Board index Košarka Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Koje četiri reprezentacije će proći u drugi krug?

Poll ended at 01 Sep 2022, 08:46

Srbija
38
25%
Češka Republika
35
23%
Poljska
17
11%
Finska
26
17%
Izrael
33
22%
Holandija
4
3%
 
Total votes : 153

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby fontaneros » 30 Aug 2022, 21:48

Sta ce nam 3. centar?
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44453
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 30 Aug 2022, 21:53

Iz istog razlog iz kog ti je uvek u protokolu drugi golman.

Posebno je sada to izraženo kada u sastavu imamo dvojicu klasičnih centara i jednu klasičnu četvorku. Povreda Milutinova ili Kuridže ti dovodi do potpunih pomeranja u rotaciji i crnčenja Kalinića, Lučića i Jokića po 35-40 minuta ceo turnir.

Zato je kod pokojnog Ivkovića važilo pravilo- uvek trojica koja mogu na 1 i trojica koja mogu na 5. Zato mu je 1995. 12. igrač bio pokojni Sretenović, 2009. Bojanus Popović, a 2011. Boban Marjanović. A otpadali su u tom trenutku dosta bolji igrači na drugim pozicijama koje su smatrane vitalnim ili popunjenijim. Pred Atinu Lončar i Stragarac, pred Poljsku Kecman i Erceg, pred Litvaniju Milosavljević i Tripković.

I sada, 2011. ti se povrede Rašić i Tepić i cela spoljna linija ti se svede na Teodosića, Markovića i Paunića, a Bobi ti maskota ceo turnir. I od Rusa izgubiš samo zbog toga.

Zato bi najbezbolnije bilo da Bjelica može i da otpadnu i Ristić i Petrušev.

Nedović već donosi dilemu, da li otpisati nekog igrača spolja koji je zaslužio da ide ili putovati na prvenstvo sa 3 visoka. Nisam pametan.

A opet, sa ovakvim načinom igre i ukoliko ne bude povreda, Nedović nam je ipak nešto potrebniji od Bjelice.

Nisam pametan.

Ali izgleda da sam ipak pogodio pre mesec-dva da je Kuridža siguran i ispred Davidovca, iako je posle Slovenije delovalo kao pogrešna procena. :biggrin:

Inače, Birčević nam je sada mnogo potrebniji nego na svim takmičenjima na kojima je ranije učestvovao. :biggrin: A plačemo za četvrokom poput Novice u nekom funkcionalnom izdanju. Dakle, ne onaj iz prajma 2008-10, a ni onaj Saša Ilić iz poslednje 3-4 sezone. Strana pomoći, skok i da ne pomažu na Jokiću sa njega.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Baxter Stockman » 30 Aug 2022, 22:17

Ako me sećanje služi i Sale je uvek imao 3 centra.

2014 - Radule, Krstić, Raško, Štimac
2015 - Radule, Kuzmić, Milutinov
2016 - Radule, Štimac, Jokić
2017 - Radule, Bobi, Kuzmić
2019 - Radule, Bobi, Jokić
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34282
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby fontaneros » 30 Aug 2022, 22:19

Ma ide i Davidovac

Rekoh vec, otpadaju Ristic, Simanic, Bjelica i Petrusev
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44453
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Lester Bo » 30 Aug 2022, 22:24

Tegi wrote:Ali izgleda da sam ipak pogodio pre mesec-dva da je Kuridža siguran i ispred Davidovca, iako je posle Slovenije delovalo kao pogrešna procena. :biggrin:

Izgleda,kupio je sebi mesto u ove dve utakmice,pogotovo u Istanbulu.

Rekao bih da je 9 igrača sigurno Jokić,Milutinov,Kuridža,Kalinić,Lučić,Gudurić,Marinković,Micić,Jaramaz.

Ostaje još ta dilema o kojoj si pisao za Bjelicu ili jedan visoki(Ristić,Petrušev).
I ovamo Nedović ili Dobrić ili možda oboje,ali onda Davidovac otpada.

Može da bude,ali mislim da su male šanse za ovo što fontana piše da povede Nedovića,Dobrića i Davidovca,ali i da se maltene odrekne svih visokih.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15114
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 30 Aug 2022, 22:40

Baxter Stockman wrote:Ako me sećanje služi i Sale je uvek imao 3 centra.

2014 - Radule, Krstić, Raško, Štimac
2015 - Radule, Kuzmić, Milutinov
2016 - Radule, Štimac, Jokić
2017 - Radule, Bobi, Kuzmić
2019 - Radule, Bobi, Jokić

Da, princip je bio taj. Samo 2017. je bio Štimac umesto Raduljice, a 2019. i Milutinov.

Plus plejevi:
2014: Teodosić, Marković, Jović
2015: Teodosić, Marković plus Nedović
2016: Teodosić, Marković, Jović
2017: Jović, Micić plus Bogdanović
2019: samo Jović i Micić, Bogdanović nije korišćen na 1.

Sada ako ne budu išli ni Nedović ni Bjelica, imaćemo samo dvojicu koja mogu na 1 i dvojicu koja mogu na 5. Eksperimente sa Gudurićem ne bih uzimao za ozbiljno.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby jedno ime » 31 Aug 2022, 00:42

Ocekujem ovaj neki sastav:

1.Micic, Nedovic, Jaramaz
2.Guduric, Vanja (nazalost. Licno bih pre Dobrica)
3.Lucic, Kalinic
4.Bjelica/Kuridza, Davidovac
5.Jokic, Milutinov, Ristic/Petrusev
NISMO ISTI.

''Prosto, kao Partizanovac, kao Zeljkov prijatelj, nadam se... nece doci lako, znam, ali ce doci uspeh i da ce se ponovo pevati nasa pesma''
Gospodin Dusko Vujosevic.

bhc_comp wrote:Tek ćemo da stežemo kaiš dok se namire prijatelji kluba u kkp.
User avatar
jedno ime
 
Posts: 5497
Joined: 18 Oct 2019, 12:46

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Sezione » 31 Aug 2022, 01:13

jedno ime wrote:
1.Micic, Nedovic, Jaramaz
2.Guduric, Vanja
Dobric
3.Lucic, Kalinic
4.Kuridza, Davidovac
5.Jokic, Milutinov


Ovo bih ja poveo mada ocekujem da ce Pire da povede jos jednog visokog
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13849
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 31 Aug 2022, 06:46

Baxter Stockman wrote:Ako me sećanje služi i Sale je uvek imao 3 centra.

2014 - Radule, Krstić, Raško, Štimac
2015 - Radule, Kuzmić, Milutinov
2016 - Radule, Štimac, Jokić
2017 - Radule, Bobi, Kuzmić
2019 - Radule, Bobi, Jokić

2019. si zaboravio i Milutinova. Već poznata priča da ga je to prvenstvo koštalo što je vodio previše visokih a premalo niskih i još je pokušao da rotira 4 centra...
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23610
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Dr. House » 31 Aug 2022, 06:54

Pogledao sam prvi put sve grupe i ukrštanja u elimacionoj fazi. U 1/4 ima baš mnogo potecijalnih protivnika, ali najrealnije je da to bude pobednik meča Litvanija ili Nemačka /?Španija ili Turska (B3 vs A2).

Ako Francuska i Slovenija očekivano budu prvi i drugi u B grupi, u 1/2 jedna od te dve ekipe a u finalu, ako prodjemo , pobednik iz meca Grčka vs Slov/ Fra. Ako ne bude nekih iznenadjenja to bi bio put do zlata, a protivnika u 1/4 je najteže prognozirati , prilično izjednačena 4 tima.
"There's no unconditional love, only unconditional need" Dr. House
User avatar
Dr. House
 
Posts: 677
Joined: 24 Dec 2013, 00:40

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 31 Aug 2022, 07:05

Neka bi mi želja bila da se Turci/Španci skupe za tu jednu utakmicu, da ne bude da su bezveze dolazili na prvenstvo, pa da ih mi rutiniramo u 1/4 finalu.

Ali isto tako se može desiti da Francuska/Slovenija kiksnu u grupi, pa da već tada gledamo finale pre finala.

Da 2017. Letonci nisu okrenuli Ruse u drugom poluvremenu, bili bismo drugi u grupi i već u četvrtfinalu igrali sa Slovenijom. Svakakve tu sitnice mogu da ti okrenu žreb.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 31 Aug 2022, 07:07

Tegi wrote:
Da 2017. Letonci nisu okrenuli Ruse u drugom poluvremenu, bili bismo drugi u grupi i već u četvrtfinalu igrali sa Slovenijom. Svakakve tu sitnice mogu da ti okrenu žreb.

Da se to desilo sad bi branili titulu.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23610
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 31 Aug 2022, 07:11

Pa bismo išli na Španiju u polufinalu koja se prošetala do bronze, samo ih Slovenija razbila.

A i Slovenci su drugo poluvreme igrali sa Aba liga postavom, Dončić se povredio, a Dragića ojadili grčevi, nije mogao da potrči.

Ne može se to znati.

Đorđević je uvek birao pravi kostur, još su znali neki drugi rezultati fino da nalegnu. I na sve to je bio majstor da natempira formu.

Jedino ta 2015. Najbolja igra u grupi, otvorila put do polufinala i ja neznalica- u četvrtfinalu navijah za Litvanjiu protiv Italije, strahovah da ne polude Galinari i Belineli u polufinalu.
Last edited by Tegi on 31 Aug 2022, 07:15, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Ćoba » 31 Aug 2022, 07:13

Da ali koliko se sjećam nama se povrijedio Jović i Lazić koji je ipak bio član rotacije. Ostali smo na Bogdanu. Mišljenja sam da bismo ih lakše dobili tu utakmicu.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23610
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa D - Prag (Češ, Hol, Izr, Pol, Fin, Srb)

Postby Tegi » 31 Aug 2022, 07:22

Lazić se povredio u osmini finala, možda čak i ranije.

Mnogo teži žreb bismo imali, stvarno nije za poređenje. Dakle, imao bi Dragića i Dončića na maksimalnom broju obrtaja, Španiju jaču od one koja je bila svetski prvak i onda verovatno Letoniju u finalu. Jbg, jeste Jović bio važan, ali definitivno je ovo mnogo viša lestvica od one koju smo zaista imali.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Evropsko prvenstvo u Košarci 2022.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests