Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja SP u Fudbalu Katar 2022.

Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Која репрезентација осваја свјетско злато?

Француска
11
11%
Шпанија
5
5%
Бразил
24
24%
Аргентина
23
23%
Белгија
0
No votes
Енглеска
0
No votes
Њемачка
6
6%
Португал
6
6%
неко девети
23
23%
 
Total votes : 98

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Cvele » 09 Dec 2022, 23:26

Tegi wrote:
Cvele wrote:Kakav spoj Rade i Luka.

Tako i Memedović mene podjebava.

Ti znanje dokazujes empirijski, a fudbal nije samo taktika :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18710
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby grobar_Zvornik » 10 Dec 2022, 00:08

Crna Ovca wrote:Prebacite na arenu, ebo vas Nedić :D


Сад бих те бановао за ово богохуљење против уваженог професора Недића. :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31726
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Bolkonski » 10 Dec 2022, 17:46

Chuck wrote:E da je Piksi imao spremne igrace…


Da nije došlo do svadje u svlačionici…
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby NEDJA » 10 Dec 2022, 18:04

Meni bi finale iz snova bilo Argentina-Engleska, i naravno da ih Argentinci opet namagarce :biggrin: Cuvena uttakmica 86', borba za Foklandska ostrva, veliki Dijego, prvom rukom pa slalom. Onda 98' kad su im prodali gol ko Holandjani sinoc njima, crveni Bekama i prolazak na penale. A, poredjenje Mesija i Ronalda mi je skroz nebitno, fudbal je kolektivni sport
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6198
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Inzaghi » 10 Dec 2022, 18:05

Ma to su price za decu Nedjo. A tek razlozi zbog kojih je jedan bolji od drugog kao predskolsko.

Mlacenje prazne slave i palamudjenje.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17609
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Cvele » 10 Dec 2022, 18:10

Zanimljiva bi bila dva polufinala zemalja sa istorijskim vezama :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18710
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Velja » 10 Dec 2022, 18:12

NEDJA wrote:Meni bi finale iz snova bilo Argentina-Engleska, i naravno da ih Argentinci opet namagarce :biggrin: Cuvena uttakmica 86', borba za Foklandska ostrva, veliki Dijego, prvom rukom pa slalom. Onda 98' kad su im prodali gol ko Holandjani sinoc njima, crveni Bekama i prolazak na penale. A, poredjenje Mesija i Ronalda mi je skroz nebitno, fudbal je kolektivni sport

Mala digresija, u ratu za Foklandska ostrva se istakao i general Majkl Rouz, našoj javnosti poznat po ulozi komandanta Unprofora u Bosni u toku rata 90-tih.

Briljantan general, iako izrazito antisrpski nastrojen bio je dovoljno častan da prizna neke stvari u svojoj knjizi Misija u Bosni, a inače nije krio da je prezirao Maradonu zbog tog gola.

Apropo sinoćne diskusije da li se treba ratovima motivisati na sportskom terenu još jedan dokaz da itekako treba je Maradona.
Lažem čim zinem,
Za braću Vučić i SNS-ov Partizan ginem!!!
Velja
 
Posts: 4778
Joined: 26 Sep 2013, 15:46

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Bolkonski » 10 Dec 2022, 18:16

NEDJA wrote:Meni bi finale iz snova bilo Argentina-Engleska, i naravno da ih Argentinci opet namagarce :biggrin: Cuvena uttakmica 86', borba za Foklandska ostrva, veliki Dijego, prvom rukom pa slalom. Onda 98' kad su im prodali gol ko Holandjani sinoc njima, crveni Bekama i prolazak na penale. A, poredjenje Mesija i Ronalda mi je skroz nebitno, fudbal je kolektivni sport


Živ nisam da čujem reakciju da Srbiji neko, u prijateljskoj utakmici, da gol kao Maradona Englezima i sudija ga prizna.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Velja » 10 Dec 2022, 18:22

Bolkonski wrote:
NEDJA wrote:Meni bi finale iz snova bilo Argentina-Engleska, i naravno da ih Argentinci opet namagarce :biggrin: Cuvena uttakmica 86', borba za Foklandska ostrva, veliki Dijego, prvom rukom pa slalom. Onda 98' kad su im prodali gol ko Holandjani sinoc njima, crveni Bekama i prolazak na penale. A, poredjenje Mesija i Ronalda mi je skroz nebitno, fudbal je kolektivni sport


Živ nisam da čujem reakciju da Srbiji neko, u prijateljskoj utakmici, da gol kao Maradona Englezima i sudija ga prizna.

Dobro, ne insistiraj na objektivnosti kad si navijački nastrojen.

Naravno da pominjemo penal nad Mitrovićem 2018. protiv Švajcaraca i naravno da ćutimo kad Ronaldu nije priznat čist gol na Marakani.

Ipak, ovo nije nešto što se dominantno odnosi na Srbiju, već je svuda ovako. Pomalo mi zvuči drugosrbijanski poenta koju pokušavaš da izvučeš.

Srbi su jedini neobjektivni, ma da važi.
Lažem čim zinem,
Za braću Vučić i SNS-ov Partizan ginem!!!
Velja
 
Posts: 4778
Joined: 26 Sep 2013, 15:46

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Tegi » 10 Dec 2022, 18:30

Radonjaa wrote:Slabo se razumijem u to, ali mislim da je Ivo Grbić važio za mnogo većeg talenta, ali je odlaskom u inostranstvo izgubio minute, što je za golmana ipak ključno.

Zanimljivo je da im je u finišu kvalifikacija baš Grbić bio startni golman, branio je i po onom splitksom pljusku protiv Rusije, jer je u tom trenutku bio standardan na pozajmici u Lilu. Grbić je u Atletiko otišao kao golman Lokomotive, dakle filijale kluba čiji je Livaković dugogodišnji prvi golman. Glavni razlog - menadžer, Andy Bara se zove, ima jake veze u Atletiku, Lilu, Lajpcigu, Fiorentini. Menadžer je i Olmu, a bio je i prvi menadžer Lukasu Ernandezu i Saulu Nigezu. Dule Petković, Ilijin sin, mu je desna ruka. Očigledno im je dobro "prodao" Grbićeve kvalitete, posebno što je bio ponajbolji igrač Lokomotive kada su izborili plasman u kval. za LŠ.

Rigorozan je Dalić selektor, nema ništa na stare zasluge i ako ne igraš u klubu, nema ni poziva, kamoli startnih 11. Da Oblak nije imao povredu pre prvenstva, Grbić ne bi išao ni kao treći golman.

Livakovićev problem, loša igra nogom i linijašenje na 187 cm. Došla su takva neka vremena da se refleksi, liderstvo i karakter da braniš najbolje kada je najvažnije najmanje cene. Zato se i VMS godinama šukljao iz jednog dobrog kluba u drugi.
Last edited by Tegi on 10 Dec 2022, 18:55, edited 3 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20847
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Isak » 10 Dec 2022, 18:52

Radonjaa wrote:Golmani su specifični, recimo Livaković je skoro deceniju pred nosom čitavoj Evropi, nema ko nije napravio transfer iz Dinama, ne vjerujem da je to slučajno tako.


Livaković je golman "linijaš" i to mu je vjerovatno i glavni razlog zašto već nije napravio transfer iz Dinama.
User avatar
Isak
 
Posts: 3966
Joined: 07 Apr 2017, 17:08
Location: Iza brda je polje , iza polja je šuma , iza šume je kuća , iza kuće je put koji vodi do mene

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby yobara » 10 Dec 2022, 18:53

Trebao je Livakovic u Ren da dodje i oni mozgovi doveli kreaturu Alfreda Gomisa, samo.sto je bio rezerva Mendiju u reprezentaciji :laugh:

Sad se vade fleke sa Mandandom...koji je i danas za te Senegal crnje Dzo Frejzer
User avatar
yobara
 
Posts: 2582
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: 1/4 финала СП - Мароко - Португал

Postby Radonjaa » 10 Dec 2022, 19:16

Tegi wrote:Zanimljivo je da im je u finišu kvalifikacija baš Grbić bio startni golman, branio je i po onom splitksom pljusku protiv Rusije, jer je u tom trenutku bio standardan na pozajmici u Lilu. Grbić je u Atletiko otišao kao golman Lokomotive, dakle filijale kluba čiji je Livaković dugogodišnji prvi golman. Glavni razlog - menadžer, Andy Bara se zove, ima jake veze u Atletiku, Lilu, Lajpcigu, Fiorentini. Menadžer je i Olmu, a bio je i prvi menadžer Lukasu Ernandezu i Saulu Nigezu. Dule Petković, Ilijin sin, mu je desna ruka.

Rigorozan je Dalić selektor, nema ništa na stare zasluge i ako ne igraš u klubu, nema ni poziva, kamoli startnih 11. Da Oblak nije imao povredu pre prvenstva, Grbić ne bi išao ni kao treći golman.

Livakovićev problem, loša igra nogom na 187 cm. Došla su takva neka vremena da se refleksi, liderstvo i karakter da braniš najbolje kada je najvažnije najmanje važno. Zato se i VMS godinama šukljao iz jednog dobrog kluba u drugi.


Jezivo favorizovanje igre nogom ispred skoro svih ostalih golmanskih kvaliteta. Zato me ,,strah'' da Marko Ilić na račun dobre igre nogom i agresivnog stila branjenja ne napravi neki zvučan transfer, pa da krene pritisak da Vanja bude klupiran.

Sjećam se da je Grbić otišao u Lil da zamijeni Manjana, i da je posle ove katastrofe izgubio poziciju, ne znam kakav je bio do tad. Protiv Rusa su baš forsirali njegovu igru nogom po onoj kaljuzi. :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13459
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Cuburac » 10 Dec 2022, 19:25

Otpao je i poslednji razlog zbog koga bi neko trebalo da navija za Hrvatsku

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2022&mm=12&dd=10&nav_id=2257041
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14302
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Puta Tapar » 10 Dec 2022, 20:41

Baš naprotiv
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3148
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

PreviousNext

Return to SP u Fudbalu Katar 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest