Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja SP u Fudbalu Katar 2022.

Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Која репрезентација осваја свјетско злато?

Француска
11
11%
Шпанија
5
5%
Бразил
24
24%
Аргентина
23
23%
Белгија
0
No votes
Енглеска
0
No votes
Њемачка
6
6%
Португал
6
6%
неко девети
23
23%
 
Total votes : 98

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Sezione » 19 Dec 2022, 12:55

Mesi je imao srece da je upao u jednu od najjacih ekipa u istoriji fudbala, plus je ta ekipa trajala 10 godina, otud i takve brojke. Plus ovih par sezona u najdominantnijoj ekipi francuske lige ikada. Jbg, meni ce zbog toga ostati "jajara", sa te strane veci rispekt za Ronalda koji je dominirao u 3 lige i nije se libio da se vrati u pl i "blamira" pod stare dane

Ono blamiranje sa organizovanjem Kopa Amerike svakih 15 minuta da bi je uzeo su svi zaboravili

Jedan od najboljih svakako, najbolji nikako
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Radonjaa » 19 Dec 2022, 12:59

nexus13 wrote: Pele je bas vukao svoju reprezentaciju do svakog naslova.


Pele u Čileu nije ni igrao u eliminacijama, povrijedio se u drugoj utakmici grupne faze, to je u rangu sa prvom Mesijevom titulom LŠ
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13415
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby nexus13 » 19 Dec 2022, 13:01

Sezione wrote:Mesi je imao srece da je upao u jednu od najjacih ekipa u istoriji fudbala, plus je ta ekipa trajala 10 godina, otud i takve brojke. Plus ovih par sezona u najdominantnijoj ekipi francuske lige ikada. Jbg, meni ce zbog toga ostati "jajara", sa te strane veci rispekt za Ronalda koji je dominirao u 3 lige i nije se libio da se vrati u pl i "blamira" pod stare dane

Ono blamiranje sa organizovanjem Kopa Amerike svakih 15 minuta da bi je uzeo su svi zaboravili

Jedan od najboljih svakako, najbolji nikako


Sad bas, srece....

Opet, isplivao je on sa brojkama a ne Iniesta, Cavi, Eto, Ibra....sve prebrutalni igraci.
User avatar
nexus13
 
Posts: 7329
Joined: 15 Apr 2012, 15:12

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Sezione » 19 Dec 2022, 13:08

Zaboravih da stavim "srece" pod navodnike, mada mozda i nije bilo potrebe :biggrin:

Pa kako Cavi i Iniesta da isplivaju sa brojkama kad nisu napadaci? :biggrin:

Ibra i Eto su mnooogo krace bili tu, Mesi je izvrteo u napadu i Etoa i Vilju i Nejmara i Suareza, pa cak i Pedra koji je u prajmu bio ozbiljan igrac
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby White Mamba » 19 Dec 2022, 13:22

Koja osovina je bolja?
Cavi Inijesta (Serhio klosar Buskec) ili Kros Kazemiro Luka?
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43090
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Cuburac » 19 Dec 2022, 13:49

Evo i ja malo da poslolim ( kulinarski izraz za mudrovanje).
Gledao sam sve sem Puskasa i DI Stefana.
Oduvek je bilo majstora, internacionalinh, a i velemajstora, ima ih dosta, o onima najuvazenijim u spojleru iz mog ugla bez previse detalja.

Spoiler: pokaži
Svim velemajstorima je zajednicko da su davali nesto novo i bili ispred svog vremena, a vremena nisu uporediva. Samo jos da napisem, jesu medicina, treninzi , relaksacija napredovali, ali ako ne i vise su napredovale taktika i odbrana.

Pele , tesko ga uporediti, ali slican konstitucijom i nacinom na koji funkcionise, Ronaldu i Mbapeu., mada razlicite pozicije od njih dvojice.Odlicna igra glavom, sut, dribling kao i ovi ostali, ali ipak za klasu iznad po talentu i baratanju loptom, jbga Brazilac. Tu mu je Mbape blizi od Ronalda (portugalskog). Pele je bio iznad fudbala u mnogo cemu, ali su odbrane bilo tek nesto jace od skolskog igralista.

Euzebijo, vec mi polako beldi iz secanja, i danas bi svojom brzinom bio neuhvatljiv za vecinu igraca odbrane, dobro je igrao i glavom iako nije bio visok, cak mozda i ispod proseka, ja sam ga zapamtio po utakmici sa S.Korejom koja je povela sa 3 0, ali je Eusebio dao 4 gola( dva iz penala) za preokret i sprecavanje najveceg iznenadjenja posle pobede Jugoslavije nad Brazilom u Montevideu. Ako je Pele bio kralj sveta, Eusebio je bez sumnje bio kralj Evrope.

Onda Krojf i totalni fudbal.
Nedostatak sirovog talenta juznoamerickog tipa, on kao predvodnik i cela reprezentacija su nadoknadjivali tempom i trcanjem, sto je bila inovacija u fudbalu, ali Krojf je vise igrao za tim nego Pele, mada bez celog kolektiva koji ga prati ne bi zasijao kao zvezda blizu najvecima, bez obzira na svoju genijalnost.

Zidan, Mateus, fudbalska inteligencija pre svega, manje talentovani od juznoamerikanaca , ali veliki uticaj na igru celog tima, sa njima su timovi bili za klasu bolji.

Maradona je cudo po mnogo cemu, rodonacelnik eksplozivnosti na najvisem nivou , sam je nosio i reprezentaciju i timove u kojima je igrao, odbrana i taktika su u njegovo vreme podignute za jos jedan nivo, ali jos uvek daleko od danasnjeg.

Ronaldo (Zuba) i Ronaldinjo su umetnici, bogato nagradjeni talentom , znali su da prave cuda, ponekd izgledavsi kao carobnjaci, ali su obojica bili vise okrenuti sebi nego timu. Naravno na racun sopstvene magije su donoisli i rezultate svojim klubovima i tesko da cemo skoro videti nekog takvog.

Na kraju Mesi, fizicki hendikepiran rodjenjem, prebrodio je sve to, a i mix igre za sebe i za druge je mozda i najveci od svih pobrojanih. Statistika je tu neumoljiva.
Fascinirajuce je kao je umeo brzo da razmislja i da pronalazi najjjednostavnija, a efikasna resenja. Ima boljih od njega u nekim segmentima, ali u mixu svega, on je na vrhu.

Sa Peleom je igrao Garinca, igrac Mesijeve gradje, takodje fizicki hendikepiran, jedna noga mu je bila kraca 5-6 cm. vanserijski dribler, na nivou Ronaldinja, ali daleko manjeg uticaja na ceo tim od Mesija, apektakularan igrac, senka Pelea ga je prekrivala mozda bi bio jos uvazavaniji.

Svetski fudbal ni izbliza nije tako dostupan za gledanje, pa su bile retke prilike za bas detaljnu analizu igraca uiz proslog veka do osamdesetih godina.
.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14199
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby navijacPartizana » 19 Dec 2022, 13:52

White Mamba wrote:Koja osovina je bolja?
Cavi Inijesta (Serhio klosar Buskec) ili Kros Kazemiro Luka?


Treba pomenuti i Fabregasa :biggrin:
A i Ronaldo je krenuou Realu sa tandemom Xabi Alonso & Lassan Diarra, plus Guti (koji je bio ofanzivniji igrač od pomenute dvojice) čini mi se
Огрејаће, обасјаће, Сунце изнад Хумске улице!
User avatar
navijacPartizana
 
Posts: 2148
Joined: 31 May 2020, 08:22

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Cvele » 19 Dec 2022, 13:55

navijacPartizana wrote:
White Mamba wrote:Koja osovina je bolja?
Cavi Inijesta (Serhio klosar Buskec) ili Kros Kazemiro Luka?


Treba pomenuti i Fabregasa :biggrin:
A i Ronaldo je krenuou Realu sa tandemom Xabi Alonso & Lassan Diarra, plus Guti (koji je bio ofanzivniji igrač od pomenute dvojice) čini mi se

Nije najbolji, ali je omiljeni trojac.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18528
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Old school » 19 Dec 2022, 14:23

White Mamba wrote:Koja osovina je bolja?
Cavi Inijesta (Serhio klosar Buskec) ili Kros Kazemiro Luka?


Davids-Rajkard-Sedorf... :biggrin:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7306
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Bogisa91 » 19 Dec 2022, 14:23

Sedorf Pirlo Gatuzo ispred njih Kaka.
Bogisa91
 
Posts: 1140
Joined: 01 Aug 2020, 13:44

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby White Mamba » 19 Dec 2022, 14:52

Nisam to pitao majku mu :laugh:
Ne ko je najbolji, tu se niko nikad nece sloziti, nego konkretno barsa real
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43090
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Sezione » 19 Dec 2022, 15:02

Meni bolja Barsina, za nijansu
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby Radonjaa » 19 Dec 2022, 15:05

White Mamba wrote:Nisam to pitao majku mu :laugh:


:lol2:
Meni Realova za dlaku. S tim da mislim da je od njih 6, Kazemiro osjetno najslabiji igrač, a Modrić najbolji.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13415
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby navijacPartizana » 19 Dec 2022, 15:11

Modrić, Kros, Kazemiro > Injesta, Ćavi, Buskec
Injesta,Ćavi, Fabregas > Modrić, Kros, Kazemiro
Огрејаће, обасјаће, Сунце изнад Хумске улице!
User avatar
navijacPartizana
 
Posts: 2148
Joined: 31 May 2020, 08:22

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Катар 2022

Postby fabricio » 19 Dec 2022, 15:15

Taj vezni red Reala je uspesniji, a izrodio se u momentima kad se smatralo da niko ovaj barsin trio nece nadmasiti narednih 30 godina.

Barsin trio je marketinski ispracen strasno i jaci u mainstream krugovima.
Realov po meni bolji, ili bolje receno totalniji i efikasniji. Nikakva drama i beskonacnost dodavanja. Modric i Kros su dosta konkretniji bili, a mnogo mnogo bolji defanzivci nego Xavi i Iniesta.

Kros je mnoooogo zapostavljen igrac, a lik je rang svih top veznjaka u istoriji fudbala. Od nekih bolji, od nekih slabiji, ali tu je, krem.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to SP u Fudbalu Katar 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests