Board index Košarka Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Koje četiri reprezentacije će proći u drugi krug?

Poll ended at 01 Sep 2022, 08:46

Srbija
38
25%
Češka Republika
35
23%
Poljska
17
11%
Finska
26
17%
Izrael
33
22%
Holandija
4
3%
 
Total votes : 153

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Sani » 07 Sep 2022, 19:26

Tegi wrote:Umanjujem doprinos Nenada Krstića nazivajući ga drugim najboljim skorerom među srpskim centrama ikada...

Postavio sam pitanje ko je poslednji igrač u bilo kojoj reprezentaciji za kog si znao da će zatvoriti reket na 30 minuta, a sa druge strane biti redovna opcija sa niskog posta. Kolega je predložio Krstića, ja sam napisao da defanzivno nije bio ni blizu taj kalibar, da se lemao ali atleticizam nije mogao to do kraja da isprati.

Neverovatno.


Brat Krle ono SP 2014. godine zbog povrede skoro da ne odigra grupe, i onda naredne tri u nokaut fazi doktorski svakom po 10 :blue:

Jbg, povrede ga ubise, to mu je bila i poslednja ''ozbiljna'' sezona, sa 32 je prakticno zavrsio karijeru.
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Eddie Brock » 07 Sep 2022, 19:32

Tegi wrote:Umanjujem doprinos Nenada Krstića nazivajući ga drugim najboljim skorerom među srpskim centrama ikada...

Postavio sam pitanje ko je poslednji igrač u bilo kojoj reprezentaciji za kog si znao da će zatvoriti reket na 30 minuta, a sa druge strane biti redovna opcija sa niskog posta. Kolega je predložio Krstića, ja sam napisao da defanzivno nije bio ni blizu taj kalibar, da se lemao ali atleticizam nije mogao to do kraja da isprati.

Neverovatno.

Milutinov.
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18488
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Bogun » 07 Sep 2022, 19:36

Milutinov nikada nije na jednoj utakmici odigrao 30 minuta u dresu Srbije. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32889
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby grobar_Zvornik » 07 Sep 2022, 19:39

Olimp wrote:Baš sam htio napisati možda Nedović i nije skroz otpisan.


То би било одлично, па десет минута, десет...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 07 Sep 2022, 19:39

A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Starks » 07 Sep 2022, 19:54

Starks wrote:Onomad neko umanjuje doprinos Nenada Krstića (nikakav defanzivac, osrednji skakač, bla bla)

Image
Na šta tačno reaguješ? Na moje precizno navođenje ili na sopstvene formulacije?

Krstić može biti loš defanzivac u konkurenciji Olajdžuvona, Mutomba ili Valasa, a za evropske prilike je bio sasvim solidan do godinu-dvije pred penziju. Sigurno se ne bi zadržao u NBA 7-8 godina i većinu tog perioda bio starter da je bio rupa u odbrani.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7053
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 07 Sep 2022, 20:09

O tome ti i pišem.

Potpuno si sakrio kontekst, što si i sada uradio.

Postavim pitanje ko je poslednji lockdown defanzivac koji je bio ozbiljna pretnja na niskom postu. I kao paradigmu takvog centra navedem Sabonisa, ne u smislu apsolutnog kvaliteta već načina igre i uloge motora u čitavoj ekipi.

I onda kada je Brok predložio Krstića- sablaznio sam se u kontekstu njega kao elitnog defanzivca. I onda sam obrazložio zašto to nije bio. Ne u kontekstu osporavanja njega kao takvog, već u kontekstu toga da on ni blizu ne predstavlja takav profil centra. Pogledati EB 2011. i utakmice sa Nemačkom, Francuskom, Litvanijom, Turskom. Tu se najbolje vide njegovi problemi da sačuva reket iako je stvarno uvek ginuo i igrao hronično polupovređen.

Zato sam i napisao kakav mu je napadački repretroar bio kako ne bi ispalo da želim da mu na bilo koji način umanjim učinak i talenat, ne zasluže da jedan post o njemu u pogledu košarke bude potpuno kritički.

Uostalom, nakon što je postao kapiten reprezentacije i počeo da se etablira kao lider generacije, proveo je u NBA još 2 sezone, tako da se vrhunac njegove NBA karijere (sezona 05-06 i početak naredne) i vrhunac reprezentativne (2009-2013) prilično razmimoilaze.

Toliko su kriterijumi jebeni da smo problematizovali da li Gasol iz 2015. može da se podvede pod tu kategoriju.
Last edited by Tegi on 07 Sep 2022, 20:26, edited 2 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Grande Alessandro » 07 Sep 2022, 20:24

Starks wrote:@Tintoreto
Krupna je razlika između opovrgavanja i laganja, što činite ti i još nekoliko jalijaša na više tema Avangarde.

Opovrgavanje ili pobijanje (lat. refutatio) je specifična vrsta dokazivanja u kome se ne utvrđuje istinitost neke teze, nego njena neistinitost.

Dakle, ja sam opovrgao teze da je Miloš Teodosić, usmenom ili pisanom riječju, uvrijedio/omalovažio Svetislava Pešića ili bilo koga povezanog sa reprezentacijom, dok ste vi slagali u kampanji blaćenja. Samo nekoliko primjera pljuvačine po Teodosiću iz zadnjih dana zbog - valja opet naglasiti - idiotizma njegovog brata:


A srednji prst je bio namenjen kome?
Na oproštajnoj večeri/žurci sa drugarima iz reprezentacije, šalje se poruka nekom pokazivajući srednji prst...

Odatle je sve krenulo, a onda je ulsedila Jelisaveta, pa brat...ali bitno da nije usmenom ili pisanom riječju, uvrijedio/omalovažio Svetislava Pešića ili bilo koga povezanog sa reprezentacijom

U prevodu "nije govno nego se posr'o"...

I to konstantno potenciranje da je on dao mnogo reprezentaciji i sada treba da mu se gleda kroz prste i žmuri na jedno oko kada se pojave neke ovakve stvari, mi je u najmanju ruku licemerno!
I da...isto ću da kažem i za Jokića, Bogdanovića ili nekog trećeg, nevezano za to šta je dao reprezentaciji! Jer ja "osuđujem" ili komentarišem, njegovo ponašanje i karakter, a ne učinak za nacionalnu selekciju...

Oni koji to ne mogu da razdvoje ili uopšte u svojoj glavi ne prave distinkciju između Tea kao igrača i Tea kao "čoveka" (lat. homo sapiens) ne razlikuju se ni najmanje od grupi devojaka...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Starks » 07 Sep 2022, 20:30

Tegi, nisam mogao sakriti kontekst kad nas dvojica nismo uopšte raspravljali o toj temi.

Jednostavno ostao mi je taj detalj (nečiji komentar o Krstićevoj odbrani) u glavi i naveo sam ga maločas uz još 4-5 postova različitih forumaša gdje se omalovažavaju velikani košarke i najzaslužniji članovi reprezentacije, najviše Teodosić.

Naravno da Nenad Krstić nije bio zvijer u odbrani ni lockdown defender, ali neće biti baš ni da je bio slabost. Ponavljam, za evropske uslove pružao je dovoljno do zalaska karijere.

Čitaš i sam šta se piše, kofe govana po igraču koji je donio toliko radosti i zbog kojeg su mnogi klinci počeli da treniraju košarku. Zašto? Eto, nije se "ogradio" od pjesmice avetnog burazera, a ta tišina nije po ukusu tankoćutne i puritanske čaršije :roll:

@Alessandro
Jer ja "osuđujem" ili komentarišem, njegovo ponašanje i karakter, a ne učinak za nacionalnu selekciju...

To ti jedino preostaje, pošto se u košarku razumiješ ko tele u kompjutere.
Oni koji to ne mogu da razdvoje ili uopšte u svojoj glavi ne prave distinkciju između Tea kao igrača i Tea kao "čoveka" (lat. homo sapiens) ne razlikuju se ni najmanje od grupi devojaka...

Jašta. Proveo si vremena i vremena sa Teodosićem, pojeli ste džak soli zajedno, pa si mjerodavan da nama neukima soliš pamet kakav je on čovjek...
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7053
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Grande Alessandro » 07 Sep 2022, 20:41

Onda kada ostaneš bez argumenata, kreće vređanje...

Samo si pokazao kakav si...tako da mi je potpuno jasno zašto ti Teov karakter odgovara :okk:
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Sani » 07 Sep 2022, 21:03

Nego sta mislite o tome da nam sutra bude los dan i mi odemo na Ukrajinu i u cetvrfinale na Spaniju ili Litvaniju? :biggrin:
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 07 Sep 2022, 21:08

Sani wrote:Nego sta mislite o tome da nam sutra bude los dan i mi odemo na Ukrajinu i u cetvrfinale na Spaniju ili Litvaniju? :biggrin:

Pa ako se rezultati poklope do naše utakmice to mi se ne čini kao loša ideja. :biggrin:

Budimo realni, Španija sa najjačom generacijom u istoriji je doktorirala to štimanje protivnika i bukvalno im se nikad nije obilo o glavu.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Lester Bo » 07 Sep 2022, 21:09

Naučili su lekciju iz Atine 2004.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15082
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 07 Sep 2022, 21:12

Nisam siguran da nam je Litvanija bolji rival od Francuske.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Bogun » 07 Sep 2022, 21:13

Ako je Francuska bez Jabuselea, više nam odgovaraju Franci.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32889
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests