Board index Košarka Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Finale EP: Francuska - Španija

Ko će biti šampion Evrope?

Poll ended at 18 Sep 2022, 21:08

Francuska
12
75%
Španija
4
25%
 
Total votes : 16

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Starks » 17 Sep 2022, 19:06

Osmorica igrača igrali su na OI u Tokiju. Ertel je bio sporedni član zlatne ekipe u Sloveniji. Realovi centri donose pobjedničku kulturu. Gober je uvijek nabrijan protiv Španaca.

Čak i da Litvanija nije bila onoliko disfunkcionalna i kilava, Francuska je najkvalitetniji i najiskusniji protivnik sa kojim se suočava romski kombinovani orkestar.

Jaču špansku ekipu od ove bez poteškoća dobili su Slovenci i Amerikanci. Negdje se mora istrošiti i Skariolovo userstvo.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 6985
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Cvele » 17 Sep 2022, 19:07

Starks wrote:Negdje se mora istrošiti i Skariolovo userstvo.

Jel moguce ovo.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18217
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Golden Warrior » 17 Sep 2022, 19:32

Iz mogu ugla sastaje se jedan od najgorih napada ovog prvenstva protiv ekipe koja je verovatno najvise pokazala i imala je daleko tezi put.

Mozda su Spanci na papiru nesto slabiji i nece se Hernangomez naigrati kao do sada ali opet bih pre poverovao da ce Diazu, Brizli i Rudiji upasti nekoliko suteva u nizu nego da ce raspali Francuzi poceti da igraju tecno u napadu.

Ako ces vec o Skariolovom useru Francuzi su vec trebali da zavrse svoju odiseju protiv Turaka koji bez Larkina pitanje da li bi Veliku Britaniju dobili...

Svakako ocekujem mec na manji broj poena i neizvesnu zavrsnicu gde ipak dajem malu prednost Spanskim igracima i strucnom stabu.

Taj Rudi u malom prstu ima vise pobednickog mentalitet od svih ojebina koje si gore naveo, jos je bukva Gobert iz te skupine najvise pokazao mirnoce u nekim kljucnim momentima...

Najvecu sansu Francuza vidim ako Tarpey totalno uspe da ugusi i odsece Lorenza ali ne znam ni koliko je to realno.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Slavisak » 17 Sep 2022, 19:35

Cvele wrote:
Starks wrote:Negdje se mora istrošiti i Skariolovo userstvo.

Jel moguce ovo.

Oni su vec bapravili ogroman uspeh sve i da ne osvoje EP a osvoji ce ga.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Vasilije 1980 » 17 Sep 2022, 20:27

Francuzi su ti koji su više puta miljenici sreće i koji su na volšeban način došli do borbe za zlatno odličje. Ni samim im nije jasno kako su preživeli osminu protiv Turaka i četvrtfinale sa 'Žabarima'. Da su samo 1/2 bacanja pogodili najbolji igrači pomenutih selekcija, Osman i Fontekio, druga pesma bi se spevala. Pesma gde selekcija "Galskih petlova" ne bi bila proklamovana za veliko finale.

Po meni su Španci favoriti na papiru. Imaju ono nešto što Frančezi trenutno nemaju - timska igra iz koje gotovo po pravilu iskoči drugo ime. Nemaju zvezde i zvezdice ko Francuzi al su zato kompaktni i posle otpisa celokupne svetske javnosti rešeni ne bi li svoju zemlju popeli na najveće uzvišenje.

Pre turnira osporavani Lorenco Braun je neko oko koga će se vrteti igra Španjolaca. Prevashodni cilj selektora Kolea biće neutralisanje i zaustavljanje kreacije novog organizatora igre Makabija. Videlo se u polufinalu protiv domaćih Švaba koliko je opasna 'Furija' kad se razgoropadi i pusti Braun da radi šta hoće. Iz više načina može napakostiti rivalu. Najjači je u prodor-igri ali mu se ne sme ostaviti milimetar prostora jer će kažnjavati sa omiljene poludistance čak i iza linije za tri.

Španska odbrana je nešto što je njihov adut. Francuzi znaju takođe zateći defanzivu ali je Skariolova četa u prednosti u tom segmentu. Pogotovo su opasni na "ivici noža" kad se u petorci zajedno nađu Diaz, Rudi i Garuba. Tada odbrambeno Španija deluje zaista moćno.
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Starks » 17 Sep 2022, 22:41

Zato Španija nije imala zeru sreće :roll:

Upravo ta njanjava Turska imala ih je na konopcima, pobjedom bi ih poslala na noge Francuskoj u osmini.

Izuzmemo li SAD, nema selekcije koja je nešto osvojila ili dogurala do završnice nekog takmičenja a da se nije poklopilo nešto u njenu korist. Uzmimo prvi Đorđevićev turnir i skor 2-3 u grupi, što će se okončati svjetskim srebrom.

@Golden, pa zar ti zastupaš to površno jutjub stanovište o Goberu? Ne pamtim da je u reprezentaciji podbacio defanzivno, a "krivac" je što je Juta godinama imala elitnu odbranu u NBA. To što su ispadali od najjačih Voriorsa ili Roketsa sa Hardenom najmanje se može pripisati njemu. Nije imao za 8 sezona bolju podršku u zaštiti koša od Rols Rojsa, blago iznadprosječnog defanzivca.

Jedino što se može povezati sa glupošću je situacija sa koronom i diranje mikrofona.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 6985
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Golden Warrior » 17 Sep 2022, 23:21

Gobert odradjuje svoj deo posla vrhunski, ne sporim mu nista.

Problem je sto Albisi i Furnije ne znaju da vode loptu.

Dok je Huertel kao primarni organizator igre sinonim za luzeraj, covek protiv losih protivnika deluje kao Kris Pol i onda kada dodje tvrdo i kad mu ozbiljne ekipe odrade skauting i izbace iz zone komfora dobijes jednog ispodprosecnog playa sa ocajnim fundamentalnim karakteristikama koji gubi lopte kao na traci i ne moze da dodje u poziciju da sutne...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby NEDJA » 18 Sep 2022, 00:29

Nesto razmisljam, teze bi mi bilo da smo na mestu Italijana. Imali su potpuno dobijenu utakmicu protiv Francuza, u 1/2 bi isli na Poljake i borili bi se sa realnim sansama za titulu. Mi protiv Italijana nismo cak uveli utakmicu ni u neizvesnu zavrsnicu. Strasno izjednaceno prvenstvo, niko se nije izdvojio pa da kazes da je sasvim zasluzeno osvojio titulu. Opet mislim da bi veliki poraz vodecim selekcijama bio da osvoji Spanija sa 7 Evrokup igraca i sa Rudijem od 37 godina.
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6002
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Starks » 18 Sep 2022, 07:33

Parkerova generacija nosila je gubitnički žig sve do 2013. Tako će biti i sa Furnijeom i Ertelom do večeras :palcevi:

Neđo, Slovenija nije imala nijednog vrhunskog igrača sem Gogija kad su osvojili. Dončić tek počinjao u Realu, Rendolf dobar ali ne spektakularan, par članova Evrokup nivoa i ostatak koji su činili igrači koji nisu ostavili traga ni u ABA ligi. Španija nema nikog Dragićevog kvaliteta, ali ima znatno veću dubinu, rotaciju i prefriganog selektora.

Slično se može kazati za Rusiju 2007: AK-47, Holden i Hrjapa.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 6985
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Golden Warrior » 18 Sep 2022, 10:03

Nit ce Furnije i Urtel prestati da budu luzeri iako osvoje nit ce Saiz, Brizuela i Lopez Aranca Sancez Vikario biti rodjeni pobednici u suprotnom...

Ne znam samo sto se opeterecujes klasom igraca i imas neku potrebu za pravljenjem mitova. Kao da uvek najbolja ekipa osvoji?

Donicic nije pocinjao u Realu kao vodonosa vec je to prvenstvo bio rame uz rame sa Dragicem koji je stvarno vanserijska klasa. Ali opet su nas dobili bez njih dvojice u egal zavrsnici jer su jednostavno bili spreminiji u tom trenutku da iskoriste sansu dok smo mi ispali jaja sa Kuzmicem koji nije mogao bacanje da pogodi...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Starks » 18 Sep 2022, 10:36

Dončić iz 2017. bio je najviše 40% ovog Dončića iz 2022. Dragić na vrhuncu karijere, TGV za konkurenciju na EP.

Mislim da je Đorđeviću referenca dosadašnjeg trenerskog staža plasman u to finale sa onom okrnjenom Srbijom. Momci koji nisu otišli (Teo, Nedović, Kalina, Bjelica, Džoker) otresli bi one koji jesu 20 razlike. Niko sem Bogdanovića nije imao ekstra klasu.

Naravno da ne osvaja uvijek najbolja ekipa, to je bila poenta navođenja Rusije i Slovenije.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 6985
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby NEDJA » 18 Sep 2022, 10:57

Saletov masterpis je bila Spanija 2014. i utakmice protiv Grcke, Brazila i Francuske
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6002
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby grobar_Zvornik » 18 Sep 2022, 11:35

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Slavisak » 18 Sep 2022, 21:28

Otisla kosarka u kurac , stariji Hernangozme MVP turnira.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Finale EP: Francuska - Španija

Postby Milutinov Tata » 18 Sep 2022, 21:43

Ljudi potpisu stranca mesec dana pre prvenstva i on ispadne kljucni igrac i donese im titulu. Nekad Holden sada Braun, nemam bas stomak za te stvari. Ali finale su zasluzeno dobili, prvo poluvreme sipali odakle su stigli, u drugom su odlucno odbili napad Francuza i rutnski priveli utakmicu kraju. Francuzi uzasni u izgubljenim loptama, nema sta da se trazi kada se onliko lopti baci u bunar. Mada realno nisu oni nista bolje ni odgirali nego u prethodnom delu turnira, samo sada protivnik nije pokusao da se samoubije. Mogu da budu prezadovoljni srebrnom medaljom.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29582
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest