Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby tremi08 » 07 Aug 2021, 14:51

Sa ovakvim sutem za 3, oni bi ugrozili i SAD sasvim sigurno. Opet su odigrale solidan mec, nijednom na OI nismo igrali kao na EP, ali je nemoguce bilo da dva puta u mesec dana budu u vrhunskoj formi, steta sto nema medalje ali je i ovo veliki uspeh ako se zna da je Sonja bila pozitivna, a ona je nas glavni igrac.

HVALA SONJI! HVALA JELENI! HVALA MARINI! Hvala svim igracicama koje su se odazvale i odigrale ovaj turnir. Ostaje da se nadamo da Marina ostaje i za ciklus `24 jer verujem da mozemo da odemo na OI. Bravo za Ivon za danasnji mec, pokidala je i iskupila se za onaj los mec.

I da, ovo je Sonjina izjava danas po zavrsetku meca, a ja bih je uputio ka Jokicu, Smailagicu, Pokusevskom i ostalima koji odbijaju da igraju za drzavu, a pre svih gospodinu Jokicu naravno:

"Јако мирна сам са собом због ове одлуке зато што немам за чиме да жалим. Ако сам као дете увек осећала да ће ми можда у професионалној каријери, колико год да сам се остварила, остајати жал за успесима са Србијом, мислим да смо то надоместиле последњих година на најбољи начин. Верујем да су они који су нас истински пратили ако екипу, видели колико смо ми са жаром, емоцијама и борбеношћу увек представљале Србију, да знају шта то значи за нас. Ма какве да смо сезоне имале, биле повређене, имале личне проблеме или не, за нас је национални дрес био нешто посебно. Самим тим и односи које имамо у екипи су нешто другачије за нас. Тако да, немам за чиме да жалим."


Hvala Sonja! Siguran sam da ce te dobar deo naroda u ovoj zemlji pominjati i za 20 godina i secati se uvek tvojih partija i tvog liderstva, a pre svega toga sto si veliki covek! O Jeleni ne bih puno govorio, mislim da nije propustilo nijedno leto u reprezentaciji, nijedno okupljajnje u kvalifikacijama jos od 2009., sem kad je bila povredjena, a uvek je bila na maksimumu, pogotovo do pre porodjaja kada je bila nas glavni igrac!
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby tremi08 » 07 Aug 2021, 15:20

Kakve dve izjave Sonje i Jelene u emisiji na RTS-u upravo! :blue: :blue: :blue:
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Nikola » 07 Aug 2021, 16:38

Gde bilo? U koliko sati? Jutarnji program?
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby tremi08 » 07 Aug 2021, 16:40

Nikola wrote:Gde bilo? U koliko sati? Jutarnji program?


Oko 16.05 na RTS1
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Nikola » 07 Aug 2021, 17:10

Vratio. Krv ti jebem, placem kao kisa
Tremi, kad odem za neki dan, uci ove sta je zenska kosarka. Ti i jos par njih, a ja sam obecao da ce mi poslednji post biti vezan za kosarkasice
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Milutinov Tata » 07 Aug 2021, 22:53



#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29585
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 05:07

90-75 za Amerikanke u finalu.
Voleo bih da mi Tremi objasni,posto su Amerikanke nikad slabije,ranjivije i kako kaze vrlo moguce pobedive,na kom je nivou ostatak sveta ako su one tako kljakave i nikakve sa 27 posto snage sve dobile sa 15 plus razlike?
Japanke skroz korektne,dosta prodatih finti,pogodjenih trojki...
Medjutim ove ko na treningu za 15 razlike :wacko:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Dexi » 08 Aug 2021, 05:26

Amerikanke apsolutno dominantno do novog zlata.
Mnogo su dominantnije nego muski tim.
Ostaje zal sto nismo igrale za bronzu sa Japanom,mislim da bismo ih dobili ,ovako rival nam je bio motivisan ,zeljan osvete za brojne poraze.
Dexi
 
Posts: 16660
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Zappa » 08 Aug 2021, 06:12

Nikola wrote:Vratio. Krv ti jebem, placem kao kisa
Tremi, kad odem za neki dan, uci ove sta je zenska kosarka. Ti i jos par njih, a ja sam obecao da ce mi poslednji post biti vezan za kosarkasice


Ma kakav odlazak.. Čekamo da se Tegi vrati da ovde slavite srpsku reprezentativnu košarku.
Mala Avlijaš ako bude sreće možda nasledi Sonju..

A ja čekam da ženska košarkaška reprezentacija bude od devojaka iz Srbije i srpskih zemalja, a ne nekih koje ni na mapi ne znaju pokazati gde je Srbija..

Šta je sestrom Luke Mitrovića, obećavala je?
Tremi, ima li još talentovanih košarkašica? U mladoj francuskoj selekciji igrala je Srpkinja pre par godina

Sve dok je tu Marina , nema straha..
Zappa
 
Posts: 7473
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Nikola » 08 Aug 2021, 09:54

Nisam mislio na taj odlazak, nisam lud :)
Ali otici cu, odavno sam to najavio

Jelena je Lukina sestra. Ima visinu, ali plasim se da je to sve. Nije imala neku minutazu na Oregonu, niti neki ucinak. Iskreno, ne bih ocekivao mnogo od nje
Avlijas je jos mlada, bukvalno klinka, iskreno je nisam gledao toliko prosle sezone, mozda Tremi jeste. Nova Sonja? Rano je, mnogo je rano za takvu prognozu i niza je podosta od Sonje
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby pick&roll » 08 Aug 2021, 10:37

Image
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Zappa » 08 Aug 2021, 10:45

Nisam mislio na taj odlazak, nisam lud :)


Ne znam na koji odlazak si mislio..Ja sam skontao da prestaješ pisati na forumu...

Avlijas je jos mlada, bukvalno klinka, iskreno je nisam gledao toliko prosle sezone, mozda Tremi jeste. Nova Sonja? Rano je, mnogo je rano za takvu prognozu i niza je podosta od Sonje


Mislio sam u smislu klase od igrača i šampionskog karaktera.. Ne konkretno na visinu ,poziciju..
Crvendakić sam gledao kad se tek pojavila ,mislio sam da će ona biti vrhunska klasa, ali ipak ne..

Nadam se da će savez obratiti pažnju na RS..Mali prostor ,a izuzetno dobar rad i tradicija u mladjim kategorijama..
Gajić bi sigurno imala mesta... Pa i Milić, Stanković, Čadjo su produkt te škole..Ima još par igračica ,talenata koji bi imali mesta na širem spisku..
Zappa
 
Posts: 7473
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Nikola » 08 Aug 2021, 10:53

Zappa wrote:
Nisam mislio na taj odlazak, nisam lud :)


Ne znam na koji odlazak si mislio..Ja sam skontao da prestaješ pisati na forumu...

Avlijas je jos mlada, bukvalno klinka, iskreno je nisam gledao toliko prosle sezone, mozda Tremi jeste. Nova Sonja? Rano je, mnogo je rano za takvu prognozu i niza je podosta od Sonje


Mislio sam u smislu klase od igrača i šampionskog karaktera.. Ne konkretno na visinu ,poziciju..
Crvendakić sam gledao kad se tek pojavila ,mislio sam da će ona biti vrhunska klasa, ali ipak ne..

Nadam se da će savez obratiti pažnju na RS..Mali prostor ,a izuzetno dobar rad i tradicija u mladjim kategorijama..
Gajić bi sigurno imala mesta... Pa i Milić, Stanković, Čadjo su produkt te škole..Ima još par igračica ,talenata koji bi imali mesta na širem spisku..


Da, na taj odlazak sam mislio.
Kazem, mlada je mnogo, nadam se da moze
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby tremi08 » 08 Aug 2021, 11:38

Za Crvendakic se mislilo da ce biti nova Sonja, nece, ni blizu. Sa evo 25 godina je malo pokazala u reprezentaciji, bljesnula u par meceva.

Jelena Mitrovic je celu proslu sezonu pauzirala zbog povrede, ali ove nije blistala, nazadovala je u Americi i to mora da se kaze, tesko je da ce biti nesto od nje.

Do Marije Avlijas nemamo igracicu koja moze da bude vrhunska, mozda Ivana Raca ali ni ona nije taj nivo, kao ni Dugalic. Treba pratiti igracice nasih korena koje su vani jer tu uvek ispadne neka, npr. Carley Mijovic ili Lidija Turcinovic. Cak je na pripremama za Francusku ove godine igrala isto neka nasa devojka, ne mislim na Vukosavljevic, mislim da se Tadic preziva.

I da, tek sada ce nam za vece uspehe, odlazak na sp, oi biti potrebna naturalizovana jer je fond igracica sve manji, onih dobrih igracica, mi bi prakticno povlacenjem Ane Dabovic ostali bez pleja, sreca je sto ce Ana igrati jos. Stanacev je losa, Ivana Katanic je jos nespremna za vrhunski nivo, sestra je gora od nje.

Sto se tice Amerikanki, jedino gde su pokazale izuzetnu nadmoc u odnosu na ostale je kroz Grinner, ono je prakticno nemoguce zaustaviti jer je jaka kao musko i kroz ceo turnir to koriste. Francuskinje su bile blizu da ih dobiju, da im je jos neki kos usao bilo bi gusto bas bas. Ono sto njih krasi je to iskustvo i neobedivost te je duplo teze da se pobede kad znaju da su prakticno nepobedive. Ali Grinner ima 31 godinu, one ni u najavi nemaju takvu igracicu u buducnosti pa ostaje da se nadamo da ce se povuci, na porodiljsko ne moze sigurno.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Košarka - Tokio 2020 - Ženski turnir

Postby Nikola » 08 Aug 2021, 11:43

Da, ali ona moze bez problema igrati i u Parizu
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest