Board index Košarka Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Koje četiri reprezentacije će proći u drugi krug?

Poll ended at 01 Sep 2022, 08:46

Srbija
38
25%
Češka Republika
35
23%
Poljska
17
11%
Finska
26
17%
Izrael
33
22%
Holandija
4
3%
 
Total votes : 153

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 07 Sep 2022, 21:14

Tegi wrote:Nisam siguran da nam je Litvanija bolji rival od Francuske.

Pa to su nijanse ali svakako je Ukrajina bolji rival od Ita/Cro mogućnosti.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Puta Tapar » 07 Sep 2022, 21:15

Pitanje je samo Grčka ili Slovenija u polifinalu. Obe su nezgodne i jake.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 07 Sep 2022, 21:27

Ćoba wrote:
Tegi wrote:Nisam siguran da nam je Litvanija bolji rival od Francuske.

Pa to su nijanse ali svakako je Ukrajina bolji rival od Ita/Cro mogućnosti.

Ne mora to ništa da znači, ne verujem da se na prvenstvu desilo išta slučajno. Litvanija jeste izgubila od Francuske, ali mi je na uzorku od 5 utakmica ostavila dosta bolji utisak. Isto tako, ako Ukrajina pobedi Italiju i Hrvatsku, znači da sadrže neki penicilin za takve ekipe i da imaju dovoljno napadačkog kvaliteta da to iskoriste.

Ali stvarno nam je Ukrajina zakomplikovala život, s obzirom da su mnogo bolji od očekivanog. Da su tanki kako se mislilo, zicer u 1/8 i uzdrmana Francuska u 1/4 bi bio sasvim solidan kostur. Ovako, baš je dug put pred nama.

Šteta za Larkina, pre prvenstva mi je bila nada da Turci sa B2 mogu da se skupe za taj jedan meč.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby СрбинПодгорица » 07 Sep 2022, 21:37

Французи какви су могу испасти и од Турака без Ларкина. Ако стигнемо до 1/4 и меча са њима не сумњам да ће одиграти најбољи меч али надам се да им неће бити довољно
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17041
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 07 Sep 2022, 21:38

Ja sam sasvim siguran da ćemo mi pobjediti bilo koga iz tog kruga od 3 ekipe ali ipak ti Hrvati uvijek pruže otpor i bude teška utakmica a Italijani sa šuterskim ludilom mogu biti nezgodni dok zaista ne vidim kako nam Ukrajina može bilo šta napraviti...

S druge strane slažem se da je Francuska sa svim manama koje je pokazala bolji protivnik od Litvanije koja je tek sad opasna posle tri poraza u grupi ali to su nijanse jer i ti Francuzi imaju potencijal da proigraju. I ne znam zašto ali neki osjećaj mi kaže da bi lakše sa Grcima u polufinalu...

U svakom slučaju i jedan i drugi scnenario imaju mane i prednosti s tim da eto s Ukrajinom nekako imamo taj zicer u osmini finala bez neke prevelike drame.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Olimp » 07 Sep 2022, 21:47

Miješa se odnos prema Teodosiću i preferencije oko sastava tima za ovu godinu.
Teodosić je čudo od igrača, najbolji naš plej nakon Saleta, legenda reprezentacije i o njemu mislim sve najbolje.

Ali on nema mjesta u ovoj reprezentaciji. Po mom skromnom mišljenju.

Pešić je izabrao najbolji tim koji je mogao po meni, osim što je trebao drugačiji omjer niskih i visokih jer Ristić nije za ovaj nivo košarke.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby СрбинПодгорица » 07 Sep 2022, 21:51

Ćoba wrote:Ja sam sasvim siguran da ćemo mi pobjediti bilo koga iz tog kruga od 3 ekipe ali ipak ti Hrvati uvijek pruže otpor i bude teška utakmica a Italijani sa šuterskim ludilom mogu biti nezgodni dok zaista ne vidim kako nam Ukrajina može bilo šta napraviti...

S druge strane slažem se da je Francuska sa svim manama koje je pokazala bolji protivnik od Litvanije koja je tek sad opasna posle tri poraza u grupi ali to su nijanse jer i ti Francuzi imaju potencijal da proigraju. I ne znam zašto ali neki osjećaj mi kaže da bi lakše sa Grcima u polufinalu...

U svakom slučaju i jedan i drugi scnenario imaju mane i prednosti s tim da eto s Ukrajinom nekako imamo taj zicer u osmini finala bez neke prevelike drame.
Па ако добије Хрватска, остаје само да изгубимо да би играли са Украјином ако се не варам.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17041
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Slavisak » 08 Sep 2022, 01:54

Ako hrvate ne mozemo da pregazimo kao plitak potok , onda i zasluzujemo da ispadnemo u osmini finala :roll: Ne mogu da verujem da ih se ljudi ovde plase :krsti: Nasi sutra treba da deklasiraju Poljsku a ne da kalkulisu i biraju na koga ce u osmini finala.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby balkanski spijun » 08 Sep 2022, 05:59

Tegi wrote:Nisam siguran da nam je Litvanija bolji rival od Francuske.


kakvi bolji izbor.

Francuzi su raspustena banda,za raliku od Litvanije.Litvanska spoljna linija je sposobna da te zaspe 3 ka,imaju igru po dubini,a to im otvara sirinu.Iz te sirine mogu biti jako opasni,ako im se dozvoli sut.
Sabonis koji nije do sad pruzio sto se ocekivalo,ne znaci da nece u narednim utakmicama.Par Valanciunas_Sabonis je kompatibilniji od bilo kog para Francuske.Francuzi imaju slab protok lopte,cesto se prekombinuju,soliraju.Ko je kod njih vodja tima.Po Koleu svi su sve,
Protiv dobrih ekipa,to ne prolazi.Jedino sto moze da ih zadesi ,to je katastrofalno los dan protivnika,pa da se provuku.

Kole je blagi uzas.

Litvanije daleko ozbiljniji protivnik,pre svega iz cinjnice da mi slabo branimo sut za 3 poena i sto mozemo imati problema s defanzivnim skokom.

Kole postavlja igru ne da nametne svoj ritam igranja i igru,vec po protivniku.

Ko je gledao Litvanija i Francuska i jucerasnju utakmicu Kole je postavljao igru po protivniku.Prilagodjavao se protivniku,a ne da nametne svoju igru protivniku.Ono sto su igrali protiv Litvanije,nije ni pokusao protiv Slovenije,vec je vrteo isto celu utakmicu,gde su gresili do besvesti.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13213
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Dovla933 » 08 Sep 2022, 11:11

"Vanja Marinkovic fue retirada con éxito del dilindar por el médico del equipo y actuará esta noche."
- sa foruma Baskonije, bar neka dobra vest...
Last edited by Dovla933 on 08 Sep 2022, 11:13, edited 1 time in total.
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 08 Sep 2022, 11:12

Prevedi za nas koji ne pričamo španski.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Dovla933 » 08 Sep 2022, 11:14

Ćoba wrote:Prevedi za nas koji ne pričamo španski.

Uklonjena mu je dilindara, sta god i moze da nastupi :okk:
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Bogun » 08 Sep 2022, 11:17

Pešić je rekao da se vraća u tim.

Pre ću da verujem njemu nego nekom random liku sa baskijskog forum.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32885
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby pick&roll » 08 Sep 2022, 11:34

A Milutinac? Valjda će i on zaigrati :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Slavisak » 08 Sep 2022, 11:36

Jebote koliki je ovde strah od svakoga, kao da nas cekaju sve sami dream team-ovi u eliminacionim utakmicama. Na nasem nivou su samo Grcka i Slovenija ekipe koje imaju po suprezvezdu kao i mi . Ako odigramo kako umemo , sve ekipe na turniru mozemo da dobijemo. Znaci ako se na utakmice udje sa pravim pristupom nece biti nikakvih problema. Naravno u kosarci je sve moguce ali mi se tu dosta pitamo. Meni je svejedno na koga cemo u osmini finala i cetvrtfinalu . Kada dodjes do polufinala tu te i onako ceka top reprezentacija. Ponoavljam, mi ako vredimo kao ekipa idemo do samog kraja ako ne ispascemo odmah u osmini finala protiv bilo koje reprezentacije .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

PreviousNext

Return to Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests