i SNS-ov Partizan ginem!!!
Velja
 
Posts: 4773
Joined: 26 Sep 2013, 15:46

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Ćoba » 05 Dec 2022, 21:27

Daleko je lošija ova Hrvatska od one iz Rusije a i tamo im se baš fino sve sklopilo. Ali svaka čast, četvrtfinale je maksimum i rezultat će biti zapisan. Za dalje mislim da stvarno nemaju snage.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23553
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Cvele » 05 Dec 2022, 21:40

Ova Hrvatska je kao KK Partizan u Evroligi.

Po kvalitetu izmedju 8. i 10. mesta.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18495
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby NEDJA » 05 Dec 2022, 21:59

Oni su iskoristili sve prilike koje su im se ukazale. I na SP 98' u grupi jedva u finisu dobise Japan, izgubise od Argentine i kao drugi umesto da odu na Engleze odose na Rumune zahvaljujuci njihovoj pobedi protiv Engleza u zadnjim minutima. Posle Rumuna dobise omatorele i lose Nemce u 1/4 koje mi onako glupavo ispustismo.
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6104
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Vasilije 1980 » 05 Dec 2022, 22:07

Brozović danas pretrčao neverovatnih 16,7km.

Preoro je Broz teren uzduž i popreko.
Last edited by Vasilije 1980 on 05 Dec 2022, 22:08, edited 1 time in total.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby grobar_Zvornik » 05 Dec 2022, 22:07

NEDJA wrote:Oni su iskoristili sve prilike koje su im se ukazale. I na SP 98' u grupi jedva u finisu dobise Japan, izgubise od Argentine i kao drugi umesto da odu na Engleze odose na Rumune zahvaljujuci njihovoj pobedi protiv Engleza u zadnjim minutima. Posle Rumuna dobise omatorele i lose Nemce u 1/4 koje mi onako glupavo ispustismo.

Cuveni Bogdan Stelea. Svi u zuto ofarbani. Penal bjese presudi? Tad su Rumuni bili u bjednoj grupi.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31454
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby NEDJA » 05 Dec 2022, 22:11

Da, svi u zuto ofarbani. Penal presudio
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6104
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Tegi » 05 Dec 2022, 22:43

Velja wrote:
Tegi wrote:Kada se veliča kvalitet Hrvatske, ne treba smetnuti sa uma da su oni u grupi završili iza Maroka. Pritom, ne da su nisu gađali prvo mesto, već ih je rovitost Lukakua sprečila eliminacije. I u takvoj situaciji, odu na Japan pre Nemačke i Španije i prođu na penale.

To jeste izrazito srećan splet okolnosti. O momentima dugog trajanja i njihovim vrlinama se može govoriti, ali tvrdoglavost je ignorisati gore napisano.

Samo izbegavaš reći da su oni bili bolja ekipa od Belgije 70 minuta i ta priča da su prošli jer je Lukaku bio rovit stvarno ne stoji.

Belgija izgubila od Maroka, Hrvati bili miljama daleko od poraza. Hrvati razbili Kanadu, Belgija ih dobila nezasluženo.

Niko ne negira količinu sreće, ali ja verujem da se sreća zaslužuje.


Niti sam napisao da su prošli zato što je Lukaku bio rovit, niti da ništa od ovoga nisu zaslužili.

Ali je tačno da su grupu završili iza mnogo slabije ekipe, iako nisu štelovali drugo mesto. Kao što je tačno da su u ovom trenutku značajno bolji i od Belgije i da su 70 minuta imali utakmicu u šaci, ali to što je Belgija za 20 minuta stvorila više prilika nego oni za celu utakmicu kao i zrelost tih prilika ukazuju da im je plasman visio o končiću, iako ga na osnovu celokupnog utiska u 3 utakmice jesu zaslužili. Ipak mi je nekako bliža pobedi ekipa koja promaši 3 zicera nego ona koja drži posed i čuva 0-0.

I sada, prođeš kroz taj Termopilski klanac i naletiš na Japan ispred Španije i Nemačke gotovo isključivo zato što su Španci kalklulisali. Čast Japanu na pobedi protiv Nemačke, ali jasno je kao dan da bi u regulranim uslovima ishod te grupe bio Španija 7, Nemačka 4, Japan i Kostarika po 3 boda. I to prođeš kroz iglene uši.

I to nije ništa neobično, otvarale su se tako karte i mnogo lošijim ekipama. Npr. Švedskoj u Rusiji. Ili Turska koja je bila treća pobedama protiv Kine, Japana, Južne Koreje i remijima sa Kostarikom i Senegalom. A to nisu ekipe koje imaju pobednički mentalitet, kontinuitet selektora, kult reprezentacije, tu vrstu nacionalnog naboja i slično. Kao ni fudbalski kvalitet.

Nigde nisam spomenuo Srbiju i taj osvrt služi da bi argumentima da malo pathos-a. Nisam lud da poredim te dve reprezentacije. Kao da poredim Vujoševićev Partizan i evropsku Zvezdu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20786
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Domingoo » 05 Dec 2022, 23:07

Hrvatska nema ni priblizno kvalitetnog napadaca kakav je bio Mandzukic Livaja i Petkovic su dobri igraci ali daleko od nekog evropskog vrha kome je Mandzukic pripadao ..

Na desnom beku su takodje tanki , Brazilci su top popunjeni na svim nivoima u svim linijama , nece Brazil sigurno da ih demontira jer je Hrvatska pre svega takmicarska ekipa puna iskusnih igraca sa velikim brojem vaznih utakmica ali pobedu Brazila uopste ne dovodim u pitanje ..
Hrvati su pokazali na ovom prvenstvu ozbiljan problem u realizaciji pa uopste ne vidim nacin kako mogu da ugroze individualno jaku i uigranu odbranu Brazila .
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7200
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: 1/8 финала СП - Јапан - Хрватска

Postby Tegi » 06 Dec 2022, 00:22

Inace, Perisic na SP 2014 2 gola, EP 16 2, SP 18 3, EP 20 2 gola, SP 22 za sada 1 gol.

10 golova na velikim takmicenjima! Levo krilo.

Kamerun, Meksiko, Ceska, Spanija, Island, Engleska, Francuska, Ceska, Skotska, Japan.

Samo protiv Meksika nevazan, svi ostali na +1, 0 ili -1.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20786
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to SP u Fudbalu Katar 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests